Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 376
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] W Kręgu Tajemnic, prolog
Drukuj temat · [NZ] W Kręgu Tajemnic, prolog
~marta2093 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 00:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 363
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

To taki wstęp do mojego pierwszego fan ficta ;D Proszę o wyrozumiałość w komentarzach;D

Ciemna, bezgwiezdna noc. Niebo pokrywa gruba warstwa chmur. Powietrze gęstnieje, nie przeszywa go nawet najlżejszy podmuch wiatru. Słychać grzmoty. Na horyzoncie pojawiają się pierwsze błyskawice.
Przez gęstwinę lasu przedzierają się wytrwale dwaj wędrowcy. Byle do przodu, jak najdalej. Odziani w długie, czarne peleryny raz po raz zahaczają o wystające konary połamanych drzew. Mogliby zadziwić strojem spotkanego wędrowce- ich płaszcze są zdecydowanie za ciepłe jak na początek lata. Sprawiają wrażanie zmęczonych, na ich twarzach z każdym postawionym krokiem maluje się nowy, straszliwy grymas bólu. Każdy krok może być ich ostatnim.
Wyższy, idący z tyłu mężczyzna zatrzymuje się. Jego towarzysz po chwili także przystaje i powoli obraca się. Spogląda w ubrudzoną twarz, noszącą ślady długiej wędrówki.
-Musimy ruszać- mówi powoli drżącym głosem. Spogląda błagalnie na kompana. Towarzysz nie daje odpowiedzi.
Dopiero po chwili rusza z miejsca. Idą wolniej, po krótkim postoju jeszcze trudniej na nowo rozpocząć wędrówkę.
Nagle ciszę lasu przeszywa głośny, przeraźliwy pisk. Rozlega się trzask łamanych gałęzi, z każdą chwila głośniejszy i bardziej wyraźny. Wędrowcy wykrzesali z siebie resztę siły i rzucili się do ucieczki. Wysiłki nie przynosiły jednak zamierzonych rezultatów. Odgłosy z każdą chwilą były coraz bliżej.
Wielki potwór przedzierał się przez las. Z łatwością omijał duże, stare drzewa a mniejsze łamał niczym zapałki. Po krótkiej chwili dogonił uciekających. Znaleźli się na niewielkiej polanie. Stwór stanął na tylnych łapach i zawył niczym wilk. Nie mógł to jednak być zwyczajny zwierz. Księżyc przebił się przez grubą warstwę chmur. W blasku jego bladego światła dało się dostrzec masywną posturę napastnika i jego ciało pokryte gęstą warstwą czarnych włosów.
Wędrowcy stanęli przerażeni. Ich mięśnie porażone panicznym strachem odmówiły posłuszeństwa. Księżyc schował się i znowu nastała ciemność. Stwór przyszykował się do ataku. Skoczył. Powietrze przeszyły okrzyki przerażenia i bólu. Ciała upadły na suchą leśną ściółkę.
W tej samej chwili błyskawica dosięgnęła wierzchołka drzewa. Las zajmuje się ogniem.


Dodałam oznaczenie. Proszę zapoznać się z regulaminem działu Fan Fiction.

__________________
[alt]Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
[/alt]


Miej serce i patrzaj w serce!

Edytowane przez Alae dnia 02-08-2009 18:19
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 13:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

W Kręgu Tajemnic


Mogłaś trochę ruszyć głową, a nie kopiować nazwę serialu niedawno emitowanego w jedynce xD

Mogliby zadziwić strojem spotkanego wędrowce-


Chyba wędrowca? Przed myślnikiem spacja.

Towarzysz nie daje odpowiedzi.
Dopiero po chwili rusza z miejsca.


Mogłaś zrobić z tego jedno zdanie.

drzewa a mniejsze łamał niczym zapałki.


Przed "a" przecinek.

Wędrowcy wykrzesali z siebie resztę siły i rzucili się do ucieczki.


Podjęłaś się trudnego wyzwania, jakim jest pisanie tekstu w czasie teraźniejszym. Trochę Ci to nie wyszło, bo od tego momentu zaczęłaś pisać czasem przeszłym, jedynym wyjątkiem jest ostatnie zdanie. Staraj się pisać zawsze tym samym czasem!

Nie powiem, opowiadanie mi się spodobało. Jest bardzo oryginalne, różni się od FF dotychczas tutaj publikowanych. Jest też dość tajemnicze, czyli takie, jakie lubię. Dobrze się je czyta, wciąga i jest interesujące. Nie mogę się doczekać następnej części. Szkoda, że ta była taka krótka. Większych błędów nie było, ale u mnie wielkim minusem jest to, że użyłaś dwóch czasów: teraźniejszego i przeszłego. Pisz jednym. Jeśli nie dajesz rady z teraźniejszym, spróbuj z przeszłym, jest łatwiejszy.
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 00:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

nie będę powtarzać tego co przedmówca, bo w zupełności się z tym zgadzam, ale zwracam uwagę na CZASY ! to zdecydowanie zepsuło ten odcinek/rozdział.
co do samej treści, rzeczywiście ciekawe, bo nie wiemy kto jest bohaterem, tylko czytamy o 2 nieznajomych i tajemniczych wędrowcach, ale chyba w następnym odcinku ujawnisz ich tożsamość, więc czekam na kolejny, bo ten był zbyt krótki aby orzec czy nadajesz się do pisania i nad czym trzeba pracować. stosuj się do tych porad powyżej i czekam ...
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Rosy87 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2012 13:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 386
Ostrzeżeń: 2
Postów: 179
Data rejestracji: 18.12.11
Medale:
Brak

Zaczęło się fajnie, ale jest kilka błędów. Gubisz haczyki przy "ą" i "ę". Masz trudne zadanie, bo piszesz w czasie teraźniejszym i troszkę Ci się zamotało. Ale zaczyna się ciekawie. Liczę, że napiszesz więcej i na zachętę daję P.
__________________
Chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie? Kliknij tutaj: http://hogsmeade....ad_id=6345
Wyślij prywatną wiadomość
~luna97 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2012 17:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

Bardzo mi się podoba twoje dzieło. A najbardziej te opisy miejsca i przyrody, natury. Jestem niezmiernie ciekawa dalszych wydarzeń.
Ocena: PO
__________________
Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!

Otwieram się na sam koniec.
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-05-2012 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Bardzo fajne. Nie chce mi się pisać więcej, bo to narazi prolog. Poczekam na treściwy komentarz i ocenę do następnego rozdziału.
Wyślij prywatną wiadomość
~kizzucha F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-05-2012 18:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Postów: 292
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

Zaczyna się nieźle, chociaż błędy są. Jak już ktoś zauważył gubisz się też w czasach. Nie daję oceny, poczekam aż akcja się rozwinie. Powodzenia! ;]
__________________
UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM, ŻE KNUJĘ COŚ NIEDOBREGO!

Wiedz, że coś się dzieje drogi Gościu.

HarryPotter3107 - ;D
Loa_Riddle - ;D


Ale że co? ;>

______________________________


"-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome,puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył."

"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."

''Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwale, a nawet powstrzymać śmierć... Jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać."

"- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, panie profesorze. "
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 0% [Brak oceny]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 50% [2 głosów]
Zadowalający Zadowalający 25% [1 głos]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 25% [1 głos]
RIGHT