Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 160
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Walkiria
Drukuj temat · Walkiria
~Peepsyble F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-02-2009 14:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Walkiria. Film opowiada o nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera. Sam film moim zdaniem wspaniale zrobiony, zarazem wzruszający i wstrząsający.

Dzisiaj byłam na tym filmie w kinie, z klasą. Jak już napisałam nieco mną wstrząsnął. Bardzo mi się podobał, efekty niesamowite. Mogę przyznać,że właściwie trafiliśmy na ten film przez zwykły przypadek i nikomu nie chciało się na niego iść. "Nieee... to o tym Hitlerze, nic ciekawego...". Nieprawda. Film bardzo interesujący i trzymający w napięciu. Bardzo go polecam.

Wiadomo, o gustach się podobno nie dyskutuje, i będą pewne bardzo odmienne zdania, lecz: co Wy o nim sądzicie? Dobry, czy beznadziejny?
Wyślij prywatną wiadomość
~Ephileps F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-02-2009 16:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 597
Ostrzeżeń: 1
Postów: 133
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Filmu nie widziałem ponieważ jestem w rozterce. Znając życie, film jak to film, został zrobiony na potrzeby kina, a nie prawdy historycznej. Coś czuje, że jest w nim niejedno przekłamanie. No i ten nieszczęsny Tom Cruise - chyba nie pasuje mi on do roli zamachowca. Nasuwa się również pytanie: czy warto poświęcać czas na taką osobę jak Adolf Hitler ?
__________________
Master jest tylko jeden Cool
Nie SPAMUJ głupcze Zły
***Prawdziwi żołnierze nie umierają - schodzą do piekła aby się przegrupować.*** Oczko
img.userbars.pl/147/29366.png
i6.photobucket.com/albums/y246/adamn86/nomming.gif

***Sługami Boże jesteśmy Twymi w grobach, bo praw za życia równych nie ma.***

"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć" Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-02-2009 16:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nasuwa się również pytanie: czy warto poświęcać czas na taką osobę jak Adolf Hitler?

Nie. Ale dla samego filmu owszem.
W sumie to sama nie wiem co mogła być prawdziwe, a co nie. Na początku napis typu "Historia wydarzyła się naprawdę", ale wszystko jest możliwe ; )
Wyślij prywatną wiadomość
~Ephileps F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-02-2009 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 597
Ostrzeżeń: 1
Postów: 133
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie. Ale dla samego filmu owszem.


No tak, ale ciężko by się oglądało film o Hitlerze jakbyśmy zataili jego postać xD. Film jest oparty na historii jego życia [bynajmniej na fragmencie w którym za bardzo zalazł za skórę pewnym osobą] więc jedno bez drugiego nie ma sensu Rozbawiony
__________________
Master jest tylko jeden Cool
Nie SPAMUJ głupcze Zły
***Prawdziwi żołnierze nie umierają - schodzą do piekła aby się przegrupować.*** Oczko
img.userbars.pl/147/29366.png
i6.photobucket.com/albums/y246/adamn86/nomming.gif

***Sługami Boże jesteśmy Twymi w grobach, bo praw za życia równych nie ma.***

"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć" Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-02-2009 21:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hm... mały offtop a co tam.
No cóż... mniej więcej film nie jest o jego życiu, bo zaczyna się od małej bomby przemyconej na samolot którym leciał, przez przygotowania do dużego zamachu, po sam nieudany zamach, kończąc na złapaniu tych co chcieli go zabić i rozstrzelaniu ich. Smutne, ale prawdziwe. O jego życiu oglądając ten film dowiedziałam się mniej więcej tyle co wcześniej, czyli prawie nic.No dobra, trochę tam o nim wiem, ale w filmie było o tym dosyć mało.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilly Luna Potter F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2009 18:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 772
Ostrzeżeń: 0
Postów: 252
Data rejestracji: 07.01.09
Medale:
Brak

Jeśli o mnie chodzi to też byłam z klasą na tym, ale odczucia mam nieco inne...Pamiętam tylko jakiegoś gościa z opaską na oczach i Hitlera...Może bym inaczej pisała, gdybym oglądała film, ale nie gadała przez cały film, ale z reguły nie lubię tematyki II wojny światowej...
__________________
...:::Ja nie szukam żadnych kłopotów.
To kłopoty zwykle znajdują mnie:::...


Pozdrowienia!! W szczegolnosci dla drogi Gościu
¤Lilly Luna Potter¤
Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2010 21:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Powiem to na początku i podkreślę NIE LUBIĘ TOMA CRUISE'A

Dlaczego podkreślam? Bo jak ogólnie nie podoba mi się jego gra w filmach, tak w Walkirii po prostu mnie naprawdę oczarował. Świetnie wyczuł swoją postać. Czytałam biografię Stauffenberga i Cruise tym razem się spisał.
A teraz o fabule. Jako historia opowiedziana na podstawie prawdziwych wydarzeń, Walkiria jest świetnie zrealizowanym filmem historycznym. Jest w nim wszystko, co trzeba: napięcie, akcja i dodatkowo ten element zadumy, dreszcz wstrząsu. Dobrze, że takie filmy powstają. Zmieniają choć trochę ludzkie patrzenie na przeszłość, chociaż przyznam, że się przeraziłam niektórymi komentarzami, zasłyszanymi w kinie po seansie. Nienawiść ludzka bywa naprawdę ślepa i zastanawia mnie, czy tacy ludzie zrozumieli w ogóle sens filmu?
Nieważne.
Na koniec chciałam dodać, że aktor odgrywający rolę Adolfa Hitlera był naprawdę przekonywujący i powiem szczerze, że mnie osobiście przerażał. Bardzo dobra kreacja.
A Walkirię zdecydowanie warto zobaczyć.
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett

Edytowane przez Bloo dnia 22-07-2010 21:21
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2011 12:18
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Oglądałem Walkirię całkiem niedawno i muszę powiedzieć, że film zrealizowany został po mistrzowsku. Fabuła wciągająca, nic do zarzucenia, zamach na Hitlera pokazany prawie tak, jak w rzeczywistości (zgadzało się przestawienie teczki z bombą za nogę stołu, co zmniejszyło pole rażenia ładunku, Hitler był pochylony, jak w rzeczywistości, co też nie było bez wpływu na jego ocalenie - że też takie szczegóły zdecydowały o niepowodzeniu misji pułkownika Stauffenberga...). NMależy się jednak zastanowić, co tak naprawdę dla nas, Polaków, oznacza ten film... Dla nas czy to Hitler, czy Stauffenberg, nie robiłoby to różnicy... I tak wojna na froncie wschodnim by się nie zakończyła, ponieważ zamachowcy deklarowali chęć pokoju tylko z Zachodem przy równoczesnym kontynuowaniu działań wojennych m.in. w Polsce, na Ukrainie czy w Związku Radzieckim. To moje przypuszczenia: gdyby zamach się udał i gdyby tak alianci Zachodni zgodzili się na proponowane przez nowy rząd Rzeszy warunki pokoju, ofensywa wojsk niemieckich kontynuowałaby marsz na Wschód, Polska byłaby zniewolona, a Polacy staliby się niewolnikami. Pozwolę sobie zacytować, co Stauffenberg myślał o Polakach:

Ludność to niesłychany motłoch, tak wielu Żydów i mieszańców. To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem. Tysiące jeńców wojennych posłuży nam dobrze w pracach rolniczych

źródło: Wikipedia

Dla dzisiejszych Niemiec pułkownik Stauffenberg jest bohaterem narodowym, tak też przedstawia go film Walkiria. Nic jednak twórcy nie wspomnieli o jego stosunku do wschodniej Europy, skupili się tylko na pokazaniu honorowej postawy nazistowskiego oficera, który ponad wszystko kocha "Święte Niemcy" - jak to możemy usłyszeć na końcu filmu. Ani słowa o poglądach nacjonalistycznych...

Film, jako dzieło kultury bardzo mi się podobał, a przecież gra w nim również aktor z Harry'ego Pottera - Bill Nighy, czyli Rufus Scrimgeour (w Walkirii wciela się w postać generała Olbrichta). Jednak wielki żal mam dla twórców, że nakreślili Stauffenberga, jako zbawcę wojny, kiedy był on tylko niemieckim nacjonalistą.
Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 20 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2011 16:41
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 4
Postów: 362
Data rejestracji: 14.07.11
Medale:
Brak

EEeeee.. Nie lubię! Filmy o wampirach mnie nie kręcą.
__________________
No hej hej, witaj, drogi Gościu
Lubię Cię :*
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2011 08:51
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Karma Chameleon 20 napisał/a:
EEeeee.. Nie lubię! Filmy o wampirach mnie nie kręcą.

Tak, tylko, że to nie jest film o wampirach, tylko o planowaniu i wykonaniu zamachu na Adolfa Hitlera o.O
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT