Dzień Kobiet przed nami, wzbogacony konkursami
Dodane przez Lady Snape dnia 08 March 2010 00:00
Jak wszyscy wiemy ósmego marca swoje święto obchodzi płeć piękna. Tulipany naręczami przemierzają ulice w ramionach gentlemanów spieszących do swych matek, żon i córek, ze sklepowych półek znikają rajstopy i czekoladki, zaś drobne handlarki z radością pozbywają się uroczych goździkowych bukietów. Także i my, pragnąc należycie uczcić święto drogich naszemu sercu pań, postanowiliśmy przygotować dla użytkowniczek Hogsmeade niespodziankę o łącznej wartości 100 punktów. Do udziału w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zapraszamy także i panów, jednak poziom zadań dla obojga płci jest nieco zróżnicowany. Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób zasłużyć na bonusowe punkty klikajcie pod czytaj więcej. Paniom rzecz jasna składamy najserdeczniejsze życzenia, mając nadzieję, że uśmiech długo nie będzie schodził z ich twarzy. Niech cera okaże się dziś wyjątkowo gładka, róże wyjątkowo czerwone, wymarzone perfumy wyjątkowo przecenione, a czekoladki wyjątkowo smaczne i przy tym zadziwiająco niskokaloryczne. Wszystkiego dobrego!
Treść rozszerzona
Jak wszyscy wiemy ósmego marca swoje święto obchodzi płeć piękna. Tulipany naręczami przemierzają ulice w ramionach gentlemanów spieszących do swych matek, żon i córek, ze sklepowych półek znikają rajstopy i czekoladki, zaś drobne handlarki z radością pozbywają się uroczych goździkowych bukietów. Także i my, pragnąc należycie uczcić święto drogich naszemu sercu pań, postanowiliśmy przygotować dla użytkowniczek Hogsmeade niespodziankę o łącznej wartości 100 punktów. Do udziału w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zapraszamy także i panów, jednak poziom zadań dla obojga płci jest nieco zróżnicowany. Paniom rzecz jasna składamy najserdeczniejsze życzenia, mając nadzieję, że uśmiech długo nie będzie schodził z ich twarzy. Niech cera okaże się dziś wyjątkowo gładka, róże wyjątkowo czerwone, wymarzone perfumy wyjątkowo przecenione, a czekoladki wyjątkowo smaczne i przy tym zadziwiająco niskokaloryczne. Wszystkiego dobrego!

Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób zasłużyć na bonusowe punkty zapoznajcie się z poniższymi wytycznymi:

Zadanie dla pań:
Wypowiedź pisemna na podany temat: "Która z bohaterek HP/aktorek występujących w filmach HP/innych pań związanych ze światem magii mogłaby być dla mnie wzorem do naśladowania". Kilka zdań, uzasadnienie swojego wyboru (0,5 - 1,5 strony w wordzie, standardowy rozmiar czcionki) . Każda userka, która weźmie udział w konkursie otrzyma 50 punktów.

Zadanie dla panów:
Pean (słowa pochwały i/lub uwielbienia) na cześć wybranej administratorki napisany w formie żartobliwego/poważnego komentarza do jej profilu. Mile widziany poetycki język, odniesienie do kobiecych cnót wybranej pani administrator. Przed napisaniem komentarza odpowiednio go oznaczamy wpisując słowo [konkurs]. Każdy user, który podejmie się tego zadania otrzyma 50 punktów.

Zadanie dla wszystkich:
Jak wiemy wśród osób związanych z magicznymi ekranizacjami nie brak utalentowanych kobiet, pań o silnym charakterze, jednostek wybitnych, angażujących się w różne przedsięwzięcia. Z tej okazji pięć newsów, informujących o dokonaniach owych "kobiet sukcesu" w magiczny sposób udekorowanych zostało bukietami goździków. Każda osoba, i pan i pani, która zbierze pięć goździkowych wiązanek otrzymuje pięćdziesiąt punktów.

Podpowiedź pierwsza: Jej biografia zainspirowała Adam Gragga do stworzenia komiksu...

Wiecie o kogo chodzi? To biegnijcie do odpowiedniego newsa, by podnieść bukiet i przeczytać kolejną wskazówkę.

Linki do poszczególnych bukietów, jak również prace pisane przez użytkowniczki biorące udział w konkursie należy przesłać do Lady Snape za pośrednictwem PW. Macie czas do północy.

Reasumując, każdy użytkownik/użytkowniczka Hogsmeade może zarobić dziś łącznie sto punktów:
Panie: 50 punktów [praca dotycząca podziwianej pani] + 50 punktów [odnalezienie goździków]
Panowie: 50 punktów [komentarz do profilu administratorki] + 50 punktów [odnalezienie goździków]

Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Kobiet będzie dla wszystkich wyjątkowy...