Modele mioteł
Dodane przez Hogsmeade_pl dnia 09 August 2008 16:55
Hmm... to tutaj, prawda? No co zaprzeczasz! Przecież widzę, że to właśnie tutaj jest sklep z miotłami. No dobrze, wchodzimy do środka. Jest świeżo parę minut po otwarciu. Może sprzedawca opowie nam coś ciekawego?

- Dzień dobry, my z redakcji. Chcieliśmy się dowiedzieć czegoś o modelach mioteł. Przeprowadzamy reportaż i...
- Oczywiście, opowiem wam co nieco o historii mioteł.

Pierwszą miotłą, którą wprowadzono na rynek był Dębowy grom 79. Został stworzony przez Stowarzyszenie Zrzeszające Wielbicieli Mioteł Do Latania. Wyprodukowano ją w 1879 roku. Jej projektantem był Elias Grimstone. Stworzona była z dębowego drewna. Miała wierzbowe witki. Wtedy stać na nią było tylko najbogatszych ludzi w mieście. Teraz jedyny model, który zachował się w kraju można obejrzeć w Muzeum Transportu. Teraz nikt by na nią nie zwrócił uwagi. Aż sam się dziwię, że udało się na niej przelecieć nad całym Atlantykiem...

Księżycowa brzytwa była drugą i ostatnią miotłą wyprodukowaną przez Stowarzyszenie Zrzeszające Wielbicieli Mioteł Do Latania. Później okazało się, że firma miała na swoim koncie przeróżne krętactwa i wyłudzenia, ale nie o tym. Księżycowa brzytwa powstała w 1901 roku. Tym razem z inicjatywy Gladys Boothby. Można było na niej osiągnąć 20 km na godzinę. Jak na te czasy było to dużo... Jej 'część do siedzenia' została stworzona z topoli, a witki z mieszaniny różnych gałązek drzew iglastych. Muszę przyznać, że nie było mnie stać na inne miotły, więc kupiłem właśnie tą. Wtedy bardzo mnie cieszyła. Obecnie sprzątam nią podwórko.

Srebrna Strzała była to miotła, którą Gladys Boothby stworzyła po odejściu ze spółki. Niestety, to była jej ostatnia miotła. Biedaczka trafiła do Azkabanu pod zarzutem chęci spowodowania śmierci wielu niewinnych ludzi. Oskarżono ją, ponieważ jak sie okazało, podczas produkcji kręciło się tam wiele podejrzanych osób i myślano, że rzuciły one na miotły zaklęcie porywistości. Miotła była zrobiona z drewna klonu.

Zmiatacz jedynka jest jedną z najlepszych mioteł wyścigowych. Powstała w roku 1934 roku. Jej twórcami byli fenomenalni bracia Bob, Bill, Barnaba Ollerten. Jest zaliczana do najlepszych mioteł w historii. Osiągała prędkość 50 km na godzinę w ciągu 1 minuty. Jej rączka była zrobiona z kasztanowca, a cała reszta z dębu.

Kometa 140 był to pierwszy model Komety. Miotła powstała w 1940 roku. Jej twórcami byli najwięksi konkurenci braci Ollert - Randolph Keitch i Basil Horton. W rankingach na najlepszą miotłę wszechczasów zajmuje 6 miejsce. Została wykonana misternie, jakby nad każdym ruchem zastanawiano się 5 minut. Jest bardzo wygodna.
Randolph Keitch i Basil Horton jako pierwsi stworzyli miotłę z 'wbudowanym' zaklęciem hamującym. ten patent okazał się sukcesem

Świetlista smuga wprowadzona na rynek przez Black Forest w roku 1943. Była miotłą bardzo elastyczną, lecz swoją szybkością nie dorównywała Komecie czy Zmiataczce. W Polsce znana jest bardziej jako Żarówka.

Migdrąg to kolejna miotła wyprodukowana przez Black Forest. Jest o wiele szybsza niż poprzednia, lecz nadal ma wiele niedociągnięć. Przy wzbijaniu się do góry traci moc. Potrafi osiągnąć 55 km na godzinę w ciągu 45 sekund. Jest trochę niewygodna i lekko szarpie w lewo.

Spadająca Gwiazda została stworzona w 1955 roku przez Universal Brooms Ltd. Jej inną nazwą jest Meteoryt. W dzisiejszych czasach jej najtańszą miotłą sportową. Po jej produkcji wiele drużyn Quidditcha ją zamówiło. Lecz nie grało się na niej zbyt wygodnie, a miotła po upływie czasu traciła swoją zwinność i szybkość.

Zmiatacz nr 5, Zmiatacz nr 7 wyszły jednocześnie. Bracia Ollert raczej nie lubili liczb parzystych, ponieważ wszystkie ich miotły mają w nazwie liczby takie jak 1, 5 czy 7. Miotły różnią się od siebie jedynie kolorem i drewnem, z jakiego je wykonano. Zmiataczkę 5 wykonano z brzozy, miała kolor biały. Natomiast '7' wykonano z kasztanowca i miała ciemnobrązowy kolor.

Zmiatacz nr 11 był najdoskonalszym dziełem braci Ollert. Dochodziła nawet do 70 km na godzinę w ciągu 10 sekund. Posiada alarm wibracyjny i jej rączka pokryta jest lakierem przeciwko urokom. Ma czarny kolor i zajmuje 4 miejsce na liście najlepszych mioteł.

Kometa 2.60 jest to jedna z najgorszych mioteł. Osiąga 60 km na godzinę przy sprzyjającym wietrze. Sprzedała się w nakładzie 3499 egzemplarzy. Resztę wywieziono do mugolskich sklepów. Od tej pory często ukazują się w gazetach nagłówki takie jak: Zwykły człowiek z Londynu ma latającą miotłę!

Nimbus 1000 była to pierwsza miotła wyprodukowana przez firmę Miotły Sportowe Nimbus. Miotła osiągała prędkość 100 mil na godzinę. Była bardzo szybka i zwrotna. Od razu zawładnęła serca graczów Quidditcha i stała się najbardziej preferowaną miotłą w całej Europie.

Wicioszyn 90 jest to miotła zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę Flyte'a i Barkera. jest zaliczana do mioteł średniej klasy. Chociaż nie jest aż taka stara (powstała w 1990 roku) to nie dorównuje szybkością swoim starszym 'koleżankom' i ma tendencję do krzywienia się na zakrętach, a także do porywistości przy dużej szybkości.

Nimbus 2000 jest to druga miotła wyprodukowana przez firmę Miotły Sportowe Nimbus. Znajduje się na 3 miejscu rankingu najlepszych mioteł w historii. Jest bardzo zwinna, szybka i kiedy ją zaprojektowano każdy chłopiec marzył o niej. Ma świetnie dobrane materiały, z których została wykonana. Sam chciałbym ją mieć...

Nimbus 2001 to trzecia i na razie ostatnia miotła wyprodukowana przez Miotły Sportowe Nimbus. Zajmuje 2 miejsce w rankingu. Jest o niebo lepsza od swojej poprzedniczki. Osiąga do 150 km na godzinę w ciągu 5 sekund. Ma jednak jedną wadę: po upływie czasu następuje utrata szybkości.

Błyskawica jest to miotła marzeń każdego szanującego się czarodzieja. Jak to mówi jej reklama:

Ta nowa miotła wyścigowa została wyprodukowana z wykorzystaniem ostatnich osiągnięć czarodziejskiej myśli technicznej. Zaopatrzona jest w super aerodynamiczną jesionową rączkę pokrytą twardym jak diament lakierem. Każdy egzemplarz posiada numer rejestracyjny. Brzozowe witki w ogonie zostały poddane starannej selekcji - producent gwarantuje ich idealną opływowość - co zapewnia Błyskawicy niezrównaną równowagę i precyzję lotu. Błyskawica osiąga 150 mil na godzinę w ciągu 10 sekund. Wyposażona jest w czujnik specjalnego zaklęcia hamującego, które nie poddaje się żadnym przeciwzaklęciom.

Tego nie muszę uzupełniać, prawda? Niestety, muszę was pożegnać. Zasiedzieliśmy się tyle czasu i niedługo zamykam sklep. Mam nadzieję, że wam pomogłem.




Nadesłane przez: Keyra
Dodane: listopad 08 2007 14:47:19