Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 228
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» miłość przez internet
Drukuj temat · miłość przez internet
~Arya F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2010 09:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Czy nie można zakochać się przez internet? Można!

Czytałam ostatnio artykuł o miłościach poznanych na różnych stronach internetowych. Stronach, przeznaczonych właśnie do szukania drugiej połówki. Wypowiadały się osoby, które swoich partnerów, narzeczonych, małżonków, poznały właśnie w internecie. I czy jest to miłość 'gorsza'? Nie! Niektóre takie małżeństwa mają nawet kilkunastoletni staż!

Myślę, ze można zakochać się przez internet - zakochać, nie zauroczyć, co miewają bardzo często $w33t nastolatki. Przez internet można prawie wszystko - poznać drugą osobę, przyjaciela, czy nawet znaleźć partnera na całe życie. Można, bo czemu by nie?
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~Crazy Flower F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2010 14:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2153
Ostrzeżeń: 1
Postów: 308
Data rejestracji: 20.06.10
Medale:
Brak

Cóż, mam co do tego mieszane uczucia. Z jednej strony to jak dla mnie takie... dość dziwne. Żeby kogoś pokochać, trzeba trochę go poznać, a pozory mylą. W internecie ktoś może być zupełnie inny niż w realu, może udawać. Ja to bym się zbytnio w taki związek nie angażowała. Ale z drugiej, jak napisała Arya, czemu by nie? Miłość to miłość, nie ma lepszej albo gorszej, pod względem jej znalezienia. Radziłabym się jednak najpierw upewnić, jaki dany ktoś jest normalnie.
__________________
skiełzło, żesz
www.james-potter.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2010 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Słyszałam dużo razy właśnie, że ludzie poznawali się przez internet i jakoś to się zawsze układało, ale ja powiem, że szczerze wątpię. Jak najbardziej przyjaźń czy znajomość przez internet istnieje, sama jestem tego przykładem mam kilka takich znajomych/przyjaciół z którymi dogaduje się świetnie, ale miłość, - nie wiem jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Fulanita F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2011 13:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Członek GD
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 148
Data rejestracji: 11.01.11
Medale:
Brak

Niestety, coś takiego może zaistnieć. Ale nie ma szansy przetrwać, dlatego niestety. Co komu z osoby, która mieszka na drugim końcu kraju (albo świata) i nie może jej nawet przytulić? Owszem, wypełnia to pustkę, ale nie na długo. A rozstania bolą.
__________________
"Don't call me Nymphadora, Remus," said the young witch with a shudder, "it's Tonks."
"Nymphadora Tonks, who prefers to be known by her surname only," finished Lupin.
"So would you if your fool of a mother had called you Nymphadora," muttered Tonks.


"Remus and Tonks, pale and still and peaceful-looking, apparently asleep beneath the dark, enchanted ceiling.."

Od przebiegłości Ślizgonów
Cnoty Gryfonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS HUFFLEPUFFIE!


hogsmeade.pl/images/hat/hufflepufff.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2012 15:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem takiej miłości w ogóle nie ma. Nawet jak niektórzy myślą, że się zakochali to tylko jakieś niewyraźne złudzenie. Przecież każdy może w internecie zamieścić jakieś nieprawdziwe informacje o sobie samym. Może zamieścić jakieś nie swoje zdjęcie. Ludzie, którzy nigdy się nie spotkali i nie mogą się zakochać.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2012 16:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

A ja się nie zgodzę. Miłość przez Internet jest możliwa, znam nawet jeden, naoczny przykład. Dziewczyna i chłopak, poznali się na takim, jak to, forum internetowym i przez częste kontakty zakochali się w sobie. I nie jest to tzw. miłość przez opisy GG w stylu ''Kocham Cię Misiaczku! <3'', a uczucie, które ma szansę na przetrwanie. Dla chcącego, nic trudnego, można do siebie przyjechać, o ile nie mieszka się w dwóch innych krajach. Fakt, faktem, że znajomość między ludźmi w necie, a realu się różni; na swoim przykładzie nawet zaobserwowałam, że w Internecie można czuć się pewniej. O ile rozmowa, czyli podstawa znajomości w necie, w realu nie zawiedzie, to jest możliwość przetrwania takiego... uczucia. ;]
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Sarah Black F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2012 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 58
Ostrzeżeń: 1
Postów: 23
Data rejestracji: 30.08.12
Medale:
Brak

Dużo jest takich przypadków;)
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!
__________________________________

- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kasia_Potterka F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2012 17:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 305
Ostrzeżeń: 0
Postów: 160
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Nie ma takiej...Zły
__________________
"Każdy z nas ma swoje Westerplatte..."
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 09-12-2012 16:08
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Pewnie że się da, trzeba się tylko postarać, żeby internetowe w tym wszystkim było tylko poznanie, a wszystko inne jak w normalnych związkach.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 22-01-2013 02:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Powiem tak - wraz z kilkoma znajomymi udało nam się poznać i zeswatać naszych wspólnych przyjaciół (choć zabrało nam to sporo czasu, przyznaję), przez Internet właśnie. Znajomość przeniosła się do rzeczywistości i tam rozkwitła dość mocno. Obecnie oboje są zaręczeni, czekają, aż ona skończy studia, a on znajdzie stałą pracę, by wziąć ślub.

Można? Można. Niestety, większość tematu to takie "nie wiem, więc się wypowiem", przy lekturze którego czołobitność o biurko wzrosła u mnie o jakieś over 9000.
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2013 13:12
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Ja już to przerabiałam, ale się nie sprawdza. Wydaje ci się, że znasz tę osobę, ale niestety tylko wydaje. Pisanie zdań do kogoś nie widząc jego twarzy, nie znając głosu, a rozmowa na żywo to zupełnie dwie różne bajki.
Osobiście znam inne przypadki i każde kończyły się na pierwszym spotkaniu.
Uważam, że ludzie powinni poznawać się w tradycyjny sposób. Musi cię coś zaciekawić w ten osobie, ująć. Przez internet nie jest to możliwe. Potem spotykasz się z kimś kogo znasz podobno na wylot, a on zupełnie odbiega od twoich złudnych wyobrażeń. Jeżeli kogoś 'normalnie' poznasz to od razu wiesz jak się zachowuje itp., więc unikniesz niepotrzebnego rozczarowania.
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2013 14:34
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

W temacie jest wyraz "miłość", w pierwszym poście już "związki" - różnica spora. Jeśli chodzi tylko o związki - myślę, że na dłuższą metę nie mają szans na przetrwanie, jeśli na formie internetowej się kończą. Ale jeśli ich początek następuje w sieci, a potem znajomość wychodzi poza internetowe ramy, to jak najbardziej. Dwie osoby z grona moich znajomych poznały swoich aktualnych małżonków przez internet, kilka ładnych lat temu. Teraz oboje są po ślubach, jedna z par ma 2-letniego syna. Mój kolega większość swoich byłych facetów też poznawał przez internet, od 3 lat jest w związku z chłopakiem, którego też poznał przez internet. Zresztą przez pierwszy rok znajomości kontaktowali się tylko przez www i telefon, potem udało im się spotkać (dzieliło ich 500 km) i stworzyć związek. Więc można, chociaż wiadomo, że ryzyko trafienia na psychopatę zawsze istnieje, ale podobnie może być, kiedy poznaje się kogoś "na żywo". Zdrowy rozsądek przede wszystkim. I jak mówił Alastor M. - "stała czujność".
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 10-02-2013 14:37
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2013 16:26
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wszystko zależy od sytuacji. Sama jestem uwikłana w przypadek 'miłości przez internet', z tym że nie zaczęło się to zaraz po poznaniu, a po... niech policzę... 4 latach, w międzyczasie widzieliśmy się raz na jakiś czas, ale nic nie wskazywało na rozwinięcie się tej znajomości, dopiero jakiś czas temu się rozkręciło. Dzieli nas ponad 400 km, ale staramy się spotykać jak najczęściej, niestety przez resztę czasu pozostaje nam gg/skype. Ale lato planujemy spędzić 'w realu' ;>

Jeśli chodzi tylko o związki - myślę, że na dłuższą metę nie mają szans na przetrwanie, jeśli na formie internetowej się kończą. Ale jeśli ich początek następuje w sieci, a potem znajomość wychodzi poza internetowe ramy, to jak najbardziej.

Otóż to, poza tym co to za związek, kiedy nie chce się być blisko kogoś tylko utrzymywać kontakty przez internet?
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Miranda F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2013 16:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 423
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 19.02.13
Medale:
Brak

W życiu nie mogłabym być z kimś w związku przez internet, nawet jeśli wydawałby się nie wiadomo jak cudowny. Ze związkami na odległość też ciężko.. Ale powracając do tematu nie miałabym pewności jaka ta osoba jest w rzeczywistości, w internecie można się wykreować na wiele sposobów. Mam przyjaciółkę, która obecnie w takim związku jest (Chłopak z USA, nigdy się nie widzieli). Życzę im oczywiście szczęścia, ale.. to nie dla mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2013 17:00
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nigdy się nie widzieli? No to powodzenia.
Fakt, jest ciężko, ale da się to wynagrodzić po 2-3-4 tygodniach niewidzenia się Rozbawiony Też nie widziałam siebie w takim związku, ale coś czułam, że los szykuje mi taką niespodziankę Język
Poza tym, hm.. związki przez internet/związki na odległość, wydaje mi się, że niektórzy nie widzą między tym różnicy. Miłość przez internet kojarzy mi się z osobami, które 'są ze sobą', ale nie widziały się nigdy/raz i nie stara się tego rozwinąć, i tu faktycznie, można siebie 'ulepszyć'. Natomiast związek na odległość to coś poważniejszego, równie dobrze może to być związek między osobami, które poznały się przez internet (ale starają się tę znajomość rozwinąć, spotykać się jak najczęściej albo kto wie, nawet zamieszkać razem?), ale też np. facet wyjeżdża za granicę na staż, ale utrzymuje stały kontakt ze swoją partnerką.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Miranda F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 04-03-2013 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 423
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 19.02.13
Medale:
Brak

Racja, związek przez internet a związek na odległość to dwie różne rzeczy. Przez internet (sam internet!) - to dla mnie czysta głupota. Rozumiem, poznać się w taki sposób. Ale być kimś, jeśli się tego kogoś w życiu nie widziało i nie poznało w realu? Zszokowany Związki na odległość są ok, ale też raczej nie dla mnie. Tęsknota by mnie chyba zeżarła od środka...
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT