Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Aborcja

Dodane przez monia3437 dnia 01-10-2013 19:59
#3

Nie wdaje się w dyskusje, czy kobieta, dziewczyna może to zrobić. Każdy żyje ze swoim własnym sumieniem. Więc jeśli którakolwiek kobieta decyduje się na taki krok, to musi wiedzieć, czy nie będzie potem tego wiecznie roztrząsać. Bo nawet jeśli dziecko może się urodzić chore, to przecież można pomóc mu znaleźć lepszy dom. Jeśli nie mamy zbyt wysokich zarobków, to lepiej dziecko urodzić i oddać lepszej rodzinie.
Ale jak pisałam na początku, to jest sprawa indywidualna. Nie wiem jaka byłaby moja pierwsza myśl, ale na pewno starałabym się urodzić dziecko. W końcu ma coś ze mnie, ma moje geny, rośnie we mnie. Nie potrafiłabym spokojnie je zabić. Tak, uważam że aborcja to jest morderstwo. Jestem wierząca, ale taki jest mój światopogląd, nie patrzę na to, co karzą mi myśleć.
Nawet gdybym została zgwałcona, została nastoletnią ciężarną, nie miałabym pieniędzy na wychowanie dziecka lub miałoby ono być chorę, to i tak bym go nie mordowała. Przecież kiedyś może ułożyć sobie życie. Może być szczęśliwe. Zawsze mogę je pokochać.