Dzieje magii
Dodane przez Hogsmeade_pl dnia 03 August 2008 20:48
Magia - co to takiego?

Od początku istnienia ludzkości na świecie są czarodzieje. Na przełomie wieków coraz bardziej zgłębiali sztukę magii, dochodząc do perfekcji w posługiwaniu się swoim niezwykłym darem - magią. A co to jest magia? Magia to "siła", dzięki której osoby, zdolne do zapanowania nad nią, mogą tworzyć rzeczy, uważane przez mugoli za niemożliwe. Wyróżniamy dwa rodzaje magii. Każda z nich ma inną charakterystykę i inaczej się rozwijała na przestrzeni wieków.

Magia Religijna

Juz w starożytności ludzie czcili jakichś swoich bożków. W świątyniach oddawali im przez kapłanów cześć. Mało kto wiedział, że owi kapłani posiadają zdolności magiczne. Straszyli przeciętnych ludzi "gniewem" bożym. Gdy ludzie nie słuchali ich słów i nie oddawali im darów, prostym zaklęciem wywoływali suszę lub coś równie paskudnego. Oczywiście wina "spadała" na "bogów". Ten rodzaj magii nie zmienił się dużo na przestrzeni wieków. Przez stulecia magia religijna zanikała, odgrywając coraz to mniejszą rolę. Ostatecznie zanikła w IX wieku.

Magia świecka

Magia świecka rozwijała się bardziej gwałtownie niż religijna, choć jej rozwój zaczął się dopiero w średniowieczu. Społeczność czarodziejska bardzo się rozrosła, dlatego nie wszyscy magicy mogli być kapłanami. Dlatego zaczęli sami eksperymentować czarami i postanowili się ujawnić. To był poważny błąd. Normalni ludzie (znani bardziej jako mugole) przestraszyli się rzeczy, których nie rozumieli, i których nie potrafili sobie wytłumaczyć. Zaczęli palić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób odbiegały od "normalności". Cierpieli na tym głównie oni sami, ponieważ rzadko udawało im się schwytać prawdziwego czarodzieja. Z biegiem lat, stuleci czarodzieje byli coraz bardziej biegli w sztuce posługiwania się czarami. Wielcy czarodzieje pozakładali swoje szkoły, w których postanowili kształcić nowe pokolenia, które wyjawiały czarodziejskie zdolności. Do większości takich szkół przyjmowano tylko te dzieci, które miały za rodziców czarodziejów. Powstało w tym czasie brzydkie określenie "szlama". Była to obraźliwa nazwa osób o magicznych zdolnościach, ale urodzonych w rodzinie mugoli (ojciec i matka byli mugolami). Tak więc dzieci zgłębiały tajniki magii pod okiem wykształconych, dorosłych czarodziejów.

Ministerstwo Magii

Na początku, czarodzieje nie mieli nad sobą władzy. Każdy czarodziej robił "co chciał", na własną rękę. Lecz duże zwiększenie populacji czarodziejskiej doprowadziło do powstania pierwszego urzędu prawnego - Rady Magów. Ustanawiała ona nowe prawa i pilnowała z wielką dokładnością, aby ich przestrzegano. Dzięki temu czarodzieje zaczęli ukrywać się przed mugolami. Rada Magów na tle wielu lat przekształciła się w Ministerstwo Magii, którego głównym zadaniem było ukrywać społeczność czarodziejską przed oczyma mugoli. Pierwszym ministrem magii był Grogan Kikut, został wybrany w 1811 roku. Jego główną zasługą był podział stworzeń magicznych na "istoty" i "zwierzęta". Wprowadził kilka nowych wydziałów w Ministerstwie, miedzy innymi: Departament Czarodziejskich Gier i Sportów (który uzyskał pełną świetność, gdy ministrem był Knot), Komisja Eksperymentalnych Zaklęć oraz wszystkie nowe wydziały związane z magicznymi stworzeniami i zwierzętami. Późniejsi ministrowie opierali się na tym, czego dokonał Kikut. Wielką rewolucję wprowadził młody minister Korneliusz Knot (wybrany w 1986 roku). Bardzo rozbudował współpracę z zagranicznymi czarodziejami, tworząc spory Departament Współpracy Czarodziejskiej. Stworzył Urząd Niewłaściwego Użycia produktów mugoli. W 2001 roku doprowadził do wznowienia Turnieju Trójmagicznego. Niestety, o jego przebiegu nic nam nie wiadomo, ponieważ w czasie druku książki turniej dopiero miał się rozpocząć.





Nadesłane przez: dominio
Dodano: lipiec 17 2006 18:13:13