Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 290
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Dowody tymczasowe
Drukuj temat · Dowody tymczasowe
~Sara Scofield F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2008 22:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 17.09.08
Medale:
Brak

ja mam dlatego, że był m kiedyś potrzebny zamiat paszportu którego wtedy nie posiadałam.. JęzykP teraz leży gdzieś na dnie szafki
__________________
Prison Break.. MA miłość największaa..

[img]prison.break.403.hdtv-lol[/img]

....Miej trochę wiary...


Wentworth miller...


republika.pl/blog_cd_3470519/4046087/tr/_michael_scofield.jpg

Marshall Allman

nd.blog.cz/k/kaculeaklara.blog.cz/obrazky/26530491.jpg


Jestem jak pomieszania Hermiony z Lunąą...
Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dowody tymczasowe.
A po co to komu?
Nie wiesz po co? Na przykład, kiedy chce się wyjechać za granicę, a nie posiada paszportu.
Ja z tego powodu niedawno składałam wniosek o dowód.
A co do kupowania alkoholu... Sądząc po moim wyglądzie, sprzedawcy się na to nie nabiorą. Musieli by być bardzo naiwni, bo wyglądam jakbym była w podstawówce.
__________________

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła...
Wyślij prywatną wiadomość
~Dark Natya F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2009 14:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 667
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Dowód taki za kilkanaście dni będzie w moim posiadaniu. ^^ Jest mi potrzebny, ponieważ mam w te wakacje wyjechać za granicę, no i jakiś dokument muszę mieć. A rodziców nie musiałam namawiać wcale, bo sami mi to zaproponowali.

Kasę się tylko wydaje na wyrobienie, czeka nie wiadomo ile, a to i tak nie jest tego tyle warte.


O ile się nie mylę, to wyrobienie sobie dowodu jest tańsze od paszportu, czeka się krócej i jak masz wyjechać w najbliższym czasie za granicę to jednak się przydaje.
__________________
You got blood on your hands
And I know it's mine
I just need more time
So get off your low
Let's dance like we used to
But there's a light in the distance
Waiting for me, I will wait for you
So get off your low
Let's kiss like we used to <3

Edytowane przez Dark Natya dnia 27-06-2009 14:40
www.photoblog.pl/myashtrayheart Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2009 19:56
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Nie posiadam i posiadać raczej nie będę. Powód jest prosty: mam paszport.

Co prawda, o ile dobrze pamiętam to za 3 już straci ważność (za granicą byłam kilka ładnych pare lat temu), a wtedy już będę pełnoletnia, więc jest mi on całkowicie zbędny. ;d


__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2009 12:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Ja mam zamiar sobie wyrobić w najbliższym czasie. Paszport? Wolę dowód tymczasowy. A paszport to swoją drogą.
O ile się nie mylę, to wyrobienie sobie dowodu jest tańsze od paszportu, czeka się krócej i jak masz wyjechać w najbliższym czasie za granicę to jednak się przydaje.

Przyznaję rację honorowo Nataszce. Tańszy i bardziej przydatny niż sam paszport.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2009 12:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Nie posiadam, z tej prostej przyczyny, że mam już ten ważny 10 lat Rozbawiony
Sama idea takich dowodów jest dla mnie śmieszna.Nie wiem ile kosztuje wyrobienie paszportu więc nie będę się wypowiadać na temat porównania cen tych dokumentów, więc nie mogę nic powiedzieć o stosowaniu dowodu przy przekraczaniu granicy.
Jeśli chodzi o kupowanie alkoholu... Żałosne. Dowód osobisty jest oznaką dorosłości. Piękna mi dorosłość...
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2009 14:19
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Jeśli chodzi o kupowanie alkoholu... Żałosne. Dowód osobisty jest oznaką dorosłości. Piękna mi dorosłość...
A kto ma kupować ten alkohol? Jak nieletni to źle, jak dorośli to też źle. oO Posiadanie dowodu osobistego właśnie uprawnia do tego typu zakupów i nie widzę niczego złego lub dziecinnego w osiemnastolatkach kupujących piwo w supermarketach.

Jeszcze tak, żeby nie było za bardzo offtopowo, dowód wyrobiłem jakieś dwa lata temu i użyłem go może 2 - 3 razy. I za 3 lata będę się musiał martwić wyrobieniem nowego, bo jak już wspominałem, nie ma dowodów tymczasowych tylko są normalne, ale na 5 i 10 lat.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2009 14:45
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja niestety będe musiała wkrótce wyrobić sobie ten 'tymczasowy' dowód, ponieważ nie wpuszczą mnie na maturę Śmiech. Rodzice posyłając mnie wcześniej do szkoły nie pomyśleli, że pierwsze kilka matur będe pisać jeszcze jako 17-latka Tooth.
Plusem tego dowodu 5-letniego jest fakt, że będzie szybsza aktualizacja zdjęcia (jeśli np. obecne zdjęcie w dowodzie jest lekko mówiąc 'brzydkie' Rozbawiony).
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Olaa F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2009 17:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 362
Ostrzeżeń: 0
Postów: 145
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Nie sądzę by był mi potrzebny. Bo niby do czego jak mam już paszport? ;/ Moi znajomi wyrabiali tymczasowe dowody, bo nie mieli czasu na wyrobienie paszportu.
__________________
Ohana znaczy rodzina, a w rodzinie nikogo się nie porzuca.
^^

Edytowane przez Ariana dnia 28-06-2009 19:33
Wyślij prywatną wiadomość
~Agatka F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 13:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Postów: 40
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Mam dowód tymczasowy, wyrabiałam chyba do jakichś egzaminów. Teraz mi niepotrzebny, za około półtora roku będę mieć już stały, więc tamten już będzie nieważny.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ra F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 14:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 75
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 28.07.09
Medale:
Brak

Kiedyś wyrobiłam sobie paszport i jest on stale aktualny. Do osiemnastki zostało mi jeszcze półtora roku, więc dowód tymczasowy raczej się nie przyda. Półtora roku to może i nie dużo, ale moja mama wciąż się ze mnie nabija (jest kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego), kiedy wyrabia dokumenty moim pełnoletnim kolegom.
Muszę przyznać, że tymczasowe dowody są obecnie popularne. W moim otoczeniu wykorzystuje się je do kupna alkoholuRozbawiony Zapracowane ekspedientki nie zwracają uwagi na datę urodzenie i tylko nieuważnie rzucają okiem na dokument, a z moich znajomych robią się młodociani AA.
__________________
"- Co? Źle ci ze mną?
- Nie jest mi źle. Jest mi niedobrze."


Baśń o ludziach stąd
szynszyl_niewiewiorka@onet.eu Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 18:35
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No i od wczoraj jestem posiadaczką takiego dowodu [jak już wspominałam, potrzebuję do matury, bo z legitymacją to by dziko wyglądało]. Dziwnie widzieć się na takim kawałku plastiku :d.

Przyznaję rację honorowo Nataszce. Tańszy i bardziej przydatny niż sam paszport.

Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne - to wcale nie takie bardziej przydatne, bo z dowodem możesz podróżować tylko w obrębie Unii Europejskiej, a z paszportem na całym świecie. Ale w Polsce owszem - wielu sprzedawców daje się nabrać na dowód dla osoby poniżej 18. roku życia.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 18:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

Milla napisał/a:
No i od wczoraj jestem posiadaczką takiego dowodu [jak już wspominałam, potrzebuję do matury, bo z legitymacją to by dziko wyglądało]. Dziwnie widzieć się na takim kawałku plastiku


Wiesz (chyba mogę na "ty"? Język), u mnie w szkole jakoś nikt się z tym nie krępował i sporo osób przyszło normalnie z legitymacjami. Siary nie było.

Milla napisał/a:
Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne - to wcale nie takie bardziej przydatne, bo z dowodem możesz podróżować tylko w obrębie Unii Europejskiej, a z paszportem na całym świecie. Ale w Polsce owszem - wielu sprzedawców daje się nabrać na dowód dla osoby poniżej 18. roku życia.


Ech, nie ma to jak zrobić w wała sprzedawcę, nie? Uśmiech Dobre sklepy (czyt. osiedlowe) i tak zwykle olewają takie sprawy, chodzi im głównie o większy utarg. A poza tym, zawsze ma się jakiegoś starszego kolegę, który może załatwić co trzeba.
Ja wolałem poczekać na normalny dowód, szkoda mi było zachodu na takie coś. A jeśli tyle z tym roboty, co ze zwykłym dowodem to ja dziękuję. Nie lubię "zabawy" z urzędnikami.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:09
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ben Linus napisał/a:
Wiesz (chyba mogę na "ty"? Język)

No jasne, w internecie każdy dla każdego jest równym, także forma oficjalna jest zbędna ;]

u mnie w szkole jakoś nikt się z tym nie krępował i sporo osób przyszło normalnie z legitymacjami. Siary nie było.

Może źle się wysłowiłam - nie chodziło o jakiś wstyd, tylko fakt, że z dowodem to wszystko wygląda poważniej Wredny.

Ech, nie ma to jak zrobić w wała sprzedawcę, nie? Uśmiech Dobre sklepy (czyt. osiedlowe) i tak zwykle olewają takie sprawy, chodzi im głównie o większy utarg. A poza tym, zawsze ma się jakiegoś starszego kolegę, który może załatwić co trzeba.

Co np. na wsi nie przejdzie, bo każdy każdego zna i mniej więcej wiek persony zna, chociaż i od tego są wyjątki.

Ja wolałem poczekać na normalny dowód, szkoda mi było zachodu na takie coś. A jeśli tyle z tym roboty, co ze zwykłym dowodem to ja dziękuję. Nie lubię "zabawy" z urzędnikami.

Ja mam urodziny w trakcie matur, więc tak czy siak dowód wolałam wyrobić wcześniej.
Czy ja wiem, 'zabawy' nie ma - wypełniasz dokument, dajesz zdjęcia, dajesz skrócony odpis aktu urodzenia [dowód, że się urodziłeś Uh-oh! ], czekasz ~3 tygodnie, przyjeżdżasz do gminy/urzędu miasta, podpisujesz kwitek, że odebrałeś i tyla. Z tym, że w moim przypadku musiał być przy mnie jeden z rodziców, a po ukończeniu 18 lat rodzic Ci nie potrzebny.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 20-02-2010 19:11
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

Milla napisał/a:
Może źle się wysłowiłam - nie chodziło o jakiś wstyd, tylko fakt, że z dowodem to wszystko wygląda poważniej Wredny.

Exactly. Bez dowodu wygląda się lamowato, więc siary trochę jest Język

[quote]Milla napisał/a:
Co np. na wsi nie przejdzie, bo każdy każdego zna i mniej więcej wiek persony zna, chociaż i od tego są wyjątki.


To chyba zależy na jakiej wsi, bo tam gdzie mieszka moja bliska rodzinka spokojnie można było kupić co trzeba będąc w gimnazjum.
Milla napisał/a:
Czy ja wiem, 'zabawy' nie ma - wypełniasz dokument, dajesz zdjęcia, dajesz skrócony odpis aktu urodzenia [dowód, że się urodziłeś Uh-oh! ], czekasz ~3 tygodnie, przyjeżdżasz do gminy/urzędu miasta, podpisujesz kwitek, że odebrałeś i tyla. Z tym, że w moim przypadku musiał być przy mnie jeden z rodziców, a po ukończeniu 18 lat rodzic Ci nie potrzebny.


Heh, ja czekałem ok. 5 miechów. Poza tym podanie złożyłem podanie trochę przed 18 i zaraz się zaczęli pruć, że za wcześnie itp. Po prostu nie lubię tych wszystkich urzędników, za często uważają się za lepszych i ważniejszych Oczko . Takie małe uprzedzenie.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:47
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

To chyba zależy na jakiej wsi, bo tam gdzie mieszka moja bliska rodzinka spokojnie można było kupić co trzeba będąc w gimnazjum.

Moja wieś [i cała okolica] jest aż nazbyt wsiowa i ludzie to w większości takie prostaki, że szkoda gadać Omg.

eh, ja czekałem ok. 5 miechów. Poza tym podanie złożyłem podanie trochę przed 18 i zaraz się zaczęli pruć, że za wcześnie itp.

Oo! Tyle się nawet na paszport nie czeka [z tego co pamiętam].

Po prostu nie lubię tych wszystkich urzędników, za często uważają się za lepszych i ważniejszych Oczko. Takie małe uprzedzenie.

Urzędnicy z Warszawy pewnie są mocno zalatani, tylu ludzi trzeba obsłużyć Rozbawiony. Ja mieszkam w małej gminie wiejskiej, więc tyle roboty urzędnicy nie mają i szybko się uwijają. Ale jak szłam po odpis aktu urodzenia to też się trochę nastałam w urzędzie miejskim w B-stoku.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 20-02-2010 19:48
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2010 19:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

Chyba po prostu ci z większych miast myślą, że są lepsi od innych i to na nich powinno się czekać. Czasem aż chce się takiego po pysku trzepnąć Rozbawiony . A jak dodasz do tego typowego warszawiaka to nie trudno domyślić się co z tego wyjdzie.
Wyślij prywatną wiadomość
~AlexXx F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 15-07-2011 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Ja mam bo jechałam za granicę. I może je otrzymać każde dziecko i wcale nie musi skończyć 13-stu lat. Ja miałam wyrobiony jak miałam 11 lat. Jest on na 5 lat, a różnicą w tym dowodzie jest to że nie ma w nim podpisu właściciela tego dowodu, tak jak w normalnym. A czy jest mi potrzebny? Jak jadę za granicę to owszem a tak to nie. No i mogłam wyrobić sobie paszport, ale był droższy i dłużej się czekało, a ja nie miałam zbyt wiele czasu na czekanie.
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 03-09-2012 10:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja nie mam dowodu tymczasowego, bo po co? Jak już to rodzice wolą wydać trochę i ja wolę mieć paszport niż dowód. Bo z nim to można jeździć tylko po unii, a my jeździmy na wakacje gdzieś dalej i poza unię. W tym roku wyrobiłam sobie paszport no i mam na 10 lat spokój. Dowód to dopiero będę miała na stałe.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT