Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 225
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
Drukuj temat · Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
~ziemniak F
Dodany dnia 02-06-2013 00:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 02.06.13
Medale:
Brak

Ja miałam 13 lat jak przeczytałam pierwszą część. Nie wiem dlaczego, ale kiedyś nie chciałam tego przeczytać..żałuję.
Wyślij prywatną wiadomość
~AreWeAllWeAre F
Dodany dnia 02-06-2013 19:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 191
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 02.06.13
Medale:
Brak

Kiedy miałam ok. 10 (może 11) lat obejrzałam u sąsiadki film "Harry Potter i Więzień Azkabanu". Podobał mi się, ale to mnie jakoś nie przekonało do sięgnięcia po książki. Książki dopiero niedawno mnie zainteresowały. Zaczęłam od "Komnaty Tajemnic", bo "Kamienia Filozoficznego" nie było w bibliotece. Książka pozytywnie mnie zaskoczyła i skłoniła do sięgnięcia po kolejne tomy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Zaigusiowana F
Dodany dnia 02-06-2013 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 124
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 14.05.13
Medale:
Brak

Gdy miałam 7 lat oglądałam Harrego Pottera, ale nigdy nie dotrwałam do końca filmu, bo się bałam. Kilka miesięcy temu zaczęłam go czytać i bardzo mi się spodobał.
__________________
Zaigusiowana
Wyślij prywatną wiadomość
~SamWieszKto F
Dodany dnia 07-07-2013 21:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Postów: 119
Data rejestracji: 17.06.13
Medale:
Brak

jak mialem (chyba) 7 albo 6 lat to zobaczylem go w telewizji i okazało się, że bardzo mi się spodobał. Gdy mialem 10 lat przeczytalem pierwszą część ( i pierwszą książkę, którą sam sobie wybrałem, a nie, którą nauczyciel kazał mi wypożyczyć - mina bibliotekarki bezcenna XD).
__________________
Jak ja kocham być sobą: zachwycać się tym czego nie znam...
-----------
"Zabij mnie ty Severusie, albo nasza kochana Bellatriks, która lubi pobawić się z ofiarą zanim ją pożre"
~Albus Dumbledore


25.media.tumblr.com/27384b42501980dd5ef92be1c5ebe357/tumblr_mk8lzkR7qs1qdghxxo2_r2_500.gif

"To ja zawsze będę Jego najwierniejszą! On Sam Lord Voldemort uczył mnie czarnej magii!"
~Bellatriks o sobie samej.
Wyślij prywatną wiadomość
~DJfunkyGIRLS F
Dodany dnia 07-07-2013 21:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 708
Ostrzeżeń: 2
Postów: 240
Data rejestracji: 06.07.13
Medale:
Brak

Jak miałam 11 lat (prawie 12 )chciałam w szkole dostac dobrą ocene za przeczytanie określonych 10książek w tym HP cz.1 więc zaczełam czytać,i bardzo mi się spodobała aż ją pokochałam Język
http://funkmiona-opowiadania-blog.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione Riddle-Malfoy F
Dodany dnia 19-07-2013 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 19.07.13
Medale:
Brak

Mój dziadek czytał mi Harry`ego gdy byłam mała już od pierwszego tomu. Rozbawiony
__________________
Od cnoty Gryfonów,
kretynizmu Puchonów
i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów
chroń nas Slytherinie!!!


"Slytherin nagle oświadcza,
Że ani mu się śni,
Nauczać magii takich,
Co nie są czystej krwi.
(...) Slytherin przyjmuje takich,
Co mają czystą krew,
Co mają więcej sprytu
Od uczniów domów trzech"



"-After all this time?
-Always."
Wyślij prywatną wiadomość
~Allstar F
Dodany dnia 19-07-2013 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 19.07.13
Medale:
Brak

Jako pierwszy w moim domu zaczął czytać Harrego Pottera mój brat. Oczywiście kiedy widziałam go z tą książka śmiałam się jak można czytać coś tak beznadziejnego. Było to jakieś 7,8 lat temu. Teraz serio żałuję że to powiedziałam bo czytając koljene części coraz bardziej zaczęło mnie to fascynować. Przeczytanie 7 części zajęło mi około 2 tygodnie. Nie czytam zbyt wiele książek i sama byłam kompletnie zszokowana kiedy tak mnie wciągnął Harry Potter. Uwielbiam książki i filmy o Harrym Potterze. Zdecydowanie polecam książki ponieważ w filmach wiele ważnych rzeczy zostało pominięte. Właśnie kilka dni temu zaczęłam czytać książki od nowa. Harry Potter to według mnie książka godna polecenia każdemu kto jeszcze jej do tej pory nie przeczytał. Uśmiech
__________________
Allstar, bitch
http://flar-e.tumblr.com Wyślij prywatną wiadomość
~bundzi F
Dodany dnia 19-07-2013 18:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 137
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 14.07.13
Medale:
Brak

Zacząłem czytać w wieku 7-8 lat i jest to dla mnie najlepsza książka

ACHHH gdyby lektury szkolne były jak Harry Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Akane Koudou F
Dodany dnia 23-07-2013 16:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 31
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 24.07.11
Medale:
Brak

Ja pierwszy raz się zetknęłam z "Harrym Potterem", gdy tata mnie zabrał na drugą część filmu. Jednak bardzo mało z niej zapamiętałam... Wiem, że gdy czytałam książki to miałam praktycznie pustkę w głowie i pamiętałam tylko, że podczas sceny z pająkami musiałam iść do toalety. Rozbawiony
Co do książek to zaczęło się od tego, że zupełnie-nie-pamiętam-kiedy dostałam od dziadka "Więźnia Azkabanu" (dziadek nie wiedział która część jest pierwsza, więc kupił pierwszą lepszą Rozbawiony). Na początku nie miałam ochoty tego czytać, przeczytałam jeden rozdział i stwierdziłam, że nudne. Ale pewnego pięknego dnia na jesieni 2003 strasznie mi się nudziło i w końcu doszłam do wniosku, że jednak spróbuję to przeczytać. I wtedy naprawdę mi się spodobało, całkowicie mnie wciągnęło, czytałam wieczorami do północy (dla niespełna dziewięcioletniego dziecka wielki wyczyn Rozbawiony). Wybłagałam rodziców by na gwiazdkę kupili mi pierwszą i drugą część książek oraz filmów, potem na urodziny w styczniu dostałam czwartą część a niedługo potem wyszła piąta i się zaczęła moja ogromna faza, która trwa do dzisiaj.
Wyślij prywatną wiadomość
~anne snape F
Dodany dnia 23-07-2013 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 305
Ostrzeżeń: 1
Postów: 41
Data rejestracji: 20.07.13
Medale:
Brak

moja przygoda z hp rozpoczęła się od filmu hp i kamień filozoficzny,następnie obejrzałam hp i komnata tajemnic oraz hp i więzień azkabanu.dopiero po tym przeczytałam hp części 1-5.do ukazania się na ekranach kin czary ognia miałam przeczytane wszystkie części książki dostępne w języku polskim,a części 6 i 7 kupowałam i czytałam jak tylko były dostępne w księgarni.na filmy szłam dopiero około miesiąca po premierze aby uniknąć tłoku w kinie...Poddaje się
Edytowane przez anne snape dnia 23-07-2013 16:54
Wyślij prywatną wiadomość
~Electra F
Dodany dnia 27-08-2013 12:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 85
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 26.08.13
Medale:
Brak

Ja na początku Harrego Pottera miałam gdzieś. W 2-giej klasie mieliśmy przedstawiać przed klasą książki które przeczytaliśmy. Kolega przyniósł "Kamień Filozoficzny". Nie myślałam żeby to czytać, zresztą nie chciałam nic czytać. Wydawała mi się być jedną z tysiąca jakiś tam książek. Chodziłyśmy z koleżankami do biblioteki (przeglądać gazety) i cały czas widziałam tą książkę na półce na przeciwko wejścia. Oczywiście nie zwracałam na nią uwagi.
Do czwartej klasy poszłam do innej szkoły bo się przeprowadziliśmy. Zaprzyjaźniłam się z taką Kasią i poleciła mi Pottera... nie minął rok przeczytałam całą serię i wygrałam konkurs bo napisałam "wiersz o książce" która w moim przypadku była Potterem. Uśmiech
Do 6 klasy czytałam tylko Pottera. Teraz czytam wszystko co mi wpadnie w ręce. Jednak cały czas wracam do Harrego, bo jest to najlepsza książka ever ! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
Dodany dnia 27-08-2013 12:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Zaczęło się właściwie od tego, że Harrym Potterem zainteresowały się dziewczyny z mojej klasy.Na początku mnie denerwowało ich ciągłe gadanie o tej książce, jakby była nie wiadomo czym.Po jakimś czasie od tamtego wydarzenia poszliśmy na urodziny mojego kuzyna.Zaczęło mi się nudzić, więc postanowiłam przeczytać jakąś książkę.Mój kuzyn miał Harry'ego Pottera, więc pomyślałam, że nie zaszkodzi przeczytać.Kamień filozoficzny tak mi się spodobał, że przeczytałam go od deski do deski jeszcze tego samego dnia.Byłam mile zaskoczona tą książką.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
~Mademoiselle F
Dodany dnia 27-08-2013 13:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 25.08.13
Medale:
Brak

Ja na początku w ogóle byłam przeciwko HP, broniłam się przed przeczytaniem tej sagi, odkąd kolega powiedział, że jedna książka zaczyna się od tego, że Harry huśta się na huśtawce. I pomyślałam, że to o jakimś dzieciaku etc. Ale po jakimś czasie koleżanka zaczęła mi ciągle mówić o tym, jaki to Harry Potter nie jest wciągający, cudowny i niesamowity, aż mnie w końcu przekonała i przeczytałam. I nie żałuję. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~potter_and_me F
Dodany dnia 27-08-2013 15:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 24.08.13
Medale:
Brak

Zaczęło się od tego, że moja mama pożyczyła od córki swojej koleżanki z pracy pierwszą część, potem kolejną i kolejną aż do 5, reszta nie była jeszcze wydana. Pożyczyła ją na wakacje, gdy stwierdziła, że za bardzo się nudzę. Później częściowo odpuściła mnie ta historia, ale gdy wyszedł Książę Półkrwi znowu pożyczyła ją dla mnie i to wtedy stałam się Potteromaniaczką. Była to jedna z lepszych chwil w moim życiu ;D
__________________
Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze


[link usunięty]
Wyślij prywatną wiadomość
~HforeverP F
Dodany dnia 27-08-2013 17:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 27.08.13
Medale:
Brak

Jak miałem 11 lat kolega mi polecił. Wypożyczyłem ale coś mnie nie korciło, żeby przeczytać. Dopiero jak mi się bardzo nudziło sięgnąłem po nią i przeczytałem w niecałe 2 dni Uśmiech Potem wziąłem następne i tak po 4 razy wszystkie xD
__________________
~Lumos

Edytowane przez HforeverP dnia 27-08-2013 17:04
Wyślij prywatną wiadomość
~BlackSpirit F
Dodany dnia 27-08-2013 18:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

Ja zainteresowałam się Potterem dopiero, gdy wyszła pierwsza ekranizacja. Nie wiem jakim cudem, ale wcześniej o nim wcale nie słyszałam. Kiedy na TVN dali KF, obejrzałam go z zainteresowaniem, jednak nie wpadłam w "szał" i nie sięgnełam po książkę. Co roku w telewizji znowu leciały kolejne części HP, oglądałam ile mogłam, ale zawsze w połowie zasypiałam Uśmiech. Pamiętam, że zawsze czekałam na moment w filmie, w którym pojawia się Snape, bo bardzo ta postać mnie zainteresowała. Dopiero po Czarze Ognia zaczęłam czytać książki z tej serii. Pierwszą połknęłam w jeden dzień. I tak po kolei... Mama nawet się zaniepokoiła Uśmiech. Moje zainteresowanie Potterem wzrosło, jednak potem powoli słabło, gdy zaczęłam czytać Sherlocka Holmesa. Gdy wyszły do sprzedaży Insygnia Śmierci, znowu popadłam w Potterowy szał. Na pierwszą ekranizację Insygniów Śmierci poszłam z klasą do kina. Znużyła mnie. Może dlatego, że było w niej strasznie mało mojego ulubionego bohatera... Oczko. Potem trochę o Harrym zapomniałam, ale przypomniał mi o nim TVN, rozpoczynając akcję "Wakacje z Harrym Potterem". Postanowiłam wyprzedzić telewizję i przed każdą emisją HP czytałam jeden tom książki ( niestety odstępy między filmami były długie, a książki czytałam szybko, więc przed KT przeczytałam już wszystkie części). Tak mnie to wciągnęło, że szukałam w Necie różnych portali o Harrym, aż trafiłam na Hogsmeade Uśmiech. Teraz czekam z niecierpliwością na emisję IŚ w TVN Uśmiech
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."
Wyślij prywatną wiadomość
~Connie-Moody F
Dodany dnia 27-08-2013 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 760
Ostrzeżeń: 0
Postów: 174
Data rejestracji: 02.06.13
Medale:
Brak

Pamiętam to jak dziś. W moim przypadku aż do 6 części pierwsze widziałam filmy. Mniej więcej zaczęło to się tak:
Jak miałam z 3 lata poszłam razem z moją mamą do sąsiadki, która miała syna o rok starszego ode mnie i z którym się wtedy przyjaźniłam, a oprócz tego miała jeszcze 2 starszych synów (jeden starszy ode mnie o 10 lat drugi o 12 czy 13). No i wtedy jeden z tych starszych włączył na video 1 część Harry'ego Pottera mnie i Maćkowi ( bo tak miał ten mój ów przyjaciel na imię). Obejrzeliśmy gdzieś tak do połowy, a tu moja mama, że wychodzimy. Oczywiście rozpłakałam się, gdyż chciałam obejrzeć do końca, więc sąsiedzi pożyczyli nam Kamień Filozoficzny a oprócz niego jeszcze Komnatę Tajemnic. Nazajutrz obejrzałam obydwia filmy i mimo, iż nie wiele rozumiałam, spodobały mi się. Na Więźnia Azkabanu rodzice zabrali mnie do kina i doskonale utkwiło mi w pamięci jak mój tata kłócił się z jednym z tych co wpuszczają na seans, gdyż tamten uważał, że jestem za mała. W końcu jednak tata ustalił, iż mogę wejść, ale pod warunkiem, że nie będę płakać na filmie ( co mi się często zdarzało w tym wieku, głównie kiedy przeraziłam się jakąś sceną). Posłuchałam go i przez cały seans siedziałam cichutko jak myszka. Rodzice tak samo zabrali mnie do kina na 4,5 i w końcu na 6 część przygód o Potterze. Kiedy puszczano Księcia Półkrwi miałam chyba 9 lat. Po obejrzeniu filmu postanowiłam przeczytać wszystkie książki ( razem z HP i Insygnia Śmierci) i udało mi się. W 2010 poszłam do kina na 1 część Insygniów a w 2011 na 2 część. Później co wakacje czytałam od początku wszystkie tomy. Harry Potter tak mnie wciągnął, że zaczęłam szukać różnych portali na jego temat i trafiłam tutaj, na Hogsmeade.
__________________
A tak:

media.tumblr.com/tumblr_ln9uzgWcQ01qcxtfe.gif

Zatańczy ze mną drogi Gościu Dowcipniś


~ Connie-Moody alias Karolina

Edytowane przez Connie-Moody dnia 27-08-2013 21:34
Wyślij prywatną wiadomość
~laura2699 F
Dodany dnia 02-09-2013 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 7
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Brak

To zaczęło się dość niedawno (grudzień 2012). Byłam w księgarni i pomyślałam sobie żeby kupić I część. Bardzo mi się spodobała, niestety potem musiałam czytać "Krzyżaków" Smutny jak tylko skończyłam zaczęłam czytać kolejne części HP, dostałam je na gwiazdkę Rozbawiony a na Wielkanoc wszystkie filmy na DVD Uśmiech dopiero w maju skończyłam czytać wszystkie części bo miałam dużo nauki. Teraz czytam je po raz drugi - dziś zacznę "Czarę Ognia". To cała moją historia Rozbawiony HP jest wspaniały Tak!
Wyślij prywatną wiadomość
~Periculum F
Dodany dnia 10-09-2013 15:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 08.09.13
Medale:
Brak

Najpierw moja przyjaciółka wypożyczyła z szkolnej biblioteki Harry Potter i Komnata tajemnic.(Chyba komnate, o ile się nie myle)
Spodobało jej się, i jak skończyła czytać komnatę, to wypożyczała inną część.Zachęciła mnie, żebym też wypożyczyła jakąś część HP. Tak więc zrobiłam, i wypożyczyłam Harry Potter i Więzień Azkabanu.Zaciekawiło mnie, odrazu polubiałam HP, więc jak skończyłam czytać Więzień Azkabanu to wypożyczałam inne.Między czasie oglądałam też filmy. I tak własnie stałam się wielką fanką HP :)
Wyślij prywatną wiadomość
~kakat40 F
Dodany dnia 23-09-2013 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 0
Postów: 52
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Medal

Ja przez kilka lat byłam przeciwniczką Harrego Pottera, mówiłam, że to głupoty itd. chociaż nigdy tak naprawdę nie obejrzałam żadnego filmu, ani nie przeczytałam żadnej książki. Aż pewnego dnia, jak bardzo mi się nudziło i nie wiedziałam co robić to zauważyłam, że w tv puszczają Harrego i Kamień Filozoficzny i pomyślałam a co mi tam, zobaczę i tak nie mam nic lepszego do roboty. I wtedy niewiadomo dlaczego nagle mi się bardzo, bardzo spodobało Rozbawiony Potem w ciągu 3 dni nadgoniłam wszystkie filmy. Potem sięgnęłam po książki z myślą, że filmy już były świtne to książki nie będą żadna rewelacją. Jednak się myliłam. Książki były po prostu cudowne. I tak zaczęła się moja przygoda z Potterem Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT