Dwór Malfoyów
Dodane przez Hogsmeade_pl dnia 09 August 2008 18:35
Zastanawialiście się kiedyś gdzie może mieszkać rodzina Malfoyów? Ja odpowiem wam na to właśnie pytanie.

Dwór Malfoyów znajduje się gdzieś na południu Anglii w niewielkim hrabstwie Wiltshire, którego największą atrakcją jest znany wszystkim Stonehenge.

Dom jest nienanoszalny. Zwykły mugol, czy też niewtajemniczony czarodziej nie ma szans go zobaczyć. Przed wtargnięciem na posesję nieproszonego gościa, chroni solidna, wykuta z żelaza brama i doskonale przycięty cisowy żywopłot. Wystarczy jednak podnieść rękę w geście powitania, a furtka rozpłynie się w powietrzu.
Po podwórzu spacerują rzadkie, białe pawie, co jakiś czas podchodzące do przyjemnie pluskającej fontanny. Godne podziwu są zadbane rabaty kwiatów oraz sumiennie przycięte drzewa i krzewy.
Przechodząc prostą, wysypaną żwirem aleją , po chwili docieramy do ładnego dworu wybudowanego w wiejskim stylu. To właśnie cel naszej wędrówki - rezydencja Malfoyów.

Hol, do którego przechodzi się szerokimi, marmurowymi schodami, sprawia wrażenie ciemnego i mrocznego. Ze ścian spoglądają na nas bladolice postacie z obrazów, które przedstawiają przodków właścicieli tego domu. Podłogę wyłożono wspaniałym dywanem. Masywne, drewniane drzwi prowadzą do salonu. Pokój ten ma ogromne rozmiary. Pośrodku stoi kunsztowny stół, a nad nim wisi kryształowy żyrandol. Na ścianach w kolorze ciemnego fioletu zobaczyć możemy portrety. Obok bogato zdobionego, marmurowego kominka stoją dwa wygodne fotele. Przy ścianach ustawiono wspaniałe szafki, zastawione drogimi trofeami i rzeźbami.

Dwór ten ma ogromne rozmiary, więc do obejrzenia go potrzeba wiele czasu. Krętymi korytarzami można dotrzeć do licznych sypialni z imponującymi łożami i meblami. Obok każdej znajduje się łazienka z wygodnymi, magicznymi wannami, w których ze srebrnych kurków leje się woda. Wszędzie przeważają wszelkie odcienie zieleni i srebra oraz motywy węży. To jeden z tych rodów, który za wszelką cenę stara się podkreślić swą czystość krwi i przynależność do Slytherina.

Miejsce w tej rezydencji znalazła także dla siebie ogromna biblioteka z milionami omszałych tomów, ksiąg napisanych w nieznanym języku i bardzo rzadkich białych kruków. Do czytelni słońce dochodzi przez bajecznie kolorowe witraże. W dworku jest nawet pokój przeznaczony jedynie dla kolekcji broni, zbieranej przez rodzinę Lucjusza od wieków.

Kiedy Czarny Pan odzyskał siły i starał się opanować świat czarodziejów, uczynił z majątku Malfoyów swoją chwilową siedzibę. Więził tutaj swoich zakładników a następnie zabijał po strasznych torturach. Jedną z nieszczęśnic, którą spotkał była m.in. Charita Burbage - nauczycielka mugoloznawstwa w Hogwarcie.

We dworze znajdowała się także piwnica, służąca wtedy za miejsce do przetrzymywania więźniów. Przez pewien czas zamykano w niej znanego wytwórcę różdżek, pana Ollivandera oraz trzech uczniów Hogwartu: Lunę Lovegood, Ronalda Weasleya, i chłopca, który pokonał w późniejszym czasie siłę Lorda Voldemorta - Harry`ego Pottera.

W tym domu na każdym kroku widać przepych i bogactwo. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie... Jeden zaciszny zakątek, a drugi odpowiedzi na nurtujące go pytania w obszerne wyposażonej bibliotece.

Kto wie, czy ten dwór nie kryje więcej mrocznych tajemnic... Na to pytanie chyba nigdy nie uzyskamy satysfakcjonującej odpowiedzi, a o siedzibie Malfoyów wciąż krążyć będą legendy, a każdy odnajdzie w nich coś innego, interesującego dla siebie samego.
Nadesłane przez: Crayon
Dodane: marzec 06 2008 09:18:13