Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 164
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ci którzy nie żyją
Drukuj temat · Ci którzy nie żyją
~darkdragon F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2015 19:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 27
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 22.02.15
Medale:
Brak

w całej serii zginęło 16 fajnych postaci. W pierwszej Quirel. W czwartej Cedryk Diggory. W piątej Syriusz Black. W szóstej Albus Dumbledore, a w siódmej: Hedwiga, Szalonooki Moody, Glizdogon, Zgredek, Vincent Crabbe, Fred Weaysley, Severus Snape, Remus Lupin, Nimfadora (Tonks) Lupin, Colin Creevey, Bellatriks Lestrange, Tom Riddle (Voldemort). Jak myślicie czy musiało tak być i kogo wam najbardziej szkoda? A jeśli jeszcze kogoś znaleźliście to napiszcie.
darkdragon dodał/a następującą grafikę:
images644vplxj.jpg
[6.19KB]
Wyślij prywatną wiadomość
~Parvatiss F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2015 21:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 17.11.12
Medale:
Brak

Uważam że większość tych śmierci było potrzebne, ale najbardziej szkoda mi Tonks i Lupina oraz ich syna. Trochę okrucieństwem ze strony Rowling było ich uśmiercenie, zwłaszcza że zostawili na świecie małego Teda. Z drugiej strony nie żałuję śmierci Snape'a. Według mnie lepiej dla niego umrzeć,niż żyć bez Lily.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu
26.media.tumblr.com/tumblr_ldouk4e9BB1qc6eaoo1_500.gif

George
-Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.


24.media.tumblr.com/tumblr_mcg898mwlT1rjp4eoo1_500.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2015 21:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

W bitwie o Hogwart, zginęło jeszcze wielu innych, a śmierciożercy i Vodemort, zabili jeszcze inne osoby. Ja żałuję też, Severusa Snape i tak przecież, musiał żyć bez Lily, kiedy ta wybrała Jamesa. Nie żałuję Quirrella, bo on sam wybrał komu chce służyć. Albus był już stary, pogodzony z koniecznością umierania i tak by umarł na skutek działania klątwy.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2015 12:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Najbardziej żal mi mojej ulubionej postaci - Syriusza. Zważywszy na fakt, że Harry nie ma nikogo z rodziny oprócz niego, mogła go pozostawić przy życiu. A jeśli nie jego to chociaż Remusa. Albo Tonks. Wszystkie moje ulubione postacie są martwe :/ Włączając Bellatrix. Zgodzę się, że niektóre śmierci były potrzebne. Dumbledore'a mi nie szkoda, bo zdążył się pogodzić ze śmiercią. Severus ... Życie bez Lily faktycznie było dla niego udręką. Nawet śmierć Zgredka była potrzebna, bo popchnęła Harry'ego do odpowiednich działań. Cóż, moim zdaniem nie wszystkie postacie, które nie żyją przyczyniły się tym w jakiś sposób. A wiele zostało żyjących, których śmierć byłaby mniej bolesna i bardziej efektywna.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23-08-2015 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Zdecydowanie żal mi Severusa i Albusa. Są to moje dwie ulubione postaci i ciężko mi było się z tym pogodzić (jedyne pocieszenie, że Sev zginął w ostatniej części, a o Albusie była jeszcze mowa).

* Severus miał ciężkie życie. W szkole był dręczony, ukochana wyszła za innego, zaufał Voldkowi, widział ciało swej martwej już ukochanej, troszczył się (w swój osobisty sposób ) o syna Lily. A na sam koniec musiał zabić Albusa. Jedyny plus chyba jest taki, że przed śmiercią spojrzał jeszcze raz w oczy Harry'ego. Mimo, że wolałam aby żył, jakoś pogodziłam się z jego śmiercią.
* Albus - w młodości popełnił wiele błędów, jednak to nic w porównaniu ile zrobił dobrego. W końcu każdy popełnia błędy. Był wybitnym czarodziejem i tutaj nie mam żadnych wątpliwości. Polubiłam go od samego początku.

Śmierć tych dwoje poruszyła mnie dogłębnie i najbardziej to przeżyłam. Potem szkoda mi: Syriusza Blacka, Remusa Lupina i Freda Weasley'a.
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg

Edytowane przez Densho dnia 23-08-2015 16:12
Wyślij prywatną wiadomość
~matkaboskafatimska F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2015 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 01.09.15
Medale:
Brak

Najbardziej żal mi Lupina i Syriusza...
Byli wspaniali, byli takimi postaciami z humorem, i równoczesnie o wielkim sercu...no chyba nie muszę podawać przykładowych sytuacji ; )
__________________
38.media.tumblr.com/4b0af6d0df64446da99b23889efd16c6/tumblr_mo87ddYq3w1qbxh0uo1_500.gif

Oh Mary, Mary
To be this young is oh so scary
Mary, Mary
To be this young im oh so scared
I wanna live, I wanna love
But its a long hard road, out of hell
I wanna live, I wanna love
But its a long hard road, out of hell

images5.fanpop.com/image/photos/25200000/GIF-harry-and-draco-25206367-500-225.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~AoiAkuma F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2015 17:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 29.08.15
Medale:
Brak

Mi zdecydowanie najbardziej było szkoda Freda Weasleya, Lupina i Syriusza. Wyjątkowo polubiłam te postaci: Freda ze względu na humor, a dwójkę pozostałych na swoje dobre serce i po prostu za to, jakimi byli. Szkoda mi Lupina też ze względu na to, że, wraz z Tonks, osierocił swojego nowo narodzonego synka (miał on przecież nie więcej niż kilka miesięcy podczas śmierci rodziców).
__________________
images6.fanpop.com/image/photos/33900000/Draco-malfoy-in-Half-blood-prince-harry-potter-33929674-245-200.gif
http://bo-kocham-czytac.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~PunkowaKrowa F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2015 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 05.09.15
Medale:
Brak

Szczerze? Najbardziej żal mi Syriusza, Freda, Lupina oraz Tonks. Syriusz był w końcu rodziną Harrego, jego chrzestnym. Kimś naprawdę bliskim. Aż tu nagle wpada pani Rowling i mówi "O nie! Tak nie może być! Zamiast pana Weasley umrze Syriusz! Bo lubię sobie deptać serca czytelników i osieracać Harrego!" Fred był za to postacią, tak jak George wprowadzającą humor do całej powieści. Nawet w najgorszym momencie potrafili żartować. I kiedy zmarł Fred poczułam taką... pustkę. George bez Freda był niepełny i został już taki na zawsze :'Płacze A Lupin i Tonks? Osierocili jedynego syna! Teddy już na zawsze został pozbawiony rodziców! Niby zginęli śmiercią bohaterską, ale to ich syn ich tak naprawdę nie pamięta. Okej, rozumiem zamysł, że niby wszyscy Huncwoci mają zginąć (James umarł, Syriusz, Lupin. Peter to wredny szczur i go do Huncwotów nie zaliczam) A! I jeszcze Zgredek. Postać cudowna! Kiedy umierał płakałam łzami rzewnymi jeszcze przez kilka kolejnych stron. A miałam z 8 lat!
Niektóre śmierci są po prostu bezsensowne. Inne zamierzone i dokonane z premedytacją. I mimo, że czytam tę serię co roku od nowa, to i tak ryczę jak głupia, śmieję się jak idiotka i wkurzam się na panią Rowling jak wariatka Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~fiziek F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2015 21:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 204
Ostrzeżeń: 0
Postów: 92
Data rejestracji: 27.08.15
Medale:
Brak

Postacie które umarły i nie zasłużyły na to: Fred Weasley, Syriusz Black, Remus Lupin, Nimfadora Lupin, Zgredek, Colin Creevey.
Jedno słowo o Fredzie: w powieści bliźniacy byli barwą humoru, a kiedy Fred umarł George nie mógł wyczarować patronusa gdyż wszystkie jego szczęśliwe wspomnienia były związane z Fredem.
__________________
"Cnota" Gryfonów nudzić zaczyna

Pycha Krukonów w serce się wżyna

Kretynizm Puchonów niech nas ominie

POWSTAŃ Z POPIOŁÓW SLYTHERINIE !

Zielone jest godło i srebrny jest wąż,
Przez wiele lat razem jak jeden mąż ...
Salazar Slytherin ten dom zbudował,
Na głupie atuty czasu nie marnował,
Wybrał sobie ambicję i spryt niemały,
Tak, że z nim nawet węże gadały.


FANI RAPU! GDZIE SIĘ PODZIEWACIE???
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2015 22:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Najbardziej szkoda mi:
- Zgredka Smutny
- Dumbledore'a.. chociaż w sumie miał już swoje lata, ale i tak nie mogłam pogodzić się z jego śmiercią
- Remusa i Tonks, do tego zostawili dziecko samo na świecie, los jest okrutny Smutny
- Syriusza Blacka, był ojcem chrzestnym Harry'ego i jego jedyną rodziną w świecie czarodziejów..
- Freda Weasley'a, umarł tak młodo, a pewnie miał jeszcze wiele planów na przyszłość.. no i nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak okropnie musiał czuć się George po stracie bliźniaka.
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT