Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 470
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Zamierzacie studiować? Na jakim kierunku?
Drukuj temat · Zamierzacie studiować? Na jakim kierunku?
~Annabelle Hemingway F
Dodany dnia 02-02-2011 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 60
Ostrzeżeń: 1
Postów: 53
Data rejestracji: 13.01.11
Medale:
Brak

Dopiero od września zaczynam liceum, gdzie tam studia. Ale jak do średniej idę na dziennikarstwo, studia pewnie to samo. Może reżyseria, jeszcze pomyśle, mam sporo czasu do zastanowienia się.
__________________
Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, który nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przeciwko jego mocy!
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
Dodany dnia 02-02-2011 18:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Studiowanie, oczywiście. Gdzie? Na pewno na uczelni państwowej, nawet nie wiem, czy jest jakaś niepubliczna[?], niepaństwowa uczelnia, na której można studiować medycynę. Co będę studiować? Oczywiście nie mam pojęcia. Co chcę studiować? Medycynę. Wszystko zależy tylko od matury, mam nadzieję, że się dostanę. Jak dotąd mózg ludzki jest dla mnie największą zagadką, więc przez jakiś czas poważnie zastanawiałam się nad psychologią. Lecz nie w moim zwyczaju jest tak altruistyczna postawa, jak wysłuchiwanie żali innych ludzi. Jednak mózg, świat uczuć, prawie abstrakcyjny, nadal mnie pasjonuje, pochłania. Zatem wymyśliłam sobie psychiatrię. Oczywiście medycyna, wiadomo, te sprawy, mają się u mnie dobrze - ubóstwiam biologię, lubię chemię. Gorzej z fizyką, nie przepadam za nauką tego przedmiotu, ale sama w sobie fizyka jest fascynująca, pociąga mnie. Medycyna - hm, zdrowie, układy, zależności, to wszystko mnie pochłania, lubię o tym czytać, słuchać, wszystko! Zatem mam nadzieję, że uda mi się dostać na medycynę. Wiem, że jest trudno, tak.
Ciągle się zastanawiam co będę robić, jeśli się nie dostanę. Nie wiem, serioł, nie mogę do siebie przyjąć myśli, że mogłabym się nie dostać się na wymarzone studia. Zwykle jestem najlepsza [sorry, za tę skromność^^], więc nie wyobrażam sobie, by ktoś bardziej nadawał się niż ja. Oczywiście zawsze będę się starać, żeby mnie przyjęli, nawet jeśli za pierwszym razem się nie uda. Cóż, farmacja mnie raczej nie pociąga, może zajmę się biologią, jeśli się nie dostanę? Nie wiem. Chce tylko spełniać marzenia.
Jeśli chodzi o uczelnię, czytałam już opinie na temat tych, do których mam niedaleko: Poznań, Wrocław. Ponoś najlepsza Akademia Medyczna mieści się w Poznaniu, jednak mam słabość do Wrocławia, zatem wolałabym studiować tam. Czas pokaże, nie zamierzam rezygnować z medycyny.

Jeśli chodzi o te niepubliczne uczelnie, to nie są chyba[?] - zasięgając opinii znajomych - wyborem. U nas, niedaleko, w dużym mieście, ale ustępującym rzecz jasna wielkością Wrocławiowi, czy Poznaniowi, otwarto niedawno taką niepubliczną uczelnię. Tak, jest tak ekonomia, ale najbardziej oblegana jest pedagogika, bo chyba niewiele trzeba mieć na maturze i jest stosunkowo łatwo. Jednak co po tym kierunku można robić? Odpowiedź jest jasna i aż sama ciśnie się na usta - sprzedawać w sklepie!
Nie warto na siłę studiować, serio.
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~brudneulicemiast F
Dodany dnia 18-02-2011 10:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 13.02.11
Medale:
Brak

Jakbym była dobra z matmy i ogólnie gdybym była ścisłowcem to poszłabym na Politechnikę na inżyniera Rozbawiony najbardziej opłacalny zawód.

ale że bardziej wolę humanistykę to wybieram
- filologię polską,specjalizacja nauczycielska na UAMie,w Poznaniu ofc.
lub
-politologię,UAM,Poznań.

Więc jak widać mam zamiar studiować na uczelni państwowej, na wymarzonym UAMie <3
__________________
Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~RedQueen F
Dodany dnia 18-02-2011 13:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Horkruks
Punktów: 7249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 543
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

Chciałabym studiować turystkę, bo bardzo lubię geografię, lub bibliotekoznawstwo, bo kocham czytać książki i podoba mi się praca bibliotekarki Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
Dodany dnia 23-04-2012 21:18
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

hm, ja myślę, że to będzie raczej ASP - miasto dowolne, tam gdzie mi się spodoba, chociaż liczę na to do którego mam najbliżej ; ) chociaż w dalekich marzeniach studiuję w Londynie (ach!). Kierunek Grafika i Sztuka Mediów, Wzornictwo przemysłowe itp. broń Boże oddzielne kierunki jak malarstwo czy rzeźba, bo jednak chciałabym podszkolić w dziedzinie reklamy, fotografii, animacji czy chociażby grafiki komputerowej i mieć większe możliwości w wyborze pracy, jaką lubię. Po ASP, chciałabym pójść na filmówkę kierunek Operatorstwo, Reżyseria, coś związane z animacją ( podobno w Krakowie jest taki oddzielny kierunek w tym stylu ). Ogólnie tematyka filmu, fotografii i obróbki chociaż tak naprawdę chciałabym też dorabiać storyboardzista bądź jako ilustrator Oczko ( i pisarka co można połączyć ).
Trochę jednak dobija mnie fakt tego, że do tej drugiej szkoły bardzo trudno się dostać, a nauka trwa tak długo... :< stara będę jak to po kończę xD ale zobaczymy jak się życie potoczy.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 23-04-2012 21:20
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~DawnScarlet F
Dodany dnia 23-04-2012 21:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 21.04.12
Medale:
Brak

Ja chciałabym się dostać na filologię polską, specjalizacja dziennikarstwo na UŚ. A jak się nie uda to filologia angielska Kolegium Języków Obcych w Gliwicach.
__________________
Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

"Patrząc na ciemność lub śmierć boimy się nieznanego - niczego więcej."

24.media.tumblr.com/tumblr_m31roqMd0H1r39xeeo1_500.gif
28.media.tumblr.com/tumblr_m2v1jhu0151qe9m8po1_500.gif
28.media.tumblr.com/tumblr_loe2zck21T1qaoek2o1_r3_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
Dodany dnia 26-04-2012 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Ja pragne zostac antropologiem (lekarzem badającym kosci).Studia to najlepiem we Wrocławiu choc od zawsze marze o dostaniu sie na prawdziwy Oxford.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Granger F
Dodany dnia 26-04-2012 15:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 161
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak

Ze względu na to, że przez hm.. "życiowe perypetie" sprawa ze studiami przesunęła się u mnie trochę, mam jeszcze jakiś czas na decydowanie.
Brałam pod uwagę na pewno humanistyczne kierunki, bo do ścisłego umysłu naprawdę mi daleko. Filologia angielska, dziennikarstwo, fotografia... aż jakiś czas temu stanęło na pedagogice resocjalizacyjnej z profilaktyką uzależnień na Uczelni Warszawskiej.

Raz, że od zawsze chodziło mi to po głowie, zawsze powtarzałam, że chcę to robić: pracować z trudną młodzieżą, z dziećmi. Dwa, że nieświadomie zainspirował mnie ktoś, kto w pewnym momencie życia zszedł z "dobrej ścieżki", ale najważniejsze jest to, że przy pomocy innych osób, które były w stanie mu pomóc, potrafił na nią wrócić i zaimponował mi tym. To w jakiś sposób popchnęło mnie do tego, żeby nie odkładać dawnych planów z pedagogiką na później i jednak spróbować. Jak pójdzie - poczekamy, zobaczymy.
Edytowane przez Rose Granger dnia 26-04-2012 15:33
http://magnolia--crescent.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Evans558 F
Dodany dnia 26-04-2012 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 28.12.11
Medale:
Brak

Ledwo zaczynam myśleć na ten temat, już głowa zaczyna mnie boleć Rozbawiony. Na studia na 100% idę. Mam zamiar skończyć UMK w Toruniu - znam dobrze miasto, mój brat aktualnie tam studiuje ^^. Teraz kierunki.
1) Psychologia - często przychodzą do mnie po poradę (najczęściej sercową Rozbawiony) i dobrze na tym wychodzą. Kto wie, może akurat zawód dla mnie?
2) Chemia - mój konik. Jakoś ciężko mi wyobrazić siebie bez fenoloftaleiny w ręku xD.
3) Medycyna - zawsze pierwsza stawiam sobie "diagnozę" i często lekarz powtarza to samo Rozbawiony.
4) Język angielski - zdecydowanie jeden z dwóch przedmiotów które lubię najbardziej.
Mam trochę do wyboru, ale tak poważniej zacznę się nad tym zastanawiać za rok, przy wyborze liceum. Na razie nie chcę się przejmować na zapas Rozbawiony.

__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


25.media.tumblr.com/tumblr_luqargTJzo1r1gjf0o6_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
Dodany dnia 26-04-2012 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Germanistyka Uśmiech
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
Dodany dnia 26-04-2012 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Nie ukrywam, że uczę się bardzo dobrze. Wprawdzie dopiero czeka mnie wybór liceum ale i tak przejmuję się tą dalszą przyszłością bardziej niż tą najbliższą. Z pewnością będę studiować albo w Katowicach, albo w Krakowie, bo to moje ulubione miasta. Od dziecka marzyłam, żeby pójść do szkoły teatralnej, jednak ciężko jest się dostać do takiej szkoły a po niej trudno znalezć dobrze płatną pracę w teatrze. Rodzice zawsze chcieli, żebym poszła na medycynę (bo sami są lekarzami), ale natura zrobiła i im, i mnie psikusa, bo jestem beznadziejna z biologii Język. W końcu odpuścili. A ja nadal waham się pomiędzy szkołą teatralną, prawem i pedagogiką. Prawo jest ciężkie, trzeba się duuużo uczyć, a ja jestem taka leniwa... Rozbawiony. Z kolei pedagogika nie byłaby taka najgorsza, ale za nic w świecie nie uczyłabym dzieci poniżej 12 roku życia Zły. Dobrze, że jeszcze mam sporo czasu do zastanowienia, ale szkoda, że pewnie i tak cała szkoła średnia bardzo szybko zleci...Smutny
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans Potter F
Dodany dnia 26-04-2012 19:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 248
Data rejestracji: 05.02.12
Medale:
Brak

Oczywiście, że zamierzam studiować. Moje wymarzone studia to prawo.Uśmiech
__________________
Gdy rozum śpi, budzą się upiory - Goya

Są dwa sposoby na zycie. Jeden to życie tak, jakby nic nie było cudem. Drugi to życie tak, jakby wszystko było cudem - Albert Einstein

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

userserve-ak.last.fm/serve/252/61560135.gif


28.media.tumblr.com/tumblr_lt5mysrREb1qhigt0o1_500.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_le2yoijEop1qei4vno1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
Dodany dnia 26-04-2012 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Na razie myślę o liceum bądź technikum ale moim marzeniem jest studiować Stosunki Międzynarodowe z Rosją , choć pewnie będę studiował ekonomię . Co do miejsca to marzy mi się Uniwersytet Lwowski jednak pewnie będę uczył się w Warszawie .
Wyślij prywatną wiadomość
~Valeriana F
Dodany dnia 27-04-2012 19:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 27.04.12
Medale:
Brak

Eh, ale wy jesteście już ukierunkowani, wiecie co chcecie robić, chociaż niektórzy z was w gimnazjum siedzą, ja dopiero zaczęłam się nad tym zastanawiać w grudniu w 3 liceum, a powiem szczerze, że nadal się zastanawiam nad przyszłością, bo nie wiem czy dobrze wybrałam (psychologia), ale może rozpocznę drugi kierunek w tym roku i to na pewno będzie język obcy lub archeologia. Oczko w końcu mogę być wieczną studentką Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~trampka F
Dodany dnia 27-04-2012 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 622
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 31.07.11
Medale:
Brak

Mnie marzy się psychologia lub stosunki międzynarodowe. Chciałabym do Anglii, na Cambridge, a jak się nie uda to do Warszawy Uśmiech.
__________________
Just Larry and Ziall shipper. x
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
Dodany dnia 09-07-2012 23:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Międzynarodowe stosunki gospodarcze na UE w Poznaniu. Ewentualnie logistyka/filologia angielska w Łodzi. Jako że jestem tegorocznym maturzystą, wkrótce dowiem się, co z tych planów będzie...
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
Dodany dnia 10-07-2012 07:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Studia mam nadzieję, że tak na uczelni w Poznaniu najpewniej, bo ta uczelnia jest najbliżej mojego miejsca zamieszania. Ja mam 15 lat wię waham się nad medyczyną i farmacją. Bardzo lubię chemię i biologię. I chcę iść do liceum na profil biochemi z innowacją.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
Dodany dnia 24-07-2012 00:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

No. Od kilku dni możecie mnie nazwać chlubnym mieszkańcem stolicy Wielkopolski in spe. Chyba nie muszę mówić, gdzie się dostałem i gdzie złożyłem papierkologię. ;]
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
~Soren F
Dodany dnia 24-07-2012 01:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 28.06.12
Medale:
Brak

byłaby w siódmym niebie gdybym sie dostała na japonistykę (język troche znam, pismo podstawowe opanowane więc nie byłoby problemu bo na takich kierunkach startuje sie do początku), ciekawa wydaje mi sie też koreanistyka ale z tego to raczej głównie z naciskiem na kuturę bo język (wymowa) do łatwych nie należy. Ale najpierw trzeba zdać maturę na 70%
__________________
zległ się tupot bosych stóp, błysnęła wypolerowana miedź, huknęło dźwięcznie i ktoś wrzasnął przeraźliwie: to Stworek podbiegł do Mundungusa i rąbnął go w głowę patelnią. - Odwołajcie go, odwołajcie, jego trzeba trzymać pod kluczem! - ryknął Mundungus, zasłaniając się rękami, bo Stworek ponownie uniósł ciężką patelnię. - Stworek! Nie! - krzyknął Harry. Ramię skrzata dygotało od ciężaru patelni, ale jej nie opuścił. - Może jeszcze tylko raz, paniczu Harry, tak na szczęście!

Umysł nie jest książką, która można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie. Myśli nie są wyryte wewnątrz czaszki gdzie mógłby je przejrzeć jakiś intruz. Umysł to rzecz złożona i wielowarstwowa.

hogsmeade.pl/images/hat/slytherinf.gif

Pozdrawiam Cię drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~pommeraie F
Dodany dnia 11-08-2012 11:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 62
Data rejestracji: 05.08.11
Medale:
Brak

Studia. Ten temat męczy mnie już od dłuższego czasu. Mam zupełny mętlik w głowie. Na wybór studiów zostało mi ok. pół roku, ponieważ już w lutym (?) muszę wybrać fakultety z przedmiotów, które chcę zdawać na maturze. Dotychczas chciałam studiować filologię angielską, jednak jest to już dość oklepany kierunek i na rynku jest nadmiar tłumaczy tego języka. Teraz zastanawiam się nad skandynawistyką na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, która obejmuje filologię szwedzką, norweską, duńską, czy fińską. Dlaczego akurat ten kierunek? Odpowiedź jest prosta. Uwielbiam kraje skandynawskie i zawsze się nimi interesowałam, może dlatego że mam korzenie w Szwecji. Co po tych studiach? Zdecydowanie tłumacz bądź osoba pracująca w firmie, która utrzymuje współpracę z innym krajem, na nauczyciela z pewnością się nie nadaję. Jednak czas pokaże w którym kierunku pójdę.
__________________
"Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze"
potterpl.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT