Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 455
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Zamierzacie studiować? Na jakim kierunku?
Drukuj temat · Zamierzacie studiować? Na jakim kierunku?
~Raffinio F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2009 10:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -131
Ostrzeżeń: 2
Postów: 26
Data rejestracji: 10.07.09
Medale:
Brak

Nie wiem gdzie, ale waham się pomiędzy sportem, bo trenuje siatę a informatyką, która mnie bardzo kreci. Język
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif

Jupi!LUBISZ TO!!!Jupi!

Jestem tam gdzie nie ma Cię...

Wiedziales o tym?^^drogi Gościu

Edytowane przez Ariana dnia 12-07-2009 11:36
Wyślij prywatną wiadomość
~glexab F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2009 21:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -87
Ostrzeżeń: 2
Postów: 31
Data rejestracji: 29.06.09
Medale:
Brak

Oczywiście że zamierzam. Jak się nic nie zmieni to mam zamiar iść na architekturę krajobrazu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2009 21:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Pochodzę z rodziny, w której wykształcenie to niezbędna podstawa do życia i nawet nigdy nie wyobrażałam sobie, że mogłabym nie studiować, po prostu jest to u mnie tak oczywiste, jak np. mycie zębów, czy jedzenie posiłków...
A zamierzam iść na prawo, chcę zostać sędzią, ewentualnie prokuratorem. ;>
Myślałam też o dziennikarstwie albo medycynie, ale to pierwsze - jeszcze nie rozstrzygnięte, zaś to drugie definitywnie skreślone zważywszy na znienawidzoną przeze mnie atmosferę szpitala, przychodni, w których już wystarczająco często bywam. ;P
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Baguette F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2009 11:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś myślałam o studiowaniu psychologii, ale teraz bardziej skłaniam się ku romanistyce.
Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2009 11:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

Jako, że mam jeszcze dużo czasu do wybiernia kierunków, decyzję moją zmienię jeszcze z tysiąc razy. Na chwilę obecną bardzo interesują mnie psychologia, polonistyka, filologia angielska lub politologia. Myślałam również o historii, jednak to, nie to czego szukam - ten kierunek musi otwierać przede mną jakieś możliwości. Większe.
Moja kuzynka aktualnie studiuje historię. Z założenia nie chce uczyć w szkole. Więc co? Co pozostaje? Niewiele, szczerze powiedziawszy.
Mój brat studiuje, na pierwszy roku, politologię w Poznaniu. jest, jak widzę, bardzo zadowolony. Wiadomo, zawsze znajdzie się to, czego nie lubimy, co nam podpanie. Zawsze tak jest.
Więc Tobie, drogi Lewisie, radzę spróbować sił w Pozaniu - z tego co pamiętam, to pod względem politologii jest najepsza ; )
Jeju, jak to paskudnie i egoistycznie zabrzmiało. Mój brat mógłby być równie dobrze w Bydgoszczy - naprawdę nie o to chodzi (;
__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )


Edytowane przez atrammarta dnia 18-07-2009 11:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Sayuki F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2009 13:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

Ja wiem, że na pewno chciałabym zostać nauczycielem. Dlatego wybiera się, z racji profilu klasy w liceum na kierunek matematyka nauczycielska albo fizyka nauczycielska i chciałaby zaocznie studiować równoległy kierunek teologia pastoralna żebym mogła być katechetką dodatkowo. A tak to chcę studiować na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu albo na Uniwersytecie Opolskim w Opolu. Mam nadzieję wrócić do swojego liceum jako nauczyciel. Chciałabym uczyć innych. Chociaż najbardziej chyba matematyki. Trochę próbowałam i nawet mi się udawało, koleżanki zdevydowanie poprawiły oceny. Mam nadzieję, że się uda i będę dobrym nauczycielem. No, ale do matury mam jeszcze dwa lata. Chociaż zauważyłam, że im jej bliżej tym czas jakoś tak szybciej leci.
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2009 10:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja póki co obieram kierunek: prawo. Od dłuższego czasu jakoś zaczęło mnie to interesować no i póki co to jest mój priorytet. Ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad dziennikarstwem, filozofią, psychologią. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2009 13:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Nie ma żadnych wątpliwości że będę studiowała farmację. To było ustalone zanim się jeszcze urodziłam.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2009 14:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Oczywiście, że chcę pójść na studia. Chciałabym dostać się na studia dzienne na uczelni publicznej.
Jaki kierunek? Nie wiem, naprawdę nie wiem. Marzy mi się prawo (i aplikacja prokuratorska) na UJ, UW lub Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. To są jednak marzenia, a nie plany. Wiem, jak nikłe są moje szanse na studiowanie tam. Nadal jednak, o zgrozo, nie potrafię wymyślić czegoś innego. Uczepiła się mnie wizja siebie jako pani prokurator, że aż sama jestem na siebie zła.
Na razie czekam na ukazanie się nowych informatorów o uczelniach i kierunkach. Mam nadzieję, że może tam znajdę coś sensownego.
Czasu na zastanowienie zostało mi już niewiele, bo tylko do 30 września, kiedy to trzeba będzie złożyć wstępne deklaracje maturalne.
Słowem: masakra.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2009 09:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Na wybór studiów mam jeszcze czas, bo dopiero wybrałam liceum, ale już od dawna chciałabym dostać się na PWST. Jeśli ten plan by nie wypalił to dziennikarstwo lub filologia polska.
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Alice F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2009 14:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Mimo, że teraz zacznę klasę maturalną kompletnie nie mam pojęcia co dalej. Jedno jest pewne! Będę studiować! Myślę o fizjoterapii lub farmaceutyce. Ewentualnie ekonomia lub marketing. Zostaje jeszcze pedagogika, bo lubię pracować z dziećmi i ewentualnie uczyć w szkole;]
__________________
"Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Kto wie, kto wie, że
Wiara czyni cuda

Kto nie boi się wierzyć, że się uda
Ja nie, ja wierzę
Wiara czyni cuda..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Kreska F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2009 14:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 569
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Na pewno będę studiowała, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Na jakim kierunku? Zdecydowanie: Architektura Wnętrz. Chcę być dekoratorem wnętrz. Pytasz na jaką pójdę uczelnię: Akademia Sztuk Pięknych [ASP] w Gdańsku. Sama nie wiem, czy jest prywatna, czy nie. Moim rodzicom to obojętne, czy będą musieli płacić za moje studia, czy nie. Budżet rodzinny nie uszczupleje ;).
__________________
img706.imageshack.us/img706/4972/dracomalfoybathroom1.gif


Dracooo !
http://jestem.gu.ma Wyślij prywatną wiadomość
~Agatka F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 22:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Zdecydowanie: medycyna. A konkretniej neurologia z neurochirurgią, diagnostyka lub stomatologia. Jestem już w liceum na profilu medycznym, więc nie ma sensu się na nim męczyć 3 lata, żeby potem studiować coś nie związanego z kierunkiem.
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2009 23:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja mam w planach Akademię Medyczną w Gdańsku, ewentualnie w Białymstoku. Najbardziej marzy mi się medycyna, a następnie specjalizacja toksykologia xD Ewentualnie także choroby zakaźne, choroby tropikalne, kardiologia. A jak nie medycyna to analityka. A jeśli nie Medyczna, to Polibuda Gdańska i coś związanego z chemią, biologią i fizyką Uśmiech
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~hagrid123 F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2009 18:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Zastanawiam się między studiami informatycznymi a matematycznymi(będziej raczej trudniej niż z informatyką) . Infa to moja pasja. Lubię niekiedy w wolnym czasie czytać ciekawe artykuły z branży IT. Sądze że będzie to najprawdopodobniej Informatyka.
__________________
Ja nie szukam żadnych kłopotów to kłopoty zwykle znajdują mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
~majones_xD F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2009 20:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Na 100 % będę studiowała w Krakowie [bo kocham Kraków].
Na razie mysle o prawie na Uniwersytecie Jagiellońskim. ;P
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_Mia F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2009 20:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 305
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Na pewno będę studiowała Uśmiech . Tylko że jeszcze nie wiem na jakim kierunku.
Jak byłam malutka zawsze pragnęłam być lekarzem, ale gdy obejrzałam pierwszy film z chirurgami to kompletnie mi się odechciało. Później chciałam być fryzjerką jak moja sąsiadka. co weekend męczyłam tatę, aby dawał mi swoje włosy do czesania (używałam tyle żelu do włosów, że później ciężko mu było domyć xD). Moja mania na fryzjerstwo skończyła się wtedy kiedy rodzice powiedzieli, że fryzjerstwo jest mało płatne i lepiej żebym zajęła się czymś porządniejszym. Więc przestałam myśleć o studiach...
Później, gdy trochę podrosłam znowu zaczęłam myśleć o studiach i postanowiłam, że wybiorę się na studia dziennikarskie.
A teraz to już sama nie wiem... jeszcze mam czas.. zobaczęRozbawiony
Ale na pewno wiem, że w przyszłości będę chciała dużo podróżowaćUśmiech
__________________
Przyjaciel to ktoś, kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą. ~ Jim Morrison
members.optusnet.com.au/~lsbrar/hrh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 05-08-2009 21:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Ja na pewno pójdę na studia. Jest to moje marzenie od ukończenia lat 12. Prawdopodobnie wybiorę Poznań, ale waham się jeszcze co do Wrocławia. Mam zamiar studiować prawo i być adwokatem, ale podoba mi się też kierunek psychologia. Ale mam [przed sobą jeszcze 3 lata nauki w liceum, więc jeszcze trochę czasu żeby się pomartwić jest.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~Melody F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2009 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 594
Ostrzeżeń: 0
Postów: 148
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jestem przerażona własnym niezdecydowaniem, bo większość gimnazjalistów już wie na jakim kierunku będzie studiować, a ja mimo że mam niecały rok na wybór nadal nie wiem. Naturalnie będą to studia humanistyczne, to nie podlega dyskusji. Żałuje jedynie, że można składać papiery tylko na 3 uczelnie maksymalnie. Skuszę się albo na dziennikarstwo, filologie polską, kulturoznawstwo, filmoznawstwo, teatrologię lub judaistykę. Startuję na dzienną uczelnie, ale nie jestem pewna czy się dostane, mimo dużej ilości przedmiotów zdawanych na maturze. Mam nadzieję, że mi dobrze pójdzie. Najbardziej przychylam się ku dziennikarstwu, widzę się w tym zawodzie, pisane jest moją pasją i całkiem nieźle sobie z tym radze. Nie zależnie od tego, czy zostanę dziennikarką czy nie, drugim kierunkiem na który pójdę, już bezwzględnie będzie filologia polska - umarłabym bez literatury, a muszę ją przewertować fachowo całą, nie ma innej opcji. Na filmoznawstwo raczej jako hobby, podobnie jak judaistykę pójdę z przyjaciółką. Innymi słowy - będę wieczna studentką^^
Uczelnia raczej Uniwersytet Śląski, mam najbliżej.
Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego niektórzy ludzie tak bardzo negują studia zaoczne, prywatne, płatne? Wiadomo, że każdy chce się dostać na dzienne, ale nie każdemu się udaje, albo ktoś studiuje drugi kierunek jednocześnie pracując. A na płatnych dziennych czyli studia 4 dni w ciągu tygodnia, wcale nie są łatwe i przyjemnie, nie wiem co niektórzy myślą, że się zapłaci za egzaminy i ma się je zdane? Trzeba się uczyć jak wszędzie, a czesne jest normalną sprawą na uniwersytetach zachodnich, tam nie ma studiów bezpłatnych żadnych - chyba że stypendium. Ciekawa jestem, co będzie gdy ci którzy negują takie studia, nie dostaną się na państwowe... cóż to będzie za hańba.
A co do balangowania i lekkiego studenckiego życia - jest ono wszędzie. Na szczęście ^^
__________________
Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno, wpuść mnie swoim oknem

Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno, wpuść mnie swoim oknem

Och, pozwól mi zdobyć
Pozwól mi zagarnąć swoją duszę
Och, pozwól mi zdobyć
Pozwól mi zagarnąć swoją duszę
Wiesz, że to ja, Cathy

Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno
www.austen.lua.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Evi91 F
Dodany dnia 08-08-2009 19:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 543
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Oczywiście, że idę na studia... nie ma innej opcji. Mam zamiar zdawać maturę z biologii i chemii rozszerzoną. Zawsze marzyłam o faramcji, ale co z tego wyjdzie to się okaże. Jaka uczelnia? Państwowa... pewnie gdzieś tu na śląsku... i nie ma tu znaczenia kierunek.
__________________
"Warto Żyć
Warto Śnić
Warto Być
Warto Śmiać
Cieszyć Się
Warto Kochać..."

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT