Tytuł: Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Duchy

Dodane przez mniszek_pospolity dnia 29-08-2013 22:22
#1

Nikogo nie uraziłaś, bo "argumenty" jakie przytoczyłaś są pozbawione jakiegokolwiek sensu. To raz. Po drugie, to szkoda, że miałabyś jeszcze sugerować, że osoba, którą znam 20 lat jest chora psychicznie. Po naszemu, to najbardziej "normalny" Mugol - nigdy się takimi tematami nie interesował, nie oglądał filmów - badania psychologiczne przeszedł pomyślnie ( wojsko ), nie miał żadnej traumy - to człek, że tak się wyrażę bardzo, ale to bardzo PRZYZIEMNY - jak mało kto. Głupie żarty to są dobre na krótką chwilę - chyba, że znasz osobę, która opowiada ten sam dowcip po 235 razy.

Nie wiem - czy niektórzy zdają sobie z tego sprawę, ale w duchy WIERZYLI min. Thomas Edison i Albert Einstein - im też można zarzucić psychiczną chorobę - a może byli niewiarygodni ( tęgie, ścisłe umysły ).

Powtarzam, że w epoce Średniowiecza ludzie uważali za kompletny bezsens, że Ziemia jest OKRĄGŁA - i co ?

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 30-08-2013 14:49

Dodane przez BlackSpirit dnia 27-09-2013 18:52
#2

Zdarzyło mi się wiele przedziwnych historii, wiele też słyszałam od przyjaciół, którym wierzę. Nie będę ich opisywać, bo mogłabym to robić cały dzień ( dużo tego jest). Ogólnie w duchy nie wierzę, nawet po tym, co widziałam na własne oczy. Wolę myśleć, że to zbieg okoliczności. Nie wiem czy istnieją, ekspertem nie jestem i nie mam powodów zaprzeczać ich istnienie, ale podchodzę do takich spraw z dystansem. Miałam mnóstwo dziwnych przypadków w życiu (i to takich... strasznych), ale gdybym była przekonana, że coś lub ktoś zmarły jest ich przyczyną, już dawno wylądowałabym w psychiatryku. Przytoczę złotą myśl, której się trzymam: "Nie bój się zmarłych, bój się żywych"

Dodane przez N dnia 22-05-2014 22:59
#3

Jestem super! <3

Dodane przez ziemniaczek9 dnia 23-05-2014 13:03
#4

Wierzę w duchy. Zdarzyło mi się widzieć ducha a w zasadzie inferiusa. Nikt mi nie wieży. Jestem zdana tylko na siebie.:(

Dodane przez mizianka dnia 26-05-2014 19:13
#5

bla bla bla

Dodane przez mniszek_pospolity dnia 30-05-2014 17:20
#6

Nie wiem czy istnieją, ekspertem nie jestem


Ale w tym wypadku powiedzmy sobie jasno i szczerze, że nikt ekspertem nie będzie...Zależy też wiele od wyznania poszczególnej osoby, a i to ma znaczenie. Pełno tych programów o zjawiskach paranormalnych ; zamontowują kamery, mikrofony, chcą 'złapać ducha na gorącym uczynku'. Tylko czy ktoś dziś w coś uwierzy - nawet jak zobaczy...Nic nowego. Apostołowie widzieli wszystkie cuda Chrystusa, obserwowali jak uzdrawia, wskrzesza i co ? Uciekli z Ogrodu ( Jan i Jakub ), Judasz zdradził, Piotr się zaparł, Tomasz nie uwierzył w ogóle ;p - musiał dopiero zobaczyć

podejrzewam, że dziś wielu ludzi obserwując właśnie coś 'na wzór ducha' machnie ręką, i powie "zwidy", "halucynacje", "przesłyszałem się" - dla bardzo wielu po prostu wygodnie jest nie wierzyć w nic - albo tak 'bez dowodów' ;) - a dowody i wiara nie bardzo mają ze sobą po drodze ^^

Zdarzyło mi się widzieć ducha a w zasadzie inferiusa


Ależ profesor Snape dokładnie wyjaśniał na czym polega różnica :) A HP dodał, że "duch jest przezroczysty". No inferius to ożywione przez czarnoksiężnika zwłoki, ciało...Coś jak nasze 'mugolskie' zombie. Dla porównania w duchy byłbym bardziej skłonny uwierzyć niż w 'żywe trupy'...

http://www.youtube.com/watch?v=iu-m9jCrH_4 -macie dowód ;)

Dodane przez FaNkA_nA_mAkSa dnia 31-05-2014 09:21
#7

Czy ten filmik to urywek z Freedie kontra Jajson? (Koszmar z ulicy wiązów, piątek 13)

Dodane przez Ario dnia 20-06-2014 14:14
#8

Ja nie wierze w nic czego nie ujrzałem na własne oczy , nigdy nie widziałem żadnego ducha ani nic podobnego wiec nie wierze i w sumie jakoś nie chce się przekonywać na własnej skórze czy takie paranormalne zjawiska istnieją czy nie...

Dodane przez Saphira dnia 20-06-2014 15:26
#9

Wierzę w duchy, jak i wiele innych zjawisk paranormalnych. Podobnie jak u BlackSpirit, działo się u mnie trochę dziwnych rzeczy, które choćby się chciało, nie sposób logicznie wyjaśnić. Znam też trochę historii od rodziny, czy znajomych. Zawsze z chęcią ich wysłu****ę, bo interesują mnie tego typu rzeczy, szkoda, że tak rzadko chcą o tym mówić. Poza tym, świat jest znacznie bardziej interesujący, kiedy ma się świadomość, że istnieje coś, co trudno udowodnić, udokumentować... że nasz świat nadal pełen jest tajemnic.

Dodane przez Hermiona778 dnia 20-06-2014 17:15
#10

W duchy nie wierzyłam, nie wierzę i nie będę wierzyć. Zgadzam się, że historie o nich są ciekawe i interesujące ale pogódźmy się z tym, że nie istnieją. Jest to tylko nasza wyobraźnia. NIC więcej.

Dodane przez mniszek_pospolity dnia 20-06-2014 17:31
#11

ale pogódźmy się z tym, że nie istnieją[/quote

Pogodzę się jak wskażesz mi jeden dowód, że nie istnieją. Skąd możesz o tym wiedzieć ? Dawniej ludzie myśleli, że niemożliwym jest, żeby Ziemia była okrągła...I co ? A kto by tam o jakiejś broni atomowej myślał. Ja się nie pogodzę, bo nie wykluczam ich istnienia. To, że ich nie widzę, nie słyszę, to żadna przesłanka. Nie widzę też atomu, miłości, wyższych uczuć, a są (podobno ;p). Dlatego nie wmawiajmy innym z czym mają się pogodzić, a z czym nie.


[quote]Nie wiem - czy niektórzy zdają sobie z tego sprawę, ale w duchy WIERZYLI min. Thomas Edison i Albert Einstein - im też można zarzucić psychiczną chorobę - a może byli niewiarygodni ( tęgie, ścisłe umysły ).


Oni się nie pogodzili, to i ja nie będę.

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 20-06-2014 17:34

Dodane przez mniszek_pospolity dnia 05-09-2014 15:24
#12

Zgadzam się, że historie o nich są ciekawe i interesujące ale pogódźmy się z tym, że nie istnieją. Jest to tylko nasza wyobraźnia. NIC więcej.


Ja bym poprosił o jeden dowód na to, że tych duchów faktycznie nie ma. Wierzyli w ich istnienie np. Albert Einstein i Tomasz Edison. Nie widzimy atomów, a są...A jak udowodnić, że miłość nie jest tylko naszą wyobraźnią np.

Ja szczerze powiedziawszy może nie wierzę w takie duchy typowe "z Hogwartu" ;), że sobie rozmawiają, przenikają ściany, drzwi, urządzają przyjęcia z okazji swojej śmierci...;p Niemniej nie mam jakichś żelaznych argumentów, żeby zdecydowanie zaprzeczać ich istnieniu. :ghost:

Dodane przez HariPotaPragneCie dnia 10-11-2015 00:55
#13

Wyznaję chrześcijaństwo. Do tego potrzebna mi również wiara w duchy, bo przecież kim jest jedna z trzech osób boskich - Duch Święty? Z losem lepiej nie igrać, coś o tym wiem... Nie twierdzę, że te wszystkie programy o zjawiskach paranormalnych są prawdą. Zresztą, telewizji nie można ufać. Aczkolwiek są sytuacje i wydarzenia, które trudno racjonalnie wytłumaczyć, więc zwykle idą w niepamięć. Może ta prawda, kiedyś wyjdzie na jaw. Mimo wszystko, wierzę w duchy, ale niekoniecznie w stwory potworne wykreowane przez ludzką wyobraźnię.