Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 261
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Uchodźcy
#Ginny Evans F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2015 22:19
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

Według Konwencji Genewskiej uchodźcą jest osoba, która żywi uzasadnioną obawę przed prześladowaniem z powodu swojej rasy, religii, narodowości, przynależności do określonej grupy społecznej lub poglądów politycznych, znajduje się poza terytorium kraju, którego jest obywatelem i - z powodu tych obaw - nie chce lub nie może do tego kraju powrócić.

Ludzie różnych narodowości uciekają ze swoich krajów, jednak najbardziej poważny wydaje się być problem w Syrii. Szacuje się, że od czasu wybuchu wojny domowej w marcu 2011 roku, ok. 9 milionów Syryjczyków musiało opuścić swoje domy. Niektórzy przesiedlili się wewnątrz kraju, inni udali się do pobliskich państw, a jeszcze inni szukają schronienia w państwach Unii Europejskiej.

Sądzicie, że inne kraje powinny pomóc uchodźcom? Powinny ich przyjąć na swoje terytoria, czy raczej nie wpuszczać ich poza swoje granice? Jaką rolę powinna odegrać Polska podczas tego kryzysu?

Zachęcamy do wyrażania swojej opinii z zachowaniem zasad kultury osobistej. Przypominamy też o przestrzeganiu regulaminu strony.
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University

Edytowane przez Ginny Evans dnia 24-09-2015 22:24
Wyślij prywatną wiadomość
~TheWarsaw1920 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2015 23:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1880
Ostrzeżeń: 0
Postów: 86
Data rejestracji: 06.01.12
Medale:
Medal Medal Medal

Tak, inne kraje powinny wysyłać do Syrii: pożywienie, wodę, ubrania i lekarstwa. Przyjmowanie ich do Europy to totalna głupota. Wszędzie pokazywane są kobiety i dzieci, a 90% tych uchodźców to młodzi mężczyźni w wieku poborowym, którzy powinni walczyć o swój kraj. Skoro olali swoją ojczyznę i uciekają do Europy po socjal, to nie mają prawa nazywać siebie Syryjczykami. Dlaczego nie przyjmują ich współwyznawcy? Arabia Saudyjska ich nie weźmie, ale może im postawić 40 meczetów w Europie. Coraz więcej słyszy się o tym, że to ludzie państwa islamskiego, a nikt nie sprawdza ich pod kątem wyznania. Nawet syryjski patriarcha mówi, że Syryjczyków powinny przyjąć państwa muzułmańskie. Jeżeli już trzeba by było jakichś przyjąć, to powinni chodzić do normalnej pracy, zero socjalu (może jakaś pomoc na start), ale nic poza tym. Nikt teraz nie daje nam głowy za to, że wybuchnie ich bunt i będą trwały regularne walki na ulicach. Islam nie jest zdrową religią, a w szczególności sunnizm, który stanowi ok 90% ogółu.
__________________
33.media.tumblr.com/037b0c9bce6371f079938d786baacafe/tumblr_nkd8r8bIdD1qbuypqo10_400.gif

mediad.publicbroadcasting.net/p/shared/npr/styles/x_large/nprshared/201405/308627716.jpeg

zmniejszacz.pl/zdjecie/293/3026273_GRAOTRON2.png

Edytowane przez TheWarsaw1920 dnia 24-09-2015 23:19
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2015 12:24
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Imigranci - potencjalni terroryści.
Nie, spoko, spoko. Uważam, że powinno się tym ludziom pomagać, jednakże! Wobec nich powinny być wystosowane rygorystyczne przesiewy. Ja wiem, że ci ludzie to ludzie teraz biedni, zostali z niczym, zostawili swoje majątki, zapewne spore, żeby ratować życie swoje i życie swoich najbliższych. Mimo wszystko jest ich aż 9 milionów i jestem pewna, że nie każdy to uchodźca i są w nich ludzie, którzy dobrych zamiarów nie mają. Dlatego sądzę, że rygorystyczne środki bezpieczeństwa powinno się wobec nich wystosować, a potem wpuścić do kraju.
Co mnie najbardziej śmieszy w tym całym przedsięwzięciu? To, jak polaczki trzęsą dupami, że im terroryści na dzielnię wbiją. Normalnie śmiech na sali. Po pierwsze, uchodźcy to ludzie zamożni, bogaci, którzy wcześniej pławili się w luksusie. Przecież ucieczka z własnego kraju wiąże się z ogromnym hajsem i nie każdego na to stać. I polaczki serio sądzą, że Syryjczycy się tutaj zadomowią? I co oni będą mieli tutaj robić? Wyżywić siebie i rodzinę za 1200 zł miesięcznie? Za ten marny socjal, który proponuje im nasz rząd? Haha, na pewno. Oni przyjdą do Polski tylko po to, żeby przepakować bagaże i heja na zachód. Bo tam są perspektywy. Dla nich Polska to bida z nędzą i mają rację. Zatem ja się nie martwię o żadnych uchodźców, bo z tych 12 tys. (czy tam 11, don't care) zrobi się nagle 20 osób i koniec.
Tak dla mnie wygląda cała sprawa. W tej swojej Syrii mają piekło. A, jeszcze sprawa Arabii Saudyjskiej. Serio? Arabia Saudyjska? A po cholerę Arabii Saudyjskiej jakiś tłum uchodźców. Trzeba to wyżywić, dać schronienie, pracę... AS to zbyt renomowany i bogaty kraj, żeby komuś pomóc. Przecież od zawsze wiadomo, że ci najbogatsi są zawsze najbardziej skąpi. Ludzie, na jakimś świecie Wy żyjecie, hm?
Wyślij prywatną wiadomość
~0slytherin0 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2015 21:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 06.09.14
Medale:
Brak

Jestem przeciw uchodźcom. Wiem, że są to biedni ludzie potrzebujący pomocy jednakże jestem nastawiona przeciw nim , ile się teraz słyszy , że terroryści próbują dostać się do Europy . Może się okazać ,że wśród nich ukrywają się terroryści.
__________________
Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


------------------------------------------------------------------
iv.pl/images/40086633683255767188.gif
phototive.com/uploads/no-auth/7767/hc3wdoxydcfximnt.gif
phototive.com/uploads/no-auth/7768/egsfyfvlr7uyx4kc.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2015 21:57
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Cóż ja mam napisać... Jestem przeciwny jak najbardziej, ale imigrantom ekonomicznym z Afganistanu, Iraku. Bo to nie tylko Syryjczycy imigrują. Jeżeli już przyjmować, to chrześcijan, ale tych jest ich raptem z 5% góra 8%. Natomiast cała reszta to mężczyźni w sile wieku, którzy zamiast bronić własnej ojczyzny wolą pójść na łatwiznę, i przenosić się do Europy. Problem w tym, że to jest inna cywilizacja, kultura, religia. Mentalność również. Przecież każdy z nas mniej więcej orientuje się w tym co się dzieje w Niemczech, Francji, Szwecji, WB. Mnie zastanawia tylko jedno. A mianowicie czemu ci "uchodźcy" nie pojadą do Arabii Saudyjskiej czy Kuwejtu? Przecież to islamskie państwa, im podobne. Wydaje mi się, że wolą po prostu jechać do Niemiec, gdzie pracować nie muszą, socjal mają zapewniony, i to jeszcze 3/4 biedy. Gorzej jak zaczną wprowadzać Prawo Koraniczne, protesty, palone samochody, wysadzane budynki. World Trade Center, Londyn, Madryt... Następna ma być Warszawa?
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~pewuem1 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2015 13:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 526
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 25.08.09
Medale:
Brak

Zgadzam się z moim przedmówcą w 100%. Ale chcę poruszyć temat związany z uchodźcami, a mianowicie postawę niektórych państw UE. To co zrobiła Pani Angela zakrawa na kpinę. Najpierw zaprosiła uchodźców do siebie, wiedząc, że Niemcy potrzebują taniej siły roboczej i licząc, że uchodźcy tak jak kiedyś Turcy i Polacy będą pracować za grosze, później opierniczyła państwa UE nie zgadzające się na kwotowy podział emigrantów, następnie przeraziła się skalą emigracji i zamknęła granicę. Zmieszany Polska zamiast stanąć po stronie Państw Grupy Wyszehradzkiej, której jest nie pisanym liderem szanowanym i docenianym, postanowiła przypodobać się UE, która z roku na rok słabnie i nie oszukujmy się stopniowo będzie zmniejszać swoją liczebność. Może nie od razu, ale przez najbliższe 10-15 lat część państw na pewno UE opuści. Państwa członkowskie coraz bardziej dążą do polityki nacjonalistycznej zamiast socjalistycznej, przynajmniej część wschodnia i południowa Unii. Pan Juncker i Pani Merkel zarzuca nam brak solidarności, ale nie przypominam sobie, żeby okazywali solidarność podpisując obydwie umowy z Rosją na budowę Nord Stream. Troszkę odbiegłem od tematu, ale problem uchodźców odsłonił głębsze problemy wewnątrz UE i dlatego trochę się rozpisałem. Zawstydzony
Edytowane przez pewuem1 dnia 26-09-2015 13:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Jamez F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2015 22:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 15.07.15
Medale:
Brak

Jak przyjada by mieszkac i nie dostac kulki w leb, to spoko.

Jak chca szerzyc islam, to papa.
__________________
Ain Eingarp Acreso Gewtel Az Rawta Wte In Maj Ibdo.
odbIjaM nIe tWa twaRz Ale tweGo sercA pragniEniA

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif

media1.giphy.com/media/5Dv11s9dcqYuY/200_s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lipskee F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2016 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 23
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 22.06.16
Medale:
Brak

Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin, więc Arivederchi Roma i paszoł won smrodki! Nie jestem rasistą ale pochodzenia się nigdy nie wyprą i nie przestaną wierzyć w tego swojego Allaha.. a dla mnie to tykająca bomba. Jeśli wpuścimy ich do Europy zapalnik zostanie odpalony :/ ale to oczywiście tylko moje zdanie.

Balansujesz na granicy, więc proszę liczyć się ze słowami, bo będzie warn za rasizm. //Ginny
__________________
AVADA KEDAVRA dla fałszywych!

Ave GRYFFINDOR

Edytowane przez Ginny Evans dnia 24-06-2016 18:40
Wyślij prywatną wiadomość
~michal1946 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2016 23:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 06.12.15
Medale:
Brak

Jestem przeciwko przyjmowaniu uchodźców zarówno zarobkowych jak i tych którzy uciekają z powodu wojny. Powinno pomóc im się na miejscu, poprzez pomoc humanitarną lub militarną. Dlaczego? Każdy najlepiej czuje się w swoim państwie i za nie powinien walczyć a jak trzeba to oddać życie. Nic nie zastąpi nam miejsca, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. Jak dla mnie to za parę lat możemy być świadkami muzułmańskiej dyktatury (mniejszości, póki co). Już teraz chcą wprowadzać swoje prawa w niektórych europejskich państwach a co zrobią gdy będzie ich więcej?

Oczywiście - NIE KAŻDY muzułmanin to terrorysta, ale większość ludzi kieruje się stereotypami. Powtórzę jeszcze raz na koniec:

Tak dla pomocy w państwach ogarniętych wojną. Nie dla sprowadzania ich do Europy
__________________
Ślizgon, który trafił do Gryffindoru
zapodaj.net/images/d9857760ff61c.gif
http://www.youtube.com/user/JumperMichAeL17 Wyślij prywatną wiadomość
~Clara Granger F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2016 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 300
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 15.05.16
Medale:
Brak

Moim zdaniem nie powinno się sprowadzać do Europy uchodźców. Oni będą pracować, a nasi obywatele będą na bezrobociu. Jeśli uciekają z powodu wojny to co najwyżej można by przyjąć kobiety i dzieci. Mężczyźni powinni bronić swojej ojczyzny ,a europa ostatecznie może ich wspomóc finansowo. Oczywiście wiąże się z tym duże ryzyko...
__________________
,, Co my wiemy to tylko kropelka
Czego nie wiemy to cały ocean''



Zasady dla opiekuna kota

Kot nie może przebywać w domu.
2. No dobrze... Kot może przebywać w domu, ale tylko w określonych pomieszczeniach.
3. No dobrze... Kot może przebywać we wszystkich pomieszczeniach, ale nie wolno mu łazić po meblach.
4. Kot może łazić TYLKO po starych meblach.
5. No dobrze... Kot może łazić po wszystkich meblach, ale nie może spać na łóżku.
6. Kot może spać na łóżku, ale nie wolno mu wchodzić pod kołdre czy na poduszkę.
7. No dobrze... Kot może wejść na poduszke, ale tylko za pozwoleniem człowieka.
8. No dobrze... Kot może spać pod kołdrą lub na poduszce każdej nocy.
9. Człowiek musi poprosić kota o pozwolenie, aby mógł spać pod kołdrą, ale TYLKO kot może spać na poduszce.

A tak na marginesie:

JestemDOBRA w byciu ZŁĄ
.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2016 22:04
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Takie małe sprostowanie może: Uchodźcą jest ta osoba, która ucieka przed wojną, z obawy przed utratą życia swoim lub swoich bliskich. ALE jest uchodźcą w NAJBLIŻSZYM kraju sąsiadującego od państwa, w którym toczy się wojna. Natomiast dalej, to już są tylko i wyłącznie IMIGRANCI EKONOMICZNI! Ktoś kto ucieka przed zagrożeniem nie przepycha się przez pół świata do Niemiec, bo tam jest najwyższy socjal, za dzieci pieniądze dostają, pracy nie podejmują, i tylko swoje prawo szariatu chcą narzucać rdzennym mieszkańcom europejskich narodów. Dlatego te 70% mężczyzn w wieku "poborowym" to nie są żadni biedni uchodźcy, a dobrze zorganizowanie muzułmanie, których za spore pieniądze przemycają grupy przestępcze.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT