Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 260
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Dyskusje wszelakie
»»» Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
Drukuj temat · Jak zaczęła się Wasza przygoda z Potterem?
~Red Crayon F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 10:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moje koleżanki gadały tylko o Harry'm. Potem całą klasą (siedem lat miałam) poszliśmy na HPiKT. Pamiętam, że bałam się iść do łazienki, bo myślałam, że Bazyliszek z rury wyskoczy. Uśmiech Pożyczałam od koleżanki po kolei wszystkie tomy i się zafascynowałam. Książki zaczęłam zbierać jakieś dwa lata temu. Uśmiech Po dwóch latach zapomnienia o Potterze kupiłam Księcia i jakoś poleciało. Język
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~Sukebe F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 352
Ostrzeżeń: 2
Postów: 147
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

U mnie zaczeło się od dnia dziecka, w któreym z całą szkołą poszliśmu do kina (chodziłam jeszcze wtedy do podstawówki). Film mi się spodobał, opowiadałam bratu o czym był, o wydarzechiach, o aktorach (właściwie postaciach). W tym samym roku dostałam na gwiazdkę Uśmiech Przeczytałam trzy dni, to mój rekord xD
"Read less, more TV" Oczko
__________________
It's so much easier to see the world in black and white... Gray? I don't know what to do with gray...
Garrus Vakarian ME3i113.photobucket.com/albums/n212/natulka/tumblr_meai9zp0bj1rnnkqmo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Lily_tusia F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

U mnie w domu wszyscy lubili tą książkę, mieliśmy wszystkie 4 części. Tylko mnie jakoś do tego nie ciągnęło. Czytałam częściami, ale nie wciągało mnie to za bardzo. I w końcu gdy wyszła piąta lub szósta część jakoś tak mnie wzięło i zaczęłam czytać. Teraz przeczytałam każdą część, prócz 7, po ok.8-9-10 razyJęzyk. A 7 część 4
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ronalda F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Kiedy byłam na Zielonej Szkole koleżanka całymi wieczorami opowiadała mi o Harrym, którego przeczytała drugą część i słyszała różne dziwne rzeczy o czwartej części. W tym czasie odbyła się premiera piątej części, ale ja po tym co usłyszałam chciałam mięć Czare Ognia, więc zadzwoniłam do rodziców, aby kupili mi tą książkę. Kiedy wróciłam okazało się, że nie mogli jej znależć i kupili Zakon Feniksa, którego jakoń niemogłam przeczytać przez całe wakacjęe. dopiero w roku szkolnym przeczytałam ją i odrazu zakochałam się w "Harrym". Później z wcześniej już wspomnianą dziewczyną poszłyśmy do kina z klasą na Harry'ego. a teraz nie możemy bez niego żyć.Rozbawiony
__________________
"W miłości i na wojnie wszystko jest dozwolone, a tu mamy do czynienia po trochu z jednym i drugim"
Ronald Weasley

Pewnych rzeczy lepiej nie wi(e)dzieć.

www.diddl.pl/download/media/prev/3267xw.gif
...dawniej ~Klaudia Weasley
Wyślij prywatną wiadomość
!PWN F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:54
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

HP zaczęłam czytać, jak byłam mała. Wtedy gdy o Harrym Potterze było najgłośniej, sięgnęłam po tą ksiażkę, i bardzo mi się spodobała. I tak się zaczeło.. Kolejne tomy, dyskusje na potterwoskich stronach ;] Przyznam że z czasem moje zafascynowanie tą książką opadło, jak zaczęłam być coraz starsza, ale książkę nadal lubię, chociaż może nie nalezy do tych moich 'naj' ^^.
__________________
,, Ogarnęło mnie straszliwe poczucie samotności. Pierwszy raz od miesięcy znalazłem się w biały dzień sam, nie mając nic do załatwienia i nie potrzebując biec na ulice w obawie, że się dokądś spóźnię. Byłem z dala od zgiełku i oszołomienia, pogrążony w ciszy, której nie mąciły ani dźwięki mechanicznej muzyki, ani podniesione glosy. Nic mnie nie nagliło i wyczułem w tym coś na kształt niejasnej groźby. ''
Wyślij prywatną wiadomość
~Vanilly F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 22:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ja siedziałam sobie z moja koleżanka na wfie, ona tez bardzo lubi czytać. To było nie wiem, może tak w 3 klasie podstawówki. I ona zaczęła mi opowiadać o książce, którą ostatnio czytała. To był Harry Potter. No więc pożyczyła mi 4 części, które wtedy były wydane, przeczytałam, i od tamtej pory pochłaniam nałogowo wszystko, co jest związane z ta serią.
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

To było ładnych parę lat temu kiedy byłem chory. Nienawidziłem wtedy czytania. Ale z braku lepszego zajęcia wziąłem do ręki Kamień Filozoficzny, który kiedyś dostałem od rodziców w komplecie razem z Komnatą, Więźniem i Czarą. Od tamtego czasu pokochałem tą serię i czytanie zarazem Uśmiech
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~Bajka F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 181
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Dostałam Kamień Filozoficzny od koleżanki na 8 urodziny, ale przeczytałam ją dopiero po premierze kinowej jedynki. Wtedy się w tych książkach zakochałam i tak jest do dziś. Teraz już czytam je machinalnie - znam wszystkie wydarzenia już prawie na pamięć, więc kiedy mi sie nudzi otwieram na byle jakiej stronie i sobie czytam. ;d
__________________
Emily nie jest nienormalna, ona jest po prostu inna niż wszyscy
schrei.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~monis73 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 12:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -34
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Moja przygoda z Harrym zaczęła się od filmu HPiKT, następnie byłfilm HPiKF po nim kolejny film HPiWA i tu zaczęly się książki, kolejno HPiCO, HPiWA, HPiKT, HPiKF, HPiZF, HPiKP i premiera ostatniej części sagi byla dużym przeżyciem.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mój wujek kupił mi pod choinkę HP i KF...do dzisiaj mu za to dziękuję. Przeczytałam pierwsza część i mi sie spodobało. Poprosiłam rodziców, żeby przeczytali i potem sami kupowali mi kolejne części...
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Joanne Evans F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 12:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 199
Ostrzeżeń: 0
Postów: 113
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

U mnie to jakoś tak było... I byłam toszkę starsza miałam jakieś 11 lat jak zaczęłam książkę i jakieś 10-11 jak obejrzałam HPiKF a pierwszą część mój brat dostał na imieniny i krótko potem ja (już bez okazji) druga a wraz z ukazywaniem się następnych tomów ja i mój brat powiększaliśmy swoją kolekcję... Na razie nie mam jeszcze ostatniego tomu książki i dwóch ostatnich filmów (które jeszcze się nie ukazały...). Ale nie wyobrażam sobie teraz nie mieć tych książek (bez filmów bym przeżyła, ale nie bez książki...) Ale co jest śmieszne JA NIENAWIDZIŁAM CZYTAĆ!!! 40 stron książki potrafiłam męczyć cały dzień, a teraz Zakon Feniksa czytam w dwa dni... Teraz lubię czytać i kocham Harrego Pottera Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Hatfield F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 13:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 190
Ostrzeżeń: 1
Postów: 86
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Ja pamiętam że byłem fanem filmów HP. Po obejrzeniu Więźnia, byłem ciekawe co jest dalej. Wypożyczyłem książke z biblioteki szkolnej (czara ognia) i przeczytałem. Tak to się zaczęło =]
__________________
i26.photobucket.com/albums/c118/american_beauty_1989/james_rossh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 23:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Daawno dosyć lat temu, po ukazaniu się filmu pt. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", wybrałam się razem z zacnym, a jakże, gronem uczniów mojej szkoły, do pobliskiego kina.

Z początku niepodobało mi się, jeśli mam już dodać tą szczerość ^^ .
Ale po zobaczeniu filmu po raz 10 i dogłębnym go obadaniu, stwierdziłam, że książka musi być ciekawa.

A więc - po pół roku od premiery - wyprawka po Kamien. A tu na wystawie - Komnata Tajemnic (może i coś pomyliłam, ale w każdym bądź razie, tak mniej więcej to wyglądało ;] ) . A więc - wyprawka do domu - "Mamo! Daj kasę na Kamień!". Mama w ruch do portwela i do księgarni migiem, po dwie książki.

Potem to się działo pokolei, z zawrotną prędkością. Premiera ->> kasa od mamy ->> księgarnia.

I tak co roku, aż do zeszłeko roku, kiedy to byłam na premierze IŚ, ale cóż... zabrakło dla nas książek i trzeba było kupić trochę później Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexa96 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 23:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Ja poprostu lubie czytac! w ciagu roku szkolnego przyniosla mi pierwsza czesc i tak jakos...Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Alexa96 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 23:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

sioka bibliotekarka
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 23:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dużo słyszałam o nim z telewizji i gazet już od czasu kiedy miałam 12 lat. Poszłam więc do biblioteki i wypożyczyła HPiKF. Gdy jednak zobaczyłam ile ma stron przeraziłam się. Dla dziecka z podstawówki była to niemalże Encyklopedia xD. Gdzieś tak w drugiej klasie gimnazjum wpadła mi do ręki czwarta część i przeczytałam ją. Bardzo mi się spodobała, ale nie do tego stopnia by przeczytać wszystkie części. Gdy wyszła szóstka, tata kupił mi ją więc postanowiłam przeczytać i spodobała mi się tak bardzo, że dopiero wtedy postanowiłam cofnąć się i przeczytać wszystkie xD
Na czas obecny każdą przeczytałam przynajmniej po trzy razy razy.
Tak wiem to trochę dziwne, że najpierw przeczytałam 4następnie 6 a dopiero potem wszystkie od początku, ale ja nigdy nie byłam normalna Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2008 18:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam tą historię...
A więc - miałam 5 lat. Była gwiazdka i dostałam pod choinkę pierwszy tom sagi. Pamiętam, jakby to było wczoraj - rozerwałam ozdobny papier, złapałam 3bita z torby i poszłam do sypialni rodziców. Tam naciągnęłam mamę na przeczytanie pierwszego rozdziału. Książka od razu nas zafascynowała i przeczytałyśmy nawet więcej. Potem, codziennie wchłaniałyśmy po trochę tej powieści, a w kwietniu, na 6. urodziny dostałam kolejne trzy tomy. Komnatę Tajemnic czytała mi mama, ale Więźnia Azkabanu czytałam już po części sama, wyprzedzając mamę, choć później i tak razem wracałyśmy do tego miejsca, gdzie skończyłyśmy. A Czara Ognia... To była pierwsza książka, którą w całości przeczytałam samodzielnie. Zanim wydano Zakon Feniksa, oglądałam filmy, czytałam po ileś razy wszystkie tomy, moja potteromania rosła. Wkrótce mama wracając z pracy kupiła mi piąty tom. Moja radość była nieopisana i wchłonęłam go w tydzień. Tak samo było z Księciem Półkrwi. Jeszcze przed wydaniem Insygniów Śmierci (tydzień, czy dwa przed) odkryłam portal Hogsmeade.pl. Zachwycił mnie i od razu się zarejestrowałam. To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Podekscytowana, pisałam posty, komentarze i czytałam artykuły jak szalona. No i nadeszła premiera 7 tomu. Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy dzień po niej dostałam go w swoje łapki. Wsiąkłam w niego całkowicie, czytałam cały dzień, kiedy tylko mogłam. Kiedy poszłam w poniedziałek do szkoły, byłam jedyną osobą, która już go przeczytała...
Moja potteromania jest wielka, a każdą z części przeczytałam już po kilka(naście) razy.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

N apoczątku wogóle mnie Harry Potter nie interesował nie wiedziłam nawet cze jest taki cykl książek, bardzo cześcto widziałam niektóre książki o Potterze na półce mu mojej kuzynki i kuzyna ale nic mi to nie mówiło. Potem dowiedziałam się że są filmy, ale nie chodziłam do kina. Obejrzałam pierwszą i drugą część na kasecie VIDEO ponieważ moja kuzynka mi pożyczyła poszłam na drugą część do kina i tak to się zaczęło oglądałam kolejne częćsi ale jak mi kuzynka powiedziała że w książce jest więcej informacji i wedłóg niej jest lepsza. Więc zaczęłam czytać i tak się to wszystko zaczęło że została Potteromaniakiem jestem trochę walnięta na tym punkicie ale co tam da się z tym żyć!Uśmiech
__________________
i4.photobucket.com/albums/y104/ktfeathers726/Glitters/slytherin.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2008 00:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja nie mogłam już znieść tego, że w klasie cały czas rozmawiają o czymś na temat Harry'ego Pottera i postanowiłam przeczytać to dla spokoju. Zaczęłam od trzeciej części, bo w bibliotece nie było pierwszej ani drugiej (żenada Język) i bardzo mi się to spodobało. Następne części już kupowałam. Tak bardzo to polubiłam, że przeczytałam wszystkie książki po 8 razy, nie przesadzam, serio Rozbawiony
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Dziewczynka F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2008 00:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 2
Postów: 163
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Jak byłam bachorem to w kinie pierwsza część leciała i poszliśmy, potem chodziłam na następne dopiero ubiegłego lata przeczytałam KF, KT, KP i najnowszych Insygni :P

Komnatę tak w zasadzie przeleciałam wzrokiem, a Czarę, Zakon, Więźnia tylko wybrane fragmenty przeczytałam :P W pełni i z ochotą przeczytałam Kamień, Księcia oraz Insygnie. Ale nie wyobrażam sobie aby czytać to jeszcze raz... umarłabym z nudów xD
Edytowane przez Dziewczynka dnia 29-09-2008 00:30
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT