Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 417
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Sport
»»» Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Brazylia 2014
Drukuj temat · Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Brazylia 2014
~raven F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09-06-2014 17:06
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

W najbliższy czwartek meczem Brazylia-Chorwacja w Sao Paulo rozpoczną się XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - najważniejsza piłkarska impreza na świecie. Mundial zakończy się finałem rozegranym na stadionie w Rio de Janeiro 13 lipca.

Co dla Was oznaczają te rozgrywki? Zamierzacie oglądać, macie ulubione drużyny i piłkarzy, faworytów do zdobycia trofeum? A może ze względu na brak polskiej reprezentacji, mundial Was zupełnie nie interesuje?
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09-06-2014 17:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Zamierzacie oglądać, macie ulubione drużyny i piłkarzy, faworytów do zdobycia trofeum?


No jasne, że zamierzam oglądać. Cóż za pytanie ;p A moi faworyci ? ( podpis w profilu mówi wszystko ^^ ).
Oczywiście, że będę kibicował Argentynie ( to moja ukochana reprezentacja od MŚ we Francji w 1998 roku. ) Po prostu uwielbiam patrzeć jak grają, z klepki, cudne podania, zaskakujące akcje, elementy zaskoczenia, strzały z dystansu. Wśród bukmacherów są na 2 miejscu ( za Brazylią ) - taki finał sobie potrafię wyobrazić : ) Grupę mają łatwiutką - Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria - do przejścia spokojnie, a potem...No mam nadzieję, że sięgną po 3 mistrzostwo. Jednak kandydatów kilku będzie : Brazylia właśnie, może Hiszpania, Włochy, Niemcy, Holandia, czarnym koniem może być Belgia, no i Francja (ostatnie 8:0 z Jamajką budzi respekt ). Sabella nie jest tak durny jak Maradona, który 4 lata temu potrafił wystawiać po 4 napastników w pierwszej 11, a tyły...Szkoda gadać. Stąd klęska w ćwierćfinale. Atak jest fenomenalny : Messi, Hiquain, Aguero, Lavezzi, Palacio. Brak tylko zawodnika Juventusu Turyn Carlosa Teveza. Szkoda też, że napastnik Interu Mauro Icardi nie pojedzie. No, ale nie mógł powołać pan Alejandro wszystkich snajperów. Pomoc z Mascherano jako defensywnym lub Gago, na skrzydle widzę Di Marię, no i jest jeszcze Ricky Alvarez ( ostatnio gol w meczu ze Słowenią ). Obrona...Tu zawsze był problem, ale Pablo Zabaleta ( Man City ) plus Rojo, Fernandez, Garay i Campagnaro z Interu powinni dać radę. Ostatnio ciężko strzelić Argentyńczykom gola...To dobry znak. Na bramce rzecz jasna Sergio Romero - solidna marka. Myślę, że Albicelestes bez większych przeszkód wyjdą z grupy, a ćwierćfinał też jest w ich zasięgu. Jeżeli Messi zagra koncertowo, a wspierać go będą Aguero i Di Maria, to naprawdę trudno będzie tę maszynkę 'zabójczą' powstrzymać.

A może ze względu na brak polskiej reprezentacji, mundial Was zupełnie nie interesuje?

No bez przesady ; ) Nie gramy, no trudno. Ale i tak warto oglądać na popisy takich wirtuozów futbolu jak Messi, Ronaldo, Benzema, Aguero, Suarez, Neymar, Iniesta...Przynajmniej nerwów się mniej zje ;p
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 09-06-2014 17:30
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-06-2014 19:08
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Szczerze? Dla mnie ten cały Mundial w Brazylii to jedna wielka porażka. Miliardy wydane na stadiony i inne obiekty, a ludność z głodu umiera, nie ma gdzie mieszkać, nie ma kompletnie środków do życia, opieki zdrowotnej.
Poza tym pozdrawiam wszystkich, którzy pojechali w tę dzicz. Wrócą w samych gaciach i szczerze mówiąc nie dziwię się, że miejscowi będą kraść na potęgę. Państwo nie chce im zapewnić godziwych warunków, to samo to sobie wezmą. I tak naprawdę każdy ucierpi na tych mistrzostwach. No, może poza sklepikami z żarciem, oni sobie kabzy nabiją. Jeśli nie dojdzie tam do żadnego morderstwa/gwałtu/kradzieży, to będę szczerze zdumiona.
Poza tym, czy tam jest wszystko ukończone? Miesiąc temu oglądając wiadomości widziałam, że stadion był w połowie zrobiony i zamiast krzesełek były metalowe beczki, zatem... hm.

Co do samej gry, to będę oglądać, ale bez szału. Kiedyś to były czasy w piłce nożnej... I to nie chodzi o Polaków. Wraz z odejściem starych wyjadaczy, piłka nożna dla mnie robi się jedną wielką komerchą, nie wspominając już o korupcji, którą śmierdzi na kilometr.
Na boiskach pojawiły się nowe, młode twarze, które kompletnie do mnie nie przemawiają. Chcę starą kadrę włoską! Chcę tej dawnej piłki, która oglądałam z zapartym tchem. Sądzę, że cały ten mundial i tak jest już ustawiony. Wygra pewnie Brazylia, bo dawno trofeum nie mieli.

Zatem będę oglądać, ale bez większej podjary. Pewnie zacznę dopiero od meczów o wszystko, a nie grupowych. Choć niektóre zapowiadają się ciekawie.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09-06-2014 19:26
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

To nie "futbol jest komercyjny" tylko my się robimy starsi.
Zidane i spółka kiedyś też występowali w reklamach, Zidane też zresztą doczekał się nawet gry konsolowej (?), skądinąd słabiutkiej.
Prędzej media nakręciły to wszystko, quasi-rywalizację CR vs Lionel, dodać do tego fora + fejsa + wojny fanbojó over 9000 i efekt wiadomy.

Inna sprawa że przez brak czasu pewnie i tak zacznę od MOŻE ćwierćfinałów lub raczej od półfinałów, po prostu brak czasu na oglądanie meczyków ;]

Inna sprawa że pory transmisji? A ja wiem jakie są? :ASDASDASD
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09-06-2014 19:43
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Razor ma rację, to kwestia wieku. Było się małolatem, to się jarało del Piero, Cannavaro, Gilardino, Gattuso... Przez lata można było się przyzwyczaić do składu reprezentacji, dlatego teraz trudniej się zidentyfikować z tymi nowymi, młodszymi, bez historii.

Jeszcze podczas MŚ 2006 starałam się obejrzeć prawie wszystkie mecze (do tej pory wygaduję koledze, że mnie wyciągnął na spacer podczas meczu Szwajcarii z Francją), rozgrywki z 2010 obeszły mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Teraz jestem nieco bardziej pozytywnie nastawiona, ze względu na obecność Chorwatów. Mecz otwarcia planuję obejrzeć, a dalej? Bez szału, zależy kto będzie grał.

Faworyta nie wskazuję, nie mam pojęcia, kto aktualnie jest na tyle mocny, żeby stać się murowanym kandydatem do zdobycia trofeum. Jak dla mnie mogliby to być Niemcy, Hiszpanie, Włosi, ewentualnie Francuzi. Serce bije tylko dla Chorwatów, ale rozum stopuje. Mam nadzieję, że uda im się wyjść z grupy, a dalej może się stać wszystko Uśmiech

EDIT:
Aha, co do Brazylii. Fakt, protesty nie biorą się znikąd, a sami brazylijscy piłkarze w większości pochodzą z ubogich dzielnic i jak nikt wiedzą, że Brazylii potrzeba kasy na inne rzeczy niż nowe stadiony. Ale na to wpływu nie mamy. Jest też druga strona medalu - Brazylia, ojczyzna Pele, Roberto Carlosa i Ronaldo, pod względem sportowym, zasłużyła na ten mundial jak żadne inne państwo.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 09-06-2014 19:50
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2014 09:23
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Miliardy wydane na stadiony i inne obiekty, a ludność z głodu umiera, nie ma gdzie mieszkać, nie ma kompletnie środków do życia, opieki zdrowotnej.


Jakieś lewicowe organizacje sobie protestują, ale to znikoma część całego społeczeństwa. I tak my np. płacimy za gaz 4x więcej od Brazylijczyków ( za prąd i paliwo 3x więcej ), a EURO mieliśmy. I też można było narzekać, że w Polsce bieda itp. Niektórym ciężko dogodzić. A Brazylia gospodarzem już była mundialu, i z głodu nikt nie umarł. (1950). Wszędzie są biedni ludzie, nie ma idealnego państwa. Za 4 lata będą w Rosji, potem w Katarze - a i tam biednych nie brakuje.

Poza tym pozdrawiam wszystkich, którzy pojechali w tę dzicz. Wrócą w samych gaciach i szczerze mówiąc nie dziwię się, że miejscowi będą kraść na potęgę


Trochę mi się straszenie Sola Cambella przypomina - który mówił, że Anglicy wrócą w trumnach z ME w Polsce i na Ukrainie. Kibice go po prostu wyśmiali. U nas też kradną, mordują, ale przyjeżdżają czasem ludzie ;p Ja jestem daleki od tezy, że każdy kibic, który tam pojedzie wróci pobity i okradziony. No i w Brazylii piłka to świętość, coś więcej niż sport. Tam potrafią dwie 70-letnie kobiety rozmawiać o anemii Neymara przez 45 minut. Są głodni tytułu jak nikt chyba inny...

Kiedyś to były czasy w piłce nożnej


Nie wiem czy były lepsze, kwestia gustu. Był Ronaldo, Figo, Zidane, Beckham, Raul. Ikony, że tak powiem. Tylko nic nie może wiecznie trwać, a ja się cieszę, bo ; Argentyna w 98 nie miała Messiego - tu się polepszyło zdecydowanie ^^. Czymś oczywistym jest, że nie mogę wciąż podziwiać zawodników sprzed lat 16. Nie byliby w stanie już grać ;p Batistuta, Lopez, Crespo, Veron, Ayala...ekipa była. Tyle, że styl Albicelestes niewiele się zmienił - dalej grają pięknie, porywczo z nastawieniem na ofensywę. Nie ma tamtych, ale w niczym im nie ustępują Di Maria, Hiquain, Aguero, Campagnaro...A jak sięgną po tytuł, to będą lepsi ^^

Sądzę, że cały ten mundial i tak jest już ustawiony. Wygra pewnie Brazylia, bo dawno trofeum nie mieli.


No to się okaże. Ja bynajmniej daleki jestem od takich spiskowych teorii dziejów ;p Brazylia zawsze wymieniana jest w gronie faworytów, a jej ostatni tytuł sprzed 12 laty do czegoś zobowiązuje. Mieli wtedy fantastyczną ekipę, ale tak samo w 98, a dali się robić Francuzom ( na których nikt nie stawiał, albo Grecja na EURO w 2004 r;p ) Na MŚ nie ma słabych drużyn, każdy może wygrać z każdym, poziom się wyrównał. Już nie tylko Brasil, Niemcy, Włosi jako faworyci. Ile czekać musieli Hiszpanie...Jeżeli przyjmiemy, że wszystko jest wyreżyserowane, i z góry ustalone, to nie ma najmniejszego sensu zasiadać przed TV. Ale póki co nie ma ku temu przesłanek. Bukmacherzy swoje, kibice swoje, trenerzy, zawodnicy też swoje. Jeżeli Brazylia faktycznie wygra, to dlatego, że na to zasługuje, i będzie po prostu lepsza od innych. Faworytów jest sporo : Niemcy, Hiszpanie, Holendrzy, Argentyńczycy, Francuzi, Włosi...A przecież jeszcze jest nieobliczalna Belgia z fenomenalnym składem, Urugwaj ( obecny mistrz Ameryki Południowej ), no i Anglia. (chociaż jej nie stawiam w gronie faworytów ). Czas pokaże. Już jutro mecz otwarcia. Dlatego cieszmy się z tego święta - raz na 4 lata można naprawdę fajnie się pobawić Uśmiech
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2014 10:21
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

A Brazylia gospodarzem już była mundialu, i z głodu nikt nie umarł.

Skąd masz takie dane? Z większym przekonaniem można powiedzieć, że przez Euro w Polsce z głodu nikt nie umarł, ale o Brazylii? Trzeba przyznać, że tam jednak nieco trudniej żyje się biednym ludziom, niż we współczesnej Polsce.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2014 10:35
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Jakieś lewicowe organizacje sobie protestują, ale to znikoma część całego społeczeństwa.

W Brazylii żyje ok. 200 milionów obywateli. W ubóstwie żyje ok. 37 milionów.
Czy jest to znikoma część społeczeństwa? Wydaje mi się, że nie.
I tak my np. płacimy za gaz 4x więcej od Brazylijczyków ( za prąd i paliwo 3x więcej ), a EURO mieliśmy.

Dobrze mieliśmy Euro, Mundialw Brazylii też się odbędzie z tą jednak różnicą, że biedna część brazylijskiego społeczeństwa NIE CHCE mundialu.
To co się tam dzieje przekracza wszelkie granice. Zamieszki, protesty, strajki. Interwencje policji. Poza tym protestujący zapowiedzieli, że nie odpuszczą turystom-kibicom przyjeżdżającym do ich kraju. To chyba jednak o czyms świadczy, nie? Zatem jak najbardziej spodziewam się tego, że kradzieże będą tam na potęgę. Skoro nagminne przestępstwa zdarzają się tam na co dzień, bez wielkich imprez, to co dopiero teraz? Niby porządku ma pilnować 100 tys. policjantów, prawie 60. tys żołnierzy, na co rząd wydał prawie miliard (!) złotych. Całe te mistrzostwa wyniosą ok. 4. miliardów? Może jeszcze więcej?
A miliony ludzi głoduje i żyje w biedzie i oczekuje, że państwo da im godziwe warunki do życia. Ja wiem, że Brazylia zawsze kojarzona jest z futbolem, ja to wszystko rozumiem. Ale jeśli nie ma się pieniędzy, nie ma się warunków, to się nie robi takich imprez.
Żeby zrobić pieprzone autostrady np. w Rio trzeba było zniszczyć slumsy, gdzie mieszkali Ci biedni ludzie. Nie dość, że ludzie nie mieli nic, to jeszcze zniszczyli im dom. I co Ci ludzie mają teraz zrobić? Być szczęśliwi, że jutro zaczyna im się Mundial? Świętować? Kibicować?
Nie sądzę, by ktoś na skraju ubóstwa był zadowolony z takiego obrotu spraw.
Są głodni tytułu jak nikt chyba inny...

Bogaci, piłkarze, przeciętni mieszkańcy Brazylii na pewno. Ale ok. 40 milionów ludzi jest głodnych po prostu. Nie chcą tytułów, tylko kawałka chleba. I to jest przykre. Stracili wszystko, nawet swoje slumsy, ale i tak cały świat nie dostrzega tego, co dzieje się w cieniu tego całego wydarzenia sportowego.
Wyślij prywatną wiadomość
~Patronus Harrego F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2014 18:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 01.04.14
Medale:
Brak

Dużo emocji , dobra gra i beka z Polskiej Reprezentacji Rozbawiony
__________________
Patronus Harrego w skrócie Jeleń
https://www.youtu...iSUqg/feed
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

Pozdrowienia dla drogi Gościu

Mrrrr . Gryfindor !

Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 12-06-2014 05:12
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Skąd masz takie dane?


A Ty masz dane, że ktoś umarł ? Że sobie 300 osób pokrzyczy, to nic nie znaczy. Skoro mamy demokrację, to większość Brazylijczyków jest za organizacją mundialu. I się państwo zgodziło, to niech mają. Nie można wprowadzać terroru dla mniejszości. Ale nikt w 1950 z powodu mś
właśnie nie umarł, bez przesady. Brazylia miała wtedy PKB na poziomie niemal 4,6%.
To co się tam dzieje przekracza wszelkie granice. Zamieszki, protesty, strajki. Interwencje policji. Poza tym protestujący zapowiedzieli, że nie odpuszczą turystom-kibicom przyjeżdżającym do ich kraju.
I coś protesty ucichły...Teraz mamy 'modę' na narzekanie na imprezy sportowe, IO w Pekinie letnie, zimowe w Soczi, za chwilę będzie bulwers, bo Katar. Ciekawe, że IO w 1938 w Berlinie - pan Hitler je organizował jako gospodarz kraju miały mniej krytyki na 'sobie'. Nie popadajmy w hipokryzję, nie przez mś jest na świecie bieda. Jakby np. w Peru zorganizowali, to też źle, Argentyna podobnie. To może niech co 4 lata w Niemczech zawsze będą, bo tam się tak cudnie żyje.

A ja się tam nie boję, i pewnie bym z ochotą w miarę możliwości pojechał. Dzieje to się źle na wschodzie Ukrainy, czy w Korei Północnej. Na drogach rocznie ginie blisko 5 tys/ ludzi, a nikt posiadania samochodu nie zakazuje, bez przesady.

Proponuję tym wszystkim współczującym 'biednym' Brazylijczykom po prostu nie oglądać mundialu. Bo po co ? Jak to takie be, niesprawiedliwe, itp. Solidaryzujcie się poprzez wyłączenie odbiorników. A i tak będzie szaleństwo. Czy w RPA jest luksusowo ? A sobie na wuwuzelach pogwizdali ^^, też się dało.

A ilu z tych biednych to zwyczajne socjale czekające tylko i wyłącznie na zasiłek, no im się nie chce 4 liter ruszyć. Albo złodzieje właśnie, często narkomani. Niech nie zganiają na mundial teraz. Mieć pretensje do garbatego, że ma proste dzieci...

i news z ostatniej chwilki ;p

Argentyna otworzy drzwi dla publiczności na ich dzisiejszym treningu w Belo Horizonte. Tysiące kibiców chciało zakupić bilety,
No to sporo ludzików jednak. I nikt nie protestuje...A incydent się zdarzył. Kilkanaście osób wbiegło na trening, a jeden z nich chciał wyczyścić buty Lionelowi....No straszne rzeczy się tam dzieją xD

a to opinia bezdomnego Brazylijczyka
"Żebrzę, bo nie mam na chleb, ale mundial obejrzę"


i beka z Polskiej Reprezentacji


to co mieli powiedzieć kibice Holandii w 2002 roku...Kluivert był zażenowany wprost ;p
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 12-06-2014 08:06
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2014 21:39
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Czas podsumować mundial Oczko

Chorwaci pojechali do domu, co jest powodem mojego głębokiego smutku. Chociaż nie tak wielkiego jak w 2008, kiedy aż żal było patrzeć na ich rozpacz po przegranym meczu z Turcją. Tak się jakoś złożyło smutno, że ci, którym mogłabym na tegorocznych MŚ kibicować, albo już opuścili Brazylię, albo powinni się pakować: Chorwaci, Hiszpanie, Włosi. Niemcy jeszcze walczą, ale po meczu z Ghaną jestem pełna największych obaw o przyszłość moich kandydatów do zdobycia pucharu Smutny

W całości i w pełnym skupieniu obejrzałam 3 mecze, te w których grała Chorwacja. W ogóle przed MŚ w tabelce zaznaczyłam 7 spotkań, które chciałabym zobaczyć, po czym o 2 zapomniałam, że mają status 'ważne'. Włączyłam na moment Szwajcarię z Francją, ale jakoś mnie nie porwało. Zerknęłam na Włochów i Hiszpanów, ale albo kątem oka, albo tylko na fragment meczu. O, drugą połowę Argentyny z Iranem widziałam i chociaż kibicowałam Argentynie, to strasznie mi było żal, że w samej końcówce Iran stracił bramce. Jednak wolę, jak drużyna ma zdecydowaną przewagę przez całe spotkanie, to bardziej sprawiedliwe niż przegrana w doliczonym czasie.

Im bliżej końca, tym mniej mi się chce na to patrzeć, skoro moi ulubieńcy padają jak kaczki Smutny Zresztą odechciało mi się po zobaczeniu tego, co się działo w dwóch pierwszych spotkaniach grupy A (ave sędziowie!). Zgadzam się, że wczoraj Chorwaci dali ciała i bardzo dobrze, że Meksyk wygrał, bo te dwa uderzenia ręką jednak mogły się odbić czkawką. Ale pierwsze spotkania i to, co sędziowie próbowali zrobić Meksykowi? wtf

Taki jakiś ten mundial obok mnie, gdzie ta euforia sprzed 8 lat?
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2014 00:42
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

To i ja delikatnie podsumuję I etap rozgrywek. No cóż...Europa dała ciała po całości, to jest nokaut. I zganianie, że to wina rozgrywek europejskich...Tak, bo tacy Brazylijczycy/Argentyńczycy/Kolumbijczycy czy nawet Meksykanie grają w białoruskiej lidze...Litości. Hiszpania, Anglia, Bośnia, Chorwacja, Włochy...A jeszcze nie wiadomo jak ze Szwajcarią, Portugalią, Rosją. Latynosi idą jak burza : Chile, Brazylia, Argentyna, Kolumbia, Urugwaj mają już awans ( brak jeszcze Ekwadoru, ale kto wie ), dziś się nieco Grekom upiekło, bo remis też by ich za burtę mundialu wyrzucił.

Moja reprezentacja ukochana ( każdy wie o kogo chodzi ;p ) nie zachwyca, grają brzydko, cześć zawodników jest bez formy, pod presją, cierpią niektórzy na nadciśnienie, te oczekiwania są okropne. Na miejscu Lionela bym chyba nie pojechał ;p Jak on się musi czuć. A prawda taka, że po tych dwóch meczach nie pokazali za wiele, może jutro (tzn. dziś ) w walce o 1 miejsce w grupie, bo bańka pękła, presja spadła, nie można się bawić w nudnych Niemców z lat 90, i po 1;0 jechać. Z drugiej strony co z tego, że w 2006 roku grali najpiękniejszą piłkę, jak w karnych polegli ? Może to jest sposób ? Najmniejszym kosztem sił...Ale mi taka Argentyna nie odpowiada, od ponad 16 lat czekam, czekam...Czy się doczekam ? Myślę, że ćwierćfinał jest w zasięgu, ale dalej trzeba grać już naprawdę po mistrzowsku. Liczę na przełamanie, kolejne gole Messiego (niech zamknie jadaczki krytykom, Bosacki już niechybiony argument ^^ ), bo to geniusz. Wkurza to ciągłe porównywanie : Maradona miał 27 lata jak poprowadził Albicelestes do mistrzostwa w Meksyku. Teraz Messi ma 27 lat...I co z tego ? Co to są za argumenty w ogóle ?

Mundial dalej będę oglądał, czekam na poprawę ARG, bo tylko im kibicuję, nie mam w zanadrzu jeszcze tam kilku reprezentacji, które tak samo uwielbiam, mogę sympatyzować, ale z 1 miejsca oni nigdy nie spadną. Czekam więc na przeciwnika w 1/8 finału, i mam nadzieję, że coś się zmieni, jakiś błysk, luz, klepka, to co potrafią robić, o wiele ładniej od Meksyku czy Chile (których zawsze ogrywają ), przebudź się Argentyno ^^ Amen.

EDYCJA Z DNIA 07.07.2014

No i jednym radość drugim łzy - w turnieju zostały cztery drużyny. Można jakoś podsumować tę złotą czwórkę, zwłaszcza, że tu mam pewien azyl ^^

Poziom fantastyczny, emocje sięgają zenitu. Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z tego, że po 24 latach Argentyna złamała klątwę ćwierćfinałów, i weszła do najlepszej czwórki świata. Oczywiście wielu to w niesmak, bo Albicelestes pokrzyżowali nieco plany fanom, którzy na ich miejscu widzieli Włochów, Anglików, Hiszpanów, Portugalczyków - i wszystkie te reprezentacje zostały w grupach ! Już są w domach. Postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi poszczególnych reprezentacji. Zacznę może od gospodarza Brazylii.

Brazylia Moim zdaniem z tej czwórki jest to najsłabsza drużyna. Tak, tak. A Neymar to 55% jak nie więcej ich potencjału. Atak ? No proszę...W 2002 Ronaldinho, Ronaldo i Rivaldo łącznie zdobyli dla BRA 15 goli ! A teraz ? JO, Fred i Hulk zdobyli razem... 1 gola !!! Jak mecze i styl ? Szczęście pomaga - z Chorwacją pomogli sędziowie, bo nie byli od Chorwatów lepsi, bezbramkowy remis z Meksykiem, wygrana z Kamerunem, który UWAGA jest podejrzany o sprzedaż wszystkich 3 meczów (FIFA wszczęła już oficjalne śledztwo), wstyd i hańba dla lwów, niepotrzebnie przyjechali na Mundial serio, kasa plus kompromitacja. Potem CHILE. I poprzeczka w ostatnich sekundach uratowała Brazylijczyków, lepsi w karnych ( o jednego karnego gwoli ścisłości, czysta loteria )...Mecz słaby, i nikt mi nie wmówi, że Canarinhos zagrali lepiej od Chilijczyków. Potem Kolumbia (szkoda, że wpadają tak zespoły z Ameryki Południowej na siebie, wcześniej COL lepsza od Urugwaju ). Przebudzenie ? Żadnego, absolutnie. Znowu szybka bramka ustawiła mecz - 2 stałe fragmenty gry, dwa gole strzelone przez stoperów (nawiasem mówiąc, to wolny i kartka dla Jamesa są niesłuszne, faulu nie było -gol Davida śliczny, ale...no sędziowie. Teraz z Niemcami. jak będzie ? Pojęcia nie mam. Na tym etapie trudno coś przewidzieć. No to zachodni sąsiedzi.

Niemcy - Nigdy im nie kibicowałem, ale obiektywnie stwierdzam, że to chyba najmocniejsza drużyna - mimo męczarni z Ghaną, USA, Algierią wciąż są faworytami. To najbardziej poukładana drużyna na Mundialu, Loew ma ławkę fantastyczną, może każdego zastąpić w każdej chwili. Brakuje nieco rozgrywającego. Jednak trener Niemców może się poszczycić fenomenalnymi zawodnikami w każdej formacji. Absolutnie się nie zdziwię jak Germany zdobędą tytuł.

Holandia Z jednej strony rozbili Hiszpanów 5:1, a z drugiej nie mogli strzelić Kostaryce gola przez 120 minut ! Potrzebowali aż do tego karnych i triku z bramkarzem. Męczyli się z Meksykiem i ostatnią Australią w grupie. Mimo to nadal są solidną drużyną, i trzeba się ich obawiać. Nieco szwankuje obrona, kto wie czy ich defensywa nie jest najgorsza z pozostałych półfinalistów.

Argentyna Oczywiście to już jest sukces, cel minimum spełniony, Messi w 5 meczach strzelił 4 gole, miał też asystę. Wygląda to dobrze. Szkoda, że kontuzji nabawił się Di Maria, ale wraca Aguero. Obrona też dobra (o dziwo!) - Zabaleta, Garay, no i Mascherano z Barcelony bardzo solidni. Odblokował się Hiquain, trochę rezerwowi zawodzą. Męczyli się w grupie, ale przeciwnicy stawiali straszliwe mury. Tymczasem Szwajcaria jak i Belgia to solidne marki, i w obu trzeba się było nasilić. Styl nie zachwyca, ale czy zawsze ma być pięknie i kończyć się na ćwierćfinale ?

Osobiście skłaniam się ku finałowi Niemcy vs Argentyna, choć liczę na ten południowo-amerykański finisz. Byłoby pięknie ( jak dla mnie ). Czas pokaże, Mundial się kończy, więcej chyba napisać się nie da. Na tym etapie nie ma już niespodzianek, zdecydowanych faworytów, kopciuszków. Ktoś z tej czwórki...Kto ? Serce za Argentyną, rozum za Niemcami - zobaczymy Uśmiech
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 07-07-2014 23:02
Wyślij prywatną wiadomość
~Larry Homar F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2014 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 39
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 07.07.14
Medale:
Brak

Myślę, a nawet jestem pewien, że wynik, jaki wczoraj można było zobaczyć był druzgocący. To takie spokojne określenie... Nie jestem w stanie opisać tego, co wczoraj zobaczyłem. Mecz wyglądał, jak jakiś sparing w lidze okręgowej. Szczerze mówiąc, wiedziałem, że brak Silvy i Neymara da o sobie znać, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Nie będę się krył z tym, że Brazylia była dla mnie faworytem tych mistrzostw, lecz już w fazie grupowej przyprawiali mnie o ból głowy i zszarpane nerwy. Niemcy za to, ledwo co, poradzili sobie w ćwierćfinale i byłem dobrej myśli, że to Canarinhos wyjdą z tego boju zwycięsko. Drużynie z Europy należą się oczywiście gratulacje, bo to Oni zagrają w finale. Uważam się za fana piłki nożnej i twierdziłem, że pojedynek na tak wysokim poziomie, o tak ważne, najważniejsze (!) trofeum dla każdego piłkarza na świecie będzie wyrównany i niezwykle zacięty...
No cóż. Pozostaje jedynie czekać na kolejny półfinał, aż wreszcie na długo oczekiwany finał.
Niech wygra lepszy! Uśmiech
__________________
i2.pinger.pl/pgr80/5f35559f001b588250be3459/1334934105_by_aberis_inner.gif

data.whicdn.com/images/38135004/tumblr_ma47tspffo1qf0zq1o1_500_large.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2014 18:05
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Fakt, wynik druzgocący. Patrzenie na coraz bardziej podłamanego Cesara mogło wzbudzić tylko żal. No, ale z drugiej strony do tej pory Brazylia nie pokazała się na tym mundialu z dobrej strony, a te sędziowskie manipulacje z meczów grupowych po prostu teraz odbiły się potężną czkawką. Przed meczem obawiałam się o wynik nie dlatego, że Brazylijczycy mieliby być lepsi od Niemców (którym kibicowałam), ale właśnie ze względu na wydatną pomoc arbitrów. Dobrze więc, że sędzia nawet nie miał okazji się udzielać, bo Niemcy zwyczajnie nie pozwolili Brazylii nawet myśleć o zwycięstwie. To było przykre, ale sprawiedliwe, nie ma co do tego wątpliwości. Nie tak powinien wyglądać półfinał najważniejszej piłkarskiej imprezy czterolecia, w którym gra legendarna drużyna, i do tego gospodarze. W pełni zasłużone zwycięstwo Niemców. Chociaż ładniej by wyglądało skromne 3:2 Uśmiech


__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Larry Homar F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2014 18:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 39
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 07.07.14
Medale:
Brak

Zgadzam się Uśmiech Zawiodłem się na Hulku i przede wszystkim na Fredzie. Gdy ten napastnik dostał piłkę 'do nogi', cokolwiek, co następnie zrobił, kończyło się fiaskiem. Pomocnicy i obrońcy zagrali dobre spotkania, lecz towarzyszyły im też proste błędy. Luiz Felipe Scolari powinien poszukać nowego zawodnika na szpicę. Szkoda Neymara, chłopak jest wspaniały i ma talent, którego nie można zmarnować Oczko A jaki wynik padnie dziś wieczorem podczas meczu Holandii i Argentyny? Sercem jestem za zespołem z południowej Ameryki, lecz Holandia pokazała na co ich stać Uśmiech
__________________
i2.pinger.pl/pgr80/5f35559f001b588250be3459/1334934105_by_aberis_inner.gif

data.whicdn.com/images/38135004/tumblr_ma47tspffo1qf0zq1o1_500_large.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2014 19:38
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

A ja się nie zawiodłem akurat na nich, bo nie ma prostopadłych podań, nie ma bramek. Najmniej w tym winy akurat napastników. Pisałem we wcześniejszym poście (do sprawdzenia u góry), że Brazylia w tej stawce jest najsłabsza. Nie tyle Niemcy zagrali wyśmienicie, co Brazylijczycy fatalnie...Luiz, Marcelo, Gustavo - słabizna i żenada, po prostu brak słów. Koszmar dla gospodarzy ^^ - szkoda, ale taki jest futbol, który uczy też pokory. No właśnie...Nie za szybko zawisł ten złoty medal na szyjach Niemców ? Bo nie takie cuda się dzieją. II półfinał - faworytem jest Holandia, ale gdyby faworyci mieliby wygrywać, to powinien być finał Hiszpania z kimś a co...Ano nic. Teraz widać ile znaczył Silva w defensywie i Neymar na skrzydle.

Holandia mimo beznadziejnej gry z Kostaryką, przeciętnymi meczami z Australią i Meksykiem powinna wygrać. Może być europejski finał, niech wygra lepszy. Mam nadzieję, że nikomu znowu niczego nie obrzydziłem, tylko dlatego, że wyraziłem swoje zdanie.

Argentyna jest diabelnie - a może anielsko Oczko osłabiona - brak Angela di Marii - jednego z najlepszych piłkarzy świata ( technika, finezja, czytanie gry, waleczność ) - to strata niemal na poziomie Neymara. Dlatego spojrzę chłodnym okiem - jak zawsze przez cały rok LE, LM< Serie A, argentyńska primerka, Holandia ma większe szanse, ale kibicować im nie zamierzam.


EDYCJA : ZNAMY FINALISTÓW !!!

FINAŁ : NIEMCY VS ARGENTYNA

MECZ O 3 MIEJSCE

BRAZYLIA VS HOLANDIA

Wszystko już wiemy, rozstrzygnięcia ostateczne przed nami. Wielkie emocje towarzyszyły dzisiejszemu meczowi, naprawdę jestem wzruszony i radosny jednocześnie, że Argentyna sprostała Holandii, i mówiąc szczerze była lepszym zespołem w tym konkretnym dniu. O brąz zagra Brazylia z Holandią - czego się spodziewać ? Pojęcia nie mam...Po takim blamażu będą gospodarze chcieć wygrać, zdobyć medal, ale czy pozwoli im na to Holandia ?

Finał...Jak w 1986 gdzie Maradona poprowadził Albicelestes do złota, 1990 i udany rewanż Niemców po karnym...Zdecydowanym faworytem są Niemcy, i nie ma co tego ukrywać. Tylko Argentyna to nie Brazylia, a ich obrona mnie zdumiewa ( raptem 3 stracone bramki ), Mascherano był dziś niesamowity, wyłączył całkowicie z gry Roobena, fantastycznie Demichelis i Rojo, mają pakietę, plus Pablo Zabaleta i stoper Garay. Defensywa lepsza od ofensywy - nowość w drużynie z Ameryki Południowej. Daję 70% na zwycięstwo Niemcom, ale te 30% zostawiam dla Argentyńczyków, bo nigdy nic nie wiadomo. No i wróci prawdopodobnie Angel di Maria do gry, naprawdę może być emocjonująco. Niemiecka konsekwencja, precyzja, zgranie kontra argentyńska defensywa i dwaj geniusze w postaci Messiego i Angela. Naprawdę jestem ciekaw jak to się potoczy, Sabella odwaliłeś kawał dobrej roboty, a ARG znowu zdobędzie medal - co najmniej srebrny.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 10-07-2014 01:47
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT