Borgin i Burkes
Dodane przez Hogsmeade_pl dnia 09 August 2008 18:32
Sklep znajduje się na ulicy Śmiertelnego Nokturnu. Właścicielem i zarazem sprzedawcą jest wstrętny i niemiły Borgin. Możemy tutaj znaleźć różne niebezpieczne przedmioty związane z czarną magią. Wielu śmierciożerców za czasów potęgi Voldemorta zaopatrywało się właśnie tutaj. Później sklep służył im za przechowalnie tych rzeczy, by nie wpadły w ręce Ministerstwa. To miejsce od zawsze wzbudzało strach. Nie tylko z powodu wyglądu ale także dlatego, że za młodu pracował tu nie kto inny jak Tom Riddle, który poszukiwał nowych towarów. I trzeba przyznać, że był w tym bardzo dobry.
Najczęstszym gościem Borgina i Burkesa był Lucjusz Malfoy. Wykorzystywał swoją pozycję i złą sławę by szantażować właściciela.
Gdy wchodzi się do sklepu od razu rzuca nam się w oczy potężna gablota, na której spoczywa wysuszona, ludzką ręka, zwana 'Ręką Glorii'. Na ścianach wiszą przerażające maski, po kątach walają się ludzkie kości i zasuszone głowy. Przy ladzie znajduje się mała szufladka. Można tam znaleźć przeklęty naszyjnik. Legenda głosi, że została rzucona na niego klątwa. Ktokolwiek go dotknie choćby skrawkiem skóry od razu umiera.
Zaciekawić was może jedna z szafek. Pomiędzy nią, a jej 'bliźniaczką' w Hogwarcie istnieje dziwne połączenie, dzięki któremu można podróżować pomiędzy tymi miejscami. Niestety ostatnio coś szwankuje ...
Nadesłane przez: kochanka-dracona
Dodane: marzec 25 2008 09:24:31