Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Harry Potter i Przeklęte Dziecko - dyskusja ogólna

Dodane przez Densho dnia 26-08-2016 12:06
#11

Trochę mnie śmieszą wypowiedzi typu: dramat to już nie to samo, książka nie pasuje. Ale ok, żeby nie było. Jest wolność słowa i to opinia każdego z osobna. Jednak, ja tak nie uważam. Dramat to, obok liryki i epiki, doskonały rodzaj literacki. Mamy wiele wspaniałych dzieł napisanych właśnie tym stylem. Nie można zamykać się tylko na jeden rodzaj pisania. Dramat się szybko i przyjemnie czyta, jednak wszystko zależy od stylu pisania. Ważne są też didaskalia...

Rozumiem obawy co to tej książki. Sama lekkie mam. Jestem zakochana w HP od wielu lat, jednak zawsze są pewne obawy co do kolejnych części jakiejś serii czy kontynuacji (tak miałam z Wojna lotosową. Pierwsza część cudo, druga porażka).
Nie ma co się chyba rozwodzić nad książką, której się nie czytało osobiście... Oglądałam wiele filmików na temat tego dramatu. Opinie są raczej pozytywne, jednak... pożyjemy, przeczytamy, ocenimy. A może faktycznie będzie to wielkie bum i stwierdzimy: "noooo faktycznie, warto było kupić, przeczytać" a może jednak powiemy "nieee, totalne dno".