Departament Tajemnic
Dodane przez Hogsmeade_pl dnia 09 August 2008 18:33
Jak sama nazwa mówi jest owiany jakąś zagadką... A jak wiadomo ludzi od wieków pociąga to, co nieznane. Niektórzy prości czarodzieje nie mają nawet pewności czy on istnieje. Ja, jako że pracuję dla wielu tajnych organizacji (szczegółów nie podam) miałam okazję musnąć rąbka tajemnicy...
Departament Tajemnic jest jednym z wydziałów Ministerstwa Magii. Jeżeli jednak zapytalibyśmy jakiegoś postronnego i niewtajemniczonego pracownika innego działu niewiele by nam powiedział. Ludzi, którzy tam pracują nazywa się Niewymownymi. Nie mogą oni zdradzić nad czym pracują, co przechowują i co DT zawiera. Znanymi nam niewymownymi byli dwaj panowie- Boderick Bode (który został uduszony przez diabelskie sidła podczas jego pobytu w szpitalu św. Munga) i Croacker. Wszyscy tylko spekulują. Dla Was zdobyłam parę potwierdzonych informacji.
Jednym z pomieszczeń znajdujących się w Departamencie Tajemnic jest Sala Śmierci. Na środku tej sali wznosi się arena i kamienny łuk. To właśnie tam zginął Syriusz Black podczas walki ze swoją kuzynką Bellatrix Lestrange. Jest tam również bardzo tajemnicza zasłona, zza której dochodzą ludzkie głosy. Głosy tych, którzy za nią weszli lub wpadli. Jednak po obejściu jej dookoła z tyłu... nie ma nic. Więc co się stało z tymi osobami? Umarli? A może wciąż jeszcze żyją? Niestety, tego nie wiemy i wiedzieć nie możemy...

Następnym znanym nam pomieszczeniem jest Sala Przepowiedni. Ministerstwo zaprzecza jej rzekomemu istnieniu, ale my wiemy, że jest. To właśnie tam umieszczono przepowiednię dotyczącą Voldemorta i (?) Harry'ego. Niestety, większość tych małych szklanych kulek nigdy nie zostaje otworzona. Ale może to i lepiej, bo okazuje się, że zawarte tam słowa mogą przejąć niejaką kontrolę nad naszym życiem. Tak jak w pewnym momencie Dumbledore mówi do Harry'ego: "Za bardzo polegasz na przepowiedni!". Tak więc po raz kolejny potwierdza się ta znana nam prawda życiowa "Swoim losem kierujemy tylko my. Inni nie mogą dać nam więcej ponad wskazówkę".

Wiemy też o paru innych salach, takich jak na przykład. Sala Mózgów. Jest ona bardzo zagadkowym pomieszczeniem, bo po co Ministerstwu żywe mózgi? Oto jest pytanie. Niestety, nie udało mi się uzyskać na nie odpowiedzi.
Tak więc cały Departament Tajemnic jest jedną wielką zagadką. Mimo, że wiemy o nim tylko tyle (a może aż tyle?) nadal nie wiemy, czemu służy wiele przedmiotów, co zawierają kolejne pomieszczenia. Zagadka rodzi zagadkę, pytanie rodzi pytanie. Ciekawe jest to, że nawet nie wiemy, do kogo powinniśmy się skierować w poszukiwaniu jakichś informacji na ten temat. Myślę jednak, że dążąc wspólnie do poznania prawdy, w końcu ją odkryjemy. I może nie przyda się ona nam, może nie zdążymy jej wykorzystać, ale będziemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy.
Nadesłane przez: Mrs_Black
Dodane: wrzesień 27 2007 01:20:06