Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 230
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» 10 książek,które zrobiły na Was największe wrażenie
Drukuj temat · 10 książek,które zrobiły na Was największe wrażenie
~Seszen202 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2015 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Chodzi po prostu o listę 10 powieści,opowiadań czy nawet tomików wierszy,które Was wzruszyły,zdziwiły,rozśmieszyły. Takich,o których długo nie zapomnicie. Radziłabym pomijać HP,bo na tej stronie to raczej oczywiste.A oto moja lista!

1.A. Kamiński Kamienie na szaniec -wzruszająca opowieść o bohaterstwie.W dodatku świetnie napisana.I fakt,że ci wspaniali ludzie żyli naprawdę...Uważam,że każdy młody Polak powinien ją znać.

2.Antoine de Saint-Exupery Mały książę-na pozór dziecinna bajka,lecz tak naprawdę bardzo
głęboka powieść. Mama czytała mi ją,gdy byłam mała.Wtedy oczywiście rozumiałam ją inaczej niż dziś.No i kopalnia moich ukochanych aforyzmów,np."Idąc przed siebie nie można zajść za daleko",czy"Jesteś odpowiedzialny za to,co oswoiłeś".

3.L.M.Montgomery -cała seria o Ani Shirley-tak jakoś,po prostu przypadła mi do gustu."Lekko" napisana,ma wiele zabawnych fragmentów.Taka akurat dla dziewczyny w moim wieku,która nie przepada za silniejszymi wrażeniami,ale nie lubi też przesadnej,na siłę wciskanej melancholii,której jest tak pełno w romansach...

4.T. Jansson - cała seria o muminkach- muminki kochałam od zawsze. Wszyscy w szkole mówili mi:"ty oglądasz ten badziew dla trzylatków?!". No cóż,tak to jest jak zna się nie książkę,tylko jej nędzną japońską podróbkę w odcinkach,która całkowicie mija się z oryginałem.Kto na przykład wie,że w książce nie było Bobka,a Migotka nie była muminkiem? Według mnie ta seria to ciąg bardzo sympatycznych, głebokich ,zabawnych powieści. I wcale nie dla małych dzieci... A tak ogólnie,to posiadam 6 na 7 książek,koszulkę z Muminkiem i Migotką oraz bardzo sympatyczną pluszową Mamusię Muminka.

5.H.Rudnicka Uczniowie Spartakusa-świetna powieść historyczna o bohaterskiej walce o wolność.Niestety,smutno się kończy.Ale cóż,tak było... Czytałam ją wszędzie:w domu,na podwórku ,u lekarza. Przez książkę przewija się wiele wspaniałych postaci.Serdecznie polecam wszystkim,którzy interesują się historią.

6.Z.Żurakowska Fetysz-opowiadanie,w którym po prostu się zakochałam. Sama nie wiem czemu.Świetna,zabawna historia o przyjaźni.

7.W.Wiśniewski Dziewczyna z fortepianem-pierwsze opowiadanie,na którym chciało mi się płakać(byłam wtedy w 3 klasie podstawówki).

8.S.Kryska Romek i czarownice-przezabawna opowieść o(trudno go określić inaczej)zakręconym Romku i jego kolegach.

9.I.Jurgielewiczowa Ten obcy-to pewnie wszyscy znają, Jedna z najlepszych lektur w podstawówce.

10.F. Molnar Chłopcy z Placu Broni- i kolejna lektura. wzruszająca historia pełna zwrotów akcji.

Ogólnie jest tego dużo więcej,ale trzeba było wybrać...
__________________
- Dzień dobry - rzekł Mały Książę.

- Dzień dobry - odparł Kupiec.

Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.

- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.

- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.

- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?

- To, co się chce...

"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."

Antoine de Saint-Exupery Mały książę

Pozdrawiam wszystkich.Uśmiech

Edytowane przez Seszen202 dnia 01-07-2015 13:50
Wyślij prywatną wiadomość
~LimonQa F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2015 22:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 155
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 22.09.14
Medale:
Brak

1.C. J. Daugherty cała saga Wybrani
2.Rick Riordan Percy Jackson
3. Gena Showalter Kroniki Białego Królika

Dałam tylko 3 najlepsze ponieważ te książki są najlepsze (w tym Harry Potter)
__________________
"Świat wcale nie dzieli się na dobrych i złych ludzi, bo każdy z nas ma tyle samo dobra co zła. Tylko od nas zależy, którą drogą pójdziemy"
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2015 15:19
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Trochę tych książek się w życiu przeczytało, dlatego wybór łatwy być nie mógł.

1. Agatha Christie "I nie było już nikogo" (dawniej "10 Murzynków", ale poprawność polityczna i trzeba było zmienić tytuł. Komu ten tytuł właściwie uwłaczał w jakiś sposób?). Naprawdę fenomenalny kryminał (jeden z najlepszych jakie czytałem). Sporo emocji, ciekawi bohaterowie no i zagadka. Nie rozwiążecie za nic Oczko
2. Stanisław Pagaczewski "Porwanie Baltazara Gąbki". Kocham <3 ^^ Kreskówka była beznadziejna (dużo odbiegała od powieści), ale sama książka naprawdę ciekawa. Przeczytałem chyba z 8 razy. Smok Wawelski, doktor Koyot, Don Pedro, Psiogłowcy... Polecam.
3. Ewa Rzeszutko "Niezłomni". Książka poświęcona "Żołnierzom Wyklętym" - naszym narodowym bohaterom z Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej. To co zrobili komuniści w stalinowskim reżimie (1945-1956) woła o pomstę do Nieba... "Inka", "Zapora", Generał Fieldorf, Pułkownik Pilecki, "Edek", "Lalek". Poświęcili swoje życie za naszą Polskę. Wyrywane paznokcie, wlewanie wody na siłę do oporu, rozstrzeliwanie, tortury... Sam Pilecki wyznał żonie przed śmiercią, że "Oświęcim to była igraszka" przy tym co mu robili na Rakowieckiej. Uważam, że każdy Polak uważający się za patriotę powinien tę książkę przeczytać.
4. Stephen King "Miasteczko Salem" Naprawdę super powieść grozy. Nie mogłem się oderwać od tej książki. Lubię "klimaty" z wampirami ^^ Tutaj wyszło wręcz rewelacyjnie.
5. Henryk Sienkiewicz "Krzyżacy" Nie wiem czemu wielu uważa tę historyczną powieść za nudną. No, ale każdy ma swoje gusta. Dla mnie naprawdę ciekawa i wciągająca powieść.
6. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz". Czytałem trzykrotnie. I za każdym razem wpadałem w zachwyt. Klasyka, którą ciężko przebić.
7. Bolesław Prus "Faraon" Cudowne dzieło <3 Siedmiokrotnie przeczytałem i polecam każdemu.
8. Caioli Luca "Messi. Historia chłopca, który stał się legendą" Nie jest żadną tajemnicą, że Ci którzy mnie znają z Hogs (i nie tylko), że jestem fanem (według niektórych nawet fanatkykiem Oczko) piłki nożnej. Historia życia i kariery najwybitniejszego w dziejach piłki nożnej zawodnika. Choroba, problemy finansowe, Barcelona, kadra. Wszystkiego można się dowiedzieć. Mam koszulkę Argentyny z jego nazwiskiem, plakat i trochę jeszcze gadżetów. "Bóg futbolu" na zawsze w moim serduchu.
9. O. Leon Knabit OSB "Tajemnice zakonu". Mój "ukochany zakonnik" wyjaśnia od A do Z na czym polega życie benedyktyńskie w najstarszym klasztorze w Polsce w Tyńcu. Można się dowiedzieć o której wstają mnisi, ile się modlą, ile pracują, o posłuszeństwie Opatowi, benedyktyńskiej gościnności, ubóstwie zakonnym itd.
10. Adam Bahdaj "Do przerwy 0:1" . To moja nagroda z V klasy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. ^^ Znowu coś o piłce nożnej, ale w innym kontekście. Po prostu wybitna powieść. Wracam do niej czasami i nigdy mi się nie znudzi.

No i koniec... Zaznaczę tylko, że kolejność jest bez znaczenia, bo wszystkie te tytuły mają dla mnie jednakową wartość.


__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2015 21:55
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Przypominam o obowiązku uzasadnienia swoich wyborów, chociaż jednym zdaniem do każdej wymienionej pozycji. Autorki dwóch pierwszych postów są proszone o uzupełnienie wypowiedzi, a każdy kolejny post z samymi tytułami i autorami będzie usunięty.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT