Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 455
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Geocaching
Drukuj temat · Geocaching
^N F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2014 12:08
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Czym jest geocaching?
Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to proszę, oto bezczelnie skopiowany tekst w wikipedii, żebyście przeczytali sobie, a potem mogli wstać od komputerów, w końcu wyjść na dwór i cieszyć się poszukiwaniami w swojej okolicy:
gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych

Serwisy geocachingowe:
http://www.geocac... - anglojęzyczna, ale bardzo łatwa w obsłudze. Poza tym jest apka na smartfony, więc poszukiwanie keszy w terenie jest ułatwione.
http://www.geocac... - jak ktoś nie umie angielskiego, to proszę oto polska stronka. Gorsza, ale jak się nie umie języków obcych, to sorry.

Osobiście szukam skrytek, czy tam cachy, czy keszy, zależy, jak kto mówi, od jakiegoś... roku? Na razie skupiam się na Wrocławiu, bo tutaj mieszkam i jest w mojej okolicy milion sto keszy, więc próbuje znaleźć je wszystkie. Mam konto założone na geocaching.com, ale jest mi ono potrzebne tylko po to, żeby mieć apke w telefonie. Nie zapisuje żadnych wyników, bo po co? Dla mnie to czysta przyjemność.
Na wyprawy po skrytki najczęściej wybieram się z koleżanką i to ona na swoim koncie zapisuje znalezione kesze. Czasem naprawdę jest trudno coś znaleźć, bo po pierwsze, wszędzie pełno mugoli (tak ludzie szukający keszy nazywają osobników, którzy łażą nieświadomi, że gdzieś w pobliżu ukryty jest kesz i patrzą dziwnie, kiedy grzebiesz w krzakach, dlatego warto na nich uważać!), a po drugie kesze są często schowane tak dobrze, że graniczy z cudem ich znalezienie. Nie mam pojęcia ile już keszy znalazłam, ale sporo, to pewne. Nawet wczoraj dwa znalazłam. :D Jeśli za pierwszym razem nie znajdziecie, to nie zniechęcajcie się! W końcu odkryjecie jakąś skrytkę, a potem będziecie chcieli więcej i więcej! :D
Ogólnie rzecz biorąc geocaching to świetna rozrywka dla Was młodych! Sprawdźcie, czy w Waszej okolicy są jakieś skrytki, jeśli tak, to bierzcie mamę, tatę, babcię, psa, koleżankę, chomika, whatever i ruszajcie na poszukiwania! Zbliżają się wakacje, będziecie gdzieś wyjeżdżać, więc sprawdźcie, czy ktoś gdzieś tam nie schował jakiegoś miłego keszyka. :D
Szczerze zachęcam i polecam tę formę aktywności, bo nie tylko rozwija ciało, ale także umysł. Potrzeba tutaj nieco sprawności fizycznej oraz bystrego oka, ale także sprytu i przebiegłości.

Możliwe, że ktoś z Was zna geocaching, ma na swoim koncie jakieś doświadczenia. Jeśli tak, to zapraszam do wypowiadania się w temacie. Chętnie poczytam. :D

Jak Wam się podoba geocaching? Wiem, że wygląda to chaotycznie, ale wystarczy nieco poczytać (zapraszam na PW, zawsze mogę pomóc nowicjuszom :3) i załapiecie od razu. Mam nadzieję, że staniecie się małymi odkrywcami! <3

I nie, to nie jest reklama.
Edytowane przez N dnia 12-05-2014 12:10
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-05-2014 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Jakieś 2 miesiące temu się tym zainteresowałam, i na razie staram się od kogoś pożyczyć GPS. Ogólnie pomysł fajny.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
~ziemniaczek9 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-05-2014 14:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 201
Ostrzeżeń: 2
Postów: 132
Data rejestracji: 28.04.14
Medale:
Brak

znalazłam jedną paczke geocaching. to super zajęcie Tak!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT