Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 227
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Madeleine Lestrange 1/?
Co sądzisz o opowiadaniu?
Jest dobre, ale widziałem/am większe arcydzieła. Jest dobre, ale widziałem/am większe arcydzieła. 63%[5 głosów]
Zachwyciło mnie! Zachwyciło mnie! 25%[2 głosów]
Tragedia, nadaje się do usunięcia! Tragedia, nadaje się do usunięcia! 0%[0 głosów]
Nie mam zdania. Jest mi to obojętne. Nie mam zdania. Jest mi to obojętne. 13%[1 głos]
Głosów ogółem : 8
Drukuj temat · [NZ] Madeleine Lestrange 1/?
~Madeleine Lestrange F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 00:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Dodałam to kiedyś na mojego bloga (adresu nie podam). Mam nadzieję, że się spodoba. Jak pani wena do mnie powróci, napiszę więcej :).

***

Oparta głową o brzeg muru. Dawniej pełna ironii, dusza towarzystwa i duma rodziny. Dzisiaj bezsilna i wynędzniała. Zamknięta w sobie. Ojciec parę ścian obok, a matka zagrzebana w ziemi. Pozbawiona nadziei. A powiadają, że umiera ona ostatnia. Oto, co robi Azkaban z człowieka.

***

Najwygodniejszy fotel zajmowała mała dziewczynka z burzą ciemnych loków na głowie. Z ciekawością, wielkimi oczami śledziła informacje w książce położonej na szczupłych kolanach. Nie wyglądała jednak sympatycznie czy słodko jak jej rówieśniczki. Jej twarz przepełniona była zimną obojętnością na roztaczające się wokoło przyjęcie z powodu jej kolejnych urodzin.
Po chwili podszedł do niej mały chłopczyk, około trzy lata od niej młodszy.
- Co robisz? - zapytał ciekawy, kuzynkę.
- Oglądam książkę - odparła z wyższością.
- Przecież ty nie potrafisz czytać. - zdumiał się.
- Dlatego mówię - oglądam. - tłumaczyła tonem, jakby przemawiała do głupiego.
- O... - zainteresował się platynowłosy. - To ona ma obrazki?
- Mhm. - Była zniecierpliwiona tym niechcianym towarzystwem.
- Pokaż! - rozkazał.
Mała westchnęła, jednak pokazała kuzynowi "obrazek". Postronny widz osłupiałby, widząc ilustrację w księdze. Bowiem przedstawiała ona scenę śmieci.
- Śliczny zielony - ocenił niebieskooki.

***

Pogardliwe spojrzenie, dumny krok, zimna twarz, ironiczny uśmiech, burza czarnych loków i ciemne jak heban oczy - oto cała Madeleine. Popatrzyła z wyższością i obrzydzeniem na szlamy. Czuła popychającą ją lekko rękę na plecach, która należała do jej ciotki, siostry matki. Stanęły parę metrów przed pociągiem, wśród ogólnego rozgardiaszu. Ponownie zaczęła sprzeciw.
- Ale, ciociu, czy ja naprawdę muszę tam iść? Tylko same szlamy i zdrajcy krwi! - wyrzuciła z siebie.
- Madeleine, co powiedzą twoi rodzice, gdy będziesz bez odpowiedniego wykształcenia? - Na to pytanie jedenastolatka skrzywiła się.
- Przecież umiem bardzo dużo rzeczy. Czarną magię, eliksiry, transmutację... - wyliczała.
- Tak, ale w Hogwarcie nauczysz się więcej - przemówiła blondynka głosem nie znoszącym sprzeciwu. - I nawet nie kombinuj, Madeleine. Jedziesz tam, to już postanowione.
Dziewczyna tylko pokiwała głową, wiedząc, że nic nie wynegocjuje.
- Do zobaczenia w święta, ciociu.
I odwróciła się, uprzednio zabierając swój bagaż.

***

Wiedziała, że tak będzie. Gdy tylko wywołano ją, aby założyła tiarę, wszyscy zaczęli szeptać. "Nie ma to jak sławni rodzice" - pomyślała z ironią. Nie zamierzała zawierać przyjaźni czy zakochiwać się. Zamierzała jak najszybciej stąd uciec. Od tych wszystkich przeciwników czarnej magii, szlam i ich kochasiów. Do swojego uporządkowanego i prostego świata.
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.

Edytowane przez Alae dnia 28-02-2009 22:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 00:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Dawnej pełna ironii

Dawniej
Ojciec parę ścian obok a matka zagrzebana w ziemi.

Przecinek przed 'a'.
Z ciekawością, wielkimi oczami śledziła informacje w książce położoną na szczupłych kolanach.

położonej
- Co robisz? - zapytał ciekawy, kuzynki.

- Co robisz? - zapytał ciekawy kuzynkę. (chyba ;p)
- Mhm. - była zniecierpliwiona tym niechcianym towarzystwem.

'Była' z dużej litery.
Bowiem przedstawiała ona scenę śmieci.

Ja napisałabym 'Przedstawiała ona bowiem scenę śmierci.'
- Śliczny zielony. - ocenił niebieskooki.

Bez kropki po 'zielony'.
Tylko samy szlamy

same
(...) gdy będziesz bez odpowiedniego wykształcenia? - na to pytanie jedenastolatka skrzywiła się.

'Na' z dużej litery.
- Tak, ale w Hogwarcie nauczysz się więcej. - Przemówiła blondynka (...)

'Przemówiła' z małej litery i bez kropki po 'więcej'.
Dziewczyna tylko pokiwała głową, wiedząc że nic nie wynegocjuje.

Przecinek przed 'że'.
Do swojego, uporządkowanego i prostego świata.

Wydaje mi się, że ten przecinek jest niepotrzebny. 'Swojego' odpowiada na pytanie 'czyjego?', a pozostałe określenia na pytania 'jakiego?'.

Ok, tyle błędów, teraz o samym opowiadaniu. Masz ładny styl i naprawdę dobrze piszesz. Spodobało mi się. ;] Fabuła póki co nie jest zbyt pasjonująca, ale czyta się miło i lekko. I szybko. ;d Czekam na kolejny rozdział i weny życzę. ;]


Edit:

Póki co w ankiecie nie zagłosowałam, to dopiero pierwszy rozdział. Zobaczę, co będzie dalej... (;
Spaaać...
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07

Edytowane przez Magic Dream dnia 28-02-2009 00:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Tromedlov F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 12:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 42
Data rejestracji: 23.02.09
Medale:
Brak

Podoba mi się. Naprawdę miło się czyta.
Twój sposób pisania wciąga czytelnika. Piszesz, działając na wyobraźnię odbiorcy - co jest szalenie ważne. Było tam trochę błędów, aleee cooo taaam. Już nie ma ;)!


I podobnie jak Magic Dream - jeszcze nie zagłosowałam w ankiecie, czekam na ciag dalszy :)!
Edytowane przez Tromedlov dnia 28-02-2009 12:37
Wyślij prywatną wiadomość
~Lunka_07 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-02-2009 12:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 17.02.09
Medale:
Brak

Bardzo fajne! Masz fajny styl, piszesz ciekawie. Aż sobie wyobraziłam tą Madeleine. Czekam na kolejne rozdziały!

P.S. A w ankiecie głosowałam.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif


Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów,
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!


Pozdrawiam wszystkich na Hogs! Ciebie również, drogi Gościu!

Pozdrawiam w szczególności użytkowników o nickach: Emily Riddle, Lily Luna Potter, Hermione, Narcyza_Malfoy95, Ami, Madlenne, Rewolucja, Luna772 Herma-aga23, Acti-Dolores, Gosia Black, Fanka Syriusza Blacka, Bonnie313, poppi94, Elfka oraz Luna Watson! Jesteście super!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Saphira F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2009 21:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 529
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Zgadzam się z moimi poprzednikami, to dobre opowiadanie i przyjemnie się je czyta. Fakt był trochę błędów ale to nic ja tam zawsze zapominam o przecinkach itd. Bardzo fajne opowiadanie
Edytowane przez Saphira dnia 09-05-2009 21:10
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2009 00:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Nie mnie przestawiać elementy opowiadania... Ale -- szczerze mówiąc -- nie wiem, co o nim powiedzieć. Jak dla mnie, jest ono za krótkie, bym mogła je jakoś ocenić. Tag [NZ] zawsze mnie przeraża, gdyż opowiadanie zawsze może ulec zmianie, na gorsze albo na lepsze. Niemniej, nie prognozuję...
Przecinki się masowo wpraszają do tego tekstu, przypadki pojechały na wakacje do USA, a część opowiadania jakby się rozpłynęła w powietrzu. Nu ale są to moje subiektywne wrażenia. Miło by było, gdybyś napisała coś więcej... Być może bym była w stanie to ocenić... tak szczerze. Wredny
__________________
Oddana Quidditchowi na zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14-06-2009 17:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Fajne. Czytało się lekko, szybko. Nawet błędów większych nie zauważyłam (co zapewne jest zasługą Alae.
Madeleine to siostra cioteczna, wujeczna czy jakaś tam Draco? A może Lucjusza? Bo jakoś nie wyszło mi dokładnie z opowiadania. Było tylko coś o jakimś platynowłosym i błękitnych oczach.
Jak na początek, to naprawdę ciekawie.
Czekam na kolejny rozdział.

Ja nie poprawiałam tego tekstu, tylko dodałam tag, o ile się nie mylę.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene

Edytowane przez Alae dnia 14-06-2009 18:36
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14-06-2009 21:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Widzę że Madeleine Lestrange zrezygnowałaś z dalszego pisania tego ff. Szkoda miło i szybko się je czytało. Wszystkie błędy wytknęli moi poprzednicy. Więc ja nie będę tych błędów dokładać i napisze że ff fajne. Daje Powyżej Oczekiwań. ( ;
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 0% [Brak oceny]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 75% [3 głosów]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 25% [1 głos]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
RIGHT