Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 380
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Dlaczego ... ?
~_BellatriksLestrange_ F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2012 21:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 240
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 23.07.12
Medale:
Brak

Wszyscy dobrze wiemy w jaki sposób Harry pokonał Lorda Voldemorta, jednak nurtuje mnie pytanie dlaczego Harry nie użył na Voldemorta zaklęcia " Awada Kedavra" tylko dał się "zabić" ?
Nawet gdyby wystrzelili to zaklęcie jednocześnie Harry pokonał by go.
Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2012 21:36
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Harry nie chciał zabić. Po tym jak miał możliwość porozmawiania z Dumbledorem okazało się, że część przepowiedni mówiąca o tym "że jeden ma zabić drugiego" była przez nich błędnie zrozumiana. Harry'emu zależało tylko na pokonaniu. Wszak cytując Dumbledora: "są rzeczy gorsze niż śmierć". Takie jest moje zdanieUśmiech
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2012 15:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Harry pogodził się ze śmiercią po tym, jak Snape w pewnym sensie mu to powiedział. On po prostu uszanował decyzję Dumbledor'a.
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Dolores F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2012 19:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 03.11.12
Medale:
Brak

wydaje mi się że Harry wiedział że on jest ostatnim horkruksem przez co wiedział że nawet jeżeli rzuci Avada Kadavra w stronę Voldemorta to nic to nie da . wiedział ze jedynym sposobem na zabicie Czarnego pana to poprostu dać się zabić .
Wyślij prywatną wiadomość
~Ragazza F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03-11-2012 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 260
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 14.09.12
Medale:
Brak

Bo po zobaczeniu wspomnienia Snape'a wiedział, ze i tak musi umrzeć. Oczywiście nie spodziewał się tego co się później stało.
__________________
Zapraszam do mojego fanfika, drogi Gościu - http://hogsmeade....ost_213712 - Fred i George, czyli bliźniaki jakich mało! Jupi!

Magic is more than just waving a piece of wood.

Pozdro, drogi Gościu Cool

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.


I tak umrzesz, drogi Gościu.

Bella <33
images2.wikia.nocookie.net/__cb20081011144710/terminator/images/f/f0/HBCarter.jpg

~Jestem Bond. James Bond.
~Jestem Dumbledore. Brian Dumbledore. Wulfryk Brian Dumbledore. Percival Wulfryk Brian Dumbledore. Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore Rozbawiony <troll>


git.pl/resource_image/git.pl-8255.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2012 12:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Po otrzymaniu wspomnień Severusa, Harry zdał sobie sprawę/przekonał się o co właściwie chodzi. Dowiedział się, że i tak musi umrzeć. Pogodził się z tym faktem. Postanowił spełnić wolę Dumbledore'a.
Jednak jak ładnie przytoczyła pani Asik cytat Albusa:
są rzeczy gorsze niż śmierć

Zgadzam się z tym zdaniem w stu procentach.

__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna_ F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2013 10:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 68
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 21.01.13
Medale:
Brak

Gdy zobaczył we wspomnieniach Snape'a jak Dumbledore mówił ,że chłopak i tak musi umrzeć ,Harry po prostu się poddał. Wiedział jakie jest jego przeznaczenie. A poza tym nie wiem czy byłby w stanie wymówić "Avada Kedavra" ,w końcu to zaklęcie niewybaczalne ...
__________________
s2.favim.com/orig/29/bella-swan-breaking-dawn-edward-love-marry-Favim.com-243742.jpg

"If I could dream at all, it would be about you."
Wyślij prywatną wiadomość
~cukiereczeck F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2013 18:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 84
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 22.12.12
Medale:
Brak

Nie chciał zabić, bo nie chciał być taki jak on. I bez tego zaklęcia zdołał go pokonać. Poza tym Harry po prostu się poddał jak dowiedział się ze wspomnień Severusa, że był prowadzony jak "świnia na rzeź". Dumbledore wyraźnie mówi, że nie ma innego wyjścia i Harry musi umrzeć.
__________________
Fuck the past. Kiss the future.
3.bp.blogspot.com/-gOKR-zQNDFA/T2rqybJ7B8I/AAAAAAAACj8/ht3X_gBIEYU/s1600/m7f1he.jpg.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Olkaaa6 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2013 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 1
Postów: 63
Data rejestracji: 14.02.13
Medale:
Brak

Hmm... mozemy sie tylko domyslać. Uśmiech Ja jednak myślę że on w tedy nie chcial zabić Voldemorat. Dlaczego ? Ponieważ Harry był jednym z horkruksów i musial zginać, lecz nie wiem dlaczego przeżył. noo ale jedno jest pewne jiedy Voldemort rzucił na Pottera zaklecie niewybaczalne zniszczył horkruksa.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2013 17:42
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie jest to oczywiste. Dowiedział się ze wspomnień Severusa, że on sam jest horkruksem i musi zginąć. Nawet Dumbledore myślał, że jest to jedyny warunek, aby Czarny Pan stał się w końcu całkowicie śmiertelny.

Dlatego w filmie mówi Ronowi i Hermionie, żeby zabili Nagini, to wówczas zostanie już tylko Sami Wiecie Kto ( w książce prosi o to Neville'a )
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2013 17:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Hej, część z Was chyba źle zrozumiała pytanie. _BellatriksLestrange_ pytała, dlaczego Harry nie zabił Voldemorta podczas starcia w Wielkiej Sali, a nie gdy poszedł zginąć do Zakazanego Lasu. Chodziło o ten moment, kiedy Harry zdecydował się rozbroić, a nie zabić Riddle'a.

Moim zdaniem Rowling nie chciała zepsuć wizerunku bardzo szlachetnego, niewinnego człowieka, który brzydzi się zabijaniem. I chociaż rozumiem i w sumie zgadzam się z taką decyzją (i autorki i Harry'ego Oczko), to jednak uważam, że wyszło sztucznie i aż do bólu słodko.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2013 18:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Zasugerowałem się stwierdzeniem "dał się zabić" - ale przecież ExPelliarmus nie jest czymś w rodzaju zaklęcia samobójczego Oczko W V części wspomina, że uratowało mu życie przed Czarnym Panem...skoro udało się na cmentarzu, to pomyślał, że "coś w tym jest" i próbował go rozbroić, a nie zabić...

Także mi się wydaje, że chodziło o dodatkowe podkreślenie wrażliwości i szlachetności Harrego...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Vivia F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2013 21:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 20.07.13
Medale:
Brak

Harry dał się zabić bo był horkruksem czyli w nim siedział ostatni kawałek duszy Voldemorta czyli dopóki żyje Harry żyje Voldemort.Gdy Harry umarł i "z martwych wstał" ta cząstka Voldemorta umarła i Harry mógł zrobić swoje.
Wyślij prywatną wiadomość
~wojciec15 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08-09-2013 23:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 294
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 14.07.13
Medale:
Brak

w: Proszę o uzasadnienie zdania w wypowiedziach, w przeciwnym razie posty będą traktowane jako spam i niezwłocznie usuwane.
__________________
,,Longbottom, gdyby mózgi były ze złota, byłbyś biedniejszy od Weasleya, a to już jest nie lada wyczyn.'' - Draco Malfoy
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2013 17:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Po pierwsze co już wielokrotnie zostało powiedziane Harry nie jest mordercą.Nie wiem też czy byłby w stanie użyć tego zaklęcia, wymagało przecież potężnej mocy magicznej, a bądźmy szczerzy on takiej nie posiadał.Możliwe, że dzięki Czarnej Różdżce ewentualnie rzucone zaklęcie uśmiercające by podziałało, ale on się brzydził tym zaklęciem, przecież właśnie w ten sposób zostali zabici jego rodzice, a odebranie komuś życia w taki sam sposób nawet jeśli był to Voldemort.Brzydził się tym zaklęciem i z pewnością nie chciał go używać, a mógł się domyślić, że exPelliarmus wystarczy, dlatego zdecydował się rzucić właśnie to zaklęcie.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
~kakat40 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 19-09-2013 15:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 0
Postów: 52
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Medal

Harry pogodził się ze śmiercią, m. in. przez wspomnienia Snape'a. Uszanował decyzję Dumbledora, ale przede wszystkim mu zaufał.Jednak wydaje mi się, że najważniejsze było to, że wiedział, iż Voldemort nie przestanie zabijać niewinnych ludzi, dopóki nie zabije jego samego. Pozwalając się zabić chciał przede wszystkim ocalić i przestać narażać na niebezpieczeństo swoich bliskich. To nie jest takie trudne do zrozumienia Uśmiech Polecam przeczytać jeszcze raz uważnie ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2014 18:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Harry nie był Voldemortem, mimo iż był ,,tym'' Harrym Potterem nie byłby w stanie rzucić na kogoś zaklęcia Niewybaczalnego.

__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny03 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2014 20:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 29.12.14
Medale:
Brak

Po pierwsze: Wszystkie horkruksy nie były jeszcze zniszczone, więc Voldemort by się odrodził
Po drugie: Harry nie był by w stanie użyć zaklęcia NIEWYBACZALNEGO
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Od wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów


Chroń nas Gryffindorze!!!


''Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie srótem na jego spotkonie''

J.R.R.Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily736 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2015 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.15
Medale:
Brak

Według mnie Harry wiedział, że i tak musi zginąć. Na pewno jeszcze autorka chciała uwzględnić jego dobro i honor, bo nie chciał zabić.
__________________
,,Co ma być to będzie, a jak już przybędzie, damy sobie z tym radę'' ~ Hagrid
,,Udało się, dostali w kość, niech Potter żyje nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!'' ~ Irytek
,,Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie'' ~ Syriusz Black, Łapa
,,Nie żałuj umarłych. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, który żyją bez miłości'' ~ Albus Dumbledore
,,Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom'' ~ Albus Dumbledore
,,Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć'' ~ Albus Dumbledore
,,Myśli mogą pozostawić głębsze ślady niż cokolwiek innego'' ~ Pomona Pomfrey
Wyślij prywatną wiadomość
~Auria F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2015 19:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 06.05.15
Medale:
Brak

Harry był uczciwym człowiekiem i nie chciał zabijać przez najgorsze z możliwych zaklęć. Poza tym chciał uszanować decyzję zmarłego Dumbledora.
__________________
AuRia
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT