Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 198
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Tradycje w Beuxbatons
Drukuj temat · Tradycje w Beuxbatons
~KrytyNiekrytyk F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2015 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 7
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 04.05.15
Medale:
Brak

Hejko! Ja jestem Kryty Niekrytyk, a to kolejny filmik... Ojć. Nie ta strona.
No więc tak: mam kilka spraw, pytań oraz... Spraw i pytań. Tylko.
Pytania:
1. Jak się czyta słowo ,,Beuxbatons"? Uczę się francuskiego od paru lat, znam jedną Francuzkę, a ona mówi: ,,Bobatą". Jak to się czyta?
Kuniec pytań Język Sprawa...
Wiecie coś o tradycjach, domach, grupach itd. w tej szkole? No bo ważne... A nigdzie tego nie ma.

To... Pomocy? Rozbawiony
__________________
I'm at the Payphone... I'm trying to Call home... Martwy...
alwaysme1.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Anna Potter F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2015 08:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 206
Data rejestracji: 02.04.14
Medale:
Brak

KrytyNiekrytyk napisał/a:
Wiecie coś o tradycjach, domach, grupach itd. w tej szkole? No bo ważne... A nigdzie tego nie ma.

To... Pomocy? Rozbawiony
No, a jak gdzieś może o tym być jak w książce jest głównie o Hogwarcie, a o Beuxbatons niewiele. Myślę, że domy są tylko w Hogwarcie, to by wynikało z godeł szkół. Godło Hogwartu składa się z 4 części, co symbolizuje 4 domy Hogwartu, a w godłach Durmstrangu i Beuxbatons nie ma czegoś takiego, co wskazywałoby na to, że tam nie ma podziału na domy. Hogwart jest pod tym względem oryginalny. A co do tradycji i grup to musisz sama to sobie wyobrazić, bo w książce nic na ten temat nie ma. Możemy tylko się domyślać jakie mogły być tradycje w szkole, w której dużo uczniów była wilami. Na pewno system edukacji jest tam inny, bo Fleur mówiła, że u nich sumy pisze się rok później.
__________________
Znikam jak dirikrak albo feniks, odradzam się także jak on zawsze tu wracając, wracając do celu jak niechybiający bumerang.
Może i nie jestem śliczna,
Może i łach ze mnie stary,
Lecz choćbyś świat przeszukał,
Tak mądrej nie znajdziesz tiary.
Możecie mieć meloniki,
Możecie nosić panamy,
Lecz jam jest Tiara Losu,
Co jeszcze nie jest zbadany.
Choćbyś swą głowę schował
Pod pachę albo w piasek,
I tak poznam kim jesteś,
Bo dla mnie nie ma masek.
Śmiało dzielna młodzieży,
Na głowy mnie wkładajcie,
A ja wam zaraz powiem,
Gdzie odtąd zamieszkacie.
Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota.

A może w Huffelpuffie,
Gdzie sami prawi mieszkają,
Gdzie wierni i sprawiedliwi
Hogwartu szkoły są chwałą.

A może w Ravenclawie
Zamieszkać wam wypadnie
Tam płonie lampa wiedzy,
Tam mędrcem będziesz snadnie.

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Więc bez lęku, do dzieła!
Na głowy mnie wkładajcie,
Jam jest Myśląca Tiara,
Los wam wyznaczę na starcie!

Tysiąc lub więcej lat temu,
Tuż po tym, jak uszył mnie krawiec,
Żyło raz

Od cnoty gryfonów,
Kretynizmu puchonów,
Przebiegłości ślizgonów
I wiedzy o własnej wszechwiedzy krukonów,
Ochroń wszystkich Merlinie!
ŚMIERĆ BĘDZIE OSTATNIM WROGIEM, KTÓRY
ZOSTANIE ZNISZCZONY
NIE ŁASKOCZ ŚPIĄCEGO WĘŻA



Wiem, że nic nie wiem i że wszystko wiem z kątowni

Myślę więc jestem

Buntuję się więc jestem

Umiesz liczyć, licz na siebie

Życie jest snem tylko i wszystkie nasze sny są snem


Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła albo wiedzy

Szczęście to umiejętność znalezienia umiaru albo wręcz na odwrót

Nadzieja jest matką głupich ale każda matka swoje dzieci kocha

Inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi

Miłość to magia

Muzyka to magia

Feng shui to magia

Magia nie zmienia zbytnio świata, właściwie jeszcze bardziej go komplikuje

W życiu piękne są tylko chwile
Dlatego warto być szczęśliwym nawet przez sekundę.
Pozdrawiam i życzę wszystkim bycia szczęśliwym, bo to powinien być cel życia każdego zdrowego człowieka.

Chyba przesadzam z tymi mądrościami, miałam ich ilość trochę ograniczyć, a tak wyszło, że jeszcze rozszerzyłam. Trudno, tak widocznie ma być, bo kto powiedział, że mój podpis ma być ładny estetycznie. Nabazgrolony niezliczoną (na razie zliczoną ale jak tak dalej pójdzie, to mogą być w końcu kłopoty ze zliczeniem) ilością najróżniejszych cytatów i mądrości też ma swój urok.

Edytowane przez Anna Potter dnia 10-09-2015 08:30
http://www.biblionetka.pl/user.aspx?id=162624 Wyślij prywatną wiadomość
~Dretwota F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2015 12:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.15
Medale:
Brak

Czyta się "Bobatą" tak jak mówi koleżanka;]

A co do szkoły to myślę, że jest podział na roczniki tak jak w naszych szkołach, w końcu młodsza siostra Fleur też była w Beauxbatons. Wydaje mi się, po opisie uczniów i samej Madame Maxime, że szkoła trzyma wysoki poziom i kładzie się tam szczególny nacisk na naukę ale również etykietę i zachowane czyli savoir vivre. Jest bardzo charakterystyczna dla francuskiego sposobu bycia;] Wszystko ponad to to niestety tylko nasze domysły, ponieważ jak ktoś słusznie zauważył w książce o innych szkołach jest stosunkowo mało.
__________________
Nic nie jest takim jakim się wydaje
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2015 15:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Znalazłam kiedyś stronkę z opisami innych Szkół Magii, nie tylko Hogwartu, Beauxbatons czy Durmstrangu. O Beauxbatons pisze tak:

"Szkoła Magii Beauxbatons znajduje się w Europie, we Francji, na jej południu w Prowansji niedaleko Marsylii, nad Morzem Śródziemnym. Umieszczona jest na wzniesieniu, przed nią rozpościera się widok na staw, a u podnóża góry znajduje się klif i morze. Zamek jest pełen przepychu, projektowany przez najlepszych, magicznych architektów. Wspaniale zdobiony, pełen fresków, posągów i kolumn. Szerokie okna dają mnóstwo światła, a liczne wieżyczki dodają uroku. Budynek sprawia wrażenie lekkiego, dobrze zadbanego. Z tyłu szkoły znajdują się liczne drzewa oliwne i cytrusowe, dodając całości bardziej śródziemnomorskiego charakteru, co tworzy wspaniały kontrast z typowo francuską architekturą i przepychem. Zazwyczaj jest tutaj przyjemnie ciepło, ale czarodziejów w tych rejonach męczy od czasu do czasu mistral, który potrafi zniweczyć każde plony. Szkoła Beaxubatons cieszy się ogromnym poważaniem i renomą w świecie magii. Nic dziwnego, w końcu oprócz umiejętności czarowania posiadają również ogromną wrażliwość na sztukę i to w niej są pionierami. Najlepiej radzą sobie z malarstwem. To właśnie z tej placówki wywodzi się najwięcej malarzy, którzy później wystawiają swoje obrazy w wielkich galeriach na całym świecie. Nie zabraknie tu także amatorów magicznych komiksów. Świetne pomysły uczniowie zawdzięczają swojej ogromnej wyobraźni ir30; zaklęciu wywołującym inspirację, które unosi się na całym terenie posiadłości. Nic dziwnego, że tak świetnie im idzie w wielu artystycznych konkursach! Najlepsze prace można zobaczyć na ścianach budynku, nawet klas lekcyjnych. Wiszą one tuż obok obrazów najznamienitszych malarzy świata.
Oprócz tego z tyłu szkoły znajduje się ogromna winnica, gdzie dojrzewają w słońcu najlepsze winogrona, a Beauxbatons może pochwalić się produkcją jednego z najlepszych czarodziejskich win. Często poją nim gości, a także przywożą je w prezencie do odwiedzanych przezeń szkół. Czasem urządzają także kameralne spotkania magicznych koneserów win. Tak samo rosną tutaj jedne z najlepszych oliwek oraz cytryn i pomarańczy, z których skrzaty wyciskają sok. Dzięki temu każdy z uczniów czy pracowników szkoły ma codziennie rano świeży napój do wypicia.
Dyrektor nakazał również stworzenie dużego ogrodu, w którym kwitną piękne kwiaty. To w tym klimacie rosną najdorodniejsze fruwokwiaty, pykostrąki i dyptamy, używane przez młode czarownice do tworzenia magicznych mazideł na skórę.
Czarodzieje poruszają się tutaj za pomocą karoc ciągniętych przez Abraksany pijące niemieszaną whisky. Gdy pegazy umieści się z przodu i z tyłu, można w nich także latać. Częste przyjęcia okraszane są obecnością różnorakich nimf i syren. Zaś na skalistym wybrzeżu można spotkać prócz homarów langustniki ladaco, dlatego uważaj na to, co chcesz zjeść!
DODATKOWE INFORMACJE:
GŁÓWNY JĘZYK: Francuski
SPECJALIZACJA: Magia sztuki (malarstwo)
BARWY: Błękit i złoto.
SZATA: Mundurki w błękitnym kolorze.
HERB: Herb składa się z dwóch skrzyżowanych ze sobą różdżek w złotym kolorze, z których wystrzeliwują złote gwiazdki. Całość znajduje się na niebieskim tle.
TRYB NAUCZANIA: Brak podziału na domy czy też wydziały. Od początku do końca obowiązuje ogólny tryb nauczania, a dodatkową wiedzę można zdobywać na kółkach zainteresowań. Po VI klasie uczniowie zdają SUMy i do VII roku nauka jest obowiązkowa. Po tym czasie można dodatkowo zdać OWUTemy i iść do pracy, bądź zapisać się na dalszą naukę w klasach VIII-X.
ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW: W dużej mierze znany jest także niemiecki. Dzieci z Belgii posługują się także językiem niderlandzkim, a ci z Luksemburgu luksemburskim. Rodzimym językiem uczniów z Andory jest kataloński."

Nie mam żadnego potwierdzenia, czy to są prawdziwe informacje, niemniej mi taki opis tej szkoły się podoba i pasuje :)
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg

Edytowane przez Kathleen_Black99 dnia 10-09-2015 16:27
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2015 23:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Czyta się właśnie w ten sposób, jak robi to Twoja koleżanka. Co do samych informacji o szkole - niestety nie ma ich w książce, a nie chcę tutaj kłamać, bo jeszcze się okaże, że w internecie na stronach są zmyślone informacje .
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT