Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 18-09-2024 15:38

..ii powrotu do Hogwartu i przerzucenie do menu głównego. To jedna z moich ulubionych gier Lego obok Clone Wars, LoTR i Batmana 1, ale niestety najbardziej zbugowana.
~Grande Rodent F 18-09-2024 15:38

Z HP gram w gry Lego i tylko ubolewam nad tym, że 1-4 nigdy nie udało mi się jak na razie przejść na 100% ze względu na bugi. Mój rekord to 98% a drugi w kolejności 86% Najgorszy bug to brak możliwośc
~Grande Rodent F 18-09-2024 15:37

W sumie powymślałem, żeby w to zagrać, bo znam Rockstara. Większość GTA ograłem, Maxa Payne'a też. To sobie kupiłem i robi wrażenie realizmem.
`RazorBMW F 17-09-2024 15:12

RDR 2 jest po prostu ciekawsza w kwestii stricte sandboxowej. Odbierz z Hogwarts otoczke magii/pottera = gra typu 5/10.
`RazorBMW F 17-09-2024 15:09

https://steamchar.
..app/990080
Tyle jest warte Hogwarts Legacy Oczko Ludzie graja bo promka jest, kto gral to juz przeszedl i nie ma po co 2 raz grac
~raven F 15-09-2024 22:37

Sowa
#Ginny Evans F 15-09-2024 21:31

Duch
~Grande Rodent F 11-09-2024 14:59

o może jak na razie zamiast tego kupię sobie np. RDR2 a zaczekam na kolejne przeceny Hogwartsa.
~Grande Rodent F 11-09-2024 14:56

No cóż, szkoda, natomiast jak widziałem, licznik wejść zawyża wam liczbę 20-krotnie. Stąd te rekordy, ciekawa sprawa. Tak z innej beczki grał ktoś w Hogwarts Legacy? Promka na Steamie się skończyła, t
~raven F 31-08-2024 10:46

Nikt nie oczekuje, ze nagle wroca userzy i zrobi sie tu jakis ruch, niestety, to se ne vrati Uh-oh! a co do zablokowania rejestracji - nie nasza decyzja i zupelnie nie mamy na to wplywu Czarodziej
~raven F 31-08-2024 10:44

*ocila. Jestem przywiazana do tych ponurych barw i mam w archiwum wiadomosci kilka rzeczy, ktore mi sie przydaja w zyciu Oczko
~raven F 31-08-2024 10:43

@Grande Rodent, z tym zmartwychwstaniem nie chodzilo o aktywnosc userow, tylko o dzialanie strony - po prostu byl moment, ze nie dzialala. I byla obawa, ze nie zadziala, stad moja radosc, ze jednak wr
~raven F 31-08-2024 10:28

Skoro tak swietnie, to zapraszamy częściej! Dowcipniś W sumie mozna zrobic jakis zlot na SB przy okazji odjazdu Ekspresu Hogwart Kotecek
!Tom_Riddle F 24-08-2024 02:15

Jak świetnie odwiedzić Hogs Jupi!
!Tom_Riddle F 24-08-2024 02:14

Stary przyjechał xD
~Grande Rodent F 05-08-2024 13:11

również dżem dobry życzy Grande Rodent (wielki gryzoń).
^N F 05-08-2024 10:42

dżem dobry!
~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

... jako forma prewencji od spambotów reklamowych może częściowo się do tego przyczyniła, bo ludziom nie zależy, żeby pisać na priv, by założyć konto. Zresztą nie ma za bardzo z kim pisać jak widzę Smutny
~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

Raven, obawiam się, że Hogs wcale nie zmartwychstało. Sam wchodzę tam raz na miesiąc i już serio nic się tam ne dzieje. Jesteście tam, dziewczyny? Nie wiem, może blokada rejestracji użytkowników jako
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 2476
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 5422
» Data rekordu:
10 September 2024 23:44
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Czy czarodziej może mieć 2 różdżki?
Drukuj temat · Czy czarodziej może mieć 2 różdżki?
~Evelyn Dark F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 25-11-2011 15:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 66
Ostrzeżeń: 1
Postów: 21
Data rejestracji: 16.11.11
Medale:
Brak

Wydaje mi się, że tak. Sam Harry miał dwie różdżki. Teraz nie wiem jak to sprecyzować. Jedną od Bellatrix, którą tylko raz użył, drugą znów od Malfoya, z której zniszczył Czarnego pana. W dodatku czarna różdżka należała do niego Uśmiech a prędzej do Malfoya. Skomplikowane jest to, ale jeżeli przeczyta się insygnię śmierci to wszystko się zrozumie.
__________________
Witam wszystkich serdecznie.
" Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu. "- Mark Twain

- Nie lubisz imienia Tom?
- Tomów jest mnóstwo - mruknął Riddle. A potem, jakby to pytanie dręczyło go od dawna, wybuchnął:
- Czy mój ojciec był czarodziejem? On też się nazywał Tom Riddle, tak mi powiedziano.


"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

" Niech ci szczęście sprzyja, Harry,gdziekolwiek jesteś.
Jeśli to przeczytasz, Harry wiedz, że wszyscy jesteśmy z tobą! Niech żyje Harry Potter! "
http://stuff-as-dreams.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Kris Riddle F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 12:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 16.11.11
Medale:
Brak

według mnie można było mieć 2 różdżki przykład: Draco Malfoy miał swoją różdżkę a gdy pokonał Dumbledore'a to Berło śmierci należało do niego w 100 procentach ;] czyli mógł swobodnie używać dwóch różdżek naraz xD
__________________
Czarodziejem być, więcej nic.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicole Colin F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 26-11-2011 14:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 1
Postów: 184
Data rejestracji: 09.09.11
Medale:
Brak

Jeśli czarodziej posiada dwie różdżki to i tak tylko jedna słucha go tak jak słuchać powinna. Jeśli ktoś przejmuje po kimś różdżkę a ona go zaakceptuje to chyba wszystko jest OK. Bo przecież to różdżka wybiera sobie właściciela.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrixks F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2011 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 161
Ostrzeżeń: 2
Postów: 46
Data rejestracji: 04.10.11
Medale:
Brak

Chodzi o to, że czarodziej nie może sobie używać jednej różdżki jednogo dnia, a drugiej następnego.Różdżka jak najbardziej może być urzywana , ale dwóch czarodzieji na raz nie może jej urzywać. Dla tego Harry gdy jego różdżka się złamała i miał inną ta druga nie miała aż tkiej mocy w rękach Harry'ego, bo nagle zaczął używać różdżki żyjącego jeszcze czarodzieja._Ja to tak widzę.
__________________
O SALAZARZE...
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY-O-WŁASNEJ-WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
CHROŃ NAS SLYTHERINIE!

Edytowane przez mooll dnia 03-05-2012 22:33
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga121 F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2011 17:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Moim zdaniem można mieć następną różdżkę jeśli z pierwszą coś się stanie... ale myślę ,że czarodziej najbardziej jest przywiązany do tej pierwszej, która go wybrała gdy miał 11 lat.
__________________
"The universe is big. It's vast and complicated and ridiculous. And sometimes, very rarely, impossible things just happen and we call them miracles."


media.tumblr.com/f36117cb166f82f090cc0899b03af289/tumblr_inline_mwsmr3Wbx51qfudc5.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~lilypotter12 F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2011 19:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 184
Ostrzeżeń: 1
Postów: 85
Data rejestracji: 06.09.11
Medale:
Brak

Czarodziej nie może mieć 2 różdżek! Jest to możliwe tylko wtedy,_kiedy stara (jak w przypadku Rona) zniszczy się, a wtedy I TYLKO WTEDY inna Cię wybierze. Czarodziej+różdżka=duet, czarodziej+różdżka+różdżka=mieszanina Czarnej Magii:)
__________________
Od sprytu Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
Chroń nas, Gryffindorze!!!

UWAGA!!!!!! ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: www.ksiegaharrypotter.blog.onet.pl znajdziesz tam:
- artykuły o zaklęciach, przedmiotach i postaciach z Harry'ego Pottera - w tym wspaniały, nowy artykuł o Bellatriks Lestrange!!!
- niesamowite różdżki od Noble Collection wraz z opisami!!!
ZAPRASZAM SERDECZNIE!!!!!!!!!!!!
images.wikia.com/harrypotter/pl/images/0/03/-Bellatrix-bellatrix-lestrange-25082875-500-273.gif
LORD VOLDEMORT ODRODZIŁ SIĘ NA NOWO!!!

Edytowane przez mooll dnia 03-05-2012 22:38
www.ksiegaharrypotter.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Szkrab F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2012 20:42
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 222
Ostrzeżeń: 1
Postów: 155
Data rejestracji: 10.01.12
Medale:
Brak

Sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie - tak, można mieć dwie różdżki, lecz druga będzie słabiej działać.
__________________
Nauczycielka: Słyszę głosy!
Uczeń: Ja też, ale ja się leczę...

Nauczycielka: Śmierdzisz na kilometr!
Uczennica: To nie ja, to moja shauma!
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2012 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Wydaje mi się ,że może mieć tylko jedną różdżkę no ,bo Olivadnder powiedział ,że czarodziej ma jedną różdżkę, różdżka jednego właściciela
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna23 F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2012 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Ja uważam, że czarodziej może mieć jedną różdżkę, z której obecnie korzysta, natomiast wiele zepsutych. Może również korzystać z innych, ale nie zawsze chcą one współgrać z właścicielem.
__________________
"When I was a child, my favorite story was about a man who lived forever, but whose eyes were heavy with the weight of all he had seen. A man who fell from the stars."
Wyślij prywatną wiadomość
~trust me F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2012 20:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 06.05.12
Medale:
Brak

wydaje mi się że czarodziej może mieć więcej niż jedną różdżkę, ale tylko tak pierwsza która go wybrała będzie mu najlepiej służyła
Wyślij prywatną wiadomość
~Helltrix13 F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2012 22:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Postów: 104
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak

Nie wiem czemu nikt nie zauważył przykładu Dumbledore'a, w końcu on cały czas posiadał dwie różdżki. Pierwszą własną, po wygraniu Czarnej gdzieś tam sobie odłożył, ale w każdej chwili mógł z niej skorzystać. Berła Śmierci używał natomiast aż do końca i też dobrze mu się nią działało, bo zdobył ją w pojedynku. Jaki tu jest problem ja nie rozumiem. Sensu takiego tematu też nie...
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2012 17:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Czarna różdżka to wyjątek, a Ron i Neville mieli różdżki po kimś. Napisane zresztą było,ze można używać cudzej różdżki, ale nie będzie ona działać tak, jak własna.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape

Edytowane przez Czarownica24 dnia 07-05-2012 17:43
Wyślij prywatną wiadomość
~Oksan Weasly F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2012 14:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 2
Postów: 135
Data rejestracji: 10.09.11
Medale:
Brak

Czarodziej może mieć tylko jedną i tylko jedną różdżkę.To,że komuś ukradł różdżkę lub ją zwyciężył,to nic nie znaczy.Gdy czarodziej kupuje sobie pierwszy raz w życiu różdżkę to ona jest tylko jego.Różdżka wybiera właściciela.W jego rękach czuje się najlepiej i tak będzie.
__________________
"Są różne rodzaje męstwa. Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoła wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."

"Ostatecznie, dla należycie zorganizowanego umysłu, śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody."

"Myślisz, że umarli, których kochaliśmy, naprawdę nas opuszczają? Myślisz, że nie przypominamy sobie ich najdokładniej w momentach wielkiego zagrożenia?"

" ( ... ) to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."


"Nie żałuj umarłych(...). Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."



ALBUS DUMBLEDORE!

POZDRAWIAM GRIFFINDOR!
Wyślij prywatną wiadomość
~SophieSerpens F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2012 16:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 877
Ostrzeżeń: 0
Postów: 295
Data rejestracji: 28.06.11
Medale:
Brak

Ciekawe pytanie, ale w sumie niepotrzebne. Czarodziej może mieć zarówno jedną, jak i sto różdżek, jeżeli sobie tego życzy. Dumbledore miał dwie różdżki, Voldemort (swoją i Lucjusza, potem swoją i Czarną Różdżkę), nawet Harry - swoją (mimo że złamaną) i tą, którą Ron ukradł.
__________________
"...Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka xi wyłazi za to też pięć punktów... "

A tak w ogóle... piszę FF <3

i46.tinypic.com/25hcqqo.jpg

Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
I wiedzy o wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!
http://sophiesonnerie.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Fred_George F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2012 12:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 188
Ostrzeżeń: 0
Postów: 75
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Ja myślę że czarodziej może mieć tylko jedną różdżkę. Ron złamał swoją więc już nie mógł jej używać, dlatego Olivander wyrobił dla niego drugą. Ojciec Neville'a stracił zmysły, więc również nie mógł świadomie używać różdżki. Czarna różdżka jest przykładem niezwykłej różdżki, a tak naprawdę to ona też miała jednego właściciela. Dostawała się do rąk drugiego dopiero wtedy, gdy poprzedni umarł. Myślę również, że każdy czarodziej może używać (rzucać podstawowe zaklęcia) dowolną liczbą różdżek. Natomiast pan Olivander mówił, że różdżka WYBIERA czarodzieja i tylko jedna różdżka może tak na serio do niego należeć.
Edytowane przez Czarownica24 dnia 11-05-2012 14:39
Wyślij prywatną wiadomość
~emma wtson F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2012 16:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 105
Ostrzeżeń: 0
Postów: 85
Data rejestracji: 04.01.12
Medale:
Brak

Wydaję mi się, że może, ale czy chodziło ci o to, że jednocześnie 2 działające? Bo jeśli tak, to wydaje mi się, że nie było takiego przykładu w książce, chociaż...Chyba w 7 części Harry miał kilka, kiedy pozabierał w domu Malfoyów, ale korzystał ze swojej, aż póki ona mu się nie złamaa. Jeśli chodzi o zamianę różdżek to oczywiście(starą złamaną nową). Jednak ja jestem przyzwyczajona do swojej różdżki i nie chcę jej zmieniaćUśmiech
Edytowane przez emma wtson dnia 11-05-2012 16:06
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2012 16:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

moim zdaniem nie powinien mieć więcej niż 1 ale ja tam nie wiem
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~TomonaRiddle F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2012 16:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 161
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 09.07.12
Medale:
Brak

Nie wiem co o tym myśleć. Ollivander mówił o tym, że różdżka wybiera sobie właściciela, ale co jeżeli dwie różdżki wybrałyby sobie tą samą osobę ? Taki przypadek chyba jest możliwy.
__________________
Niech nie dziwi was fakt, że bardzo często edytuję swoje posty. Po prostu gdy zobaczę jakie głupoty powypisywałam aż korci mnie, żeby to poprawić i z edytować

"Bo nie warto zapadać w marzenia i zapominać o życiu."

"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom."

- Nie jest pan doktorem, prawda?
- Nie. Jestem nauczycielem.
- Nie wierzę panu. Kazała mnie obejrzeć. Uważa, że jestem innym.
- No i może ma racje?
- Nie jestem szalony.(...)
- Słyszałem, że posiadasz zdolności. Odmienne, niż inne dzieci.
- Mogę coś podnieść nie dotykając tego. Zwierzęta robią to, co chcę, choć ich nie tresuję. Mogę sprawić, że coś się stanie temu, kto mi się narazi. Może cierpieć.... Jeśli zechce.
Wyślij prywatną wiadomość
~DJfunkyGIRLS F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 13:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 708
Ostrzeżeń: 2
Postów: 240
Data rejestracji: 06.07.13
Medale:
Brak

Moim zdaniem czarodziej ma jedną różdżkę.Jeśli ją złamie może mieć drugą,ale tą pierwszą nie będzie używać.Każdy czarodziej ma dopasowaną różdżkę i musi najpierw wypróbować.Nie wszystkie różdżki pasują do jednego czarodzieja,tylko jedna do niego pasuje.
http://funkmiona-opowiadania-blog.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~potter_and_me F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 15:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 24.08.13
Medale:
Brak

Według mnie czarodziej może posiadać tylko jedną różdżkę dopasowaną idealnie do swojej... "osobowości". Oczywiście może używać innych różdżek, ale nie otrzyma takich rezultatów jak w przypadku używania teh, która sama go wybrała.
__________________
Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze


[link usunięty]
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT