Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 321
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Czara Ognia
»»» Nietypowa ochrona
Drukuj temat · Nietypowa ochrona
!mniszek_pospolity F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2013 13:30
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ostatnio obejrzałem kolejny raz "Czarę Ognia". Zastanowiła mnie tam jedna ze scen.
Chodzi o tę, w której Harry dołącza do trójki zawodników. Za nim wbiega Dumbledore, Karkarow, madame Maxime, Mcgonagall, Snape i Moody. Po krzykach, wypytaniu Pottera czy wrzucił swoje nazwisko do czary, słownych utarczkach Albus zaczyna zastanawiać się co dalej począć.

Minewra proponuje aby nie dopuścić Harrego do turnieju, uważając że jest to szalenie niebezpiecznie i jej reprezentant Gryffindoru może stracić życie.

Tymczasem Severus radzi aby "pozwolić dalej rozwijać się wypadkom". I to mnie najbardziej zastanawia. Z tego co wiemy to chronił Chłopca który przeżył, gdy tylko przekroczył progi zamku... Powinien raczej chcieć aby Potter nie brał udziału w turnieju - byłby jak najbardziej bezpieczny, a tu wychodzi, że chce świadomie wepchnąć go w "zabawę", która może zakończyć się tragicznie. ( chodzi o film, nie pamiętam już dokładnie jak było to przedstawione w książce )

PS Aha, był jeszcze Barty Crouch ( senior )
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 12-02-2013 16:50
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2013 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Severus przez 3 lata wyraźnie życzył Harry'emu śmierci (przynajmniej starał się utrzymywać takie pozory), każdy wiedział, że tych dwóch nie darzy siebie sympatią. I wydałoby sięto trochę dziwne, żeby nagle nie chciał wystawiać go w morderczych zawodach Język
__________________
31.media.tumblr.com/a93c3567e09506671fd5d2e9c640dbf4/tumblr_mztmp3fg1z1t6g372o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2013 17:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Wszystko pięknie by się układało, ale Harry bardzo dobrze wiedział, że podczas meczu quditcha, gdy Quirell próbował zrzucić go z miotły, to Snape go ratował.

Z tego co pamiętam, to Karkarow był przeciwny, aby Potter wziął udział w zawodach. Severus jeszcze nie mógł wiedzieć, że zamierza uciec, gdy Czarny Pan powróci. Czyż nie mógł się obawiać, że Igor powróci i oznajmi Sami Wiecie Komu, że Mistrz Eliksirów na siłę wpycha chłopaka do zawodów chcąc przysporzyć mu jeszcze większej sławy ?

A z drugiej strony Barty Crouch Jr w postaci Moodego chciał, żeby Harry wystartował w zawodach - w wiadomym celu. Tylko, że nawet sam Dumbledore wówczas nie wiedział, że to fałszywy nauczyciel OPCM. Pogmatwana sprawa ( ale chyba tylko w filmie ) - tam zawsze coś dodadzą, co nie jest zgodne z treścią książki...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~MagicBella F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2013 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 158
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 26.11.12
Medale:
Brak

Ja uważam że Severus wiedział że Czarny Pan w końcu powróci i chciał stwarzac pozory że chłopca nienawidzi. Przecież inni nie mogli wiedziec że chce ratowac Harry'ego.
__________________
24.media.tumblr.com/8386f7c9f0aef5fd97837c629d557e46/tumblr_mj1x4u8Akv1s5t0y3o1_500.gif


Pozdrawiam wszystkich którzy mnie pozdrawiają chociaż nie wiem dlaczego xD



hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2013 10:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Tylko z tym ratowaniem życia w pierwszej części to było tak, że Harry się dowiedział, że "James uratował Snape'owi życie" (chodziło o to, jak wlazł w tunel przy Wierzbie, ale Harry tych szczegółów na razie nie poznał), więc wtedy Mistrz Eliksirów w sumie miał jakiśtam powód, by go ratować... Ale przecież i tak starał sie mocno uprzykrzać mu życie, a że w tym roku "zastosowano szczególne środki ostrożności", by zawodnicy nie stracili życia, to mógł śmiało chcieć wepchnąć Harry'ego w te zawody...
__________________
31.media.tumblr.com/a93c3567e09506671fd5d2e9c640dbf4/tumblr_mztmp3fg1z1t6g372o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2013 11:38
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Hmmm... a mi wydawało się, że Severus chronił Harrego na prośbę Albusa. W "Opowieści Księcia" jest wyraźnie napisane, że Dumbledore go o to prosi - Snape zgadza się, ale pod warunkiem, że nikt się o tym nie dowie...

Ukazane jest nawet wspomnienie, w którym dyrektor siedząc przy biurku poleca Severusowi, by ten "miał oko na Quirella" - czy też, żeby go pilnował.
Z tego powodu do sędziowania następnego meczu wyznaczono właśnie Snape'a, żeby nie powtórzył się kolejny atak na Harrego.

W "Więźniu Azkabanu" jest fantastyczna scena, kiedy to nauczyciel eliksirów osłania własnym ciałem Harrego i przyjaciół przed przemienionym w wilkołaka Lupinem.

Wychwyciłem też błąd w I części. Otóż na feralnym meczu był obecny Dumbledore, a przecież opętany przez Czarnego Pana Quirell nigdy nie zdecydowałby się na taki ruch w obecności dyrektora.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2013 18:53
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Relacje pomiędzy tymi dwoma postaciami są niezwykle złożone. Severus z jednej strony pałał do Pottera nienawiścią, bo uważał, że jest taki sam jak ojciec. Ponadto nie mógł zdzierżyć, że to nie on jest 'jego' ojcem, czyli dziecka swojej prawdziwej miłości. Z drugiej strony był też potomkiem Lily, miał jej oczy i ilekroć Snape patrzył na niego miał w myślach obraz jego matki.
Myślę, że ta sytuacja bardzo mu ciążyła i był rozdarty wewnętrznie pomiędzy nienawiścią i cieniem sympatii. Chciał pogrywać życiem Harry'ego by w obliczu realnego zagrożenia go ocalić.
Ponadto był nauczycielem, pedagogiem, miał kontakt z dziećmi/młodzieżą, więc musiał mieć na uwadze dobro swoich uczniów. Był jaki był, ale każdy człowiek ma pewne zasady, których się trzyma.
__________________
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2013 01:35
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Nie przypominam sobie żeby Severus powiedział coś takiego w książce. Ale jeśli nawet chciał pozwolić rozwijać się wypadkom, to dlatego, że zdawał sobie sprawę, iż osoba, której nazwisko wyrzuciła Czara, MUSIi wziąć udział w Turnieju. Nie było innej możliwości, jak dopuścić do startu Pottera. Poza tym, nagle miał zacząć krzyczeć: "Nie, ten chłopiec nie może wziąć udziału w turnieju, nie może mu się nic stać, ja go muszę chronić!"? Swoim zwyczajem nie dał po sobie poznać, że go to w ogóle obchodzi, przy okazji troszkę ironizując i obrażając Harry'ego. Padły tam słowa o tym, że Potter łamie szkolny regulamin od kiedy tylko pojawił się w Hogwarcie.
Musiał też zdawać sobie sprawę, że nazwisko Pottera nie trafiło do Czary przypadkowo - że mógł je tam wrzucić ktoś, komu zależało na śmierci Harry'ego. Myślę, że jednym z jego podejrzanych był Karkarow, a oburzenie Igora odebrał jako dobrą grę aktorską.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~xFleur_Delacourx F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2013 06:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 426
Ostrzeżeń: 0
Postów: 153
Data rejestracji: 19.12.12
Medale:
Brak

Zapewne był przekonany ze to jakeś przeznaczenie i że Potter musi wziać udzial w tym Turnieju nawet jesli przegra i straci życie,co by go zapewne ucieszylo :/
__________________
De Serpentard ruse
Poufsouffle cretinisme
Serdaigle propre omniscience
Mefiez-vous nous Gryfindorze!!!
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2013 10:14
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Pierwsza sprawa : w książce chyba tego nie mówi. Temat założyłem w dziale "Filmy", a w ekranizacji "Czary Ognia" jak najbardziej takie słowa padają.
Druga : No ja naprawdę szczerzę wątpię ( biorąc pod uwagę całą serię ), że Severusa ucieszyłaby śmierć Pottera. To po kiego grzyba chronił go przez siedem lat ? Wiemy po co - nie po to, żeby podlizać się Albusowi, odpada też wersja z masochizmem - Snape czujący fizyczny ból, gdy ratuje Harrego...teoria jak dla mnie nie do przyjęcia.

Robił to dla Lilly - to oczywista rzecz, i nawet jeżeli nie darzył Pottera szczególną sympatią, to nie wyobrażam go sobie śmiejącego się na pogrzebie Wybrańca...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~harry57 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2013 11:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 165
Ostrzeżeń: 1
Postów: 69
Data rejestracji: 02.03.13
Medale:
Brak

Słuchaj w tedy była tam McGonagall, która nie wiedziała o tym układzie z Albusem. A ona już wiedziała, że Snape nie lubi Harry'ego więc musiał powiedzieć to co by powiedział, gdyby nie musiał chronić Harry'ego

__________________
Pozdrawiam Cię drogi Gościu Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2013 16:33
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Uważam, że Minewra Mcgonagall nie stanowiła żadnego problemu. Bardziej obstawiałbym teorię mówiącą o tym, że Severus zachowuje się tak przy Igorze. Moim zdaniem opiekunka Gryffindoru coś jednak wiedziała, a z całą pewnością podejrzewała co do tego "układu" Albusa ze Snape'em.

Była nauczycielką w Hogwarcie, gdy naukę rozpoczynał przyszły opiekun Slytherinu. Musiała orientować się, że pasjonuje go czarna magia, ma wśród przyjaciół podejrzanych typów, takich jak Avery czy Mulciber. W VI tomie mówi, że znając przeszłość Severusa wszyscy się zastanawiali dlaczego dyrektor mu ufa. Dodaje też, że "złego słowa nie można było o nim powiedzieć w pobliżu Dumbledore'a".

Zwróćcie uwagę, że Snape chce aby Harry wziął udział w TT tylko w filmie. W książce wyjaśnia Karkarowowi, że Potter łamie regulamin itd...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2013 18:37
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

mniszek_pospolity napisał/a:
Pierwsza sprawa : w książce chyba tego nie mówi. Temat założyłem w dziale "Filmy", a w ekranizacji "Czary Ognia" jak najbardziej takie słowa padają.

Tak, zauważyłam,że ten wątek jest w dziale "filmy", nie zarzucałam Ci błędu. Raczej wyraziłam dezaprobatę na wieść, że filmowców znowu poniosło w temacie nadinterpretacji treści książki.

xFleur_Delacourx napisał/a:
Zapewne był przekonany ze to jakeś przeznaczenie i że Potter musi wziać udzial w tym Turnieju nawet jesli przegra i straci życie,co by go zapewne ucieszylo :/

Oj, raczej by go nie ucieszyło Oczko nie po to przez lata walczył ze swoimi skrajnymi uczuciami - nienawiścią do Jamesa i miłością do Lily, które były skupione na Harry'm, nie po to go chronił, nie po to narażał życie, współpracując z Dumbledore'm, żeby teraz cieszyć się na myśl o śmierci Pottera.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 11-03-2013 22:43
Wyślij prywatną wiadomość
~wojciec15 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2013 21:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 294
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 14.07.13
Medale:
Brak

Ja też przychylam się do wersji, że to filmowców poniosła wyobraźnia. Skąd oni mogli wtedy wiedzieć o umowie Albusa z Severusem. Oni mogli wiedzieć tylko to, że Albus pod koniec pierwszej części mówi Harry'emu że Snape nie mógł znieść myśli, że ma dług wdzięczności wobec jego ojca i dlatego chronił go w tym roku bo czuł że w jakiś sposób go spłaca. Więc pewnie wydedukowali, że skoro Sevek już spłacił jakiś tam dług, to już może spokojnie życzyć mu śmierci. Uśmiech
__________________
,,Longbottom, gdyby mózgi były ze złota, byłbyś biedniejszy od Weasleya, a to już jest nie lada wyczyn.'' - Draco Malfoy
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamila2802 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2013 22:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 194
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Brak

xFleur_Delacourx napisał/a:
Zapewne był przekonany ze to jakeś przeznaczenie i że Potter musi wziać udzial w tym Turnieju nawet jesli przegra i straci życie,co by go zapewne ucieszylo :/


Sądzę, że Severus Snape nie miałby powodów do radości, gdyż starał się za wszelką cenę chronić chłopca w imię miłości do Lily Evans...
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT