Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 236
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Magiczne miejsca
~raven F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2016 12:07
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Czas na głosowanie w czwartym zadaniu turnieju "Złap je wszystkie". Tym razem uczestnicy zabawy mieli znaleźć magiczne miejsca w mugolskim świecie. Wyzwanie podjęły trzy osoby - dziękujemy Uśmiech Pozostałych bywalców Hogsmeade zachęcamy do głosowania - tradycyjnie, poprzez przyznanie punktów - 3 dla Waszym zdaniem najlepszej pracy (zdjęcie + opis), 2 punkty dla drugiego miejsca na Waszym subiektywnym podium i 1 punktu dla miejsca trzeciego. Głosowanie trwa do środy, 28 września, godz. 20:00.

1. Fotograf nr 1:


Moje magiczne miejsce odkryłam już jakiś czas temu. Tak samo jak wtedy, zakładam glany, ciepłą bluzę i powoli wychodzę z domu. Najpierw kawałek drogą asfaltową, potem skręcam praktycznie w pola.
Jest cicho, jak zawsze tutaj o tej porze. Na wsi często jest cicho. Pogoda niekoniecznie sprzyja, bo kilkunastu minutach mam już ubłocone buty i zmarznięte ręce. Dlatego właśnie decyduję się na małą przerwę, nad strumykiem. On też jest magiczny, ale nie o tej porze roku, teraz jest tylko piękny. Wiosną, kiedy wszystko zaczyna rosnąć, można zejść na sam dół i usiąść na brzegu, a wręcz wejść pod mostek i tam cicho siedzieć, w towarzystwie żab i kijanek. Nie mogłam tam jednak siedzieć długo, ponownie skręcam, w jeszcze bardziej polną drogę. Wita mnie brama.

hogsmeade.pl/images/other/mm1a.jpg


Wygląda na zwyczajną, dwa metalowe słupy wbite w ziemie. Kiedyś miała pewnie zawisnąć na nich furtka. Ale przecież ja dobrze wiem, że to zabezpieczenie przeciwko mugolom. Czasami zapuszczają się tutaj zagubieni grzybiarze, chociaż niekoniecznie znajdują cokolwiek.
Budynek z zewnątrz też nie wygląda magicznie, ale wierzcie mi - w środku ukryta jest cała jego magia. Przecież gdyby wyglądał doskonale wszyscy by do niego lgnęli. Wchodzę powoli o schodkach, starając się nie zaplątać w pajęczyny, nie zniszczyć którejkolwiek. Jest cicho, niezbyt jasno. Jestem introwertykiem, czasami muszę uciec od ludzi, a opuszczony budynek na skraju lasu jest do tego idealny. Lubię tutaj siedzieć, sama, nasłuchując, czy ktoś aby się nie zbliża. Raczej nikt nie zapuszcza się tak daleko, jak ja, ale wiem dlaczego, wiem, co ich powstrzymuje - magia tego miejsca. Niektórych przeraża, niektórzy twierdzą, że tam nie ma czego szukać, że skoro właściciel już się tam nie pokazuje i pozwolił, żeby to wszystko zarosło, to trzeba pozwolić temu popaść w całkowitą ruinę. Tyle mówi warstwa powierzchniowa.

hogsmeade.pl/images/other/mm1b.JPG


Magiczny środek jest całkiem inny.



2. Fotograf nr 2


Mieszkam w dużym mieście (trzecim co do wielkości w Polsce), a jednak w moim najbliższym otoczeniu jest ogrom zieleni. Wielki kompleks leśny, park, osiedlowa górka... Zdjęcie zostało zrobione mniej więcej 200 metrów od bloku - daleko na grzyby nie mam. ;-) Każdy, kto tutaj przyjeżdża, mówi, że jest magicznie. Ja sądzę tak samo. W jeszcze ciepłe, jesienne wieczory można wyjść i usiąść na pobliskiej ławce, i zatracić się w jakiejś lekturze... Wszyscy wiemy, w jakiej. ;-)

hogsmeade.pl/images/other/mm2.jpg



3. Fotograf nr 3


Stary, ceglany budynek, który pamięta jeszcze lata 40. ubiegłego wieku. Były posterunek milicji. Magiczne miejsce nie tylko ze względu na wygląd i atmosferę, jaką wokół siebie rozprzestrzenia. Miejscowi mówią, że na zielonych terenach otaczających budynek można spotkać dziwne stworzenie, nieznane dla mugoli. Z moich własnych źródeł wiem, że są to pomocne wróżki, które utrzymują okolicznych pijaczków z dala od starej budowli. Mimo upływu lat, ceglany dom dobrze się trzyma - a to wszystko dzięki magii.

hogsmeade.pl/images/other/mm3.png

Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2016 12:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Wybór był dość trudny i musiałam się zastanowić. To, że jest tak "po kolei" to po prostu zbieg okoliczności ^^

I miejsce i 3 punkty : Fotograf nr 1
Bardzo spodobał mi się opis ^^ ("Ale przecież ja dobrze wiem, że to zabezpieczenie przeciwko mugolom"Oczko. Fotograf zafundował nam kilka zdjęć, co daje nam możliwość poczucia się w danym miejscu.

II miejsce i 2 punkty: Fotograf nr 2
Jestem pod dużym wrażeniem zdjęcia. Fotografia profesjonalisty ^^

III miejsce i 1 punkt: Fotograf nr 3
Podoba mi się to, że zdjęcie jest czarno-białe. Skojarzyło z jakimś horrorem (które bardzo lubię).
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~oryginalniezwyczajna F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2016 13:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 147
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 29.08.16
Medale:
Brak

Widzę, że chętnych do głosowania brak. Więcej wesprę was moim głosem.

I miejsce - Fotograf numer 2
Bardzo mi się podoba to zdjęcie. Tak pięknie uchwycony szczegół. Takie profesjonalne zdjęcie.
II miejsce - Fotograf numer 3
Uwielbiam czarno białe fotografie. Dodają uroku wszystkiemu dookoła. Kojarzy mi sie z filmowym Grimmauld place 12
III miejsce - Fotograf numer 1
Drugie zdjęcie jest uroczę, ale czegoś mu dla mnie zabrakło.
__________________
66.media.tumblr.com/tumblr_lg6mthhk991qf4qpho1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2016 00:17
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Potwornie trudno przyznawać punkty w tych zadaniach Zniesmaczony No, ale jak wymagać wypowiedzi od innych, samemu nie spełniając tego (smutnego Smutny ) obowiązku?

3 punkty dla fotografa nr 2
Uwielbiam lasy, zwłaszcza jeden, oddalony od mojej wsi o jakieś 15 km - byłam tam ledwie 3 razy w życiu, bo sama bym tam nie dotarła, nie mówiąc już o powrocie (orientacja w terenie po mamusi <3 ), ale wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Zamiast szukać grzybów, siedziałam nad jeziorem z dramatyczną historią w tle, potem chodziłam i cykałam foty, bo miejsce było naprawdę fantastyczne. Magia Oczko Poza tym w lasach roi się od magicznych stworzeń. Chociaż to zdjęcie bardziej niż ze światem Pottera, kojarzy mi się z Paszczakiem z "Muminków" i jego halucynogenami. W każdym razie klimat jest mi bliski.

2. miejsce dla fotografa nr 3
Co prawda to zdjęcie, podobnie jak Densho, bardziej kojarzy mi się z horrorem (konkretnie to z "Sierocińcem"Oczko niż magią znaną z HP, ale mnie przekonało. Coś musi być w tym, że budynek skazany na zniszczenie pod wpływem czasu, przetrwał w tak dobrym stanie. Obstawiam, że to coś w stylu Dziurawego Kotła albo Szpitala Św. Munga - trzeba znać sposób, żeby się do niego dostać.

1 punkt dla fotografa nr 1
Chyba za dużo tych zdjęć. Magia zaniknęła gdzieś w tej zwykłej mugolskiej drodze z kałużą. Za to zabezpieczenie przed mugolami jest mega Serce No i podobnie jak posterunek policji, to też fajne miejsce na kręcenie horroru, jest w tym coś niepokojącego. Przypomina mi się dreszczyk emocji, kiedy biegało się z watahą dzieciaków z osiedla po pustostanach Oczko

Piękne zdjęcia!
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2016 16:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

3 punkty -> fotograf nr 2
Dowód na to, że magia wszędzie nas otacza. No i świetne, profesjonalne zdjęcie.
2 punkty -> fotograf nr 1
Wg mnie trochę za dużo tych zdjęć, wystarczyłoby 1-2 aby pokazać magię tam panującą. Np. to zdjęcie kałuży mi nie pasuje. No ale jest długi, ciekawy opis, dlatego 2 punkty.
1 punkt -> fotograf 3
Bardzo lubię czarno-białe fotografie. Niestety tym razem jest ona na 3 miejscu.
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2016 18:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Miejsce 1 - 3 pkt.: foto. nr 2
Uwielbiam lasy, uważam że mają w sobie magię. Piękne , profesjonalne zdjęcie.
Miejsce 2 - 2 pkt.: foto. nr 3
Piękne czarno-białe (uwielbiam takie) zdjęcie. Do tego opuszczone miejsca mają zarówno aurę horroru, jak i magii.
Miejsce 3 - 1 pkt.: foto nr 1
Zdjęcia podobały mi się najmniej z całej konkursowej trójki, ale za to za opis należy się ogromy plus.
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2016 19:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Pierwsze miejsce i 3 punkty fotografia nr 1.
Niezłe zarośla trochę zaniedbane to miejsce, ale ten rów z wodą jest świetny i pewnie latem pełen żabich kijanek.
Drugie miejsce i dwa punkty fotografia nr 2.
Po prostu znakomite zdjęcie i ładny ciepły opis.
Trzecie miejsce i jeden punkt fotografia nr 3.
Fotografia oczywiście bardzo dobra, ale to miejsce trochę budzi grozę, to nie jest bynajmniej niemagiczne. Gdyby przynajmniej okna były zabite starymi dechami. Tymczasem ktoś je zamurował współczesnymi bloczkami budowlanymi, są jakieś takie strasznie mugolskie.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT