Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 165
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Pamiętnik
Drukuj temat · Pamiętnik
~Kinga F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2008 10:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ostatnio z okazji dnia chłopca całą klasą oglądaliśmy "Pamiętnik".
Opowiada on historię miłości Allie - bogatej dziewczyny z miasta i Noah - biednego chłopca ze wsi, która rozpoczęła się podczas wakacji roku 1940. Na przeszkodzie stanęły jej nie tylko różnice klasowe i materialne, ale także niechęć rodziców dziewczyny, którzy posunęli się nawet do przechwytywania listów od walczącego na wojnie chłopaka...
Narratorem jest tu jeden z pensjonariuszy domu opieki czytającego tę opowieść cierpiącej na Alzhiemera kobiecie w nadziei, że dzięki temu odzyska ona pamięć.

Kiedy powiedziano mi, że film zrealizowany jest na podstawie powieści Nicolasa Sparksa, przestałam liczyć na porządną fabułę. Nie pomyliłam się - film jest przewidywalny do bólu, od pierwszych minut filmu wiadomo, jak zakończy się ta opowieść i kto jest kim (mam tu na myśli pensjonariuszy). Cóż, ja po prostu nie lubię ckliwych miłosnych historii. Jednak pozostałe dziewczyny były zachwycone. Kiedy ja miałam ochotę parsknąć śmiechem, one się wzruszały - w końcu to klasyczny wyciskacz łez.

A jakie są Wasze odczucia na temat tego filmu? Podobał się Wam, czy może podzielacie moją opinię?

EDIT: Może sprecyzuję - powodem mojego śmiechu była nie tyle sama scena, ale źle dobrana, strasznie patetyczna muzyka.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon

Edytowane przez Kinga dnia 06-12-2008 21:41
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Blair F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2008 10:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dla mnie film był piękny. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych. Być może i jest to typowy wyciskacz łez, ale historia w nim przedstawiona jest wspaniała, pokazuje że wielka, prawdziwa miłość może przetrwać nawet wiele lat. Oczywiście popłakałam się w kilku momentach, jak to ostatnio ze mną bywa.

Wiem, może i jestem głupia, ale po obejrzeniu tego filmu trochę się zdołowałam. xD Zaczęłam bardziej myśleć o śmierci, starości i w ogóle o późniejszym życiu. Kilka moich koleżanek miało podobnie. Więc nie jest to film dla wszystkich, tak myślę.
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2008 13:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

O filmie usłyszałam od mojej byłej przyjaciółki, która opowiedziała mi praktycznie całość. No cóż, nie było mi dane samemu się dowiedzieć, jakie było zakończenie - tak, jak wspomniałam, koleżanka mi o wszystkim opowiedziała. Z początku historia wydawała mi się piękna, zwłaszcza to, co chłopak zrobił dla Allie - odbudował stary dom i zrobił to, o czym ona marzyła.
Postanowiłam film obejrzeć i wydać własną opinię. I zgodzę się z Tobą, Kingo - to jest typowy wyciskacz łez, ale film ogółem pokazuje, choć przewidywalną, to jednak wspaniałą historię. Nie wszyscy byli na końcu szczęśliwi - chociażby narzeczony dziewczyny. Po to są właśnie filmy o miłości - żeby pokazywać, że istnieć mogą jednak happy endy, być może nie zawsze w życiu, ale przynajmniej w filmie. Pozwalają uwierzyć, że może istnieć coś takiego, jak miłość do końca życia. I my, naiwne, dajemy się temu uwieść.
Cóż, ja tam nie śmiałam się z ani jednej sceny, gdzie to nie było dane. Bardzo podobała mi się gra aktorów, uczucie między nimi biło na kilometr. Nie wiem, czy film zyskał wielką sławę, ale ja staram się dostrzegać tę lepszą stronę. Wredny
Nie rozumiem tylko końcówki filmu. Była tam scena, jak Noah i Allie (już starzy) leżą oboje na łóżku i przychodzi pielęgniarka. Czy oni wtedy umarli?
Wyślij prywatną wiadomość
~pencka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 13:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 295
Ostrzeżeń: 1
Postów: 102
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Ten film jest przepiękny ... Pamiętam jak go oglądałam pierwszy raz to strasznie się popłakałam... Dobrze, że byłam sama w pokoju bo co by sobie o mnie rodzina pomyślała ;D Naprawdę polecam go wszystkim ...

~Cee
Nie rozumiem tylko końcówki filmu. Była tam scena, jak Noah i Allie (już starzy) leżą oboje na łóżku i przychodzi pielęgniarka. Czy oni wtedy umarli?

Też tego nie zrozumiałam ;P Pozdrawiam ;*;*
__________________
Pencu ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2010 19:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Oczywiście, że się z tobą nie zgodzę Kingo ponieważ nie mieści mi się to w głowie jak można powiedzieć jakiekolwiek złe słowo na temat tego filmu <olaboga> - to chyba jakiś żart i to w dodatku nieśmieszny Zniesmaczony
Film jest genialny, zawsze chciałam go oglądnąć a tu masz właśnie wczoraj wyemitowali go na TVN'ie.

Tak Pencka na końcu filmu oni umarli.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2010 21:25
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Już od jakiegoś czasu chciałam oglądnąć ten film, a spowodowane było to, że jest to ulubiony film Zbyszka Bartmana ;p Jako fanka siatkówki i fanka tego siatkarza, byłam ciekawa (szczególnie, że wiedziała, że jest to film o miłości O.o). Koleżanka, która miała "Pamiętnik" w domu, obiecywała, że przyniesie mi go od paru tygodni. Jednak jako osoba, która z lubością czyta gazetę telewizyjną natrafiłam na wiadomość, że będzie on emitowany na tvn xD Bardzo się cieszyła. Oglądnęłam od początku do końca i bardzo mi się podobał. Przede wszystkim polubiłam głównych bohaterów (a w takich filmach to szczególnie ważne). Jedyne, co to nie podobało mi się za bardzo zakończenie. Koleżanka, która już to oglądała mówiła, że "była zaskoczona" i "popłakała się". Ponieważ ja nie odczułam żadnych z tych emocji, byłam zdumiona, ale film naprawdę niezły ^^
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~ta sama maggie F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12-06-2010 17:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2220
Ostrzeżeń: 2
Postów: 369
Data rejestracji: 07.05.10
Medale:
Brak

świetny film piekna miłość która była rozdzielona na wiele lat ale i tak poźniej się odradza.

Kocham ten film ogladałam go dużo razy ale i tak będe go ogladać gdy tylko nadaży sie okazja. Aktorzy świetni. Moja ulubioną sceną jest gdy ona przymierza suknie a nagle patrzy do gazety i widzi go na okładce koło domu który obiecał że kupi i wyremontuje po to aby kiedyś mogli w nim zamieszkać.

Naprawdę polecam ten film Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2010 22:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

za nim napisze o filmie:
Nicolas Sparks to niezaprzeczalny mistrz sqwojego gatunku-to jak Stephen King dla horroruOczkoJego książki są pełne emocji,życiowej nauki i tego czegoś co skłania czytelnika do kolejnej lektury napisanej jego ręką-pamiętam jak czytałam "Pamiętnik" i zastanawiałam się jaka mogłaby być jego ekranizacja...Ryan i Rachel nie zawiedli..bardzo ładny film-choć oczywiście zakończenie zmienili...ale i tak mi się podobałOczko
Tym których zauroczyła historia Noaha i Allie polecam film "Ty i Ja" z Kajol i Ajayem Devganem..tam historia jest całkiem podobna z tym,że główna bohaterka zaczyna chorować w wieku ...28 lat-jak zaczynałam to oglądać w ogóle nie spodziewałam si,że ten film będzie właśnie taki..myślałam,że to komedia...i bardzo się myliłam...-polecam fanom"Pamiętnika".
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 21:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Ohh, uwielbiam to. Piękne. Zakazana miłość. Najbardziej podoba mi się to jak matka Allie mówi jej, że również miała taką historię jak ona. Świetny film. Mówi o prawdziwej miłości.
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Luca_2 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2010 14:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 28.08.10
Medale:
Brak

Piękny i wzruszający film. Miłość Allie i Noah była bardzo trudna.., kocham ten film... Pierwszy raz obejrzałam go z mamą... I od tamtej pory już go oglądałam z dziesięć razy... Jest fantastyczny...
Wyślij prywatną wiadomość
~Weronika_Krystyna F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2010 17:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 23.04.10
Medale:
Brak

Uwielbiam ten filmOczko Książkę Nicholasa Sparksa zresztą również. Bardzo wzruszające. No i Ryan Gosling w roli Noaha przebija wszystko...Tak!
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2010 15:59
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Ten ich pocałunek... Film genialny, wyciskacz łez... Pod koniec ryczałam jak opętana. Końcówka smutna, ale moim zdaniem jak najbardziej odpowiednia. Polecam ten film wszystkim, którzy go jeszcze nie oglądali.
Nawet moim kolegom się podobał Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT