Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 374
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony tom HP
Drukuj temat · Ulubiony tom HP
~dawids266 F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2009 19:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Ja uszereguję od najlepszej od najgorszej.
1. Książę Półkrwii - Najbardziej tajemnicza część. Dużo się wyjaśnia, ale dochodzi cholernie dużo nowych tajemnic. Kiedy przeczytałem o śmierci Dumbledore'a... lepiej nie mówić. To była najbardziej nieoczekiwana śmierć, ale to był tylko początek masowego wybijania postaci w Insygniach.
2. Insygnia Śmierci - Powody podałem na forum o Insygniach.
3. Więzień Azkabanu - To była ostatnia część sielanki. Trzy pierwsza części, to były bardziej książki dla młodszych czytelników. Czwarta to była granica między bajkami dla dzieci, a opowieściami dla starszych czytelników. Potem to już był Thriller. I właśnie dlatego tak podoba mi się ta część. To było zakończenie "beztroskiej opowiastki o małym czarodzieju"
4. Zakon Feniksa - Urzekł mnie tu ten specyficzny klimat i to, że jest to najdłuższa część.
5. Komnata Tajemnic - Była trochę nudna, jednak podobało mi się to, że to był wstęp do historii Toma Riddle'a, która rozwinęła się w dwóch ostatnich częściach.
6. Kamień Filozoficzny - Cóż... przypominają się stare dobre czasy, kiedy pierwszy raz spotkałem się z Harrym. Miałem 6 lat. A to był początek mojej fascynacji.
7. Czara Ognia - Najgorsza część, ale jednak miała ten klimat "turniejowy", mam na myśli nerwy przed każdym zadaniem, byle jak najlepiej wypaść. Zawsze gdy mam brać udział w jakimś konkursie to pocieszam się właśnie przeczytaniem kilku fragmentów czary. xD
Edytowane przez Ariana dnia 27-03-2009 19:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Acti-Dolores F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2009 19:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -123
Ostrzeżeń: 2
Postów: 22
Data rejestracji: 23.03.09
Medale:
Brak

Tak troszeczkę to wszystkie części mi się podobały, ale najfajniejszy był "Zakon Feniksa". Jakoś tak najlepiej i najszybciej mi się to czytało, mimo że to jest najdłuższa i (z mojego punktu widzenia) najbardziej zagmatwana część serii.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!

Pozdrowienia dla Lena-Luna
Wyślij prywatną wiadomość
~vivien F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2009 21:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 97
Data rejestracji: 20.03.09
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie tomy, ale ,,Zakon Feniksa" najbardziej, ponieważ lubię jak Fred i George płatają psikusy Umbridge i w ogóle ten tom jest najciekawszy
Wyślij prywatną wiadomość
~Perevel F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2009 00:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 7
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 28.03.09
Medale:
Brak

Wszystkie tomy są świetne. Wszystkie. Króluje jednak szóstka i siódemka.
Noce spędzone przy wertowaniu szóstki, w kółko i w kółko, noc w noc.
A na 6 do szkoły : > Cudowny okres w moim życiu.
Teraz, trzymając w ręku Insygnia śmierci także czuję ten klimat.
Co prawda, czytam już je 4 raz, ale, cóż. Serce nie sługa : >
__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie pokonany.
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 06-04-2009 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Najbardziej spodobały mi się trzy tomy: Komnata Tajemnic, Czara Ognia i Insygnia Śmierci. Gdybym miał wybierać ten jedyny, postawił bym na Czarę Ognia. Dość gruby tom, ciekawy, oraz pojawia się tam wiele emocjonujących zdarzeń wokół Turnieju Trójmagicznego. "Czara Ognia" to jest także pierwszy tom, od którego naprawdę zaczyna się robić groźnie, ponieważ Lord Voldemort powraca.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry Potter 177 F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2009 16:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 17.04.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię wszystkie części Harry'egp Pottera. Ale najbardziej mnie zafascynowała ostatnia książka czyli Insygnia Śmierci i tak zaznaczyłem w ankiecie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampire F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2009 20:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 200
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Moim ulubionym tomem jest "Harry Potter i Zakon Feniksa"... Nie wie dokładnie dlaczego... Po prostu po przeczytaniu jej tak przypadła mi do gustu, że od tamtej pory uważam ją za najlepszą książkę z całej serii HP... Mniej od "Zakonu", ale jednak spodobał mi się jescze "Harry Potter i Cara Ognia", "Harry Potter i Książe Półkrwi" oraz "Harry Potter i Insygnia Śmierci"... Te książki też były niezłe, lecz nie lepsze o "Zakonu"... W ankiecie jednak zaznaczyła piątą część HP...;D

__________________
W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie ma istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimo to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir, który ni demonem, ni duchem nie jest, lecz jeno tajemnicze i potworne cechy obojga dzieli. - Wielebny Montague Summers



Jeśli ma człowiek na coś w świecie dowody, to na istnienie wampirów. Nie brakuje niczego : raporty oficjalne, zeznania obywateli sznowanych, chirurgów, urzędników, księży. Lecz mimo to któż w wampiry wierzy? - Rousseau


"Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, tzrymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyjął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarz, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha."
- Baśnie Barda Beedle'a - "Włochate serce czarodzieja"
Wyślij prywatną wiadomość
~Sayuki F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2009 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

Mnie najbardziej spodobała się piąta część przygód Harrego i jego przyjaciół. Pewnie ze względu na wątki miłosne i Gwardię Dumbledore'a. Chyba najbardziej właśnie to drugie. Jednak zdecydowanie zawiodłam się na filmie.
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lirael F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2009 10:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 30.04.09
Medale:
Brak

Moim ulubionym tomem jest 3, jest w nim coś szczególnego. No i oczywiście po raz pierwszy poznajemy Syriusza, poza tym Dementorzy są świetni Oczko
__________________
img523.imageshack.us/img523/4626/hpdracomalfoy2byborammy.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Black Cherry F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2009 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -23
Ostrzeżeń: 2
Postów: 37
Data rejestracji: 30.04.09
Medale:
Brak

Mi to się w sumie podobały wszystkie tomy HP,ale jak mam wybierać to Insygnia śmierci.Tam się działo najwięcej było dużo akcji dużo miłości i wiele trzymających w napięciach momentach,dlatego mam nadzieję że ekranizacja 7 książki będzie NAJLEPSZACool
* Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2009 16:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Mi się najbardziej podobała książka HPZF i HPKP. Inne również były ciekawe... bardzo ciekawe. Ale te były moim zdaniem najlepsze. ; )
W ankiecie zaznaczę 'wszystkie'.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
~Misery F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2009 17:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 12.05.09
Medale:
Brak

Więzień Azkabanu
Jedyna część, w której nie mamy do czynienia z Voldkiem, miła odmiana
A potem chyba KP, i IŚ, chociaż pani Rowling mogłaby odpuścić sobie epilog, którego w oghóle się nie spodziewałam
Wyślij prywatną wiadomość
~mikka147 F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2009 20:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -37
Ostrzeżeń: 1
Postów: 5
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Podobają mi się wszystkie tomy HP ale jednak najbardziej Zakon Feniksa, Książę półkrwi i Insygnia śmierci. Mają ten klimat i w końcu się wszystko wyjaśnia co do Dumbledora, Snapa, Harrego i Voldemorta. Aż szkoda że to już koniec książek. Pozostały tylko filmy. Ależ oczywiście nie mogę zapomnieć o Baśniach Barda Beedle'a. Były bardzo fajne wszystkie z baśni. Niestety nie wiem o czym jest Quidditch Przez Wieki ale przeczytam Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2009 08:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

Każda część ma w sobie coś co mnie urzekła:
KF: Harry dowiaduje się że jest czarodziejem i poznaj przyjaciół
KT: Harry poznaje prawdziwą tożsamość Voldemorta
WA: Pojawia się Syriusz i nie ma tam Volda (to moja ulubiona)
CO: Dużo się tam działo i JKR wykazała się dużą wyobraźnią.
ZF: Wszystko mi się tu podoba oprócz ministerstwa
KP: Jest wiele o Voldemorcie a Snape nareszcie ujawnia swoją prawdziwą twarz (oczywiście dla tych co czytają po raz pierwszy)
IŚ: Nareszcie wszystkie wątpliwości zostają rozwiane ale trochę smutno że to już koniec wojny.Płacze

Jednym słowem najbardziej lubię WA i ZF.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!

Edytowane przez Ariana dnia 16-05-2009 10:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2009 23:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Mi się podobały wszystkie. Tak na prawdę jak sobie poprzypominać co w nich było to ciężko wybrać. Ale strasznie mi się podobały Insygnia. Były takie ciekawe nie wiedziałam co się stanie, same zaskoczenia i tajemnice to mi się podobało.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dark Natya F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2009 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 667
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię wszystkie tomy. ;d
Rozpiszę to tak:
1. HP i Więzień Azkabanu - stwierdziłam, że jest to chyba moja najulubieńsza część. Okazuje się, że Syriusz jest niewinny, ogólnie to jest dużo Syriusza, a jest on jednym z moim ulubionych bohaterów. WA ma klimat. ;d
2. HP i Książę Półkrwi - ostatnio dostałam manię na KP, chyba w związku ze zbliżającym się filmem. Jako, że Draco jest teraz też jedną z moich ulubionych postaci, więc to też zawyżyło mu noty. ;d Ogólnie ma klimat, dowiadujemy się wiele Voldemorcie...
3. HP i Insygnia Śmierci - do niedawno była to moja ulubiona książka. Teraz już mi przeszło, strasznie dużo osób ginie i za mało Hogwartu. Ale i tak jest fajna.
4. HP i Czara Ognia - tak jakoś zawsze miałam sympatię do tej części. Jest w niej wiele zabawnych zdarzeń - zamienienie Malfoya we fretkę, komentarze Rona...
5. HP i Kamień Filozoficzny - mam ogromny sentyment do tej książki, od niej w końcu zaczęła się moja przygoda z Potterem. Była pierwszą grubszą książką, jaką przeczytałam, można powiedzieć, że na niej uczyłam się czytać. ;]
6. HP i Zakon Feniksa - jakoś nigdy nie należała do moich ulubionych. Ginie tam Syriusz. :< Ale plusem jest to, że jest gruba, a grube ksiązki to jest to, co Nataszki lubią najbardziej. ;d
7. HP i Komnata Tajemnic - hm, jakoś specjalnie mi do gustu nie przypadła. Fajna, ale bez szaleństwa.
Tyle ode mnie.
__________________
You got blood on your hands
And I know it's mine
I just need more time
So get off your low
Let's dance like we used to
But there's a light in the distance
Waiting for me, I will wait for you
So get off your low
Let's kiss like we used to <3
www.photoblog.pl/myashtrayheart Wyślij prywatną wiadomość
~Hexia F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2009 20:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 278
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 08.07.09
Medale:
Brak

Hm...z pewnością do grona ulubionych mogę zaliczyć pierwszą część sagi. Dlatego, że to od niej sie wszystko zaczyna, poznajemy świat magii i bohaterów. Drugim moim ulubionym tomem jest Więzień Azkabanu, ze względu na jakże uroczych przyjaciół: Remusa i Syriusza.
Ostatnią moją ulubioną częścią jest Książę Półkrwi, poniekąd dlatego, że dowiadujemy się mnóstwa rzeczy o Czarnym Panu, przeżywamy wstrząs po śmierci wielkiego czarodzieja, śledzimy losy Dracona, który obmyśla plan zgładzenia Dumbledora, Snape'a, który zostaje wreszcie nauczycielem OPCM, zabija Albusa i przyłącza się do śmierciożerców. Każda książka jest na swój sposób wspaniała, ale te szczególnie mnie urzekły.
Edytowane przez Hexia dnia 08-07-2009 20:26
Wyślij prywatną wiadomość
~abii F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2009 22:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -41
Ostrzeżeń: 2
Postów: 5
Data rejestracji: 08.07.09
Medale:
Brak

moim ulubionym tomem HP jest Zakon Feniksa. Tam jest duzo wyjasnione, wojna z Umbrigde, bitwa w ministerstwie, Gwardia Dumbledore, ucieczki z azkabanu, "Harry Potter kłamie" , atak na pana weasleya i te drzwi ktore snia sie Harremu :d Najdluzszy i najfajniejszy. Oczywsicie kocham wszystkie tomy HP ;*
__________________
abiii
Wyślij prywatną wiadomość
~fantastic F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2009 13:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 465
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

kocham ale to wprost kocham wszystkie czesc ;D nie wyobrazam sobie jakby z jednej z nich Rowling nie napisala ';] w kazdym tomie dzieje sie cos fajnego ;] w 1 wszystko sie wprost zaczyna ;D w 2 dowiedzielismy sie troche o Voldemorcie i o Harrym ;d w 3 pojawil sie Syriusz , w 4 turniej , cedrik, bal itp;d, w 5 zakon feniska ogolnie super w 6 ksiaze polrwi a w 7 ostateczna wojna z Vlodemortem ;]noi wyjasniaja sie tam mnostwo rzeczy ;p ogolnie nie mam swojej ulubionej jak chce czytac od nowa to od poczatku lece ;]]
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandax F
Dodany dnia 11-07-2009 13:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -228
Ostrzeżeń: 2
Postów: 11
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Mój głos:Wszystkie
Dlaczego:Dlatego że wszystkie książki przypadły mi do gusty i super się czytało
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów

Kretynizmu Puchonów

i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów

CHROŃ NAS GRYFINDORZE !


hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif

Edytowane przez Pandax dnia 11-07-2009 13:59
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT