Ogłaszamy Wiosenny Konkurs Literacki!
Dodane przez Czarodziejka dnia 14 March 2014 12:00
Witajcie! W powietrzu czuć wiosnę, czas na konkurs!

Był już sprawdzian wiedzy książkowo-filmowej, był pokaz talentów manualnych, więc tym razem przygotowaliśmy dla Was konkurs literacki.Do napisania jest opowiadanie pt. "Pierwszy dzień wiosny w Hogwarcie". Nagrody będą nie byle jakie, bo do zdobycia jest aż 400 punktów i medale!
W rozwinięciu newsa czekają na Was szczegóły odnośnie realizacji tematu opowiadania, jakie chętni mogą napisać i wysłać na adres pojedynki@hogsmeade.pl, oraz informacje o nagrodach. Po więcej informacji zapraszamy tutaj :).

EDIT: na Wasze teksty czekamy do północy w piątek, 28 marca!
Treść rozszerzona
Był już sprawdzian wiedzy książkowo-filmowej, był pokaz talentów manualnych, więc tym razem przygotowaliśmy dla Was konkurs literacki. Do napisania jest opowiadanie pt. "Pierwszy dzień wiosny w Hogwarcie". Nagrody będą nie byle jakie, bo do zdobycia jest aż 400 punktów i medale!

Praca powinna mieścić się w przedziale od 3000 do 5000 znaków ze spacjami (łatwe do policzenia w statystykach worda), no i być zgodna z tematem. Nagrody punktowe przewidziane są dla WSZYSTKICH, którzy przyślą pracę zgodną z wymogami konkursu (3000-5000 znaków oraz brak rażącej ilości błędów). Każde opowiadanie, które będzie zgodne z wymogami, zostanie nagrodzone aż 50-punktowym bonusem. Dodatkowe nagrody czekają oczywiście na najlepsze dzieła. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają medale (widoczne w profilu) oraz odpowiednio 150 punktów za trzecie, 250 - za drugie i 350 punktów za pierwsze miejsce. To plus bonus za udział daje sumę aż 400 punktów. Warto walczyć :)

A oto Wasze zadanie:

Zbliża się pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji dyrekcja Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart przygotowała dla swoich uczniów niespodziankę. W Hogwarcie odbędzie się konkurs na najładniejszą marzannę. Każdy z czterech domów ma przygotować własną kukłę, która po wyborze tej najładniejszej zostanie utopiona w jeziorze. No właśnie! Żeby nie zaśmiecać jeziora i nieco umilić ten wiosenny czas ogromnej kałamarnicy i innym stworzeniom zamieszkującym jezioro, marzanna musi być zbudowana z elementów nadających się do zjedzenia.


Jakie nagrody czekają na zwycięzców hogwarckiego konkursu, kto wykaże się największą kreatywnością, jak uczniowie zareagują na ten, mugolski przecież, sposób świętowania nadejścia wiosny i jak opiekunowie poszczególnych Domów wspomogą swoich podopiecznych - tu już Wasza pisarska dowolność.

Na zgłoszenie swoich opowiadań do konkursu macie 2 tygodnie. Prace o długości minimum 3 tysiące i maksimum 5 tysięcy znaków (ze spacjami) należy przesłać na skrzynkę mailową pojedynki@hogsmeade.pl do godziny 23:59 w piątek 28 marca. W ciągu doby zostaną one opublikowane w specjalnym konkursowym temacie i poddane Waszej ocenie, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Konkursu Różdżkowego. Po tygodniowym głosowaniu ogłosimy nicki zwycięzców.

Pióra w dłoń i do dzieła!