Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Harry Potter i Przeklęte Dziecko - dyskusja ogólna

Dodane przez Sophia dnia 17-12-2016 22:36
#30

Książka ciekawa, czyta się jednym tchem, mimo iż lektura jest nieco przewidywalna ;)
Moje pierwsze odczucia? "Czy ja czytam jakieś słabe fanfiction?" No bo tak trochę jest, na pewno większość z osób, czytających kiedykolwiek opowieści fanów, spotkała się z następującymi motywami: Voldemort ma dziecko; Albus dostaje się do Slytherinu i zaprzyjaźnia się ze Scorpiusem; Albus nie lubi tego, że jego ojciec jest sławny. Chyba miałam zbyt wysokie oczekiwania co do tej lektury :( Poza tym, przykre jest też to, że ta książka nie jest dla nas, dla czytelników a dla kasy, co widać przez to, że jest napisana baaardzo niedbale, chyba każdy zauważy nieścisłości do pierwszych 7 tomów HP. Pamiętam, że żeby wychwycić takie rażące błędy w poprzednich częściach trzeba było być bardzo upierdliwym, a w tej trzeba być bardzo pobłażliwym, żeby ich nie dostrzec :/ Postaci, które poznawaliśmy wcześniej zmieniają się nie do poznania... Samego Hogwartu nie ma prawie wcale :( Ogólnie jakoś ciężko mi uwieżyć, że Rowling miała z tym w ogóle coś wspólnego, oprócz tego, że jej nazwisko widnieje na okładce, by przyciągnąć czytelników.
Plusem tej książki na pewno jest samo to cofanie się w czasie, bardzo interesujące. Warto przeczytać choćby po to by zobaczyć te alternatywne rzeczywistości.
W mojej opinii Harry Potter i Przeklęte Dziecko nie ma prawa nazywać się 8. częścią HP, z choćby tak błahego powodu, że nie wyszło spod pióra J.K. Rowling.
Polecam przeczytać i samemu wyrobić sobie opinie :D