Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 141
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo
Drukuj temat · Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo
~BellaTrixi F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 18:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 335
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 24.06.09
Medale:
Brak

Uwielbiam tą sagę RozbawionyRozbawiony tak jak jej kontynułacje : Saga o Czarnoksiężniku i o Królestwie Światła Uśmiech
Szczerze to wynam iż głównie podobają mi się wybrane książki, a moimi ulubionymi postaciami są Villemo i Dominik <3
Chantie_Chant tak pięknie komentujesz, a jak ze mną o nich rozmawiałaś to troszku inaczej to wyglądało xD Ale nie winie Cie ja je przeczytałam wszystkie, przyznam, że są płytkie ale wciągające...
Co nie zmienia faktu, że je uwielbiam xD
Mam wszystkie 47 w domciu na własność, z czego mam jeszcze 1 część w wydaniu z biblioteki <za złotówkę kupiłam>. Składałam się z siostrą i nie żałuję Oczko
Dzięki nim pokochałam Norwegię, a dzięki SoCz pokochałam Islandie ^^
__________________
A Ty, krwawą żądzą pijana,
straszliwe pokochałaś grzechy...
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 21:10
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ha no pewnie, że znam tą sagę, kiedyś się przeczytało kilka tomów tego, a jakie i ich tytuły to ja kompletnie nie pamiętam. Czego, czytałam, głupia byłam, koleżanka mi pożyczała a ja czytałam z nudów... ^^ Jak pamiętam książki ciekawe zbytnio nie były a czasami, że czasami nawet nie wiem dlaczego to czytałam.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~LisaRiddle F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 22:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Taa.... Saga o ludziach lodu to jest to .. Czytałam wszystkie 47 tomów choć pod konic zaczęło ( według mnie ) się robić troche nudno ale i tak fajna saga. Jedna z najlepszych jakie czytałam.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Chantie_Chant F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 22:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Moja droga BellaTrixi, mówiłam ci dokładnie to samo tylko łagodniej xD
Zresztą przyznałam, że z tych płytkich książek mimo wszystko mam jedną ulubioną, i nawet mogę określić ulubione postacie, a to, ze występują tylko w jednym tomie a nie w 8 czy 10 to już nie moja wina;P
A są to mianowicie Tamlin i Vanja i szkoda, że tak o nich mało było, bo już powstawało coś głębszegoUśmiech
Okej, lubię też Christe i Linde-Lou, ale to tylko dlatego, zę są spokrewnieni z Tamlinem i Vanją;D
Poczytać można, każdy jak starczy mu cierpliwości znajdzie coś co go zaciekawi w tych książkach (trochę to podobne do Sienkiewicza, on też próbował pisać dla wszystkich o wszystkim i mu coś to nie wyszło xD))
__________________
"Tysiące nocy będą należały do ciebie, byś mógł ujrzeć światło, jakiego żaden śmiertelny jeszcze nigdy nie widział, byś mógł odebrać odległym gwiazdom nie kończącą się iluminację, która pozwoli ci - jak Prometeuszowi- wszystko zrozumieć."
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine Lestrange F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2009 18:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Nie przeczytałam jeszcze całej sagi (jestem na 29 tomie - "Miłość Lucyfera"Oczko ale nie zamierzam na tym skończyć. Natknęłam się w Internecie na tę sagę, więc postanowiłam przeczytać. Okazało się, że od wielu lat znajduje się ona w moim pokoju, jednak nie sięgałam po nią, myśląc, że to któryś z Harlequinów; co za szczęście, że się pomyliłam! Podobają mi się czary i magia zawarta w książce, odległe podróże, to, że w każdym pokoleniu jest ktoś oryginalny, że niemal każdą postać poznajemy dosyć dogłębnie... A te erotyczne elementy? Książka wcale na nich nie traci; wręcz przeciwnie, zyskuje. Bo przecież miłość to nie tylko ta emocjonalna więź, ale również fizyczna. Więc dlaczego to pominąć?
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 21:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

"Walczyłam" z sagą przez jakiś czasi dotarłam do 15 tomu i dalej nie mogłam. Fabuła się zaczęła powtarzać: Dziecko, Ślub, miłość po grób i od nowa. Na początku było to całkiem wciągające, romanse, przekleństwo itd. Ale sądze, że nie była bym wstanie przeczytać kolejnych tomów (podziwiam tych, którzy temu podołali). Moi ulubieni bohaterzy to :
- Sol
- Tengel Dobry
- I taki ziomek z 15 tomu z okaleczioną nogą- niestety nie pamiętam jego pięknego imienia Rozbawiony
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Rass F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2010 19:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 877
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 12.09.10
Medale:
Brak

Bardzo fajne książki. Przeczytałam tylko 29 tomów i mi mama zabrała bo powiedziała że 'to nie dla osób w moim wieku'' -.- . Ale teraz mi się przypomniało i zaraz ściągnę ebooki Rozbawiony Wciągające.
__________________
Ojj... długo mnie nie było...

A Slytherin, bez wątpienia, pomaga osiągnąć wielkość.

Śmiesz zaprzeczyć?


Pozdrowienia dla całego Hogs (Tak, nie chce mi się wszystkich wymieniać Rozbawiony)
Wyślij prywatną wiadomość
~Crazy Flower F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2010 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2153
Ostrzeżeń: 1
Postów: 308
Data rejestracji: 20.06.10
Medale:
Brak

Nie, nie, nie.
Stanowczo nie.

Moja siostra zakochała się w tej książce i przy okazji w Skandynawii. Do Skandynawii raczej nic nie mam, ładny kraj, ale Saga o Ludziach Lodu... Przeczytała ją, później inne podobne romansidła, aż w końcu obejrzała Zmierzch <załamuje ręce> Nigdy bym się po niej nie spodziewała, że będzie czytać/oglądać takie 'Ochy i Achy'.
Oczywiście teraz się nie znosimy i prowadzimy zawzięte kłótnie HP vs. Ochy i Achy.
Pierdz**li mi nad głową i patrzy w ekran, kiedy urzęduję na Hogsie, że co to ma być, na jakim debilstwie ty siedzisz, wyłącz to. Sra**e w banie. Co, ona mi będzie zabraniać wchodzić na Hogs, czy jak? O.o Mama się pyta, co tam robi się na Hogs, na to Natalia, bo o niej mowa, wyskakuje z tekstami 'Spadajcie, nie mam ochoty tego słuchać, bleble'. A o Ludziach Lodu przy każdej okazji. Mądrzejsza jestem - jak mi się nie podoba coś, o czym opowiada ktoś, to wychodzę, co mi tam, niech sobie papla... Teraz robię jej na złość, w pewnym stopniu, bo rodzice lubią HP i chętnie o tym słuchają/pytają się. A ona nadal tego słucha Happy
A więc wywnioskowałam, że to wszystko przez Sagę o Ludziach Lodu, która rozpoczęła to zachłanne ochachomaniactwo. Zresztą ona sama powiedziała, że to dzięki tej książce.
Nie przeczytam.
__________________
skiełzło, żesz

Edytowane przez Crazy Flower dnia 12-09-2010 19:47
www.james-potter.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2011 21:01
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Bardzo lubię tę sagę, do innych (póki co), nie jestem przekonana. Jest i magia i miłość i przygody.
Na początku strasznie denerwowały mnie i trochę przerażały sceny erotyczne, ale musiałam się z tym pogodzićOczko
Przeczytałam wszystkie części i spodobały mi się; jedne mniej inne więcej.
Moim zdaniem najlepsze momenty to walka Wybranych z Tengelem Złym.
O książkach Margit Sandemo powiedziała mi kuzynka. Na początku przeczytałam tylko 10 tomów (tylko tyle dorwałam), ale w te wakacje przeczytałam całość.
Moi ulubieni bohaterowie: Marco, Sol, Saga, Nataniel, Hilda, Tarjei.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~SolAngelika F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 06-09-2012 16:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 05.09.12
Medale:
Brak

Obecnie będę czytała tom 26 "Dom w Eldafjord". To jest wspaniała saga. Moja ulubiona bohaterka to Villemo, a bohater Heike. Gorąco polecam! Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT