Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Aborcja

Dodane przez Fejspallm dnia 05-05-2015 18:24
#16

Tak naprawdę nie umiem określić swojej opinii, ponieważ moje zdanie na temat każdego przypadku jest różne.
Z jednej strony wiadomo, że to zdecydowanie przeczy prawom moralnym - w końcu zostanie dokonane morderstwo.
Nie zrozumiałbym faktu, gdyby dziecko, które miałoby urodzić się zdrowe, miałoby nie mieć szansy przeżycia - to jest dopiero anormalne i jeżeli takiego czynu dopuściłaby się jakakolwiek kobieta, nie miałbym do niej szacunku.
Gdyby kobieta była zgwałcona, to pozwalałbym na dokonanie aborcji (gdybym był przeciwnej płci sam bym tak postąpił, nie chciałbym nosić w sobie "daru" do którego przyczynił się obcy mężczyzna, do którego wręcz pałałbym nienawiścią).
Jestem również za aborcją dla nastolatek u których wystąpiła wpadka, które są jeszcze nieprzygotowane na bycie matką, ponieważ to zdecydowanie nie jest też dar miłości tylko przypadku.
Aborcji nie powinno się dokonywać wtedy kiedy doszło do ciąży podczas seksu z dwojgiem kochających się małżonków.
Natomiast nie jestem za zabiciem upośledzonego płodu oraz kiedy przez ciążę wystąpi zagrożenie życia matki - jeżeli doszło do zapłodnienia z ukochanym partnerem, tym jedynym, to już na zawsze będzie kochane dziecko, a każda matka chce dla niego najlepiej - nawet, jakby miała za nie poświęcić życie. Uważam, że kiedy dwoje osób stara się o dziecko i się uda, wszystko zrobią dla dobra pociechy aż do końca swych dni - jest to dla mnie oczywiste.
Wiem, że moja opinia jest dosyć poplątana, ale podczas pisania targały mną takie emocje, że starałem się przelać na forum wszystkie moje myśli z tym związane.