Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 336
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony tom HP
Drukuj temat · Ulubiony tom HP
~Kimagurena F
Dodany dnia 15-07-2012 16:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 7
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 11.07.12
Medale:
Brak

Kocham Czarę Ognia Uśmiech Nie wiem nawet czemu, po prostu mi się najlepiej czytało i tyle.
__________________
- After all this time?
- Always.
Wyślij prywatną wiadomość
~krukonginn F
Dodany dnia 15-07-2012 16:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 14.07.12
Medale:
Brak

Trudne pytanie Oczko .. z książek to Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa i Insygnia Śmierci. A z filmów Więzień Azkabanu, Książę Półkrwi i Insygnia Śmierci ; )) Czyli tak ogólnie to w tej kolejności części 7, 3, 4, 6, 5, 2 i na końcu 1 Dowcipniś
__________________
"We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie. Czasem pływa w głębokim oceanie, a czasem robi pierwszy krok w chmurach"~ Albus P. W. B. Dumbledore.
Wyślij prywatną wiadomość
~agii1996 F
Dodany dnia 15-07-2012 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 01.04.12
Medale:
Brak

Wszystkie części są dobre, ale najlepiej czyta się i ogląda V część. Na drugim miejscu daję HPiWA.
Wyślij prywatną wiadomość
~zjemCidupe F
Dodany dnia 15-07-2012 17:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 17
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 15.07.12
Medale:
Brak

Z książek najlepiej czytało mi się Księcia Półkrwi , a najlepsza ekranizacja książki to Więzień Azkabanu i Czara Ognia .
Wyślij prywatną wiadomość
~Snow F
Dodany dnia 15-07-2012 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 101
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 13.07.12
Medale:
Brak

Uwielbiam wszystkie tomy HP. Ale szczególnie cenię ''Więźnia Azkabanu'' i ''Księcia Pólkrwi''.
__________________
We live, as we dream - alone.

A man can be des­troyed, but not de­feated.

The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it.

We are such stuff as dreams are ma­de on.

pu.i.wp.pl/k,NzA4MjkyOTAsNDc3MjcxODY=,f,180px-Slytherin_HERB.jpg

OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~_Loony_ F
Dodany dnia 15-07-2012 19:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 82
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 28.06.12
Medale:
Brak

Trudno lubić tylko jedną cześć. Ale najbardziej podoba mi się Zakon feniksa i Więzień azkabnu Dowcipniś
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma17 F
Dodany dnia 15-07-2012 19:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 750
Ostrzeżeń: 0
Postów: 302
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Wszystkie kocham no ale Ksiaze Polkrwi byl zawsze tym moim numerem jeden Język a czemu no chyba za ten watek milosny i te wszystkie niejwyjasnione zagadki...Happy
__________________
37.media.tumblr.com/4139da00a864038fab14b2f94294063c/tumblr_n4d9fqlkDb1ruwssto1_250.gif
I have been a hostage in King s Landing, a plaything for Joffrey to torture,
for Queen Cersei to torment.

24.media.tumblr.com/6372820e8ce2791ca395604969b975dd/tumblr_n4d9fqlkDb1ruwssto2_250.gif

They beat me, they humiliated me, they married me to the Imp. I had NO friends in King's Landing...except one...
Wyślij prywatną wiadomość
~Annie Carter F
Dodany dnia 15-07-2012 20:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 13
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 11.07.12
Medale:
Brak

Lubię wszystkie części Harry'ego Pottera, ale najbardziej przypadły mi do gustu : trzecia część, ( HP i Więzień Azkabanu < to była moja pierwsza przeczytana książka z tej serii>Oczko piąta część ( HP i Zakon Feniksa) oraz część siódma ( HP i Insygnia Śmierci). Dlaczego? Sama nie wiem Śmiech , ale przy oglądaniu/czytaniu którejś z wymienionych wyżej części, czułam się nieco inaczej, niż przy czytaniu/oglądaniu innych części. Władały mną emocje i nie mogłam się od tej/tego książki/filmu oderwać . Uśmiech
__________________
Pozdrowienia dla Kamili Carter OczkoHappy
ask.fm/limetkovva Wyślij prywatną wiadomość
~Quirell_Priest F
Dodany dnia 15-07-2012 21:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 13.07.12
Medale:
Brak

Moją ulubioną częścią była Harry Potter i Czara Ognia. W niej zaczęła się większa akcja, niż w poprzednich częściach, pojawia się akcja poza Hogwartem, TT jest ogólnie ciekawy no i te zagraniczne szkoły Oczko
__________________
"Do mnie Potter! No już!"
Wyślij prywatną wiadomość
~GhostOfEddie F
Dodany dnia 16-07-2012 15:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 25
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

Bardzo trudno jest wybrać najlepszą część. Jestem rozdarta między Księciem i Insygniami.
Do Księcia mam wielki sentyment, czytałam tę książkę chyba z milion razy (w pewne bardzo nudne wakacje spędzone na wsi u babci, była to jedyna rozrywka i w ciągu tygodnia przeczytałam całą książkę 6 razy...), uwielbiam to, że dowiadujemy się dużo o małym Tomie Riddle, zanim został Voldemortem. Slughorna też darzę dużą sympatią. Cała książka jest po prostu świetnie napisana.
A Insygnia są chyba oczywistym wyborem. Moim zdaniem to bardzo trafiony finał całej sagi. Mimo podzielonych opinii, uważam, że to najlepsze zakończenie z możliwych. Ciekawe, przejmujące i szczęśliwe (wbrew pozorom). Oczywiście, boli fakt, że wielu z naszych ulubionych bohaterów ginie, ale w końcu to wojna, a nie pojedynek szachowy.
Wyślij prywatną wiadomość
~lady_black F
Dodany dnia 16-07-2012 15:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 09.07.12
Medale:
Brak

Insygnia ! Bardzo porywająca, cały czas coś się dzieje Oczko
__________________
" Obłęd jest jak grawitacja - wystarczy lekkie popchnięcie. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluniaczek F
Dodany dnia 20-07-2012 17:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 0
Postów: 181
Data rejestracji: 26.03.11
Medale:
Brak

Mi się każda na swój sposób podobałał JęzykNie umiałambym wybrać tej jedynej ;D
__________________
images6.fanpop.com/image/photos/32500000/Romione-romione-32517396-500-500.gif

Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
Od wiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
Dodany dnia 20-07-2012 19:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

ojj ciężko wybrać mi jedną Rozbawiony lubię każdą na swój sposób Oczko
"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" lubię ze względu na wprowadzenie w świat magii i styl napisania książki Oczko a, no i zapomniałabym o zagadce z eliksirów nad którą siedziałam kilka dni i analizowałam, lecz nigdy nie zgadzała się z odpowiedzią Hermiony Oczko
"Harry Potter i Komnata Tajemnic" lubię za to, że ta książka dodawała mi sił w trudnych chwilach ( miesiąc w szpitalu, gdzie czytałam ją non stop) a także za to, że nie warto się poddawać, gdy wszyscy o tobie źle mówią.
"Harry Potter i Więzień Azkabanu" lubię za to, że ta część uświadomiła mi, że jeden niewłaściwy ruch bądź czyn mogą uczynić z ciebie społecznego wyrzutka. Ukazuje również prawdziwe oblicze przyjaźni. Remus i Syriusz po kilkunastu latach rozłąki dalej są przyjaciółmi.
"Harry Potter i Czarę Ognia" lubię za wielowątkowość i multum akcji. W każdym rozdziale dowiadujemy się wielu rzeczy, poznajemy nowych ludzi oraz ich prawdziwe oblicza (Bartemiusz Crouch).
"Harry Potter i Zakon Feniksa" lubię ze względu na Tonks <3. Nadawała całej książce trochę żartobliwego charakteru Uśmiech . W tej części przestałam darzyć sympatią Dumbledorer17;a. Unikał jak tylko mógł Harry'ego, zawsze go zbywał. Ta książka podoba mi się bardzo, gdyż jest wiele scen z Syriuszem którego uwielbiałam a także wspomnienia z lat szkolnych Uśmiech
"Harry Potter i Książę Półkwi" lubię za romantyczne sceny r11; szczególnie z Harrym i Ginny, ohh ^^ . Wiele się z niej dowiedziałam o dzieciństwie Voldemorta.
"Harry Potter i Insygnia Śmierci" lubię za wiele akcji, gdyż jedna wręcz goni drugą, np. uciekają z dworu Malfoy'a i ginie Zgredek itd. Jak i również za romantyczne sceny Oczko szczególnie urodziny Harryr17;ego. Ginny poprosiła go do swego pokoju i powiedziała że chciałaby mu coś dać, coś co będzie mógł ze sobą zabrać.. No i to, że Harry się nie poddał. Podziwiam go za to.
Nie mogę wybrać ulubionej części dlatego, że jestem wychowana Harrym i każda strona książki to podróż do niezwykłego świata Uśmiech
__________________
Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić - zwłaszcza RazoraBMW, Asika i Toma Riddle'a, a także wszystkich innych, którzy zostali zapoznani z informacją o rzekomej śmierci jednej z użytkowniczek - Machete. To co pisałam/mówiłam było wyjątkowo dziecinne i głupie i chcę za to przeprosić.
Odchodzę także z Hogsmeade, już nie będę wracać.

Edytowane przez Natalia Tena dnia 20-07-2012 19:01
Wyślij prywatną wiadomość
~_Pomyluna_ F
Dodany dnia 25-07-2012 17:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 25.07.12
Medale:
Brak

Mi osobiście spodobały się wszystkie. Każdy z tomów bardzo mnie zainteresował i w każdym było coś magicznego ;3
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !!!

-Przez te wszystkie lata ?
-Zawsze.

"Każdy z nas wierzy, że to, co ma do powiedzenia, jest o wiele ważniejsze od tego, co mógłby powiedzieć drugi." ~ Albus Dumbledore

Pozdrawiam drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~KuBuSSnApE F
Dodany dnia 25-07-2012 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 06.01.11
Medale:
Brak

No to zaczynamy Oczko

HP i Kamień Filozoficzny oraz HP i Komnata Tajemnic to najmniej lubiane przeze mnie części jednak są fajne ;d W 1 podobała mi się akcja odkąd próbowali dostać do kamienia. W 2 podobało mi sie ważenie eliksiru ale też cała akcja z Bazyliszkiem. Mimo to te części są przeze mnie przeczytane tylko po raz i nie zamierzam do nich wracać ;p 2 pierwsze tomy zasługują na dobre 7/10.

HP i więzień Azkabanu to jedna z moich ulubionych części. Uwielbiam Lupina Oczko Zmieniacz czasu,Wrzeszcząca chata i ratowanie Syriusza. No super po prostu. Jest tego jeszcze więcej ale nie chce mi się wymieniać. Uwielbiam go od czasu do czasu poczytać.Tom zasługuje na ocenę 10/10.

HP i Czara Ognia. No tak od tej części zaczynają się grube tomy. W tej części dużo rzeczy mi się nie podobało,np cały ten finał quidditcha. Odrodzenie Voldemorta było dla mnie udręką,wg mnie było nudne.Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek wrócę do tej części.Ogólnie z tego tomu dużo rzeczy pozapominałem. Tom jednak za swą objętość i kilka fajnych wątków zasługuje na 9/10.

HP i Zakon Feniksa. Super część.Poznajemy Zakon i jego członków.Główne wątki oraz postacie które mi się podobały to:walka w Ministerstwie, sny-wizje Harry'ego,Umbridge,Lunałkę Lovegood ;d,śmierć Syriusza,oklumencja,Veritaserum,Szpital św.Munga,Dementorzy,polskie nazwy drużyn i wgl dużo Polski +objętość tomu= tak,tak i jeszcze raz TAK!! Co tu dużo mówić- 10/10

HP i Książę Półkrwi. Hmm chyba moja ulubiona część ! Eliksiry ze Slughornem, OPCM wreszcie ze Snape'm,dużo akcji,lekcje z Dumbem,śmierć Aragoga,walka ze śmierciożercami w Hogwarcie,śmierć Dumledore'a i to co mnie nie wiem czemu najbardziej wzruszyło to lament feniksa. Całość zasługuje na 11/10 ;d

HP i Insygnia Śmierci. Też jeden z najlepszych tomów. Akcja od samego początku tomu,śmierć wielu osób,szukanie Horkruksów,cała akcja w Hogwarcie i w Zakazanym lesie,akcja we Wrzeszczące chacie i wiele,wiele więcej.Za niedługo mam zamiar powrócić do tej części jak i Księcia Półkrwi. Książka zasługuje na 10/10 ;d

Mimo że kocham wszystkie tomy(1 i 2 troszkę mniej) to jednak muszę przyznać że największe wrażenie wywarł na mnie Książe Półkrwi ;d
Edytowane przez KuBuSSnApE dnia 07-10-2012 14:47
Wyślij prywatną wiadomość
~KEHI F
Dodany dnia 25-07-2012 20:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 192
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 13.06.12
Medale:
Brak

Cieżko ocenić i ja tak uwielbiam Harrego że nie jestem w stanie wybrać jakąś część bo wszystkie czytałem z zapartym tchem ale 3 ostatnie wprowadzają dużo nowych informacji i bohaterów więc te byłyby w moim rankingu najwyżej
Wyślij prywatną wiadomość
~olusia09 F
Dodany dnia 25-07-2012 22:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 183
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 25.07.12
Medale:
Brak

Mi najbardziej przypadł do gustu HP i wiezień azkabanu ponieważ przenieśli się w czasie i uratowali Hardodzioba Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~White Orchid F
Dodany dnia 28-07-2012 18:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 502
Ostrzeżeń: 0
Postów: 336
Data rejestracji: 28.07.12
Medale:
Brak

Najbardziej do gustu przypadł mi piąty tom. Przede wszystkim ze względu na wątek zjednoczenia się uczniów, których celem była potajemna nauka Obrony Przed Czarną Magią.
__________________
24.media.tumblr.com/tumblr_lu6qsrW3Op1qapf3so1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~ZawszeSpoko F
Dodany dnia 30-07-2012 19:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 30.07.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem "Kamień Filozoficzny" jest najlepszą książką, ponieważ jest wstęp do świata Harrego Pottera. To jest wstęp do tej niesamowitej baśni, to jest coś czego nie da się opisać. W tej książce czytelnik zostaje zapoznany z tym magicznym światem. Nie ma nic lepszego niż uczucie wejścia do jakiegoś niesamowitego świata. Pozdrawiam wszystkich fanów tej książki. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Moniqua F
Dodany dnia 30-07-2012 19:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Ja najbardziej lubię piątą część. Mam tam Syriusza (moją ukochaną postać), jest Snape oraz jego wspomnienia. Możemy po raz pierwszy spotkać się z tym, jaki jest naprawdę. Jest zamieszanie związane z Umbridge, ucieczkę Bliźniaków czy cały Zakon Feniksa oraz Gwardię Dumbledore'a.No i spotkanie z Voldemortem. Jest wszystko!
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_m7xtjzEMm51qkg2qxo2_500.gif
http://sharllot.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT