Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 244
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» John Green- Gwiazd naszych wina
Drukuj temat · John Green- Gwiazd naszych wina
~Nerona_58 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2014 19:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Jestem ciekawa waszych opinii na temat jednej z moich ulubionych książek. Czy was też wzruszyła tak jak mnie, bo jest to jedna z tych książek, które na długo zapadają w pamięć. Podzielcie się swoim zdaniem.

''Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat.Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.''

Ja muszę przyznać, że po opisie pomyślałam:
''Znowu kolejna książka o nieszczęśliwej miłości i chorobie, coraz więcej tego.''
Ale tym razem się pomyliłam. Green opisał to w zupełnie inny sposób.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Zosia F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-05-2014 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 192
Data rejestracji: 01.09.11
Medale:
Brak

Muszę przyznać, że sięgnęłam po tą książkę, zachęcona jej popularnością- gdyby nie Tumblr, dowiedziałabym się o niej zapewne dopiero po premierze filmu. Od początku miałam swoje przypuszczenia dotyczące zakończenia, jednak finalnym obrotem spraw byłam naprawdę zaskoczona. W kilku momentach miałam łzy w oczach i historia dała mi trochę do myślenia. Wiem wgl, że piszę, jakbym chciała, a nie mogła, ale jakbym się rozkręciła, zdradziłabym całą fabułę osobom, które jeszcze nie czytały książki, a przypadkiem się tu zaplątały; może sprecyzuję o co mi chodzi, gdy znajdzie się troszkę więcej fanów TFIOS Uśmiech Teraz z niecierpliwością czekam na film Oczko A, i jeszcze jakby było za mało fajnych rzeczy w tej książce- jedną z piosenek promujących film napisał Ed Sheeran- o co więcej mogłabym prosić? Język
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2014 14:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Jeżeli ktoś kiedyś zabłądził na mojego aska/na fp które prowadze, opis może mu się wydać znajomy... Jakoś-tak-wyszło.

Książka jest świetna. Tak po prostu.
I chciałabym ją polecić wszystkim tym, którzy jej nie czytali, bo wszystkie sad emo tumblrowe dziewczynki, 4w5, i tak dalej, i tak dalej. Jest smutna. Jest poruszająca. I trochę taka... Prawdziwa?
Nie płakałam. Ja, ta która płakała za Bertholdtem z SnK, ba, ryczała nad zakończeniem piątego tomu Darów Anioła (fragment z Magnusem i Alecem), i przy Raphaelu, nie uroniła pół łzy nad czymś takim. Bo nie. Bo to jest bardziej prawdziwe niż chińska bajka czy marna literatura dla mas (bez urazy dla nikogo, serio).

I po prostu... Polecam. Tak. Tak sobie, o.
Nie wiem co z innymi książkami tego autora, przez zasyp sezonowych fanów zwyczajnie boję się po nie sięgnąć, ale chyba to zrobię, bo Gwiazd naszych wina mnie nie rozczarowała. Chociaż mnie całkiem rozwaliło.
Green genialnie pisze - ten cały komizm, metafory, i po prostu takie... No, nie wiem jak to ująć.
Filmu miałam nie oglądac, ale obejrzałam, i jestem zawiedziona mocno 9mój chichot przy cytacie 'zaświeciłem sie jak choinka' wywabił z pokoju mojego brata, który się zapytał co mi odwala, także ten)
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
#Ginny Evans F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2014 15:24
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

Ja również dowiedziałam się o Gwiazd Naszych Wina z tumblr'a (jako z najlepszego źródła fandomowej wiedzy). Była to pierwsza powieść Greena, którą przeczytałam. Muszę przyznać, że książka mi się podobała, mimo że zazwyczaj nie czytam obyczajówek. Już od pierwszego zdania o depresji się wciągnęłam w wir akcji. Moim ulubionym cytatem są słowa Isaaca , o tym jakby naukowcy wynaleźli sztuczne oczy...(nie będę cytować, żeby przypadkiem nie zdradzić szczegółów fabuły). Poza tym cały wątek z papierosem - metaforą też był ciekawy, taki inspirujący. Najważniejsze pytanie - czy płakałam? - nie, co prawda zaszkliły mi się oczy, ale łez nie było. Ogólnie książka jest godna polecenia, jednak wydaje mi się, że w oryginale robi większe wrażenie na czytelniku. Nie okłamujmy się, wszystkie te charakterystyczne cytaty lepiej brzmią po angielsku, niż po polsku.

Co więcej, mimo że jest to tylko jedna powieść, godne uwagi jest to, że przyczyniła się do zainicjowania wielu akcji i działań. Akcja, w której wiele osób obcinało swoje włosy, by ofiarować je organizacjom charytatywnym, zajmującym się pomocą chorym na raka, naprawdę mnie wzruszyła.

Jeśli chodzi o film, to nie wiem czemu, ale podczas seansu w kinie, cały czas się uśmiechałam (no, prawie cały czas). Myślę, że była to dobra ekranizacja, tylko szkoda, ze nie załączyli cameo Johna do wersji kinowej. Poza tym zakochałam się w piosence Birdy - Not about Angels po obejrzenie filmu.
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2015 23:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Nie czytam tego typu książek, jednak ta mi się bardzo spodobała. Podczas czytania GNW kilka razy miałam łzy w oczach. Parę razy zdenerwował mnie jakiś bohater lub jego zachowanie. (Zdarza się to jednak przy czytaniu wielu książek.) Jest to jedna z tych książek i które dają dużo do myślenia.
Polecam serdecznie
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona_182312 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04-04-2015 12:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 690
Data rejestracji: 24.09.11
Medale:
Brak

Z serii: Nie znam się, to się wypowiem!
Cóóóż. Książka została mi opowiedziana co do słowa. Wielokrotnie ją przeglądałam. Oglądałam film. Historię znam na blachę.
Po obejrzeniu wreszcie ekranizacji, po licznych walkach z samą sobą, wymieniłam się z przyjaciółką swoimi refleksjami. Gdy na pytanie "Ile razy płakałaś?" odpowiedziałam "Zero", myślałam, że oczy wyjdą jej z orbit. "A ulubiona postać? - Peter. Ten wredny pisarz". Kiedy już dowiedziałam się, że jestem zimną s*ką, miałam okazję to wytłumaczyć. Książka i cała historia jest DOBRA, aczkolwiek bardzo mocno przekoloryzowana, bo Green uwielbia wyolbrzymianie. Daje szczęście bohaterom, a potem je zabiera. Nie wierzysz? Łatwo można się przekonać po JAKIEJKOLWIEK jego powieści. A czemu Peter? Był tam jedyną PRAWDZIWĄ postacią, która po ludzku oddziaływała na to, co ją spotkało. A nie "Okej. Mam raka. Jakoś przeżyję". Owszem, książka porusza ważny problem umierania i tego, ze ludzie chorzy, i nie tylko, chcą przeżyć swoje życie tak jak marzą.
Może nie jestem wystarczająco "dojrzała" na tę historię? Włączmy wyobraźnię. Mój chłopak mówi mi, że ma raka na całej powierzchni ciała i niedługo umrze. W sercu zrobiłoby mi się pusto jak w żydowskim sklepie. Nastolatki MYŚLĄ. Nastolatki CZUJĄ. Mimo tego, co niektórzy mówią i myślą. Także właśnie dlatego wobec tej powieści mam mieszane uczucia. Ukazuje problemy dojrzewania, jak i dużo poważniejsze, a jednocześnie w zbyt... dynamiczny i przesadzony dla mnie sposób. Chyba po prostu nie mój gust Oczko
__________________
Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,

Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. <3

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

i58.tinypic.com/263fp1x_th.gif

Edytowane przez hermiona_182312 dnia 04-04-2015 12:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-04-2015 13:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Ta książka została mi polecona i wtedy jakoś nie miałam ochoty jej czytać. Znowu o miłości mój Boże ..... Ale kiedy w końcu się za nią wzięłam całkowicie zmieniłam zdanie. To naprawdę świetna książka i serdecznie polecam :D Green dokładnie wiedział co chciał przekazać i na mnie "Gwiazd naszych wina" zrobiła ogromne wrażenie.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT