Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Opinia o trzecim tomie

Dodane przez Hogsmeade_pl dnia 16-08-2008 23:46
#1

Jakie jest Wasze zdanie o części "Harry Potter i Więzień Azkabanu"? Za co lubicie tę książkę a co się Wam w niej nie podoba? I czy macie jakieś ulubione fragmenty, do których chętnie wracacie?

Dodane przez majka dnia 26-08-2008 00:34
#2

Stanowczo mój ulubiony. Nie jest taki tradycyjny, że Harry najpierw siedzi u wujostwa, potem jedzie do szkoły i na końcu spotyka się z Voldim. W tym tomie pokazana jest miłość i nienawiść, poznajemy sporo szczegółów dotyczących śmierci Potterów. Podoba mi się.

Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:27

Dodane przez ladybird dnia 26-08-2008 03:24
#3

Podoba mi się ze względu na to, że poznajemy Hncwotów.

Dodane przez Pirate_Princess dnia 26-08-2008 15:46
#4

Jest to mój ulubiony tom ;p Jest on już od pierwszego rozdziału pełen przygód. Zaczyna się inaczej niż dwa poprzednie...Harry po raz pierwszy od wielu lat decyduje się na ucieczkę od wujostwa. Potem w hogwarcie także nie brakuje przygód i akcji xD Naprawdę książka jest super

Dodane przez Kathleen Riddle dnia 26-08-2008 16:55
#5

Lubię tę książkę, pewnie dlatego, że poznajemy w niej Syriusza.

Dodane przez Alan dnia 26-08-2008 17:09
#6

Drugi pośród moich ulubionych. Książkę się pochłania, czuje się tą magiczną atmosferę.

Dodane przez Hermiona_Lily_tusia dnia 27-08-2008 17:39
#7

To moja ulubiona część oprócz Zakonu Feniksa. Podobają mi się w niej dialogi itp. Jest śmieszna. Tylko trochę za krótka:P Ogólnie książka jest super!:D

Dodane przez Hermi dnia 28-08-2008 14:13
#8

Mnie tom trzeci bardzo się podobał.

Pojawia się wątek Syriusza i Lupina. Dzięki temu dowiadujemy się więcej o Ojcu Harry'ego. Pojawia się także temat bardzo trudny temat wilkołactwa.

Bardzo ciekawy tom ;)

Dodane przez Syriusz_Black dnia 03-09-2008 22:47
#9

Tak się składa, że jest to moja ulubiona część. Zaraz po niej stawiam na Czarę Ognia, która również jest świetna. Najbardziej w Więźniu spodobały mi się lekcje Lupina, pojawienie się Syriusza Blacka. Książka ma świetny klimat, dzięki któremu szybko ją się czyta. Oprócz tego piękne było jak ciotka Marge została nadmuchana. Tom od początku do końca trzyma w pewnym napięciu. Bardzo lubię wracać do tej akurat części, bo jest to moja ulubiona.

Dodane przez al_iraqia dnia 03-09-2008 22:48
#10

Więzień Azkabanu to mój ulubiony tom, zdecydowanie! Bo akcja się szybko zmienia, pojawia się wiele nowych wątków. No i Syriusz... Niby był mordercą i zdrajcą, a prawda okazuje się trochę inna... No i taki dosyć mroczny klimat... Tak, to zdecydowanie ulubiona część Harry'ego.

Dodane przez Yennefer dnia 06-09-2008 20:11
#11

Bardzo lubię Więźnia Azkabanu. Między innymi, dlatego, że od niego zaczęłam czytać Harry'ego Pottera. Film też mi się podoba.

Dodane przez Temeraire dnia 06-09-2008 20:23
#12

Jest to jeden z moich ulubionych tomów.
Co mi się w nim tak podoba ?
Primo:
Odmienność. W Więźniu Azkabanu Harry (nareszcie) wpada na pomysł "buntu", co jest bardzo dużym plusem książki. Poza tym - brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem, co również jest inne.

Secondo:
Dużo nowych rzeczy. Przede wszystkim to, że poznajemy Syriusza - jedną z moich ulubionych postaci. No i wiele informacji o śmierci Potterów, Mapa Huncwotów, Zmieniacz Czasu... Potter wreszcie wymyka się z Hogwartu tajnym przejściem...

Tertio:
Uczucia. Miłość, nienawiść, przyjaźń... Tego wszystkiego jest o wiele więcej niż w pierwszych dwóch tomach, co niewątpliwie czyni książkę cudowną...

A mój ulubiony fragment...
Bezapelacyjnie ten, kiedy Snape próbuje odkryć treść Mapy Huncwotów i kawałek pergaminu tak genialnie go obraża. :lol: Najchętniej do niego wracam...

Dodane przez DominiKa812 dnia 10-09-2008 18:01
#13

Książka Harry Potter i Więzień Azkabanu według mnie jest bardzo fajna ... Są szczegóły których nie ma w filmie, a szkoda. Jeśli chodzi o fragment książki to nie mam ulubionego, ale bardzo mi się podobał fragment gdy oni już wracali do domów i Harry zaczął czytać list od Syriusza.

Dodane przez Madame_Uszka dnia 12-09-2008 19:18
#14

Mój ulubiony tom, a najlepsza jest cała akcja we Wrzeszczącej Chacie i książka mogła by być troszkę dłuższa, ale i tak ją uwielbiam. xD

Edytowane przez Ariana dnia 13-09-2008 12:16

Dodane przez Dobby_Forever dnia 12-09-2008 19:31
#15

Więzień Azkabanu to fajny tom. Wprowadza w nowe tajniki magii... Poznajemy animagów, wilkołaka. Nie wspominając już o tym,że są nowe informacje o życiu bohaterów. Książka jest fajna a zarazem smutna. Najbardziej żałowałam, że nie udało się oczyścić z zarzutów Syriusza a Lupin odszedł ze szkoly.

Dodane przez Shemya dnia 14-09-2008 19:35
#16

"Więzień" jest jednym z najlepszych moim zdaniem tomów, choć do ulubionych nie należy ;)

Dodane przez Ari dnia 17-09-2008 15:49
#17

Można powiedzieć, że od tego tomu zaczął się jakiś przełom w życiu Harry'ego .
Nie musi on czekać u wujostwa tych dwóch miesięcy, aby później wrócić do szkoły .Od tego tomu nie tylko w życiu Harry'ego, ale innych bohaterów zaczynają się dziać rożne dziwne, niepokojące rzeczy. :)
Właśn.ie ten tom jest jednym z moich ulubionych a jest ich bardzo mało :P

Edytowane przez Ariana dnia 17-09-2008 16:27

Dodane przez Finezja dnia 21-09-2008 21:57
#18

Najlepszy tom nie jest taki tradycyjny, poznajemy tam Syriusza, Lupina i kochanych dementorków ^^ Oczywiście najlepsza akcja toczy się na samym końcu.
Więzień Azkabanu różni sie tym od pozostałych części, że mało tam Voldemorta, bo w każdym innym tomie jest bezpośrednie starcie z Voldkiem czy Śmierciożercami, a tu tego nie ma - zawsze to jakieś urozmaicenie.

Dodane przez Penelope dnia 23-09-2008 16:19
#19

Stanowczo, jest to kolejna, świetna książka Joanne Rowling.. Uwielbiam ją, jak wszystkie pozostałe.. Lubię wracać do fragmentów ze zmieniaczem czasu..Uwielbiam także moment, kiedy Syriusz odlatuje na Hardodziobie.. ;D

Więzień Azkabanu różni sie tym od pozostałych części, że mało tam Voldemorta, bo w każdym innym tomie jest bezpośrednie starcie z Voldkiem czy Śmierciożercami, a tu tego nie ma - zawsze to jakieś urozmaicenie.


No, nie.. Niestety.. Tak wcale nie jest.. Voldemorta nie ma również w Księciu Półkrwi, na przykład.. ;)

Nie musi on czekać u wujostwa tych dwóch miesięcy, aby później wrócić do szkoły


Ari.. No, sorry.. Ale musi..

Od tego tomu nie tylko w życiu Harry'ego, ale innych bohaterów zaczynają się dziać rożne dziwne, niepokojące rzeczy.


A powiedz.. Czy w pierwszej części, czy w drugiej nie było różnych niepokojących rzeczy??

Najbardziej żałowałam, że nie udało się oczyścić z zarzutów Syriusza a Lupin odszedł ze szkoly.


Dobby?? A czytałeś, w siódmym tomie, albo w którymkolwiek, że na stanowisko nauczycoela Obrony Przed Czarną magią została rzucona klątwa?? Nawet sam Hagrid, to mówił.. Więc.. Lupin musiał odejść.. Taki los..

Jeśli chodzi o fragment książki to nie mam ulubionego, ale bardzo mi się podobał fragment gdy oni już wracali do domów i Harry zaczął czytać list od Syriusza.


Dominiko?? A wiesz, że to nie ma sensu?? oO' Nie podobał ci się żaden fragment, ale jednak bardzo ci się podobał, kiedy.. blablabla.. Pomyśl, co piszesz, a potem dopiero napisz, ok??

Innym wypowiedzi na_razie nie skomentuję. xD

__
A: Pilnuj swoich błędów a nie cudzych. -.-

Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:31

Dodane przez Rewolucja dnia 23-09-2008 18:32
#20

Ekhem. Pozwólcie, że odpowiedź do tematu zwrócę na drugi plan.
Penelopo, dlaczego tak wszystkich krytykujesz? Znam cię od tak dawna, ale nigdy nie od tej strony. Dlaczego wszystkich objężdżasz za ich odpowiedzi, niby niespójne.
Wybacz, ale nie podoba mi się to. ^^

Przejdźmy do konkretów.
Co do "Więźnia Azkabanu" to mam bardzo mieszane uczucia. Książka, rzecz jasna, mi się podoba, ale są w niej fragmenty, których wolałabym uniknąć.
Wszystko jest bardzo fajne i miło się to czyta; pamiętam, że kiedyś przeczytałam tę książkę w jeden dzień ;-)
Bardzo ją lubię, to jeden z moich ulubionych tomów. ;-)

Dodane przez daman1993 dnia 24-09-2008 17:44
#21

Bardzo ciekawy tom;)

Dodane przez Destiny dnia 28-09-2008 15:02
#22

Najbardziej żałowałam, że nie udało się oczyścić z zarzutów Syriusza a Lupin odszedł ze szkoly.

Dobby?? A czytałeś, w siódmym tomie, albo w którymkolwiek, że na stanowisko nauczycoela Obrony Przed Czarną magią została rzucona klątwa?? Nawet sam Hagrid, to mówił.. Więc.. Lupin musiał odejść.. Taki los..

Klątwa została rzucona, ale czy w tym wypadku Dobby nie może żałować tego, że Lupin odszedł ze szkoły?

A co do Więźnia Azkabanu... Dopiero po przeczytaniu tej części polubiłam Harry`ego (oczywiście mam na myśli książkę, nie postać, bo tej postaci nigdy nie lubiłam, nie lubię i lubić nie będę).
Ekranizacja też nie jest zła, ale nie dorównuje książce.

Dodane przez Cee dnia 28-09-2008 15:06
#23

Dla mnie najnudniejszy tom z całej serii. Niewiele się dzieje i książka, chyba jako jedyna, nie trzyma mnie w napięciu, czytałam ją, ziewając. W zasadzie może i nie skupiłam się tak bardzo na niej, ale nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jak czwórka, piątka czy ukochana szóstka. Jednak zaintrygowało mnie to, że Jo w świetny sposób ukazała przyjaźń między Hunctwotami oraz to, że Parszywek ma związek z Peterem, kto by pomyślał. :happy:

Dodane przez Dimrilla dnia 30-09-2008 18:45
#24

Najlepiej skonstruowany tom "Harry'ego Pottera", nagromadzenie wątków, mniej lub bardziej istotnych - a przynajmniej wyglądających z pozoru na mniej istotne (np. Krzywołapkowe łowy na Parszywka, czy dziwne zachowanie Hermiony i jej nadmiar lekcji) - które koniec końców okazują się być kluczowe (Krzywołap polował na szczura, bo wiedział, że to nie szczur, tylko animag. Hermiona dawała radę uczęszczać na tyle zajęć, bo używała zmieniacza czasu, który okazał się być kluczem do uratowania Syriusza, itd. Przykłady można mnożyć)

Oprócz tego mnie również, jak i kilku innym osobom na forum, podobał mi się brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem na końcu książki. Po tomach 1 i 2 było to duże (i pozytywne) zaskoczenie.

Btw. Nie pamiętam, który to był wywiad, ale Rowling stwierdziła, po napisaniu "Księcia Półkrwi", że z żadnego tomu nie była tak zadowolona od czasu ukończenia "Więźnia Azkabanu". Czyli niejako uznała te właśnie 2 tomy za najlepsze. Dziwnym trafem są to także te tomy, które najbardziej mi się podobają. ("Księcia..." lubię bardziej, mimo że uważam, że "Więzień..." jest lepiej napisany.)

Dodane przez Nefri dnia 03-11-2008 17:56
#25

Trzecia cześć Harry'ego Pottera jest tytułem bardzo dobrym. Uważam że to jedna z najlepszych części. jest bardzo wciągająca i interesująca dowiadujemy się dużo informacji o śmierci rodziców Harry'ego. Występują wspaniałe magiczne stworzenia takie jak hipogryfy czy też te mniej dobre dementorzy. Książka ma swoje wady i zalet. Gdybym musiał wypisywać wszystkie wady to by zajęło bardzo dużo czasu więc skupie się na wadach których jest o wiele mniej. Ale według mnie książka nadal jest za_krótka, to według mnie największa wada:) a poza tym występują drobne błędy autorki o których nie będę wspominał bo nie zasługują na to by się o nich rozpisywać. Ogólnie książka jest bardzo dobra jak już powiedziałem bardzo wciągająca. Przestaje ona wprowadzać nas do magicznego świata tak jak poprzedniczki ale w pełni przedstawiać nam zaawansowaną magie mówie tu m.in o zaklęciu patronus ogólnie daje książce wielkie W.

Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:35

Dodane przez mistake dnia 03-11-2008 18:27
#26

Mi bardziej podobał się film niż książka. Trochę nudna, mało akcji, a tajemnic w ogóle nie było. Gdyby nie wątek z Syriuszem i Parszywkiem to chyba bym ten tom w kąt rzuciła i nie powracała do niego.

Dodane przez Lady Shadow dnia 03-11-2008 18:32
#27

A mnie ten tom to tak szczególnie to się nie podobał... Jako takiej (jak dla mnie ) akcji nie było. Po prostu był nudny, prawie cała akcja toczy się w zamku, Hogwarcie, no dobra uznam, iż początkiem mi się podobała, spotkanie z ciotką Marge no i jeszcze sama jazda pociągiem. O.o jedyne fragmenty którę lubię to jest to jak Hermiona dowaliła Malfoy'owi i tyle ^^

Dodane przez Lord Harry Potter dnia 13-12-2008 14:06
#28

Jest to najlepszy Tom ponieważ niemal wszystko tam się dzieje miedzy innymi:
Harry się dowiaduje że Syrius to jego ojciec chrzestny.
Dowiadują się że Parszywek to Peter.

Dodane przez Black Syriusz dnia 13-12-2008 21:34
#29

HP i więzień azkabanu to fajna, ciekawa książka ten tom to jeden z moich ulubionych tomów książki


pozdrawiam wszystkich

Dodane przez Black Syriusz dnia 13-12-2008 21:34
#30

fajna książka

Dodane przez Maladie dnia 13-12-2008 21:38
#31

Bardzo mi się podobała ta książka. Akcja była dopiero pod koniec książki, kiedy Parszywek wyrwał się Ronowi z ręki i zwiewał aż pod Bijącą Wierzbę. A potem się działo. Zwłaszcza we Wrzeszczącej Chacie.

Dodane przez Carol dnia 14-12-2008 15:12
#32

Harry Potter i Więzień Azkabanu to moja ulubiona część najbardziej lubię czytać od momentu, jak Hermiona i Harry przenoszą się w czasie:)

Dodane przez Ginny030 dnia 14-12-2008 15:43
#33

To mój ulubiony tom :D nie wiem dlaczego akurat ten ale ma w sobie to coś xD

Dodane przez Tonks_17 dnia 18-12-2008 18:42
#34

Mój ulubiony tom ze wszystkich książek:] Bardzo mi sie podoba:] od samego poczatku aż do końca;] Fajny jest cały moment w Wrzeszczącej Chacie:] Fajne jest tez ze w tej częsci pojawia sie Lupin:] oraz gdy Harry dostaje Błyskawice

Dodane przez karolina123 dnia 18-12-2008 19:09
#35

Dla mnie najnudniejszy tom z całej serii. Niewiele się dzieje i książka, chyba jako jedyna, nie trzyma mnie w napięciu, czytałam ją, ziewając.

A ja uważam że właśnie jedna z najciekawszych i najbardziej trzymajacych w napięciu.:D

Dodane przez Beatrix dnia 08-01-2009 20:16
#36

Lubię fragment o ratowaniu Hardodzioba (to moje ulubione magiczne stworzenie), ten w Chacie i na zajęciach GD.

Dodane przez Syriuszek dnia 11-01-2009 19:35
#37

Super było jak przenosili się w czasie. To była istna rewelacja

Dodane przez BitterSweet dnia 24-01-2009 17:55
#38

Książka podobała mi się bardzo bo nie ma w niej tego co we wszystkich, że na końcu Harry spotyka się z voldemortem. Pokazuje jak nienawiść szybko może zmieni ć się w miłość. Tom podoba mi się też ze względu, że poznajemy w nim Syriusza bo bardzo lubię jego postać.

Dodane przez Sirius PL dnia 25-01-2009 11:57
#39

Moim zdaniem najnudniejszy tom z całej serii. Niewiele działo się w nim i nie było ciekawej akcji, poza sceną we Wrzeszczącej Chacie, która najbardziej podobała mi się z całej książki. Właśnie w niej Harry poznaje prawdziwego Syriusza. Podobał mi się również moment, jak Potter latał na hipogryfie. Moim zdaniem film został lepiej zrobiony od książki.

Dodane przez addicted_to_HP dnia 25-01-2009 12:00
#40

Hmm... powiem szczerze, że to jedna z mniej lubianych przeze mnie części, ale bardzo lubię te momenty, gdy Sybilla przepowiadała śmierć Harry'emu.
Yeay, that was fun!

:D

Dodane przez HermionaMajeczka dnia 25-01-2009 16:24
#41

To jest moja ulubiona część ponieważ:
a )bardzo lubię Hardodzioba,
b) podoba mi się cofanie czasu,
c) występuje w niej Syriusz ( ja go bardzo lubię),
d) nikt w niej nie umiera.

Fragment mój ulubiony to jak Hermiona i Harry lecą na Hardodziobie i uwalniają Syriusza.
No i to chyba wszystko.

Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:35

Dodane przez Hermione dnia 25-01-2009 17:08
#42

dla mnie bardzo dobra, wciagająca częsć. traktuje ją jak zapowiedź do kolejnych, mrocznych części.

ps: oczywiście w tej części był najlepszy nauczyciel obrony porzed czarna magią :)

Dodane przez Harry-Potter-10 dnia 30-01-2009 12:59
#43

Nie jest to mój ulubiony tom, lecz jest dobry a szczególnie pod koniec. Podobało mi się również w tej części kiedy Hermiona cofała się w czasie i mogła być na wszystkich zajęciach. Ale moim ulubionym tomem zawsze będą Insygnia Śmierci

___
chermiona? Żarty sobie robisz, czy serio nie umiesz korzystać ze słownika i książki? -.-

Edytowane przez Souriant dnia 30-01-2009 14:12

Dodane przez Harry 14 dnia 02-02-2009 20:05
#44

Mi również podoba się ta książka jest tu wiele ciekawych wątków choćby Błędny Rycerz lub nadmuchanie ciotki a także poznanie Syriusza

Dodane przez marta2093 dnia 02-02-2009 20:22
#45

Harry Potter i Więzień Azkabanu to jedna z moich ulubionych części przygód Harrego Pottera. podoba mi się także to, że Harry ucieka z domu wujostwa i to, ze akcja jest zbudowana w inny sposób niż w większości tomów HP(oprócz siódmego, ale w nim brakowało mi Hogwartu). Spodobało mi się, że J.K. Rowling pokazała wiele ludzkich uczuć, które władały czarodziejami :przyjaźń, nienawiść ale także litość. W tej części nastąpiło wiele gwałtownych zwrotów akcji i wydarzeń, których czytelnik nie mógł przewidzieć.
Moją ulubioną sceną jest ta, której akcja toczy się we wrzeszczącej chacie. Zwłaszcza to, że Lupin okazał się sprzymierzeńcem Blacka. Potem okazało się, że "tym złym " nie był wcale Syriusz, ale Peter-szczur Rona. Myślałam, że Lupin zdradził Harrego... Nie mogłam przewidzieć takiego rozwoju wydarzeń. Właśnie z powodu takich zwrotów akcji bardzo lubię tą książkę i chętnie do niej powracam :D

Dodane przez Waitin 4 arockalypse dnia 06-02-2009 18:48
#46

Książka pełna ciepła, radości i nadziei. Nareszcie bez Voldemorta. Myślę że jest to najlepsza cześć całej sagi - na równi z Insygniami. Podobnie film, wcale nie był gorszy od książki.
Podobało mi się "wprowadzenie" postaci Syriusza. Trochę gorzej pomysł ze zmieniaczami czasu. W tej kwestii Rowling przegięła.
Ale fabuła jest dobra. Lekka i przyjazna środowisku.
Właściwie to kapłani katoliccy mieliby jej chyba najmniej do zarzucenia. :)

Dodane przez Lucyfer dnia 08-02-2009 17:18
#47

Za Syriusza nieszablonowość i za brak Voldemorta w tej jedynej części, tak jak w VI. Za przygodę na Pokątnej i samodzielność Harry'ego. Takie wakacje prawdziwe miał...

Edytowane przez Ariana dnia 14-03-2009 11:37

Dodane przez Vampire dnia 08-02-2009 17:31
#48

Podoba mi się trzecia część...;p Nawet bardzo...
Książka pełna ciepła, radości i nadziei. Nareszcie bez Voldemorta. Myślę że jest to najlepsza cześć całej sagi - na równi z Insygniami. Podobnie film, wcale nie był gorszy od książki.

Taaak... Nareszcie bez Czarnego Pana...;d ekranizacja także i się podobała... Co prawda dla mnie nie jest ona najlepszą częścią HP, ale nie jest najgorzej...;p

W trzeciej części HP bardzo podobała mi się jej fabuła oraz wydarzenia... Najbardziej lubię chwilę, gdy na lekcji Obrony Przed Czarną Magią walczyli z boginem...;p Była tez tam nie zła akcja...

Dodane przez mickalrox dnia 06-03-2009 12:18
#49

Najbardziej w tej części spodobała mi się fabuła.

W trzeciej cześci najlepszy był mecz ze Ślizgonami.

Dodane przez Kabaczek dnia 15-03-2009 13:14
#50

Książka bardzo fajna ale chyba lubie ją najmniej ze wszystkich.
Sądzę ze plusem jest to że nie było Voldemorta.
Uwielbiam rozdział pt. " Dementor"

Dodane przez Lady James dnia 15-03-2009 14:27
#51

moja opinia o Więźniu Azkabanu? uwielbiam tę częśc, między innymi dlatego, że pojawia się w niej Syriusz, ale też ze wydarzenia z trzeciego tomu są o wiele poważniejsze w skutkach niż z 1 i 2 części

Edytowane przez Souriant dnia 15-03-2009 15:46

Dodane przez Madlenne dnia 17-03-2009 15:49
#52

Jeden z moich ulubionych tomów. ;)
Najbardziej lubię chyba sceny z Syriuszem, naukę zaklęcia patronusa.

Dodane przez MusicInMySoul dnia 17-03-2009 16:00
#53

Jeden z lepszych moim zdaniem... Bardzo podoba mi się akcja w tym tomie... Moim ulubionym jest Czara Ognia, bo tam się dużo dzieje... No i jest całkiem nowy wątek wprowadzony... Dowiadujemy się więcej o Harrym i o jego rodzicach... Więcej o nocy, kiedy jego rodzice zginęli... Nie wiem jak wam, ale mi bardzo zależało na takich informacjach i bardzo się cieszyłam, kiedy w końcu wiedziałam więcej szczegółów o tej ważnej dla Harry'ego nocy... A sam tom... Nic dodać nic ująć... Perfekcyjny...

Dodane przez Ann dnia 23-03-2009 18:53
#54

Jest to jeden z moich ulubionych tomów. Podobało mi się więcej rzeczy choćby wprowadzenie postaci Syriusza. Ten motyw. Przez cała książkę myślimy, że jest on kolejną negatywną postacią na końcu jednak okazuje się, że jest jednym z dobrych bohaterów. Co za tym idzie w przyszłości zyskuje sympatie wielu fanów. Trzecia część jest też taka trochę inna. Jak dla mnie jest takim przerywnikiem w walce z Voldemortem. Poza tym w tej części wszystko w miarę ładnie łączy się w całość. Ogółem część bardzo dobra.

Dodane przez kinia94 dnia 16-04-2009 19:28
#55

Według mnie jest to jedna z najlepszych części sagi Harry'ego Pottera. Szkoda mi tylko profesora Remusa Lupina, który odszedł z Hogwartu, był najlepszym nauczycielem obrony przed czarną magią :)

Edytowane przez Ariana dnia 17-04-2009 20:49

Dodane przez Dobby The House Elf dnia 07-05-2009 13:45
#56

Lubię tę część, choć jest trochę krótka. Jest w niej wiele akcji, co mi się podoba, no i tyle nowych postaci i przedmiotów. Z drugiej strony, wydaje mi się, że brakuje tam trochę codziennego życia.
Nie wyróżniam jej szczególnie, ale lubię.

Dodane przez Elfka dnia 10-05-2009 19:53
#57

Za nim nie przeczytalam Zakonu Feniksa była moją ulubiona bo jest w nij malo Voldemorta, dużo akcji i pojawia się Syriusz. I zaczyna erę grubszych od normalnych książek. A to jest już coś.

Dodane przez INVISIBLE dnia 10-05-2009 20:46
#58

ekhm. No więc moim skromnym zdaniem tom był wporządku jak każdy bardzo wciągnął takiego zagonionego człeka jak np. ja. Ksiazka była ok ale ekranizacja była też niczego sobie przynajmniej według mnie jedna z najlepszych;)

Dodane przez Domaa dnia 29-06-2009 15:36
#59

Ta książka mi się strasznie podobała. Lubię wracać do fragmentu gdy Syriusz przysyła Harremu sowę gdy oni wracają już do domów na wakacje. Ogólnie książka mi strasznie przypadła do gustu. Ciekawa, wciągająca i jak dla mnie bomba xd

Dodane przez Lily Evans dnia 29-06-2009 17:44
#60

To jest najlepsza cześć Harry'ego Pottera. Najbardziej podoba mi się w niej, że dowiadujemy się dużo o rodzicach Harry'ego. Nie występuje w niej Voldemort ,więc jest w jakimś stopniu inna od pozostałych. Jest bardzo fajnie z ekranizowana, choć pominęli bardzo dużo szczegółów. Do tego bardzo podobają mi się akcje z Krzywołapem i Parszywkiem. Są śmieszne.

Edytowane przez Ariana dnia 29-06-2009 20:40

Dodane przez Cointreau dnia 01-07-2009 08:08
#61

Kiedyś nie przepadałam za tą częścią "bo nie było Voldemorta". Jednak jakiś tydzień temu wzięłam się za jej ponowne czytanie i stwierdziłam, że jest jedną z lepszych części z serii.

Dodane przez SeverusSnape dnia 12-07-2009 23:27
#62

Z pewnością jeden z moich ulubionych tomów, jest jak inni już napisali inny od pozostałych. Bardziej poznajemy magiczny świat i ludzi, poznajemy Syriusza Blacka i Remusa Lupina, Gilzdogona, znaczące postacie w całej sadze książek o Harrym Potterze.

Dodane przez under-pressure dnia 14-07-2009 11:06
#63

najcudowniejsza! :)

Dodane przez PurpleGirl dnia 30-07-2009 23:31
#64

Ja uwielbiam tą część ;*

Jest fajna, śmieszna, ciekawa (jak wszystkie zresztą xD ) i w_ogóle...
A ulubiony fragment mam, oczywiście:

"(...)
Pergamin nadal był czysty. Harry oddychał głęboko, żeby się uspokoić.
- Profesor Severus Snape, nauczyciel z tej szkoły, rozkazuje ci ujawnić informacje, które ukrywasz! - zawołał Snape, uderzając różdżką w mapę.
Na pergaminie zaczęły się pojawiać słowa, jakby napisała je niewidzialna ręka.
- Pan lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
Snape zmarszczył czoło. Harry gapił się, oniemiały, na czarne litery. Ale mapa na tym nie poprzestała. Pojawiło się nowe zdanie.
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
Byłoby to śmieszne, gdyby sytuacja niebyła tak poważna. A tu... nowe zdanie...
- Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
Harry zamknął oczy z przerażenia. Kiedy je otworzył, mapa wypowiedziała już wszystko, co miała o powiedzenia:
- Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju."

Edytowane przez Ariana dnia 30-07-2009 23:33

Dodane przez Lady Lilian dnia 31-07-2009 09:55
#65

To mój ulubiony oj tak bardzo ulubiony :) Kiedy czytam po raz kolejny całą serię mam wrażenie że jest on odmienny od wszystkich innych i bardzo ważny. Bywało że potrafiłam czytać go non stop. Nawet z nim spać ;] Ale to było za czasów gdy miałam fioła na punkcie HP.

Dodane przez Softly dnia 31-07-2009 14:40
#66

Oł książka jest wspaniała... Najbardziej podoba mi się moment podróży w czasie... Jest nieziemski... Książka jest cudowna na pierwszym miejscu razem z szóstką... Może w niektórych momentach akcja jest łatwa do przewidzenia, ale to nie sprawia, że książka jest nudna. Jest nieziemska... Hmm żałuje tego, że odszedł Lupin bo był naprawdę fajnym nauczycielem... Ale cóż fakt, że był wilkołakiem chyba jednak troszeczkę[i][/i] pokąplikował sprawę... Wielkie brawa dla Rowling ta część jest niesamowita... Jedna z najlepszych... Rowling napisała ją najlepiej ze wszystkich... Ma bardzo dobry styl. Zdania sa proste, lekkie do przeczytania... Żadna z pozostałych części HP nie jest tak dobra pod względem gramatycznym... C U D O
Książka ma coś takiego w sobie, że ma się ochotę do niej powracać, powracać i powracać... Może dlatego przeczytałam ją 25 razy xD

Dodane przez PurpleGirl dnia 31-07-2009 15:38
#67

Softly napisał/a:
Książka ma coś takiego w sobie, że ma się ochotę do niej powracać, powracać i powracać... Może dlatego przeczytałam ją 25 razy xDNAPRAWDĘ przeczytałaś ją 25 razy?

Dodane przez xinska dnia 31-07-2009 16:56
#68

Nie powiem, ta część jest dość dobra.
No, bo przecież tyle się w niej dzieje...
Ale czy jest najlepsza?
Cała saga Harry'ego Pottera opiera się na ewolucji. Każdy kolejny tom był jakby lepszy od drugiego. Może spowodowane jest to tym, że zdolności pisarskie Rowling się rozwijały, może tym, że akcja nabierała tempa i tak naprawdę czytając tomy po kolei chcemy czegoś więcej, nasza wyobraźnia bardziej pracuje?
Fakt, faktem uwielbiam tą powieść, może z racji tego, że nie powstała wcześniej inna, tak genialna i kunsztowna w swej formie? Często spotykam się z opiniami, chociażby moich bliskich, że książka genialna nie jest, że jest dobra do czytania, dość ciekawa, ale nie wybitna. O nie! Stanowczo musze temu zaprzeczyć! Jaka inna książka tak wpieniła czarną plagę naszego kraju? Z tego co pamiętam, gdy tylko stała się bardziej znana nasi kochani księża wpadli w istną panikę, że w Polsce zapanował kult szatana. Chociażby za to należą się Pani Rowling słowa uznania.
Odbiegłam nieco od tematu za co przepraszam.
Co do omawianego tomu muszę przyznać rację, akurat tutaj poznajemy Syriusza, człowieka niewinnie oskarżonego (temat obecny i w realnym świecie), ojca chrzesnego Harry'ego, najlepszego przyjaciela taty bohatera.
Jak wspomniane zostało powyżej, bardzo żałuje tego, że Lupin musiał odejść z Hogwartu, dobrze było myśleć, że nie tylko Dumbledore czuwa. Sprzymierzeńców nigdy bowiem zbyt wielu ;)

Dodane przez Robin dnia 31-07-2009 17:35
#69

Bardzo podobał mi sie III tom o Harrym Potterze. Dlaczego? Hmm bo wydaję mi się, że od tego momentu zaczęło się coś dziać. Voldemort odzyskiwał siły by stanąć na czele zła. Ten tom ma u mnie duże plusy także po pooglądaniu.

Dodane przez Agatka dnia 31-07-2009 17:41
#70

A mi się ta część podobała najmniej ze wszystkich. Nie było już tej charakterystycznej atmosfery Hogwartu jaką stworzył w pierwszych dwóch częściach Chris Columbus. Trzecia część kojarzy mi się z serialem "Czarodzieje z Waverly Place" ot, zwykli nastolatkowie uczą się magii.

Dodane przez hagrid123 dnia 04-08-2009 17:38
#71

Według mnie to najlepsza część przygód Harry'ego Pottera. Jest tam wiele ciekawych wątków. Najciekawszy wątek książki to DEMENTORZY i wszystko to co ich opisuje a także lekcje obrony przed czarną magią.

Edytowane przez Ariana dnia 04-08-2009 21:16

Dodane przez Oyster dnia 20-08-2009 22:14
#72

To mój ulubiony tom. Jest on inny niż wszystkie. Tutaj nie pojawia się wątek Voldemorta jako wroga numer jeden. W tej książce Harry doznaje nowych doznań [??], jakimi są miłość rodzinna czy nienawiść, ale taka hm. jakby prawdziwa, uosobiona i realna. Poznana co do cala. Ponadto jest parę zabawnych scen i pojawia się większy wątek o Jamesie.

Dodane przez kala97 dnia 24-08-2009 18:20
#73

Pewnie jak wielu innych osób, ten tom jest moim ulubionym. Po pierwsze dlatego, że Harry nie spotyka się z Sami-Wiecie-Kim. Po drugie występują tam hipogryfy i Hardzodziob, a jam mam obsesję na punkcie stworzeń fanstastycznych, tam samo jak na punkcie Harrego :) I w ogóle, to dużo się dzieje, że Black uciekł z Azkabanu, Huncwoci, Lupin jako wilkołak, no i najważniejsze - zmieniacz czasu Hermiony. to zdecydowanie mój ulubiony tom książki, jak i ulubiona ekranizacja filmu =]
PS: Harry wygląda najprzystojniej w tej części filmu.

Dodane przez aoo dnia 01-09-2009 15:21
#74

jest to moja ulubiona część. lubię ją chyba przedewszystkim za to że Harry dowiaduje się, że jest ktoś, kto mógłby stworzyć mu rodzine. poza tym nie spotyka się z voldemortem no i bardzo polubiłam przez tę część hermione :)

Dodane przez Miho18 dnia 12-09-2009 18:32
#75

Jest to moja ulubiona część Harrego! Zapewne tak ją lubię, bo pojawia tam się Syriusz Black (a tego z kolei koooocham :)). Ogółem to nie ma się co rozdrabniać bo super jest i już! :D Szkoda tylko, że taka krótka! ;(

Dodane przez Hipogryf dnia 12-09-2009 21:24
#76

Moja ulubiona część. Wreszcie brak spektakularnego i niestety zawsze wygranego pojedynku z Voldkiem :D Według mnie HP mógł skoczyć z balustrady na MŚ w Quidittchu xD

Dodane przez Alexis dnia 12-09-2009 21:26
#77

Jeju no trudno nie będę oryginalna ale tak jak osoba przede mną uwielbiam tę część i to właśnie ze względu na Syriusza ;) No i za Hardodzioba :)

Dodane przez Hipogryf dnia 12-09-2009 21:35
#78

No to tak jak ja xD Dziobek jest kochany, stąd mój nick ;)

Dodane przez PadfootWifeLoon dnia 12-09-2009 23:27
#79

Oczywiście, że będę mało oryginalna no ale ;D
Trzecia część jest najlepszą z najlepszych ;)

Ze względu na Syriusza, Dziobka, Syriusza, Remusa, Łapę ;D
pominęłam kogoś? ;D;D
chyba nie ;P
W każdym bądź razie - Więzień Azkabanu wyszedł Rowling chyba najlepiej. Dużo się tam dzieje i jest ot ciekawe - nawet jak się do tego wraca za 5, 10. 1000 razem po przeczytaniu milion razy całej serii. Może to tylko takie moje wewnętrzne 'przemyślenia no ale :D

w każdym bądź razie Syriusz the best ;D

Dodane przez Hipogryf dnia 13-09-2009 08:40
#80

Taaa... Mapa Huncwotów i jej kpiące uwagi to mistrzostwo! Lunatyk, Łapa, Rogacz, bez nich by tej książki nie było.

Dodane przez Lady Malfoy-shine dnia 13-09-2009 10:17
#81

Tak fajny tom między innymi dlatego że jest w nim dużo Malfoy'a :) ale trudno jest napisać coś oryginalnego bo wiadomo że lubimy Syriusza i piszemy że fajnie że się tam pojawił , niestety ja nie napiszę nic innego niż wy bo też jestem fanką Syriusza Black'a i uważam że pani Rowling dobrze zrobiła umieszczając go w tym tomie no to mi się podobało . Pozdro dla WAS!

Dodane przez Arie Luna dnia 26-11-2009 20:35
#82

Wspaniałe w tej książce jest to, że bardziej wciągami się w świat magii, ciekawiej i zagadkowo opisuje to autorka. Ogólnie to świetna książka, właśnie ją czytam. :happy:

Dodane przez pepes93 dnia 26-11-2009 20:58
#83

Świetna jest ta części ale nie jest moją ulubioną;d Choć w niej pojawia się Syriusz i zaczyna się robić bardzo ciekawie ;d Początkowo wywołała u mnie oburzenia w trakcie czytania , gdy dowiedziałam się ,ze Syriusz niby wydał Potterów Voldemortowi no ale okazało się to nieprawdą jak wiemy.
Podobało mi się jak Dumbledore się wściekł jak dementory zaatakowały Harry`ego podczas meczu. Bylo ciekawie ;d

Dodane przez Ariana Malfoy dnia 27-11-2009 11:22
#84

Ja lubię w tej części przygód HP moment kiedy Harry ucieka z domu wujostwa, jak jedzie błędnym rycerzem, kiedy Albus podsuwa Hermionie pomysł ze zmieniaczem czasu i ten kiedy wychodzą ze wrzeszczącej chaty pod bijącą wierzbą. A z ostatniego to cały ten rozdział. W szczególności to jak Syriusz mówi Harremu o wspólnym zamieszkaniu. Ich pożegnanie też jest wzruszające..

Dodane przez Hermi1108 dnia 27-11-2009 13:07
#85

3 tom powieści o Harry'm Potterze bardzo mi się podoba acz kolwiek nie najbardziej. Najchętniej czytałam moment, w którym rozpoczyna się walka pomiędzy dziećmi a Parszywkiem. I gdy profesor Snape ratuje dzieci przed ojcem chrzestnym Harry'ego . Podobał mi się brak bezpośredniej konfrontacji z Voldkiem . ;) Moim zdaniem była o wiele za krótka i to jest jedyna wada tegoż tomu.

Dodane przez Edvard dnia 30-11-2009 20:31
#86

Trzeci tom jest imo najlepszy ze wszystkich Potterów. Solidna książka, gdybym miał oceniać w skali 1-10 dałbym 6.5
+ za niezłą fabułę i ciekawą postać Lupina
- za przewidywalność.

Dodane przez Mundungus01 dnia 03-12-2009 19:50
#87

No cóż nie powiem że czytałam ją z zapartym tchem ale jest na trzecim miejscu zaraz po Zakonie i Księciu Półkrwi. Jest to naprawdę fajna część i bardzo dobrze mi się ją czytało. Ulubiony moment to chyba ten jak Ron dzwonił przez telefon do Harry'ego uśmiałam się jak nie wiem....

Dodane przez Lady Holmes dnia 15-12-2009 20:22
#88

Nie będę oryginalna, przyznaję że ta część bardzo mi się podobała.
Najbardziej za pojawienie się tylu nowych, zdarzeń, postaci i przedmiotów. Strasznie podobała mi się scena z Mapą Huncwotów i we Wrzeszczącej Chacie.

Dodane przez aniutek96 dnia 16-12-2009 07:56
#89

Ta część jest super. Podoba mi się w niej wszystko, a moim ulubionym fragmentem jest to, gdy Hermiona walnęła Malfoya w twarz. xD

Dodane przez Gryfon917 dnia 16-12-2009 15:58
#90

W tym tomie jest najspokojniej, no i chyba był jednym z tych najlepszych

Dodane przez kapsiutek dnia 16-12-2009 16:25
#91

mój ulubiony tom, nie potrafię wyjaśnić dlaczego. jednak najbardziej przypadł mi do gustu.

Dodane przez Naina dnia 22-12-2009 11:32
#92

Najlepszy tom, który wprost uwielbiam. Chodź czytałam z pięć razy, chętnie bym powróciła, niestety nie posiadam tego tomu. Ubolewam nad tym że książka jest krótka, przydało by się ze 100 dodatkowych kartek ;p Ale ogółem wspaniała fabuła, która nigdy mi się chyba nie znudzi. Na prawdę godna czytania. Jest bardzo ciekawa i wciągająca. Kto nie przeczytał, tylko oglądał film, niech bierze się za lekturę :-)

Edytowane przez Naina dnia 22-12-2009 11:33

Dodane przez SafeQ dnia 27-12-2009 11:27
#93

Moim ulubionym fragmentem był Incydent w Wrzeszczącej Chacie ^^ Wtedy gdy Profesor Lupin i Syriusz Black odczarowali Pitera Petigruue ;d

Dodane przez SafeQ dnia 27-12-2009 11:27
#94

Moim ulubionym fragmentem był Incydent w Wrzeszczącej Chacie ^^ Wtedy gdy Profesor Lupin i Syriusz Black odczarowali Pitera Petigruue ;d

Dodane przez PL dnia 27-12-2009 12:10
#95

Ja ją osobiście kocham ze względu na dziobka,expectopatronum,Syriusza i dementorów.
To pierwsza część jaką przeczytałem więc nic dodać nic ująć.:yes:

Dodane przez PaniWeasley dnia 27-12-2009 12:55
#96

Według mnie najlepsza część Harry'ego.
Akcja rozpoczyna się już na samym początku książki i kończy na końcu.
Trzyma w napięciu :]

Moją ulubioną sceną jest oczywiście akcja we Wrzeszczącej Chacie, gdy prawda wychodzi na jaw : niewinność Syriusza, Parszywek to Peter :)

Dodane przez piecka21 dnia 28-12-2009 09:56
#97

Trzeci tom właśnie jestem w trakcie jak Harry leży w szpitalu po meczu z Puchonami. Powiem, że ksiażka jest świetna (jak każda), ale dużo lepsza od filmu w którym jest trochę innaczej.;]Polecam

Dodane przez Albus Snape Potter dnia 28-12-2009 14:30
#98

Ja uważam ,że ta część zasługuje na miano jednych z najlepszych.
Jest tam nie tylko śmiech ,ale i groza.Dementory,Animagowie ,Boginy .Są tam różne sceny ,można powiedzieć ,że pierwsza połowa filmu była śmieszna ,wesoła.A druga mroczna,ciemna,ponura,przerażająca.Ta część jest nie tylko dobra ona jest wspaniała , a nawet najlepsza.

Dodane przez BellatrixLestrange dnia 02-01-2010 00:20
#99

Ahh. Stanowczo najulubiony <3 Właśnie czytam, po raz tysięczny. I zawsze chętnie powracam do tej sceny we Wrzeszczącej Chacie. Lub do fragmentu, gdy Harry dowiaduje się, ze Black jest jego ojcem chrzestnym. Tę ksiażkę moge czytać cały czas.

Dodane przez HermionaaaGrangerrr dnia 18-01-2010 16:50
#100

Super książka
Najbardziej lubię jak Hermiona i Harry ratuję Hardodzioba i Syriusz
Jak przenoszą się w czasie

Dodane przez nocna_mara dnia 18-01-2010 17:17
#101

Świetna część. Jedna z moich ulubionych, tu naprawdę wiele się dzieje i są wątki humorystyczne, wiele ciekawych rzeczy i w ogóle wszystko gra.

Dodane przez Rojeek dnia 07-02-2010 17:31
#102

Mój ulubiony ? Nie :D Jest 2gim ulubionym tomem :)
Ale ekranizacja tego tomu poprzez film wyszła im bardzo dobrze, pokazali najwięcej tego czego było w książce, tom mi się podobał jak pozostałe inne, były świetne dialogi , ogólnie supcio :)

Dodane przez paulinkaxD dnia 07-02-2010 22:53
#103

Chyba najprzyjemniej się czytało własnie tę cześc, głównie ze względu, że nie pojawił się tam bezpośrednio Voldemort. Wprowadzono, co mine bardoz ucieszyło, wątek Syriusz i Lupina, jako nauczyciela obrony przed czarna magia.Ulubiony fragment... to chyba sam początek, kiedy Harry spędza jeszcze czas u Dursley'ów i przyjedża ciocia Marge. :D

Dodane przez karol374 dnia 08-02-2010 11:49
#104

Mi książka podoba się tylko dlatego że Harry rzucił urok na tą panią z tym psem (zapomniałem jak się nazywa) i za to że wkońcu pojawił się winny śmierci Potter'ów.

Dodane przez Magic butterfly dnia 08-02-2010 12:05
#105

Tak książka jest wspaniała w końcu Harry decyduje się na ucieczkę od wujostwa...Nadmuchana ciotka...Lekcje z Lupinem...Dowiadujemy się prawdy o Syriuszu na początku wydawał się wszystkim taki zły a potem okazało się że jest trochę inaczej...Ogólnie książka bardzo fajna...Krótka ale wciągająca:D

Dodane przez about dnia 08-02-2010 12:59
#106

Jest wiele rzeczy, za które bardzo, ale to bardzo lubię ten tom. Jego odmienność od poprzednich dwóch części jest z pewnością plusem. Brak konfrontacji z Voldemortem był miłą odmianą (jak dla mnie). Dodatkowo przybliżenie nam losów Syriusza oraz reszty Huncwotów.
Najbardziej denerwowało mnie to całe początkowe oskarżanie Blacka o śmierć Potterów. Wiem, że jest to lekko dziecinne z mojej strony, jednak nienawidzę takich oskarżeń, chociaż wiem, że wszystko na Syriusza wskazywało. Tak czy siak Więzień Azkabanu jest moją ulubioną częścią.

Dodane przez Nigellus_Black dnia 08-02-2010 14:34
#107

Z pewnością jest to jedna z ulubionych moich części. Nie wiem czy ulubiona bo waham się między nią a Księciem Półkrwi, które to, że nie występował tam bezpośrednio Voldemort. Może to dlatego tak mi się podoba Więzień Azkabanu? Książka ma tę zaletę, że do końca trzyma w napięciu, jest dynamiczna akcja, pojawiają się nowe postacie i jest ciekawe zakończenie. Ogólnie można uznać tą część za prawdziwy przełom, jeśli chodzi o życie Harrego.:

Dodane przez leea dnia 09-02-2010 21:05
#108

Zdecydowanie, to jedna z moich ulubionych części Harrego Pottera ,którą czytałam pięć razy ( a później zgubiłam, ale pomińmy to ). Dowiadujemy się bardzo dużo informacji, demaskujemy Glizdogona, momentami jest nawet śmieszna... Mam jedno pytanie: Dlaczego, tak bardzo niezwykły wynalazek jak zmieniacz czasu wpadł w ręce trzecioklasistki? Rozumiem ,że to dlatego aby zaliczyła wszystkie zajęcia, które ją ciekawią, ale gdyby wpadł w niepowołane ręce? Wiadomo ,że akurat u Hermiony był bezpieczny lecz nawet przez przypadek mogła bezpowrotnie zmienić przyszłość. W ostateczności,rzecz jasna bardzo się przydał. ;)

Edytowane przez leea dnia 09-02-2010 21:06

Dodane przez Lady_Luna dnia 15-02-2010 19:32
#109

Dla mnie 3 tom tej książki był najlepszy.

Dodane przez moli5 dnia 24-02-2010 17:21
#110

Jest to jedna z moich ulubionych części. Dzieją się w niej ciekawe rzeczy. Harry dowiaduje się że Syriusz jest jego ojcem chrzestnym. Polubiłam także profesora Lupina jak się później okazuje wilkołaka... Szkoda że odszedł ze szkoły, był fajnym nauczycielem. Ogólnie książka była bardzo wciagająca i interasujaca.

Dodane przez whydontyoujustchill dnia 24-02-2010 18:56
#111

Uwielbiam, ubóstwiam, kocham tę część. To jest moja ulubiona. Bardzo lubię książkę [ najbardziej wątek Zmieniacza Czasu, uwolnienia' Dziobka ' motyw BR ] . Film też jest genialny[ pomimo błędów technicznych ] Cios zadany Malfoy'owi przez Hermionę był świetny ! Nadmuchanie ciotki, złość głównego bohatera [ wreszcie reżyser ujawnia to ,że ' Harry nigdy nie był aniołkiem ' .
Polubiłam Hardzodzioba.

Dodane przez Ben Linus dnia 24-02-2010 21:55
#112

Mnie osobiście podobał się wątek quasidetektywistyczny. Bardzo dobry zabieg, odświeżający serię. Przynajmniej nie było monotematycznie. Ogólnie, Więzień to chyba druga z moich ulubionych książek o Potterze.

Dodane przez Anderson dnia 25-02-2010 10:01
#113

Chyba moja ulubiona część HP. Fabularnie nieco wyróżnia się wśród innych tomów, bo nie skupia się na walkach z Voldkiem, tylko na motywie Syriusza i za to ma wielki plus, Syriusz w końcu to jedna z fajniejszych postaci serii.

Dodane przez Michal300 dnia 25-02-2010 20:22
#114

Według mnie, trzeci tom J.K. Rowling był najlepszy i najciekawszy. Ale jeszcze waham się co do tej opinii gdyż nie czytałem wszystkich książek "Harry Potter" tak więc na razie najbardziej podoba mi się trzecia część.

Dodane przez Leanne dnia 25-02-2010 22:49
#115

Jest to mój drugi w kolejności "od najlepszego", wyprzedza go minimalnie Zakon. Jest to taki tom... inny. jedyny, w którym Harry nie spotyka Voldemorta, czy jakieś jego namiastki - jest tylko w jego rozważaniach przez Syriusza. Moje ulubione fragmenty to te, opowiadające o czasach szkolnych Hunctwotów. Są niesamowite. Uwielbiam też Krzywołapa, sama nie wiem dlaczego.
Super tom ;)

Dodane przez Miss Potter dnia 27-02-2010 21:18
#116

Nie chcę tu powiedzieć, że ta książka była zła, ale.. Oczekiwałam czegoś więcej. Ciekawa była - owszem, jednak czegoś mi w niej brakowało. Nie potrafię dokładnie określić czego :P

Dodane przez Fleur06 dnia 13-03-2010 17:28
#117

Jest to moja ulubiona czesc i wszystko mi sie w niej podoba :smilewinkgrin: a przeczytalam ja okolo 10 razy :P

Dodane przez theres nothing like harry dnia 17-04-2010 18:23
#118

Trzeci tom uważam za jeden z lepszych. Wydaje mi się, że to właśnie w tym tomie J.K. Rowling pokazała na co ją naprawdę stać pod względem twórczości. Poznaliśmy dementorów, które były jednymi z ważniejszych "potworów" czy tam jak ich można nazwać . ;PP Hermiona pokazała nam się zupełnie z innej strony - już nie jako mul książkowy i przemądrzalec, ale jako sprytna i cwana prawie kobieta, które ratuje życie ludzkie. Poznajemy Glizdogona - czy jak tam kto woli Pettera Petterguye (kurcze nie umiem tego pisać xd) i dowiadujemy się, że to on zdradził rodziców Harry'ego a przy tym był dwanaście lat w rodzinie biednego Rona. A i jeszcze najważniejsza potać- Syriusz Black. Ojciec chrzestny Harry'ego, który jak pewnie wszyscy wiedzą ginie w piątej części. -.-
Pozdrawiam. <3 ;)

Dodane przez ta sama maggie dnia 13-05-2010 19:15
#119

Jest to mój ulubiony tom, może dlatego ze tutaj pierwszy raz pojawia się Syriusz:D
Moim ulubionym momentem jest gdy cała trójka ( Harry Ron i Hermiona)
Są w Wrzeszczącej Chacie oraz gdy Syriusz w postaci psa bije się z profesorem Lupinem ( wilkołakiem)

Jednym słowem ten tom to REWELACJA:D

Dodane przez Lajla dnia 13-05-2010 20:04
#120

Świetna, świetna, świetna! Uwielbiam moment we Wrzeszczącej Chacie. Dużo się wtedy dowiadujemy o Syriuszu, a tą postać mimo lekkomyślności bardzo lubię. Podobali mi się dementorzy i obrona przed czarną magią prowadzona przez Lupina.

Dodane przez PioRuN dnia 17-05-2010 16:10
#121

Jest to świetna część . Najbardziej podobało mi się, gdy Harry dowiedział się, że Syriusz Black uciekł z Azkabanu i chce Go dorwać . Fajne było też, gdy Harry latał na Hardodziobie a potem ten magiczny ptak zaatakował Malfoya.
Fajne było też, gdy Fred i George dali mapę Harr'emu. Potem Harry dostał błyskawicę ;)

Dodane przez Bloo dnia 12-06-2010 17:56
#122

He he, pamiętam to, kiedy pierwszy raz przeczytałam Więźnia Azkabanu, umierałam z zachwytu. Nie jestem w stanie wyróżnić którejś części bardziej od innych. A co mi się podoba w Więźniu?.
Po pierwsze Snape - który o mało co wścieklizny nie dostał.
Syriusz Black - Rowling niesamowicie to zrbiła, naprawdę. Co rozdział, to niespodzianka.
Fred i George - ich historia o tym, jak zdobyli mapę Huncwotów poprostu powala mnie na kolana. "Kiedy byliśmy młodzi i niewinni" yee...
I naprawdę byłam zaskoczona, że Parszywek to człowiek...
Ogólnie historia świetna, jak zwykle fabuła prowadzona wzorowo. Humor na wysokim poziomie:)
Uwielbiam Olivera Wooda, który postanowił utopić sie pod prysznicem, po tym, jak Harry spadł z miotły i stracił swojego Nimbusa. I te jego wykresy o poranku ^^

Dodane przez Mniszka19Xd dnia 12-06-2010 19:06
#123

strasznie mi się ta książka podoba!najbardziej jak Hermiona walnie Draco w twarz:rotfl:

Dodane przez Luna_975 dnia 25-06-2010 13:06
#124

Dimrilla napisał/a:
Najlepiej skonstruowany tom "Harry'ego Pottera", nagromadzenie wątków, mniej lub bardziej istotnych - a przynajmniej wyglądających z pozoru na mniej istotne (np. Krzywołapkowe łowy na Parszywka, czy dziwne zachowanie Hermiony i jej nadmiar lekcji) - które koniec końców okazują się być kluczowe (Krzywołap polował na szczura, bo wiedział, że to nie szczur, tylko animag. Hermiona dawała radę uczęszczać na tyle zajęć, bo używała zmieniacza czasu, który okazał się być kluczem do uratowania Syriusza, itd. Przykłady można mnożyć)

Oprócz tego mnie również, jak i kilku innym osobom na forum, podobał mi się brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem na końcu książki. Po tomach 1 i 2 było to duże (i pozytywne) zaskoczenie.

Btw. Nie pamiętam, który to był wywiad, ale Rowling stwierdziła, po napisaniu "Księcia Półkrwi", że z żadnego tomu nie była tak zadowolona od czasu ukończenia "Więźnia Azkabanu". Czyli niejako uznała te właśnie 2 tomy za najlepsze. Dziwnym trafem są to także te tomy, które najbardziej mi się podobają.

Mi też najbardziej podobał się "Więzień Azkabanu" i "Książę Półkrwi", chociaż ja akurat wolę "Więźnia". Podobał mi się brak Voldemorta i dużo wątków, które, jak pisała Dimrilla, z początku wydają się mało znaczące, a potem okazuję się bardzo ważne. No i pojawiają się dwie z moich ulubionych postaci: Lupin i Syriusz. Szkoda, że Lupin potem musiał odejść. Tak, wiem, że ba to stanowisko była rzucona klątwa, ale i tak szkoda.

Dodane przez Lori_Lemonberry dnia 25-06-2010 13:46
#125

Bardzo lubię ten tom, chociaż nie jest on moim ulubionym. Podobała mi się w nim taka mroczność, czyli dementorzy i seryjny morderca na wolności. Najlepsze były rozdziały końcowe, kiedy Harry się wszystkiego dowiedział i potem, jak razem z Hermiona przeniósł się w czasie.

Dodane przez marta dnia 23-07-2010 13:33
#126

W trzecim tomie przygód Harrego Pottera najbardziej podobały mi się sceny(z książki):
- nadmuchanie ciotki Marge
- ucieczka od wujostwa, jazda Błędnym Rycerzem
- jazda pociągiem
- lekcje z Lupinem
A zresztą, co ja będę wypisywać. Cała książka była świetna...

Dodane przez Croce dnia 25-07-2010 13:14
#127

Harry Potter i Więzień Azkabanu jest moim ulubioną częścią Pottera. Podoba mi się w niej tajemniczość, ci Dementorzy mrożący krew w żyłach... Trochę denerwuje mnie to, że Hermiona i Ron w większości scen niezbyt się kochają. x D
Kłócą się niemal bez przerwy przez swoich podopiecznych... No, Krzywołap był niewinny, czego nie można powiedzieć o Parszywku, czy raczej Peterze. Ale to nic. Przez to wszystko staje się ciekawsze. Mnie osobiście podobały się wszystkie sceny we Wrzeszczącej Chacie. Czyli można by powiedzieć końcówka. I ten Puchar Quiddicha... Ciekawa książka. Taka jaka powinna być.

Edytowane przez Croce dnia 25-07-2010 13:14

Dodane przez morbiuus dnia 26-07-2010 19:05
#128

zuper poza tym że uśmiercili chardodzoba

Dodane przez Cointreau dnia 26-07-2010 19:14
#129

Więzień Azkabanu jest moją trzecią ulubioną częścią z serii. Wszystko jest do siebie doskonale dopasowane, nie ma błędów.
Poza tym poznajemy nowe bardzo ważne postacie takie jak Syriusz czy Peter, dowiadujemy się też dużo o Huncwotach i ich bardzo kolorowej przeszłości.
Bardzo dobry humor, mnóstwo zaskakujących wydarzeń.
Jest też nutka mroku, jak na przykład dementorzy, która nadaje tej części świetną atmosferę.

Dodane przez Krzysiek dnia 03-08-2010 13:54
#130

lubię tą część za postać Syriusz Black(Łapa) a nie lubię za postać glizdogona

Dodane przez Emma16 dnia 06-08-2010 16:22
#131

Również pół na pół. Najbardziej polubiłam postać Remusa Lupina oraz Syriusza;) Świetne były wydarzenia we Wrzeszczącej Chacie, wyprawy do Hogsmeade, Mapa Huncwotów, która obraziła Snape'a;D, zmieniacz czasu Hermiony...Rewelacja;D Nie mogłam się tylko pokapować kto przed cofnięciem czasu rzucał ślimakami w Harry'ego, kto wył w lesie żeby uratować Harry'ego przed zaatakowaniem przez Lupina...;) Ale ogólnie książka całkiem dobra ;)

Dodane przez Lady Malfoy love dnia 06-08-2010 18:14
#132

Harry Potter i Więzień Askabanu to dla mnie najlepsza książka.Od początku coś się dzieje.Najbardziej w książce podoba mi się jak uratowali Black'a a Severus'owi nikt nie wierzy że to Harry i Hermiona go uratowali.

Dodane przez Agnes Black dnia 13-08-2010 19:55
#133

To mój ulubiony tom. Nauczyciel OPCM jest fajny. Uwielbiam scenę we Wrzeszczącej Chacie.

Dodane przez tytan dnia 14-08-2010 07:25
#134

Mi się podobała , szczególnie to gdy byli we wrzeszczącej chacie i oczywiście Harry i Hermiona cofneli się w czasie.

Pozdrawiam wszystkich z Gryffindoru

Dodane przez Deprimo_Confringo dnia 15-08-2010 22:25
#135

Jeden z moich ulubionych tomów. Bardzo powracam do rozdziałów, od kiedy Hermiona i Harry przenieśli się w czasie. Tutaj najwięcej pojawia się dementorów, i Hipogryfa Hardodzioba, za którym przepadam. Szkoda, że profesor Lupin to wilkołak... I myślałem, że Pettigrew jest OK - ale niestety, pomyłki się zdarzają, nawet mnie - niestety.

Dodane przez Lapa dnia 15-08-2010 22:56
#136

Trzeci tam to jeden z moich ulubionych. Wszystko jest tam owiane zagadką, a Harry po raz pierwszy chce atakować... zabić. Fajni nauczyciele: Hagrid i Remus Lupin;)
Ta część wyjaśnia wszystko to co wiedzieli najważniejsi gracze na boisku (z wyjątkiem Dumbledore'a i Voldemorta). Świetna gra Oldmana, jako na pół oszalałego z nienawiści człowieka, pragnącego się zemścić. Brawo
No i w końcu Harry przegrywa w Quidditcha. Zawsze to jakaś odmiana:)

Edytowane przez Lapa dnia 15-08-2010 22:59

Dodane przez Charakternik dnia 22-08-2010 20:50
#137

Książka , hmm , okej. Więzień z Azkabanu , bardzo ciekawy tytuł , przeczytałem od razu po Komnacie Tajemnic. Ciekawe było to , co harry "dowiedział się" od Dementorów , o śmierci jego rodziców. Lupin , ah , Lupin , to jest jedna z moich Ulubionych Postaci , debiutująca właśnie w Więzniu. Rozśmieszyło mnie nadmuchanie ciotki :D . O! Najbardziej znielubiany przeze mnie fragment książki , to prawie koniec , gdy Harry podróżuje z Hermioną w czasie.. Bardzo nudne , oczywiscie za pierwszym razem wydawało mi się ciekawe. Tą część Serii ocenie jako OK.

Dodane przez Chop Suey dnia 22-08-2010 22:36
#138

W HP III bardzo podobał mi się rozdział "Finał Quidditcha". No i w tej części wreszcie pojawił się Syriusz . "Więzień Azkabanu" jest bardzo fajną częścią HP, moją ulubioną od razu po "Zakonie Feniksa"

Edytowane przez Chop Suey dnia 22-08-2010 22:38

Dodane przez Lady_Badger dnia 20-09-2010 16:53
#139

Do premiery VII tomu, to była moja ulubiona część, bo dowiadujemy się więcej o Potterach.

Dodane przez Lady_Badger dnia 20-09-2010 16:55
#140

A mój ulubiony fragment to ten, kiedy Harry podsłu****e rozmowę w Trzech Miotłach. Takie wewnętrzne rozdarcie, gdy dowiaduje się, że zbiegły groźny morderca był najlepszym przyjacielem jego ojca i że to przez niego wychowuje się bez rodziców.

Dodane przez Ein_Black dnia 24-09-2010 22:15
#141

HP3 była to jedna z moich ulubionych częsci gdyż dowiadujemy się więcej o rodzinie harrego i innych rzeczach :)

Dodane przez Luunka dnia 25-09-2010 20:37
#142

Dla mnie ten tom jest wyjątkowy, ponieważ jest iaczej. Harry nie spotyka się z Voldemortem, spotyka wuja, pokazane jest wiele emocji.

Dodane przez XSoleadoX dnia 17-10-2010 18:29
#143

Uwielbiam ten tom, jest moim ulubionym. Ciekawie napisany, dużo się w nim dzieje, no i przyjemnie się czyta :)
Prawie wszystko w tej książce mi się podobało, ale szczególnie uwielbiam rozdział 7, rozdział 14 oraz podróż Błędnym Rycerzem :)

Dodane przez Lord Mateusz dnia 31-10-2010 10:32
#144

Jest to jeden z moich ulubionych tomów.
Co mi się w nim tak podoba ?
Primo:
Odmienność. W Więźniu Azkabanu Harry (nareszcie) wpada na pomysł "buntu", co jest bardzo dużym plusem książki. Poza tym - brak bezpośredniej konfrontacji z Voldemortem, co również jest inne.

Secondo:
Dużo nowych rzeczy. Przede wszystkim to, że poznajemy Syriusza - jedną z moich ulubionych postaci. No i wiele informacji o śmierci Potterów, Mapa Huncwotów, Zmieniacz Czasu... Potter wreszcie wymyka się z Hogwartu tajnym przejściem...
to jest oparte na fakcie jestem
Tertio:
Uczucia. Miłość, nienawiść, przyjaźń... Tego wszystkiego jest o wiele więcej niż w pierwszych dwóch tomach, co niewątpliwie czyni książkę cudowną...
jedna z najlepszych części. jest bardzo wciągająca i interesująca dowiadujemy się dużo informacji o śmierci rodziców Harry'ego. Występują wspaniałe magiczne stworzenia takie jak hipogryfy czy też te mniej dobre dementorzy. Książka ma swoje wady i zalet. Gdybym musiał wypisywać wszystkie wady to by zajęło bardzo dużo czasu więc skupie się na wadach których jest o wiele mniej. Ale według mnie książka nadal jest za_krótka, to według mnie

Dodane przez Lady Bellatriks dnia 31-10-2010 13:04
#145

Ja właśnie najbardziej lubię tą część, za to, że pokazali w niej coś takiego... innego, nie tak, jak zawsze, że jest spotkanie Harry' ego z Voldemortem, tylko za ten taki detektywistyczny styl tej części... Bardzo podobał mi się wątek quidditcha i wątek lekcji wrózbiarstwa, ale mogli jednak nie uwierzyć Syriuszowi, że jest niewinny... byłoby ciekawiej...:D

Dodane przez Fluorescencyjna dnia 31-10-2010 15:26
#146

Świetna książka, dobrze się rozpoczyna. Chociaż Remus i Syriusz nie są moimi ulubionymi bohaterami, to i tak ich lubię. Kocham Huncwotów za teksty w mapie: ,,Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.''Genialne! xD Quidditch był fajny i przyjemny.Zupełnie świetny był rozdział we Wrzeszczącej Chacie. WA nie jest moim ulubionym tomem, ale z pewnością jednym z najlepszych.

Dodane przez Hermiona623 dnia 19-11-2010 17:42
#147

Noo mi też sie łzy ze śmiechu pojawiły ze Lunatyka. Albo Glizdogona...z łojem... Moja 2 ulubiona książka.>`

Dodane przez Mariusz000035 dnia 05-12-2010 16:27
#148

Ta książka według mnie była najlepsza lubię tę książkę ponieważ bardzo mi się podobało jak Harry wyczarował cielesnego patronusa-jelenia :D

Dodane przez JennyBill dnia 20-12-2010 19:09
#149

Aaaaach! Mój ulubiony tom! Wciąż pamiętam tą nadzieję, że Harry przeprowadzi się do Syriusza . I mój ukochany Lupin xD

Dodane przez Exmortis dnia 20-12-2010 19:13
#150

Jedna z lepszych części. Naprawdę fajnie się ją czytało, jak każdą z resztą, ale ta ma jakiś taki sentyment...ma to coś, ze chce się ją czytać i czytać. ;)Pamiętam moją frustrację, gdy McGonagall zabrała Harry'emu Błyskawicę..:D

Dodane przez Miionka dnia 21-12-2010 17:22
#151

Bardzo mi się podoba. Chyba dlatego, że nie zaczyna się tak jak dwa pozostałe i ucieka od wujostwa no a ciocia zostaje nadmuchana. :D

Dodane przez Bellatrix11227 dnia 17-02-2011 14:37
#152

Więzień Azkabanu to moja druga ulubiona część zaraz po komnacie tajemnic. Jest tajemnicza, ciekawa i po prostu świetna:jupi: Dowiadujemy się z niej więcej o Syriuszu, Parszywku i o oczywiście Gryffindor wygrywa puchar quidditcha.

Dodane przez Wasp dnia 17-02-2011 15:50
#153

Trzeci tom był fajny. podobało mi się najbardziej to co pisali Huncwoci o Severusie.

Dodane przez RovenaA dnia 27-02-2011 20:15
#154

Nowe postaci, mnóstwo ciekawych wydarzeń. Nie mam do czego się doczepić. Akcja szybko się toczy, ogólnie polecam wszystkim. Zaraz po WA ustawię CO lub ZF. To były zdecydowanie najlepsze książki.

Dodane przez Peverell dnia 19-03-2011 15:46
#155

Noo... Był fajny od samego początku, nadmuchanie ciotki, Błędny Ryceż i takie tam. Podobał mi się pomysł z Mapą Huncwotów oraz z animagami no i omen śmierci był też fany chociaż wiedziałem że Harry nie może zginąć skoro przed nim jeszcze 4 tomy. No i ten Syriusz Black. Fajny tom nawet bardzo szkoda tylko, że taki krótki.

Dodane przez Bellatrix Lestrange Black dnia 19-03-2011 15:52
#156

Pierwsze trzy części aktualnie według mnie nie są ciekawe czy jakieś ekstra a szczególnie ta trzecia.. najfajniejsza część to Insygnia Śmierci

Pozdro dla wszystkich.!

Dodane przez Zaczarowana dnia 19-03-2011 19:32
#157

Jest to jeden z moich ulubionych tomów. Mój ulubiony moment to ten na końcu we Wrzeszczącej Chacie.

Dodane przez fan Potter dnia 13-04-2011 14:01
#158

Fajna podoba mi się:)

Dodane przez cipciak dnia 13-04-2011 14:12
#159

Ahh , to jeden z moich ulubionych tomów. <3
Uwielbiam akcję we Wrzeszczącej Chacie, i w ogóle wszystko jest boskie.

Dodane przez anetka4774 dnia 13-04-2011 15:10
#160

jest super
jak pozostałe książki :happy: najfajniejsza akcja dzieję się na samym końcu powieści:happy:

Dodane przez Hermionka111213 dnia 13-04-2011 15:43
#161

Bardzo mi się podoba . Harry w końcu poznaje Syriusza i prawdę o śmierci jego rodziców .

Dodane przez harry_harry dnia 13-04-2011 16:39
#162

Ta książka jest moją ulubioną (a tak poza tym w filmie harry tak super wygląda )

Dodane przez Alexandre dnia 13-04-2011 21:04
#163

Jest to jeden z moich ulubionych tomów. Harry w końcu ucieka od Dursleyów, pojawia się wątek Syriuszka, Hagrid zostaje nauczycielem, igraszki z czasem.. naprawdę, bardzo dobra książka, a film jest tylko odrobinę gorszy (pominięto lub zmodyfikowano jedne z ważniejszych scen)

Dodane przez Libby dnia 16-07-2011 16:59
#164

Genialna książka! Jedna z moich ulubionych z całej serii. Piękne opisy, dialogi i ciekawa akcja...Zakończenie jest cudowne! Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Pełno w niej specyficznego, klimatu i trochę innej magii w jak najlepszym wydaniu. Momenty pojawienia się dementorów bardzo mi się podobały te opisy. Po prostu...uwielbiam!

Dodane przez Sumire dnia 16-07-2011 17:11
#165

Moja ulubiona część. c:

Dodane przez pioter potter dnia 16-07-2011 17:13
#166

jeden z 7 najlepszych bardzo fajna tak na 3 miejsce bym dał

Dodane przez OM - L dnia 16-07-2011 18:29
#167

Niewątpliwie HP i WA ma wiele zalet i nie wiele wad (np: błędy autorki (wspomniał o nich użytkownik Nefri)), podobnie jak inne tytuły serii. Jednak jest coś, czego nie mają inne tytuły z sagi a ma trzecia cześć przygód Harry' ego Pottera. Ten tom z tego względu jest dla mnie bardziej interesujący. Nie będę mówił co to za powód (a mam go narysowanego nawet), zwłaszcza iż gdzieś na tym forum jest chyba wątek związany z budową trzeciego tomu.

Edytowane przez OM - L dnia 16-07-2011 18:30

Dodane przez Ginevra_Potter dnia 21-07-2011 11:43
#168

według mnie jedna z najlepszych ! ; ))

Dodane przez JQcay dnia 21-07-2011 12:12
#169

I według mnie również, Ginny. Było tam wszystko co lubimy w Harrym i do tego trochę o przeszłości jego rodziców.

Dodane przez Ginny__Potter dnia 29-07-2011 22:51
#170

bardzo mi się podobała . I hogsmeade ; )

Dodane przez Alex Verie dnia 25-08-2011 20:12
#171

To jest mój najulubiony (wiem, to moje słowo ;)) z 7 ulubionych tomów Pottera. Uwielbiam wszystkie sceny z udziałem Slytherinu :) Najbardziej lubię mecz quidditcha przeciw Gryffindorowi ;P (z Krukonami) kiedy Draco and friends udają dementorów. Szkoda tylko, że tak obrywają od McGonagall, ale... Lubię jeszcze końcówkę pierwszej lekcji (i początek) ONMS z Hagridem, biedny Draco... Uwielbiam ten tom :)

Dodane przez stokrotka251 dnia 03-09-2011 20:28
#172

Mi podoba się ten tom i czytam go kiedy mam ochotę ale nie przebije Zakonu Feniksa

Dodane przez MissWeasley dnia 03-09-2011 20:36
#173

Podobał mi się ten tom. ^^ Był ciekawy i wiele spraw zostało w nim wyjaśnionych. Nie jest to może moja ulubiona część, ale zdecydowanie nie jest przydługa czy nudna jak 5 albo 2. XD

Po raz pierwszy pojawia się Lupin <3

Dodane przez Ridlovaaa dnia 08-10-2011 20:42
#174

Według mnie to była całkiem dobra ekranizacja ale najbardziej mi się podobała mina Olivera jakby chciał pocałować Herminę

Dodane przez tarantula head dnia 16-12-2011 19:07
#175

Zdecydowanie to mój najulubieńszy tom ze wszystkich. Zwłaszcza ze względu na Lupina i Syriusza. Na początku Syriusza wręcz znienawidziłam, nie wiedząc oczywiście, że jest tak dobrym człowiekiem... Dowiadując się, że jest ojcem chrzestnym Harry'ego i że jest przyjacielem Lupina... Zdenerwowałam się. Ale cóż... Z czasem przywykłam do tego, widząc, jaki jest dobry.

Dodane przez roksi16 dnia 16-12-2011 19:11
#176

No Więzień Azkabanu jest niezły, a najbardziej podobają mi się wydarzenia we Wrzeszczącej Chacie i powrót do przeszłości Harrego i Hermiony.

Dodane przez syrius_black dnia 29-12-2011 15:00
#177

Mi osobiście 3 tom nawet się podobał . Nie jest zły . Przekonaliśmy się o tym , że Syriusz Black jest niewinny a to wszystko o co zstał oskarżony wykonał Glizdon . Ten tom skończył sę szczęśliwie i jest ostatnim przed powrotem Lorda Voldemorta i jedynym , w którym sięnie pojawił . Zamiast jego samego ważną rolę odegrali dementorzy , na widok których Harry mdlał oraz Remus Lupin , który nauczył Harry'ego bronić się przed nimi wyczarowując Patronusa .


Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I wiedzy oh wszech wiedzy Krukonów
CHRROŃ NAS GRYFFINDORZE

Dodane przez Milla510 dnia 29-12-2011 18:29
#178

Jedna z najlepszych częsci Pottera. Ciekawa. Pełna tajemnic i zgadek co do Syriusza Blacka. Bardzo mi sie podobała ta tajemniczość.Książka była równiez smieszna- to co Harrry nieumyślnie zrobił siostrze wuja - Marge.

Dodane przez Knedelek dnia 29-12-2011 18:44
#179

To mój ulubiony tom z sagi HP jest pełen tajemnic i wtedy Harry dowiaduje się tym, że Syriusz jest jego ojcem chrzestnym .;)

Edytowane przez Czarownica24 dnia 29-12-2011 22:11

Dodane przez hedwigowo dnia 14-01-2012 19:52
#180

Hogsmeade_pl napisał/a:
Jakie jest Wasze zdanie o części "Harry Potter i Więzień Azkabanu"? Za co lubicie tę książkę a co się Wam w niej nie podoba? I czy macie jakieś ulubione fragmenty, do których chętnie wracacie?


Moja ulubiona część. Podoba mi się w niej wszystko. Przede wszystkim postać Syriusza, którego wielbię. Poza tym Harry i jego spółka wkraczają już w bardziej doroślejszy wiek.... :D Mój ulubiony fragment to wtedy, kiedy Harry nadmuchał ciotkę, potem rozmawiał z Knotem w "Dziurawym Kotle", a ten mu zaproponował grochową, wcześniej rozmawiał o niej w Błędnym Rycerzu :D ta scena też była świetna. Poza tym ta, w której Syriusz przemienił się w człowieka, no i oczywiście ta, w której Hermiona i Harry przenieśli się w czasie by zmienić bieg wydarzeń..

Dodane przez Lily2406 dnia 31-01-2012 15:14
#181

Ja lubię tą podróż "Błędnym Rycerzem", ogólnie, ten tom, i ekranizacja są fajne.:).Miło się czyta, dużo się dzieje, i w końcu Harry poznaje, swojego ojca chrzestnego.Polubiłam też Remusa Lupina.:)

Dodane przez Luna1495 dnia 31-01-2012 15:52
#182

Dzięki za pozdrowienia, też pozdrawiam.:)

Dodane przez Lily2406 dnia 31-01-2012 17:05
#183

Ariana Malfoy-dzieki za pozdrowienia, i również pozdrawiam.:).Zauważyłam, że tutaj są tłumy miłych ludzi, ale to jak miłych.!.Już od dłuższego czasu odwiedzałam Hogsmeade.pl, ale dopiero dzisiaj założyłam konto.;)

Dodane przez Lily2406 dnia 31-01-2012 17:06
#184

Pozdrowienia dla: Luna1495 i Knedelek.:P

Dodane przez Luna1495 dnia 31-01-2012 18:12
#185

3 cześć harry'ego poterrra jest fajna i dużo sie w niej dzieje:)

W Końcu w 3 poznaje swojego chrzestnego

Dodane przez Luna1495 dnia 31-01-2012 18:42
#186

Będę pamiętała że najsilniejszą magią jest miłość nie zapomnę:)pozdrawiam:D

Dodane przez Lily2406 dnia 01-02-2012 14:20
#187

Mi bardzo podobała sie rozmowa Syriusza z Harry'm , to jak zaprosił go do siebie.Jak syriusz odlatuje na Hardodziobie...to momenty do, których bardzo lubię wracać.:)

Dodane przez kamilkw dnia 05-04-2012 10:23
#188

Bardzo fajny tom i ciekawy. Wiele sie w nim wydarzylo. Duzo rzeczy mialo wplyw na późniejsze przygody

Dodane przez HermionaTonks dnia 05-04-2012 10:27
#189

Super tom u ekstra ekranizacja, nic dodać nic ująć. Moja ulubiona scena to ta we Wrzeszczącej Chacie

Dodane przez Fred_George dnia 12-04-2012 19:09
#190

Na pewno jest to mój ulubiony tom HP. Jest to jedyna część gdzie nie występuje Voldemort. Uważam, że ta książka HP była najśmieszniejsza, były w niej najlepsze i najśmieszniejsze teksty. Bardzo mi się podobała chociasz film nie był tak samo dobry jak książka, ale to chyba dotyczy każdej części HP.

Dodane przez Zosia dnia 12-04-2012 20:20
#191

Boski. Wspaniały. Fenomenalny. Fantastyczny. Cudowny. Uwielbiam 3. tom !!
Nie wiem, jaki jest mój ulubiony tom, bo kocham wszystkie i mogę je czytać raz po razie, do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, ale na pewno ten jest jednym z najczęściej czytanych :D
Jest tak cudnie zagmatwany, że jak na końcu wszystko się wyjaśniło, to podziwiałam to, że pani Rowling sama się w tym nie pogubiła, bo żeby zakumać o co chodziło, czytałam to z pięć razy i dopiero w to uwierzyłam :)
A więc jak już mówiłam, uważam, żę jest boski, boski i jeszcze raz boski ;)))

Dodane przez dawber1992 dnia 13-04-2012 04:58
#192

Ogólnie bardzo podobaja mi sie lata 1-3 w hogwarcie.wczesne lata harry'ego sa fajne,nawet takie troche bezroskie zwazywszy na to ze w tomach 4-6 masowo umieraja bliscy harry;ego.chociaz wszystkie ksiazki hp lubie te wczesniejsze sa takie wesole.a 3 tom szczegolnie jak ucieka od wujostwa ;) pozdrawiam :)

Dodane przez damska wersja Draco dnia 23-07-2012 14:55
#193

Świetny!!

Dodane przez Hedwigaa_16 dnia 14-08-2012 11:08
#194

Jest to chyba mój ulubiony tom . Podobała mi się ta ucieczka od wujostwa , dużo było w Hogwarcie , ta podróż w czasie też mi się podobała ii ... poznajemy dużo szczegółów na temat śmierci Potter'ów i przyjaciół Jame'sa . ;D

Dodane przez Pierog dnia 14-08-2012 11:11
#195

A właśnie jak dla mnie lata 1-3 były najnudniejsze. Ja, dziwnie, zaczęłam czytać od piątej części, potem wróciłam do początku. Nie lubię Huncwotów, Syriusza nie mogłam strawić, a jedyna 'nowa' postać w tej książce, która mnie urzekła to dementor.

Dodane przez CosmicLovee dnia 14-08-2012 11:44
#196

Dla mnie lata 1-3 były najciekawsze,zarówno pod wględem filmu jak i książki. W tym 3 tomie akurat dzieje się bardzo dużo mianowicie : ucieczka z domu wujostwa, cała akcja z dementorami i Syriuszem. Powstały lepsze części jak Czara ognia czy Insygnia Śmierci,ale pierwszym częściom także nie można zbyt wiele zarzucić ;)

Dodane przez Clementaine dnia 14-08-2012 13:07
#197

Uwielbiam wszystkie części HP, ale szczerze mówiąc pierwsze 3 części były dla mnie dość nudne. W późniejszych latach nasi bohaterowie są starsi więcej rozumieją i więcej się dzieje oraz dużo spraw znajduje swoje rozwiązanie.

Dodane przez sol47 dnia 14-09-2012 21:55
#198

"Więzień Azkabanu" to moja ulubiona część tej serii ( oczywiście razem z " zakonem feniksa"). Muszę przyznać, że kiedy zaczynałaam czytać tą książkę, trochę się zniechęciłam tym początkiem u Dursleyów. Ale potem zaczęło się robić ciekawie;) Było mnóstwo śmiesznych scen, czytało się z wielką przyjemnością. nie wspominając już o pojawieniu się Syriusza i Remusa..KOCHAM ICH!!!!

Dodane przez sol47 dnia 14-09-2012 21:55
#199

"Więzień Azkabanu" to moja ulubiona część tej serii ( oczywiście razem z " zakonem feniksa"). Muszę przyznać, że kiedy zaczynałaam czytać tą książkę, trochę się zniechęciłam tym początkiem u Dursleyów. Ale potem zaczęło się robić ciekawie;) Było mnóstwo śmiesznych scen, czytało się z wielką przyjemnością. nie wspominając już o pojawieniu się Syriusza i Remusa..KOCHAM ICH!!!!

Dodane przez qxqp dnia 15-09-2012 00:31
#200

w 3. części nie podoba mi się, to że jest za krótka ;d no i, że Syriusza ne udało się oczyścić, bo wydaje mi się, że ciekawie byłoby jakby Harry spędził u niego wakacje;) mimo to, książka mnie zachwyciła. Lubię ją przede wszystkim za scenę we Wrzeszczącej Chacie. Osobiście uwielbiam wszelkie powroty do przeszkołci Potterów, a w tej części Syriusz i Lupin dużo wyjaśniają, duuży +

Dodane przez misio03 dnia 17-09-2012 20:43
#201

Ja osobiście lubie ją ze względy na Blacka

Dodane przez GinnyMagic dnia 14-10-2012 19:35
#202

Wszystko mi się podoba i jest po prostu Z A J E B I S T A

Dodane przez Blackdobby dnia 09-10-2013 19:25
#203

Jest fajna! Różni się od poprzednich tomów, czyli " Wakacje, szkoła, spotkanie z Voldziem" Ale i tak kocham wszystkie części!:rotfl:

Dodane przez itsleviosa dnia 13-10-2013 20:47
#204

Do całej serii mam sentyment, ale ta część jest moją ulubioną.

Dodane przez mniszek_pospolity dnia 06-11-2013 01:36
#205

Ekranizacja bardzo fajna, ale sama książka, to tak średnio na jeża przypadła mi do gustu. Ta cała historyjka ze zmieniaczem czasu nie bardzo do mnie trafiła. Denerwowały mnie te lekcje z Lupinem, nauka wyczarowania patronusa, wścibski charakter Hermiony ( już musiała nakablować, że Potter dostał Błyskawicę ). Osobiście nie miałbym nic przeciwko gdyby zleciał wprost na Wierzbę Bijącą, ale w końcu to ON dostał tę miotełkę. No i zalewający się w trupa Hagrid, który rozpaczał po tym swoim Dziobku. Te kłótnie Hermiony z Ronem - żenada ; Krzywołap, który ciągle ganiał tego Parszywka, nudziło mnie to strasznie.

Wróżbiarstwo - o św. Jacku od pierogów. Katastrofa ! W III tomie moim zdaniem za dużo chcieli wrzucić do jednego kociołka za jednym razem. Cała historia z Blackiem, Lupin, nowe przedmioty, zmieniacz czasu, dementorzy, Hagrid z potworną książką jako nauczyciel...Ktoś powie : I dlatego było ciekawie. A dla mnie chaos i pomieszanie z poplątaniem ciekawe nie są ;

Dodane przez LilyLuna316 dnia 06-11-2013 15:08
#206

więzień azkabanu to chyba najlepiej zrobiona część . . . szczególnie podobało mi się nadmuchanie ciotki Marge!

Edytowane przez LilyLuna316 dnia 06-11-2013 15:31

Dodane przez raven dnia 07-11-2013 00:57
#207

Do "Więźnia Azkabanu" mam największy sentyment, podobała mi się najbardziej spośród czterech części, które "hurtem" przeczytałam w wakacje 2002. Miłą odmianą był brak znanej konwencji nudne wakacje - uczta powitalna - rok szkolny - walka z Voldemortem - zakończenie roku szkolnego. Nie było Voldemorta, i za to duży plus. Pojawiły się nowe postacie - w tym dwie uwielbiane przeze mnie: Black i Lupin. Oprócz tego Trelawney, która niewątpliwie nadawała całej historii nieco kolorytu i humoru. Poznaliśmy kilka ciekawych magicznych przedmiotów - zmieniacz czasu, Mapę Huncwotów, stworzeń (z których najciekawsi wydali mi się dementorzy), zaklęcie Patronusa... Podobało mi się, że główną rolę w historii z trzeciego roku 'zagrała' niby mało istotna postać wymieniona na pierwszych kartkach "Kamienia Filozoficznego". A już mistrzostwem dla mnie były sceny odbywające się we Wrzeszczącej Chacie, kiedy Remus, ku przerażeniu H&H&R ściskał się z 'groźnym mordercą', a w chwilę później pojawił się Snape. Ten tom spodobał mi się tym bardziej, że następna w kolejności "Czara Ognia" ciągnęła mi się jak flaki z olejem i ziała nudą przez opisy MŚ w Quidditchu, mroczne znaki, Turniej Trójmagiczny i odrodzenie Voldiego. Potem długo trzeba było czekać na ZF, który głównie ze względu na obszerność, Grimmauld Place, Stworka, Lunę i duużo Syriusza również bardzo mi się spodobał, ale sentyment do trójki wziął jednak górę. No i Potter jeszcze mnie tak nie irytował, jak w kolejnych częściach ;)
Generalnie lubię wszystkie tomy HP, poza "Czarą Ognia", ale gdybym miała wskazać ulubiony, byłby to właśnie "Więzień Azkabanu".

Dodane przez Susan Breeze dnia 25-11-2013 20:34
#208

Ciekawa jest dużo akcji i wilkołaki Syriusz :)

Dodane przez Magic321 dnia 12-04-2014 22:03
#209

Trzeci tom HP jest moim ulubionym tomem :) Najbardziej podobał mi się moment kiedy Hermiona uderzyła Dracona ! A oprócz tego przejście w czasie. Nie było takie wątku, który by mi się nie podobał.

Dodane przez Anna Potter dnia 12-04-2014 22:21
#210

No fajnie by było móc się cofać w czasie co? Tylko trzeba by uważać żeby siebie nie zobaczyć z przeszłości jak mówiła Hermiona dlatego nie wolno z tym przesadzać. To cofanie się w czasie było najfajniejsze w całej książce. Mieć taki zmieniacz czasu super sprawa.

Dodane przez Hermiona778 dnia 03-05-2014 17:16
#211

Moja ulubiona część. Ulubiony fragment? Hmmm . .
chyba ten gdy Harry próbuje złapać podręcznik do ONMS.

Dodane przez Astrid Lilo dnia 07-05-2014 12:52
#212

Trzeci tom to moja ulubiona część ;) Lubię całą tę historię Huncwotów. To jest tak, jakby patrzeć wyłącznie na wspomnienia. Dlatego też lubię bardzo Zakon Feniksa.

Dodane przez MagicEmily dnia 06-06-2014 20:50
#213

Moja ulubiona część. Naprawdę świetna. Super ta część. Ogółem uwielbiam HP <3.

Dodane przez sysio13 dnia 06-06-2014 21:08
#214

Wg mnie to wszystko za szybko się dzieje.Ale żadnych zastrzeżeń nie mam:)

Dodane przez Draco_Lucjusz_Malfoy_123_ dnia 15-06-2014 18:40
#215

.....@@@@@@@..
.....@.........
.... @..........
......@@@@@@....
........................@...
........................@...
.........................@
.........................@..
.....@@@@@@@....
......... .. .....
.....@................@...
.....@................@.. .
.....@................@...
.....@................@...
. ....@................@...
......@@@@@@@@
............... .
.....@@@@@@@@
.....@...................@
.....@....... ..............@..
.....@...................@
.....@@@@@@ @@...
.....@..........
.....@..........
.....@.........
.................
.....@@@@@@@@...
.....@...........
.... .@..........
.....@@@@@@@@...
.....@.........
.....@..... ......
.....@@@@@@@@....
.................
.....@@@@@@@@. ...
.....@......................@
.....@.................. .....@..
.....@......................@
.....@@@@@@@@...
. ....@@@@@........
.....@..............@..
.....@.......... ......@..
.....@...................@...