Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 357
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Najgorsza ekranizacja
Drukuj temat · Najgorsza ekranizacja
~Eisblume F
Dodany dnia 26-05-2010 21:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Nie będę oryginalna gdy powiem, że Zakon Feniksa. Pominięto wiele szczegółów, miało się wrażenie, że film był robiony niedokładnie i na szybko. Nigdy za bardzo nie lubiłam piątej części, ale ten film jeszcze bardziej pogłębił moją niechęć.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~agathika F
Dodany dnia 26-06-2010 11:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 21.06.10
Medale:
Brak

Jak dla mnie były to dwie ostatnie części - Zakon Feniksa i Książę Półkrwi. Zakon wydał mi się bardzo niedopracowany, nie podobały mi się kolory, no i oczywiście pominięto wiele ważnych wątków. Mój brat, który poszedł ze mną na film, a nie czytał książki, nic z niego nie zrozumiał. No i gra aktorska pozostawiała wiele do życzenia, podobała mi się tylko Imelda Staunton jako Umbridge.
Za to z szóstej części zrobili głupawy filmik. Wszystko kręciło się wokół problemów sercowych głównych bohaterów, a w książce to wcale nie ten wątek był najważniejszy. Pominięto wieeele ważnych informacji na temat Voldemorta (a te wyprawy do myśloodsiewni były moimi ulubionymi fragmentami w książce). Momentami film był całkiem śmieszny (rozmowa Harry'ego i Rona na temat cery Hermiony), czasem żenujący (Ginny wiąże Harry'emu sznurówki O.o). Na szczęście nie pominęli wątku Dracona. Oczko
__________________
she turned on that LA station
couldn't believe what she heard at all
she started dancing to that fine, fine music
her life was saved by rock and roll
http://www.lastfm.pl/user/agulec1996 Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
Dodany dnia 26-06-2010 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

No cóż nie wyłamię się Zakon Feniksa- zdecydowanie! Odniosłam wrażenie, że film jest jak by trochę niedokończony i niedopracowany, brakowało kilku szczegółów.
I Książe Półkrwi pomijając jak to ujęła agathika- problemy sercowe bohaterów(od których robi się aż niedobrze). To odniosłam wrażenie, żeta część jest taka trochę pusta... nie wiem jak to wyjaśnić... nie ma tego czegoś.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna_975 F
Dodany dnia 30-06-2010 16:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 22.06.10
Medale:
Brak

Nie będę oryginalna: najmniej podobał mi sie Zakon Feniksa. Książki tez za bardzo nie lubie, ale film był okropny. Oczywiście, najgorsze było to skrócenie wspomnienia Snape'a, ale też było sporo innych błędów. chociaż z drugiej strony, to jedyny film (nie tylko z tej serii), na którym płakałam (jak zginął Syriusz).
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
i Wiedzy-O-Własnej-Wrzechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~oleksandra F
Dodany dnia 04-07-2010 10:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 01.07.10
Medale:
Brak

Dla osoby, która tyle razy przeczytała HP, to zdecydowanie najgorszy jest Zakon Feniksa. Tyle niedociągnięć i pomyłek...
Ale ja najbardziej nie lubię Komnaty Tajemnic. Jest wprawdzie w miarę zgodna z książką, ale... no nie znoszę jej. Może dlatego, że jak byłam mała to obejrzałam ją tyle razy( nie miałam pozostałych części), że już mi się znudziłaJęzyk.
Wyślij prywatną wiadomość
~lady vamp F
Dodany dnia 06-07-2010 11:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 26
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 19.06.10
Medale:
Brak

Najmniej podobały mi się 2 pierwsze części ekranizacji, aktorzy nie mieli jeszcze wprawy, no i nie zrobiły na mnie większego wrażenia.
Edytowane przez niewesolypagorek dnia 06-07-2010 11:51
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
Dodany dnia 05-08-2010 23:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

4-jak dla mnie to zło konieczne i gdyby nie to,że tak lubię Harrego to w życiu bym tego nie obejrzała(ekranizacja tej części..... było dla mnie prawie tak tragiczna jak "Eragona"Oczko,Pominięcie wielu wątków,pominiecie roli SYRIUSZA i ZGREDKA.Była to jedyna część której ekranizacje sobie wcześniej wyobrażałam...i na tej skończyłam żeby się nie zawieść.
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Luca_2 F
Dodany dnia 28-08-2010 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 28.08.10
Medale:
Brak

Najgorszą ekranizacją według mnie jest część 5. Po prostu było wiele pominiętych wątków, które pojawiły się w książce. Piata część jest także o wiele za krótka, patrząc na ilość materiału książki. W końcu książka HPiZF jest najdłuższa, a film najkrótszy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ein_Black F
Dodany dnia 25-09-2010 10:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -8
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 22.09.10
Medale:
Brak

Dla mnie najgorszą ekranizacją HP była Zakon Feniksa ponieważ bardzo dużo pomineli Zmieszany
__________________
Uśmiech


Od przebiegłości Ślizgonów
Cnoty Gryfonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS HUFFLEPUFFIE!


Jak coś nie dobrze mi czasami wychodzą zaklęcia więc .Patrz Uśmiech Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
Dodany dnia 14-10-2010 18:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem najgorsza była 6 część. Książka była fajna, a film tak okroili, że nie było czego oglądać... Mam nadzieję, że 7 część będzie fajna, a nie tak okrojona i pozmieniana w fabule...Zły
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
Dodany dnia 14-10-2010 22:13
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Najgorsza filmowa część to według mnie "HP i Czara Ognia" - strasznie dużo, odbiegania od oryginalnej fabuły książki. Rozumiem, że film, nie musi być dokładna kopią książki, ale niektóre ważne wątki w filmie, abo są kompletnie pozmieniane, albo w ogóle ich nie ma. Poza tym to jeszcze "HP i Książę Półkrwi" - straszliwe wyolbrzymienie jakiś romansów, a zepchnięcie na dalszy plan tego co najważniejsze. Oprócz, standardowego odbiegania od książki, to także nie podobała mi się momentami... gra aktorska. Odtwórczyni roli Ginny ( Bonnie Wright ), wręcz szokowała sztucznością. Dialogi, także niezbyt ambitne - wymyślone prze twórców filmu.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Fluorescencyjna F
Dodany dnia 24-10-2010 20:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Zdecydowanie najgorszy był Zakon Feniksa. O ironio! Najdłuższa książka, a najkrótszy film [naprawdę, kiedyś sprawdzałam]. Zraziły mnie te obrzydliwe ruchy szyją Harry'ego. Co to w ogóle miało być?! Jakieś opętanie, czy po prostu próbował Voldka z główki wyrzucić? Pomijając to. Ucieczka Freda i George'a - świetnie zrobiona, ale! Ani be, ani me o tym, że oni po prostu UCIEKAJĄ ze szkoły. I wyznam, że czułam się zdezorientowana, bo nie miałam pojęcia jakim cudem bliźniacy nie towarzyszą Harry'emu i spółce w Ministerstwie. Nie zrozumiałam, oświeciła mnie dopiero książka. Teraz najgorszy moment: wspomnienie Snape'a! Przecież to było kluczem do rozwikłania zagadki nienawiści Snape'a do Harry'ego! Ani słowa o Lily, to wspomnienie nie trwało nawet minuty. Jedyne co mi się podobało to aktor grający Jamesa *.*. Ogólnie spartaczony film. A tyle było możliwości...
Wyślij prywatną wiadomość
~AlresBlack F
Dodany dnia 08-11-2010 20:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 159
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 13.10.10
Medale:
Brak

Ludzie czy wy w_ogóle czytaliście książki... Moim zdaniem Zakon Feniksa i Komnata Tajemnic były najbardziej zgodne z książką... Mi nie podobał się, nie no może trochę inaczej, najmniej podobał mi się Książę Półkrwi. Reżyser wymyślił sobie jakieś nie stworzone sytuacje (np. zapalenie się Nory) i wiele naprawdę ważnych rzeczy ominął... Ja osobiście nie mam pojęcia jak to naprawią w Insygniach.
__________________
co prawda gorzej być nie może Oczko

Edytowane przez Alae dnia 08-11-2010 21:02
Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
Dodany dnia 08-11-2010 23:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Mnie zawiodła część szósta. Bardzo lubię Księcia Półkrwi jako książkę i naprawdę czekałam na jej ekranizację. I się doczekałam. Niestety nic więcej. Jak zobaczyłam tą część byłam zawiedziona. W książce tak wiele się dzieje, natomiast film opiewa nudą. Zero akcji. Zakon feniksa też był słaby, choć szczerze mówiąc bardziej mi się podobał od Księcia Półkrwi. Mam nadzieję, że ekranizacja siódmej części będzie znacznie lepsza...
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
Dodany dnia 09-11-2010 16:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

A je będę oryginalna i powiem, że według mnie najgorszą ekranizacją był Więzień Azkabanu. Akcji, owszem jest, ale ta część chyba jako jedyna nie przypadła mi do gustu.
A za to Zakon Feniksa podobał mi się bardzo, nie raz byłam na odsłonie w kinie.

I mogę jeszcze doliczyć, że nie byłam zadowolona z 6 części. Czekałam na nią naprawdę bardzo długo, a niestety w kinie zawiodłam się. Mało akcji, jakby czegoś mi tam brakowało. Naprawdę wiele wątków pominięto, mam nadzieję, że Insygnia Śmierci będą bardziej warte obejrzenia.
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Horkruks12 F
Dodany dnia 09-11-2010 18:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 536
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 28.09.10
Medale:
Brak

No cóż. Wszystkie filmy miały swoje wady i swoje zalety. Na przykład Harry Potter i Kamień Filozoficzny zgadzał się świetnie z książką, lecz niektóre momenty były nudne. Komnata Tajemnic była pełna akcji ale nie we wszystkim zgadzała się z książką. Fabuła w trzeciej części była świetna ale niestety były tam trochę dziwnie nakręcone sceny np. nadmuchanie ciotki przez Harry'ego. Czwartą część ceniłem za wykonanie. Świetne efekty ale niestety za słabo z fabułą która w książce był przecież świetna. Piąta część była trochę dla mnie nie do zrozumienia ale za to efekty specjalne nie zawiodły. Szósta część miała bardzo ciekawe sceny ale nie trzymała się zbytnio książki. Czekam wciąż na siódma część. Zobaczymy co ciekawego tam będzie. Najgorzej chyba wypadła nam czwarty film. Tyle ode mnie.
__________________
そして私は一人でだ場合でもz89;z89;私と誰もしないではない
私はあなたの道を歩くことでしょう...

(Jeśli wiesz co to znaczy, to wiedz, że znasz japoński..., chyba, że umiesz korzystać z translatora)
Wyślij prywatną wiadomość
~monia3437 F
Dodany dnia 10-11-2010 21:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 29.12.09
Medale:
Brak

` Ja nie lubie dwóch ekranizacji .
4 części bo dużo pominęli, mistrzostwa mogły byc bardziej rozwinięte, cały ten turniej i wgl .
5 części nie lubie , bo nie było wszystkiego dobrze pokazanego i rozwiniętego . No i to nie Cho ich przecież zdradziła i kilka wątków zrobili takich wgl nie pasujących .
__________________
Pozdrawiam was wszystkich. ; *

33.media.tumblr.com/5d68b232356dcaa3191703435cc4e23f/tumblr_n3d5rwmE751t7i914o3_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~anex F
Dodany dnia 18-11-2010 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 336
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 06.05.10
Medale:
Brak

Najmniej podobał mi się Książę Półkrwi. Beznadziejny film. Trudno to określić, ale w ogóle mi się nie podobał. No mooże niektóre scenyRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~iDawux F
Dodany dnia 18-11-2010 19:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 168
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.10
Medale:
Brak

Komnata tajemnic i Kamien Filozoficzny.

Powód: Zawsze z nudów przy nich usypiałem.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS GRYFFINDORZE!!

"Dla zwyciężonych jedyną nadzieją jest zbyć się nadziei."

KIEDY JESTEM SAM.. NAJLEPIEJ MAM.

I<3METAL
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa98 F
Dodany dnia 21-11-2010 16:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 28.10.10
Medale:
Brak

Nie cierpię HP5!!!!!!!!! Jest beznadziejna...Zły
__________________
Chciałam być w Slytherinie, ale nie wyszło. Uwielbiam Toma Feltona i Helen Bohman Carter. Rotfl
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT