Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Aborcja

Dodane przez Slovak dnia 14-08-2013 13:30
#1

raven:
Aborcja (łac. abortus lub abortio - poronienie, wywołanie poronienia) - zamierzone i przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich, w j. łacińskim abortus provocatus. Przeważnie w efekcie dochodzi do śmierci zarodka lub płodu.

Polskie ustawodawstwo dopuszcza przerwanie ciąży w następujących przypadkach:
- ciąża zagraża zdrowiu lub życiu kobiety (do osiągnięcia przez płód zdolności do życia poza organizmem matki),
- badania prenatalne bądź inne przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu lub istnienie nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (możliwe do chwili, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do życia poza organizmem matki),
- ciąża powstała w wyniku przestępstwa (do 12 tygodnia)


Od kilku lat trwa kampania, mająca na celu zmiany w polskim prawie i całkowite zakazanie aborcji. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy kilkumilimetrowy zarodek jest dla Was człowiekiem, którego życie powinno się chronić, czy tylko dzielącymi się komórkami? Niechciana ciąża jest własnością kobiety i powinna mieć ona prawo decyzji, czy chce urodzić dziecko, czy to sprawa państwa? Jesteś za tym, by aborcja była legalna? A jeśli tak, to w jakich przypadkach?

________________________________________________________________________________


Ja jestem za tym, że aborcja byłaby legalna tylko przy zagrożeniu życia matki/dziecka. Gwałt gwałtem - ale od czego są okna życia, i tym podobne ? Jeśli taka osoba nie ma chęci wychowywania dziecka to zawsze je może oddać, i każdy będzie się cieszył. Nikomu to nie sprawi krzywdy, a małe dzieciątko będzie miało szanse na szczęśliwe życie.

Edytowane przez raven dnia 02-03-2014 20:00