Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 309
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» 13 Reasons Why
Drukuj temat · 13 Reasons Why
#Ginny Evans F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11-04-2017 20:51
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

Serial 13 Reasons Why jest oparty na bestsellerze Jaya Ashera. Opowiada o nastolatku, Clayu Jensenie, który pewnego dnia wraca ze szkoły i znajduje tajemnicze pudełko zaadresowane do niego. W środku są nagrania wykonane przez jego przyjaciółkę, Hannah Baker, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Na taśmach dziewczynka ujawnia 13 powodów, dla których zdecydowała się zakończyć swoje życie.
źródło: naekranie.pl

Trailer: https://www.youtu...**wYGn5Z3E

Jak wrażenia? Co sądzicie o bohaterach oraz o powodach Hanny?
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University
Wyślij prywatną wiadomość
~CynaMona F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2017 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1850
Ostrzeżeń: 0
Postów: 113
Data rejestracji: 02.01.14
Medale:
Medal Medal Medal Medal

POST MOŻE ZAWIERAĆ SPOJLERY


Obejrzałam całość, nie żałuję w żadnym stopniu. 13 Reasons Whyzdecydowanie zasługuje na miano dobrego serialu, nawet bardzo dobrego. Podoba mi się zamysł z kasetami i poświęcenie każdej strony na jedną osobę.
Od samego początku polubiłam Hannah. Nie wiem w sumie dlaczego. Jej głos na nagraniach jest taki przyjemny, w scenach z przeszłości wydawała mi się taka prawdziwa. Jej uśmiech jest magiczny. Myślę, że była niezwykle silną dziewczyną, która po prostu nie miała się do kogo zwrócić. I to chyba tyle.
Sam pomysł na ten serial bardzo do mnie trafił. Często się słyszy o ludziach w moim wieku (czasem nawet młodszych), których przerastają problemy, często w relacjach z rówieśnikami, tak bardzo, że postanawiają zakończyć swoje życie. Może źle to zabrzmi, ale podobało mi się, że ostatnia kaseta należała do szkolnego psychologa - pana Portera. Mam mieszane uczucia co do tej postaci, Mam wrażenie, że jego obowiązkiem było coś zrobić, cokolwiek.
Powody Hannah... Wydaje mi się, że póki samemu na własnej skórze się tego wszystkiego nie doświadczy, to nie należy oceniać powodów. Każdy odbiera inaczej zakochania rówieśników, na każdego inaczej wpływają. Nie bronię tutaj, broń boże, żadnego z jej oprawców, bo faktycznie uprzykrzali jej bardzo życie. Dziwi mnie tylko, że nikt z dorosłych (nauczyciele, czy choćby rodzice) niczego nie zauważył. Szczególnie, że wydawał się, że Hannah ma dobre relacje z rodzicami, może z nimi pogadać.

Nie wiem, co jeszcze mogę dodać. Mam wrażenie, że wszystko, co napisałam powyżej jest bardzo zagmatwane i niezrozumiałe. W każdym razie ten serial zdecydowanie mi się podobał, mogliby go puszczać w szkole zamiast nudnych prezentacji o szkodliwości palenia.

W piątek pożyczę od koleżanki książkę (miała ja w szkole jako lekturę dodatkową, miło mnie tym zaskoczyła), mam nadzieję, że się na niej nie zawiodę.
__________________
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -

The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.

- - -

s14.favim.com/orig/160717/derek-shepherd-gif-gir-meredith-grey-Favim.com-4535174.gif

- - -

Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.

- - -

az616578.vo.msecnd.net/files/2016/01/10/6358804991641323991805333871_tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

Edytowane przez CynaMona dnia 18-04-2017 15:53
Wyślij prywatną wiadomość
#Ginny Evans F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2017 00:29
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

SPOJLERY, SPOJLERY, WIELKIE SPOJLERY
*
*
*
*
*


Tak samo jak Mociakowi, mi również bardzo podobało się "13 reasons why". Myślę, że serial jest prawdziwy, jest ciężki psychicznie, ale jest prawdziwy. Normalna dziewczyna, której przydarza się wiele złych rzeczy. Wiele razy się podnosi, ale w końcu stwierdza, że to chyba w niej jest problem. Jedna z rzeczy, które najbardziej mnie uderzyły, było to, że kiedy widzimy Hannah w szkole, wśród ludzi to wcale nie zdajemy sobie sprawy, że coś nie tak, a już na pewno nie, że jest aż tak źle. Hannah jednak daje subtelne sygnały, ale jak widać nikt ich nie zauważa, albo nie chce zauważyć. Punktem kulminacyjnym jest rozmowa z panem Porterem, w której mówi mu wręcz prosto z mostu, że nie chce żyć i wyznaje się, że została zgwałcona. A o on na to? Pyta jej się, czy na pewno powiedziała r0;nier1; i czy przypadkiem dopiero po fakcie jej się nie odwidziało. Serio? SERIO? No, kurde. To już jest poziom komentarzy z serwisów typu onet, czy wp, a nie poziom szkolnego pedagoga.

Powody Hannah dla niektórych mogą wydawać się "niewystarczające" do popełnienia samobójstwa (przynajmniej na takie opinie się natknęłam). Jednak myślę, że nikt nie ma prawa oceniać, czy czyjś powód jest "wystarczająco dobry". Z prostej przyczyny, nie jesteśmy tą osobą. Nigdy nie wiemy co i w jakim stopniu może zranić drugą osobę. Dlatego też podobała mi się scena "Pardon me, but you really hurt my feelings". Powinniśmy rozmawiać o naszych uczuciach, szczególnie, gdy druga osoba nas rani. Inna sprawa, że gdy ktoś nam mówi, że coś go dotknęło, to nie mamy prawa powiedzieć "przesadzasz", czy coś w tym stylu. Bo to nie my decydujemy co zaboli drugą osobę.

Wszystkie osoby na taśmach miały jakiś wpływ na decyzję podjętą przez Hannah. Każda z tych osób zadawała kolejny cios Hannah, zamiast po prostu być jej przyjacielem. Nie będę wypowiadać się na temat każdego, bo zrobi się wielki bałagan, ale kilka highlightów:

Justin, Hannah mówi "that damn smile", (i tu trzeba przyznać jej rację, bo jak ten aktor się uśmiech to rodzi się tuzin tęczowych jednorożców). Na początku byli tacy uroczy (scena w autobusie), ale potem była tylko równia pochyła. Jego sytuacja w domu jest przejmująca i strasznie mu współczuję, bo to jak Justin patrzy na matkę po tym jak jej konkubent go dusił, łamie serce. Jednak to nie usprawiedliwia tego co zrobił, bądź nie zrobił. Justin mówi jak Bryce i jego rodzice się nim opiekowali przez co Bryce miał nad nim kontrolę. No ale kurde, wystarczyło, żeby zawołał kilka osób z dołu..., a nie siedział na kanapie, podczas gdy jego rzekomy przyjaciel gwałcił jego dziewczynę.

Jeśli chodzi o Bryce'a to jedna rzecz, którą serial dobrze zrobił to przedstawienie jego postaci. Bryce, gwałciciel, szkolna gwiazda sportu, cieszący się popularnością, pomaga ubogiemu koledze, wydaje się miły, Bryce gwałciciel. To pokazanie, że sprawcami przemocy seksualnej nie są tylko jakieś typy spod ciemnej gwiazdy, tylko to może być osoba, która wydaje się nawet sympatyczna, którą codziennie widzimy w szkole lub w pracy i w życiu byśmy jej nie podejrzewali o takie rzeczy. Najgorsze w jego postaci było to, że on nie widział nic złego w tym co zrobił. Nawet kiedy Justin powiedział Jessice prawdę (przy wszystkich) to Bryce nie był na niego zły, on do niego wydzwaniał, żeby się upewnić, czy wszystko między nimi w porządku. Ja się pytam J A K? Podczas obrad "okrągłego stołu" nie rozumiałam jak Courtney mogła go usprawiedliwiać (wtedy to już miałam jej ochotę coś zrobić) i jak postać Ryana była irytująca to podczas tej sceny była całym sercem z nim: http://sseureki.t...h-courtney

Tony, nasz anioł śmierci, strażnik tajemnicy, z wielką odpowiedzialnością i ciężarem. Bardzo go polubiłam. To jak śledził Claya i sprawdzał, czy już doszedł do swojej kasety. Nie chciał, żeby Clay sam przez to przechodził, bo wiedział jak zareaguje. I ta scena <3
68.media.tumblr.com/022de3be29353e4932612a36bbc4717c/tumblr_onwvnmaCej1qdhizao1_500.gif
68.media.tumblr.com/b59eb184fe5bc3b840dbbbe86e413adf/tumblr_onwvnmaCej1qdhizao2_500.gif
68.media.tumblr.com/9bd7edffaf1811d9e4d7c0325cac82b6/tumblr_onwvnmaCej1qdhizao3_500.gif

Muszę jeszcze wspomnieć o jednej postaci... Jeff Atkins. Mimo że nie był główną postacią to jego śmierć poruszyła mnie równie mocno co śmierć Hannah. On jest z grup tych postaci "cinnammon roll, too pure for this world". No kurczę, jedyny miły "jock" w tej szkole, dawał korepetycje Clay'owi w życiu miłosnym, czy tam ogólnym socjalizowaniu się. Ja też potrzebuję takiego Jeffa. Nie, nie, nie, jeszcze raz nie Płacze
Nawet shippował Claya i Hannah:
68.media.tumblr.com/4af4f48c3704c3030ce58760ecb4a104/tumblr_onw4pa2cfL1u4ypbyo1_250.gif


Szanuję ten serial za pokazanie scen gwałtu, czy podcinania sobie żył w sposób realistyczny i niekomfortowy dla widza. Bo takie sceny powinny być niekomfortowe. I tu nie chodzi o to, że sceny były drastyczne fizycznie (chociaż takie były), ale przede wszystkim były drastyczne emocjonalnie. Samobójstwa są, być może nie aż tak bardzo jak parę lat temu, ale myślę, że wciąż są romantyzowane przez niektórych (szczególnie nastolatki), uznawane za piękne, kiedy tak naprawdę z pięknem nie mają nic wspólnego, więc mam nadzieję, że serial choć trochę to niektórym uświadomił.
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University

Edytowane przez Ginny Evans dnia 23-04-2017 00:41
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT