Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 198
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] We're all alive
Drukuj temat · [NZ] We're all alive
~blackness F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2012 20:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 15.11.12
Medale:
Brak

PROLOG

Był środek nocy. Słabe światło księżyca wlewało się do pokoju, oświetlając bladą twarz dziewczyny. Była czwarta w nocy, a jej umysł jak zwykle zmuszał ją do przywrócenia tych strasznych chwil spędzonych w mugolskim świecie. Nie miała jednak zamiaru się nad sobą użalać. Podniosła się z twardej ziemi i podeszła do leżącej obok swojej przyjaciółki.
- Nie śpij, bo cię okradną! - wrzasnęła jej do ucha.
- Przecież nie śpię - warknęła jej blond włosa przyjaciółka.
- Wiem, ale lubię krzyczeć - brunetka uśmiechnęła się tylko i ruszyła w kierunku dwóch innych osób. Na ziemi leżała rudowłosa dziewczyna wtulona do swojego chłopaka.
- Nie musisz krzyczeć - mruknęła ruda.
- Och, bo wy mnie nie kochacie. - Alice usiadła na ziemi ze skrzyżowanymi nogami. - Wiecie, że to kocham i dlatego mi zabraniacie krzyczeń, a ja tak kocham krzyczeć.
- Może jednak zamkniemy cię w tym psychiatryku - mruknęła blondynka.
- Zamilcz Angie - odparła brunetka odgarniając włosy z twarzy. Spojrzała swoimi dwukolorowymi oczami na przyjaciółkę. Potarła delikatnie swoje zielone oko, mrużąc przy tym drugie, niebieskie. - Hogwarcie nadchodzimy!- krzyknęła jeszcze i szybko schowała się za jednym z kufrów.
- Okej? - spytała Taylor.
- Po prostu się cieszy - mruknął Steve.
- To będzie ciężki rok - dodała Angie, powoli pakując do kufra kilka swoich rzeczy.

***


To tylko prolog. Krótki trochę, ale jest. Opowiadanie jest trochę dziwne i będzie chyba sporo zamieszana, ale co ja się tam tłumaczę. Komentujcie, ale szczerze, poprawiajcie błędy.
Wyślij prywatną wiadomość
~Enchantte F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16-12-2012 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 430
Data rejestracji: 20.10.12
Medale:
Brak

Podniosła się z twardej ziemi i podeszła do leżącej obok swojej przyjaciółki.


Te swojej jest chyba tutaj zbędne Uśmiech.


Wiecie, że to kocham i dlatego mi zabraniacie krzyczeń


Nie miało być : dlatego mi zabraniacie krzyczeć?

Więcej błędów nie wyłapałam. Nie jestem w stanie ocenić Twojego opowiadania, ale to tylko póki co, bo jest zbyt krótkie. Mogę za to powiedzieć, że zaciekawiłaś mnie tym prologiem. I bardzo spodobały mi się dwukolorowe oczy Alice (a przynajmniej tak wywnioskowałam, że to Alice). Czekam na pierwszy rozdział Uśmiech.
__________________
Wiecznie Żywi (FF)
Rozdział 7 (08.10) - zapraszam, jeśli interesują Cię przygody Huncwotów w Hogwarcie, drogi Gościu!

Dear Prongs

The only thing that kept me alive in Azkaban was knowing there was some piece of you left in this world. Your son isn't you, but he is damn close.

All my love, Padfoot


i46.tinypic.com/2eekchl.png
data.whicdn.com/images/28009122/c73a51ce_large.gif
http://photoblog.pl/enchantte Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2012 13:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Komentujcie, ale szczerze, poprawiajcie błędy.

<Zaciera łapki>
Mówisz i masz :)
Zacznę od tego, że tekstu jest zdecydowanie za mało. Nie mówię, żebyś od razu wklejała dziesięć stron worda, ale tyle? Nie mam office'a pod ręką - ktoś mi powie, czy nazbiera się tu chociaż z pół strony?

Tak czy inaczej:
To tylko prolog. Krótki trochę, ale jest.

To świetnie, Sherlocku, ale czy nie lepiej byłoby dać czytelnikom jakiś smaczny kąsek, zamiast ochłapu nic nie wnoszącej do naszej świadomości treści?
No nie wiem, nie wiem. To stwierdzenie dobitnie świadczy o tym, że: przybyłaś, napisałaś i wkleiłaś. Dopadła cię wena, masz pomysł, więc czym prędzej się nim z nami podzieliłaś. Tylko, że to nie tak.
Będę brutalna. Mogę? Mogę.
Nie mam pojęcia, kim jest Alice, Angie, czy też Stive i niestety, w ogóle mnie to nie obchodzi. Nie zrobiłaś absolutnie nic, żeby zainteresować mnie swoimi postaciami, o których kompletnie nic nie wiemy. Owszem, zapewne dowiemy się nieco później, ale to po co ten nieszczęsny prolog, który tak na prawdę wcale prologiem nie jest?

Ciocia wikipedia rzecze:
Prolog - wstępna, wyodrębniona część utworu dramatycznego lub narracyjnego, zawierająca relację o faktach poprzedzających zawiązanie akcji; prologiem nazywa się też autorski komentarz poprzedzający utwór.


Cytuję, żeby nie było niedomówień.

Był środek nocy. Słabe światło księżyca wlewało się do pokoju, oświetlając bladą twarz dziewczyny. Była czwarta w nocy[...]


Tutaj mamy zgrzyt. Był środek nocy, a zaraz po kropce stwierdzasz, że czwarta w nocy. Zdecyduj się na jedno z tych określeń czasu, bo ten zapis jest absolutnie nie do przyjęcia :)

Kochana, przemyśl sobie wszystko jeszcze raz. Dopracuj język i na Jeżozwierza, niech te dialogi będą o czymś. Twoje wprowadzenie nie zawiera absolutnie niczego, co sprawiałoby, że będę chciała dalej to czytać. Dialog jest sztuczny i nachalny, zachowania poszczególnych postaci są mało przekonywujące - zupełnie jakbyś postawiła na scenie aktorów, którzy odgrywają swoje role wyraźnie na "odwal się", bo czują, że sztuka jest marna.
Czytaj książki, dużo pisz i znowu czytaj. Obserwuj otoczenie, czytaj na głos to co napiszesz i wyłapuj wszystko co brzmi sztucznie i idiotycznie. Spraw, żeby twoi bohaterowie ożyli, dali się lubić. Na razie Ci nie wyszło. Wszystko tu jest płytkie i pozbawione sensu.

Ale żeby nie było, że wytykam tylko błędy. Pochwalę, że choć tekst krótki, to przynajmniej wygląda estetycznie. Wszystkie myślniki i znaki interpunkcyjne są na swoim miejscu i to Ci się chwali, a bynajmniej w moim odczuciu. Fajnie, że zadbałaś o ten drobny, ale jakże ważny szczegół.

I na koniec jeszcze jedno:
"We're all alive"


Twoje opowiadanie pisane jest w języku polskim. Nie zauważyłam też, żeby to było tłumaczenie anglojęzycznego fan ficka, więc czy nie lepiej wyglądałoby, gdyby zatytułować to opowiadanie po polsku? Polski to bardzo ładny język i świetnie nadaje się do tytułowania autorskich tekstów ;)
Rzecz jasna, możesz olać moje zdanie, ja się nie obrażę. W końcu pisać każdy może...
Pozdrawiam,
Bloo.
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett

Edytowane przez Bloo dnia 17-12-2012 13:46
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
RIGHT