Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 374
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Złote Jajo
#Ginny Evans F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2016 13:45
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

Zadanie nr 1 - Złote Jajo


Od poniedziałku do piątku nasze turniejowe reprezentantki podjęły się nie lada zadania. Zaopiekowały się bezbronnym jajem. Przez 5 dni otaczały je miłością, troską i zainteresowaniem. Ich poczynania zostały udokumentowane poniżej.

Żeby zagłosować na wybrane jajo wystarczy napisać komentarz w tym temacie i przyznać każdej uczestniczce odpowiednią liczbę punktów, odpowiednio: 3, 2 lub 1 oraz uzasadnić swój wybór. Osoba z największą liczbą punktów zajmie pierwsze miejsce. Głosowanie potrwa do środy do 20.00.

Wszystkim śmiałkom, którzy znaleźli w sobie tyle odwagi, żeby obdarzyć uczuciem niewinne stworzenie gratulujemy! Densho, CynaMona i KiiLa - przyniosłyście chwałę Hogsmeade i Hagrid z pewnością jest z Was dumny! Możemy tylko marzyć, żeby inni użytkownicy brali z Was przykład.

Prezentujemy Wam trzy złote jaja!

1. Densho

hogsmeade.pl/images/other/A01.jpg


hogsmeade.pl/images/other/A02.jpg

Wspólny wypad do kina na "Legion Samobójców" ^^
DjEgg był zmęczony, ale szczęśliwy.


hogsmeade.pl/images/other/A03.jpg

Po dniu pełnym wrażeń, przyszedł czas na sen. Jednak, aby lepiej się spało, warto coś poczytać. Tutaj DjEgg zakochany w "Baśniach Barda Beedle'a".


hogsmeade.pl/images/other/A04.jpg


hogsmeade.pl/images/other/A05.jpg



Sowa Sowa Sowa Sowa Sowa

2. CynaMona

Przemierzając polskie wyżyny w trakcie moich wakacji odwiedziłam kamieniołom. Nie interesowało mnie zbytnio szukanie skamieniałości, więc zrezygnowana usiadłam sobie w cieniu w celu posłuchania muzyki. Rozglądałam się przy tym dookoła. W pewnym momencie moją uwagę przykuł stosik "kamieni" o wyjątkowo regularnych kształtach. Wstałam więc z ziemi i podeszłam bliżej. Moim oczom ukazał się widok siedmiu jaj, które jakby nigdy nic leżały sobie w słonecznym miejscu. Były trochę zakurzone od otaczającego je piasku, ale spod warstwy białego pyłu można było ujrzeć brązowawą skorupkę o chropowatej fakturze. W zasięgu mojego wzroku nie było opiekuna tych jaj, więc nie myśląc dużo, zabrałam jedno do mojej kieszeni - wszędzie lepiej niż w opuszczonym kamieniołomie. I tak oto jak stałam się posiadaczką najfajniejszego jaja na świecie.

Po powrocie do miasta, w którym przyszło mi mieszkać, zaczęłam się zajmować moim znaleziskiem. Zaczęłam od długiego nagrzewania, na słońcu - tak jak w warunkach naturalnych.

hogsmeade.pl/images/other/B01.jpg



Następnie zadbałam, by stworzenie wyklute w przyszłości z mojego jaja było tolerancyjne dla innych.

hogsmeade.pl/images/other/B02.jpg


Po lekcji o magicznych stworzeniach przyszła pora na trochę muzyki. Jak wszyscy wiedzą, wpływa ona pozytywnie na nasz nastrój.

hogsmeade.pl/images/other/B04.jpg


Takim oto sposobem przyszedł nieubłaganie pierwszy dzień szkoły. Jaja nie można było zostawić samego, więc można powiedzieć, ze "zaliczyło" przejażdżkę autobusem oraz metrem.

hogsmeade.pl/images/other/B05.jpg



Na sam koniec zaserwowałam mojemu podopiecznemu odpoczynek w wełnianym otoczeniu, bo niestety słońce zaszło już za horyzont.

hogsmeade.pl/images/other/B03.jpg


Pięć dni się skończyło, co nie znaczy jednak, że jajko zostało pozbawione dobrej opieki. Już planuję co robić z nim w przyszłym tygodniu, jeżeli tylko do tego czasu nie zapragnie opuścić skorupki. Ale wtedy tez się coś wymyśli.


Sowa Sowa Sowa Sowa Sowa

3. KiiLa

Moje jajko ma na imię Wiewiórek.
Wiewiórek zaczął swoją przygodę od bycia małym ziarnkiem groszku, ale że był bardzo łakomy i łasy na wszelkie pyszne i niedozwolone produkty, zwiększał stopniowo swoją wagę i wielkość.

hogsmeade.pl/images/other/C01.jpg


Szybko przybrał postać wymaganego jajka, choć na tym jego łakomstwo się nie skończyło i urósł aż do wielkości melona. Grubas teraz jest wielkości arbuza i już większy nie urośnie, bo dostał zakaz obżerania się wszystkim co jest jadalne w jego zasięgu. Przede wszystkim nie może już wciągać słodyczy, przy czym bardzo nad tym ubolewa. Koniec z żelkami!

hogsmeade.pl/images/other/C02.jpg


Cóż, bycie otyłym jajkiem, wiąże się z wyrzeczeniami.
Wiewiórek bardzo lubi głaskanie i śpiewanie kołysanek. Jest wtedy najbardziej szczęśliwym i najgrubszym jajkiem na świecie.

hogsmeade.pl/images/other/C03.jpg


Ze szczęścia lubi radośnie podskakiwać. W ciągu dnia ładuje swoją energię i późnymi wieczorami oznajmia, że niekoniecznie to pora na spanie. Złośliwa bestia lubi się wyginać i zmieniać kształty usiłując zmusić wszystkich do zabawy w kalambury.

hogsmeade.pl/images/other/C04.jpg


Jajko wiewiórkowe jest nierozłączne i wszędzie ze mną wędruje. Kiedyś były to dalekobieżne wędrówki w naturalne środowisko Wiewiórka - czyli las. Teraz pozostają przetarte ścieżki łóżko r11; lodówka, lodówka r11; łóżko. I nawet te krótkie odległości bardzo wyczerpują Wiewiórka. Śpioch potrafi pół dnia przeleżeć.

hogsmeade.pl/images/other/C05.jpg


Wiewiórek jest dominatorem i to on decyduje czy chce mu się spać czy bawić. Trzeba się podporządkować, bo inaczej następuje bunt, a takie buntownicze zachowania mogą się skończyć w najgorszym wypadku pęknięciem jajka. A dopiero wtedy wyjdzie wiewiórza natura jajoarbuziątka!
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University

Edytowane przez Ginny Evans dnia 03-09-2016 14:05
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2016 17:54
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Mam nadzieję, że członkowie redakcji też mogą głosować Oczko w obliczu barku głosów, biorę na siebie ciężar bycia pionierem w tej kategorii.

Pierwsze miejsce, a więc trzy punkty przyznaję Densho. Uzasadnienie jest bardzo proste: Densho jako jedyna przysłała zdjęcia swojego jaja poza domem. Udowodniła, że DjEgg towarzyszy jej w rozmaitych zajęciach w różnych miejscach. Poza tym te oczka kupiły mnie już przy pierwszym naszym spotkaniu.

Z drugim i trzecim miejscem miałam nie lada zagwozdkę i w sumie nadal nie sądzę, żeby wybór jednego z tych "jaj" był sprawiedliwy Smutny Obie wykazałyście się inwencją twórczą i za to brawa. Do tego te historyjki - <3 Minimalnie na prowadzenie wychodzi CynaMona - ze względu na potterowskie akcenty. KiiLa, dlaczego nie czytasz Wiewiókrowi HP? Natomiast ekstra są jego stylizacje Serce Jednak już sama jego obecność jest najfajniejszą nagrodą ever i razem z Tobą czekamy niecierpliwie na jego "wyklucie się". Te punkty to taki smutny obowiązek, mam nadzieję, że bez większego znaczenia. Wszystkie wygrałyście! Serce

3 punkty - Densho
2 punkty - CynaMona
1 punkt - KiiLa

__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2016 16:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Pierwsze miejsce i 3 punkty Densho. Bardzo mi się podobał styl w jaki ozdobiła to jajo, fotografie i opisy sytuacji. Brawa za wspaniałą wyobraźnię.
Pozostałym najchętniej dał bym po dwa punkty. Trudno mi bowiem obiektywnie ocenić, bo każdy ma swoją osobowość i swój punkt widzenia.
Jednak skoro muszę, to drugie miejsce i 2 punkty CynaMona, za pomysłowość.
Zastanawiam się co z tego skalistego jaja się wykluje. Dobrze że od początku dba, aby "to coś" mało dobry kontakt z otoczeniem. W razie czego jednak Hagrid pewnie chętnie to przyjmie. Gdyby to miało wielkie pazury i jadowe kły, bo tylko takie stwory uważa za ciekawe Rozbawiony.
Trzecie miejsce i jeden punkt dla KiiLa. Wiewiórek to piękne imię. Oby nie wykluł się z tego jakiś wszystkożerny stwór. Bo czasami tak się to zaczyna, od małego groszka, a potem to już cała konserwa razem z blaszaną puszką. Na koniec to może być cała przetwórnia tego groszku Rozbawiony
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.

Edytowane przez wiechlina roczna dnia 06-09-2016 16:23
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2016 21:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

3 pkt. dla Densho - jajo fajnie wygląda a co najważniejsze DjEgg był poza domem! Wędrował ze swoją właścicielką po ciekawych miejscach. Plusik również za potterowy akcent Oczko
Potem miałam problem, bo oba pomysły fajne. Ostatecznie jednak przyznaję
2 pkt. dla CynaMony za potterowe motywy.
1 pkt dla KiiLa

Brawa dla wszystkich za udział i świetne pomysły.

__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2016 23:26
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Przede wszystkim wielkie BRAWA dla wszystkich zawodniczek, które podjęły się tego zadania. Jupi!Dało się? Dało! I to z jakim skutkiem!

3 punkty lecą do CynaMony! Jak widać jest to jajko jakiegoś wyjątkowego stworzenia, skoro ma tak twardą skorupkęUśmiech Bardzo fajne są te akcenty potterowe (załatwisz mi coś podobnego?Oczko)

Drugie miejsce i 2 punkty przyznaję Killi za jakże oryginalny pomysł i... piękny nosekJęzor Aż strach pomyśleć, jak wielki będzie Wiewiórek po wykluciu się.

No i trzecie miejsce i 1 punkt daję Densho, żeby punktacja nie była zbyt nudnaUśmiech Widać, że DjEgg zapowiada się na wielką gwiazdę i celebrytę. Już ma wierne grono fanów, a paparazzi nie dają mu spokoju nawet przy obiedzie.

Dobra robota dziewczyny! Gratuluję wszystkim!

__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT