Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 143
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Potteromania czy to już koniec?
Drukuj temat · Potteromania czy to już koniec?
~mmka F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2012 20:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 108
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 02.10.12
Medale:
Brak

Ja szczerze jak była ta ,,fala"czytania Pottera to ja nie chcialam czytac.Czemu sama nie wiem.Nie rozumiałam o co ludziom chodzi.W końcu wziełam się i zaczełam czytać w te wakacje-skończyłam po dwóch miesiącach.
Wtedy bałam sie ze ten okres juz minął i nie znajde ludzi do pogadania o tym. Jednak Hogsmeade udowodniło mi, że to nie koniec. pamiętajcie
,,będziemy na tyle silni na ile się połączymy i na tyle słabi na ile się rozdzielimy"
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2012 21:00
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Veela napisał/a:
Czemu niektórzy sądzą, że to koniec?! o HP nigdy się nie zapomni!

Koniec Potteromanii NIE równa się CAŁKOWICIE zapomnieniu o HP. Mowa o ogólnoświatowym zjawisku nagłego hype'u tego zjawiska, gdzie dosłownie wszyscy jarali się HP, gdzieś na początku wieku na przykład.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
!Imbecile F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2012 00:41
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Opiekun Gryffindoru
Punktów: 3259
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,096
Data rejestracji: 29.04.10
Medale:
Brak

Moim zdaniem Potteromania tak łatwo i szybko się nie skończy. Dlkaczego? Bo Potteromania to nie jest tylko czekanie na kolejny film czy książkę. To także kupowanie gadżetów. Myślę, że gadżety będą jeszcze długo w modzie, zwłaszcza wśród młodszych fanów, ale nie tylko. Są dorosłe 'friki', które już na poważnie kolekcjonują różnego rodzaju przedmioty powiązane z HP czy też książki w różnych językach. A i ja, choć uważam się bardziej za starą du... torbę niż za kolekcjonera czy młodego Potteromaniaka, lubię od czasu kupić sobie jakiś drobiazg. Ostatnio był to taki mały kalendarzyk ze zdjęciami z chyba drugiej części IŚ, na który, według mojej mamy, jestem za stara. No cóż, jednak musiałam sama wyłuskać te parę euro i kupić za swoje. I co z tego, że rozsypał się przy przeglądaniu? Będę miała ładne zdjęcia nad łóżkiemOczko
Mimo wszystko myślę, że odpowiedź na pytanie czy Potteromania się kończy będzie można dać dopiero za 10-15 lat, kiedy nasze pokolenie dorośnie, a następne być może sięgnie po książki Jo.
__________________
http://hogsmeade....ad_id=5587
Imb. O sobieJęzyk

'Opinie są po to żeby je zmieniać'
Stephen King

i40.tinypic.com/e7kuqe.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna Morgane F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2012 10:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 198
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 20.02.12
Medale:
Brak

Ja miałam mały problem z czytaniem Harry'ego, ponieważ urodziłam się dopiero w 2000 roku czyli 3 lata od wydania pierwszej częśći HP i zaczęłam czytać w 2010 roku czyli już po wydaniu filmu Harry Potter i Książe Półkrwi, wciągnęłam się w to tak bardzo, że już w wieku dwunastu lat cyztam bardzo bardzo szybko i jestem dosyć dobra z ortografii, ponieważ przeczytałam więcej książek niż Harry Potter. Zawsze przed przeczytaniem ksiażek czytam tył, bo prawie zawsze na tylnej okładce są opisy książek i autorów, a właśnie na książce Harry Potter było "Jeśli sądzisz, że w dobie komouterów sztuka czytania zanikła właszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!" i zaczęłam wierzyć, że z każdego kto kiedykolwiek czytał HP może wyjść człowiek :). Wciągnęłam w Potteromanię moje koleżanki, razem nas jest chyba 6 i niedawno wszystkie zaczęły czytać. Żeby wzbogacić im wiedzę robiłam im tak trudne qiuzy z HP, że nie dawały razy więc to ja mam z nich największą wiedzę o HP. :)
__________________
25.media.tumblr.com/tumblr_majvtmsnDt1r48dreo1_500.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_ma6zbjpKOI1qgsqa3o2_500.gif
25.media.tumblr.com/tumblr_m9l5q0uV3r1qkbam1o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Serpensoria F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 216
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 13.02.13
Medale:
Brak

ohh.. ja myślę, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał przeczytać dzieło pani Rowling Oczko
ja tam jestem najlepszym przykładem, że razem z wiekiem rośnie obsesja na punkcie Harry'ego Tak!
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 21:18
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Temat założony został prawie pięć lat temu i czytają wypowiedzi z tamtego okresu, to większość osób postawiła na to, że sława o książkach Rowling nie wygaśnie. Teraz mamy okazję się przekonać, że słusznie. Po ostatniej ekranizacji nagle wszyscy chwycili za Pottera. Na pewno pod wpływem jakiś istotnych wydarzeń ludzie znowu nagle po niego sięgną.
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona 338 F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2013 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Postów: 81
Data rejestracji: 07.02.13
Medale:
Brak

Jakoś nie wyobrażam sobie, żebym zapomniała o Harrym Potterze. Myślę, że Potteromania całkowicie nie znikniem w przyszłości.
Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 00:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Pamięć o HP nigdy nie zniknie. Co do Pottteromani - wiadomo to już nie to samo, mamy erę wampirów. JEdnakże np. dzięki tej stronie lub itp, to się nigdy nie skończy.
Ja osobiście wytatuowałam sobie na żeBRACH iNSRYGNIA śMIERCI A MYŚLĘ NAD NOWYM TATTOO Z NAPISEM exPECTO pATRONUM
a CO Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~DJfunkyGIRLS F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 11-07-2013 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 708
Ostrzeżeń: 2
Postów: 240
Data rejestracji: 06.07.13
Medale:
Brak

Moim zdaniem każdy z nas powinien naszym dzieciom/młodszym krewnym pokazać jaka to fajna książka,bo ja również nie chcę by Pottermania wygasła i nikt już nie czytał książek serii Harry Potter.Ja sama nigdy nie zapomnę o Harry'm Potterze,teraz sobie myślę : Eh skończyłam czytać i oglądać serię Harry Potter,lecz zacznę od początku bo tak kocham ta książkę że nigdy o niej nie zapomnę.. Dlatego wszyscy powinniśmy podtrzymywać tradycję Język .
Edytowane przez DJfunkyGIRLS dnia 11-07-2013 13:23
http://funkmiona-opowiadania-blog.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Rogaczka F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2013 10:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 441
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 24.07.13
Medale:
Brak

Wierni fani na pewno pozostaną przy Harrym. Wszystko ma swoje wzloty i upadki. I tak jak moda, część książek wraca znów do życia... Ale właśnie teraz na czasie jest gatunek fantasy, science-fiction, więc może nie jest jeszcze tak źle?
A jednak pewne opowieści wciąż zostały żywe. Właśnie Władca Pierścieni, Hobbit, Gwiezdne Wojny, Pratchett...
Wiem, że swoim dzieciom będę czytać Harry'ego. Już teraz "deprawuję" moje małe bratanice tymi historiami Rozbawiony

__________________
Różdżka: dąb szypułkowy, 12 i 3/4 cala, z piórem feniksa Rozbawiony
"- Przez te wszystkie lata?
-Zawsze..."
"HARRY, ZABIJĘ CIĘ, JEŚLI PRZEZ NICH ZGINIEMY!"
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2014 19:26
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

zjawiska będącego jednym z najważniejszych wydarzeń XXI


No bez przesady...Dla interesującego się tylko magicznym światem i książkami dziecka, to i owszem. Obstawiam jednak, że zdecydowana większość społeczeństwa nie umieściłaby 'Pottermanii' w pierwszej 10 wydarzeń, które wydały im się istotne, ważne.

Każdy założy rodzinę i w natłoku spraw może nie znajdzie czasu na czytanie.


Nie, nie każdy założy rodzinę. Trzeba wziąć poprawkę, że ktoś zostanie kawalerem, panną, księdzem, nieuleczalnie chorą i sparaliżowaną osobą, i nigdy nie będzie miał własnych dzieci. Co NIE znaczy, że będzie miał nieograniczoną ilość wolnego czasu. Może się okazać, że jako taki typowy 'singiel' będzie bardziej zapracowany i zabiegany od matki trojaczków.

Czy "Harry Potter" będzie książką naszego pokolenia, a nasze dzieci będą uważać ją za jakieś stare nudy?


Znowu te 'nasze dzieci' - ja nie mam, mieć nie będę, już to z górą sobie uzgodniłem ; ). Całkiem możliwe, że dzieciakom, które mają codziennie do czynienia z grami przepełnionymi przemocą, i innymi 'bajerami' HP wyda się nudny jak flaki z olejem. Sam wiedziałem jak dzieciaka w wieku 6 lat podczas wyświetlania Czary Ognia nic nie zainteresowało ( a była akurat scena jak Potter uciekał przed smokiem )...PlayStation robi swoje + Internet. Piękne wartości...Takie ( banalne, może ) ale uniwersalne rzeczy jak 'przyjaźń', 'odwaga', 'lojalność', 'miłość' można znaleźć niekoniecznie w serii HP.. Obserwuję dzieciaki u znajomych, u siostry jednej, drugiej, sąsiadki, itp - tam o HP nikt nie pamięta, nie pyta nawet mnie jako 'fachowca' czy znawcę. Siostrzeniec ograniczył się do pójścia na filmy - a jak zaczął książkę czytać, to zrezygnował po kilku stronicach. Podobnie inne dzieciaki. Dziewczęta mają jakąś "Violettę" ( wiem, że to serial argentyński, tyle ), a chłopaki...sam nie wiem co oglądają ;

W TVN będą w ciągle puszczać filmy i za 30 lat seria stanie się starymi dobrymi filmami, puszczanymi od święta,


Moim zdaniem już tak jest. Wakacje z Potterem teraz mieliśmy ( w lipcu/sierpniu bodajże ). Zresztą filmy pozostawiają naprawdę wiele do życzenia. O ile pierwsze 3 ekranizacje są ciekawe, bo nawiązują bezpośrednio do książek Rowling, o tyle kolejne to porażka ze spaleniem Nory w Księciu na czele.

Ja osobiście ubolewam, że coś co było jednym najlepszych okresów mojego życia odchodzi.


Jak Pottera wydali w Polsce w 2000 roku, to ja miałem już blisko 14 lat. ! Niektórzy w wieku tylu latek, już mieli przeczytane wszystkie tomy i obejrzane filmy na 'koncie'. Zakon Feniksa czytałem jako 16 - latek w LO. A VI to już chyba w czasie matury czy coś takiego. W każdym bądź razie koniec serii przypadł na MOJĄ dorosłość. ( choć nadal dzieckiem się czuję ) Większość stąd nie ma nawet tylu wiosen na karku...

Nie liczę na żaden cud i powrót Potteromani.


Za przykład wystarczy ta stronka - jako rozpoznawalna w Polsce ---> nasze stare, dobre Hogs - liczba zarejestrowanych nie przekracza 15 tysiaków, z czego ponad 1000 to konta zbanowane ( a ile w tym wszystkiego botów ? ). Ilu teraz użytkowników odwiedza i UDZIELA się na forum ? Byłem ( i jeszcze jestem, bo pod koniec marca koniec z netem ) dyżurnym "odkopywaczem" starych wątków - ale i ich już brakuje. Zginął dział 'Na poważnie', i siłą rzeczy pozostaje wypowiadanie się w np. tu ---> Dyskusji Ogólnej. No bo skoro już się loguję, to też w jakimś załóżmy celu. Nie zawsze jest z kim pogadać, nie każdy może brać udział w konkursach, pisać ff, dodawać newsy...To siedzieć, byle świecić nickiem...?

Jak wy myślicie co czeka sławnego Harry'ego Pottera. Jak odbiorą go nasz dzieci.


O dzieciach już wspomniałem - co z tymi dziećmi ? Odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że autor wychowywanie swoich pociech widzi pod kątem zapoznawania ich z HP. Co tam przewijanie, lekarz, przedszkole, lektury, szkoła, ubranie, utrzymanie, karmienie ---> grunt to znajomość przygód młodego czarodzieja...ehhh. Ale ok. Z moich już kilkuletnich obserwacji jasno wynika, że zainteresowanie współczesnych dzieciaków Potterem jest żadne/zerowe - po prostu znikome. Oczywiście, że kojarzą kto to jest Harry Potter, bo przy takim marketingu wie o tym chyba nawet dziecko z czeczeńskiej wioski, ale co dalej ? Czy jest nadal na to zapotrzebowanie ? Uważam, że HP miał już swoje 5 minut, i nikt tego nie zmieni.

Możemy rzecz jasna pisać cudne górnolotności, że Potter jest w naszych sercach nigdy o nim nie zapomnimy, itd, itd - ale czy będzie tak na pewno ? 13 - letnia dziewczynka będzie święcie przekonana, że HP to całe jej życie. Jednak jak zacznie się 'dorosłość', pierwsze miłostki, poważniejsze sprawdziany, decyzje życiowe ( wybór szkoły ), to Potter pójdzie w kat - BO taka jest kolej rzeczy...Zmieniają się pory roku, mody, właściwie wszytko wokół. Czemu HP miałby być wyjątkiem ?
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 07-02-2014 20:07
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyWhite F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 15-03-2014 13:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 14
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 13.03.14
Medale:
Brak

Ale przecież Jo powiedziała, że 10 po wydaniu Insygni Śmierci napiszę kolejną książkę. Mam nadzieję, że dotrzyma słowa.
__________________
Hermiona też wygrzebywała się spośród gruzowiska, a tam, gdzie jeszcze przed paroma sekundami była ściana, zobaczył grupkę trzech rudowłosych postaci. Złapał Hermionę za rękę i oboje ruszyli ku nim, chwiejąc się i potykając o bryły kamienia i połamane deski. - Nie...nie... nie!!! - krzyczał ktoś rozpaczliwie. - Nie! Fred! Nieeee! Percy potrząsał bratem, obok nich klęczał Ron, a Fred miał martwe, niewidzące oczy; na jego zastygłej twarzy wciąż błąkał się uśmiech. [*] [*] [*] [*] [*]
*
25.media.tumblr.com/3c6cdf1f0fb8a478576a354fbdbac119/tumblr_metp5oD8it1rlcetpo1_500.gif
Świat się skończył, więc dlaczego bitwa wciąż trwa, dlaczego w całym zamku nie zapadła pełna grozy cisza, dlaczego walczący nie rzucili broni? Harry nie panował już nad swoimi myślami, które krążyły mu po głowie,szydząc z praw logiki, a i wszystkie zmysły zdawały się go okłamywać, bo przecież to niemożliwe, by Fred Weasley był już martwy ... A potem za wielka dziurą wyrwana w boku zamku przeleciało jakieś ciało i z ciemności pomknęły ku nim zaklęcia, godząc w ścianę tuż nad ich głowami. - Padnij! - krzyknął Harry, bo nowe świetliste groty już mknęły ku nim z czerni nocy. Obaj z Ronem chwycili Hermionę i pociągnęli ją na podłogę, ale Percy nadal osłaniał Freda własnym ciałem ...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."


4.asset.soup.io/asset/3144/2756_13b3_390.jpeg

Dziękuję ci Harry za to, że zmieniłeś moje życie. A czy tobie drogi Gościu książki o Harrym Potterze zmieniły życie ?

4.bp.blogspot.com/-6WGc6QcacbY/Tht6AXFgkTI/AAAAAAAAOQc/luIuLeaGdD4/s1600/Glasses.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 16-03-2014 18:41
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

LilyWhite napisał/a:
Ale przecież Jo powiedziała, że 10 po wydaniu Insygni Śmierci napiszę kolejną książkę.

Ludzie różne rzeczy potrafią mówić, a wiele z nich okazuje się później trefna.

Mam nadzieję, że dotrzyma słowa.


Albo to nie będzie o Potterze - aka - inne, tylko że pod szyldem Pottera (a to by było bez sensu)
albo będzie tylko wyżeraniem przygód Pottera do szpiku kości. Co byłoby bezsensowne, gdyż twierdziła, że główny ciąg został zamknięty.

Loose-loose situation, bo w obydwu przypadkach ludzie nie będą się tak mocno jarać, gdyż zauważą, że to jest wydawane przez chęć nachapania się.

Już lepiej opisywać świat Pottera, niż robić kolejną linię fabularną, bo to źle mogłoby się skończyć.
Całą robotę natomiast załatwiają fanfiki.

Z książkami z uniwersum Star Wars właśnie było tak, że lepiej było opisywać inne historie niż robić ksera. Chyba, że tylko wspominało się troszkę oryginalne uniwersum z obydwu Trylogii.


Zresztą, ona ma tyle kasy, że nie musi już nic pisać. Inna sprawa, że jak się skończyło z ostatnią powieścią Rowling, nie muszę pisać, ludzie średnio się jarali.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~pilif10 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2014 18:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Tak jak wielu moim przedmówcom też wydaje mi się że pottermania upada , ale za jakieś 3, 4 lata to wróci . Wiem po własnym przykładzie znałem wszystkie części na pamięć i mi się znudziły . Przestałem czytać i oglądać filmy . Ale od niedawna wróciłem do tradycji :
- dzień bez stu stron książki lub filmu to dzień stracony .
Nawet teraz film oglądam część 4 .
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2014 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Jest jak najbardziej prawdopodobne że za te kilka/kilkanaście lat Potteromania zaniknie. Nie sądzę żeby fani Harry'ego o nim zapomnieli, ale pojawia się coraz więcej nowych fantastycznych książek, które powoli wypierają serię o młodych(i nie tylko) czarodziejach.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
~SophieSerpens F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2014 18:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 877
Ostrzeżeń: 0
Postów: 295
Data rejestracji: 28.06.11
Medale:
Brak

Ja tam o HP nigdy nie zapomnę i będę Potterhead do śmierci, mam już 20 lat, więc jest to seria i hobby bardzo nie dla mnie, ale od kiedy za smarkacza pokochałam "Harry'ego Pottera", tak kocham go do "dnia dzisiejszego" i sądzę, że tak będzie jeszcze bardzo długo. Jak nie do samego końca. Oczywiście nie zaprzeczam, że większość fanów szybko o HP zapomni. Mam na myśli oczywiście 3/4 sezonowców (nie mówię o wszystkich, którzy zakochali się w HP, kiedy było to "modne"Oczko. Ale prawdziwi fani zawsze będą podziwiać Rowling i powracać do swojej ukochanej serii. Oczywiście - 90% przestanie pisać fanfiki i podniecać się każdą wzmianką o HP, ale przeleją swoją pasję na swoje dzieci i to one będą kontynuować tę piękną "tradycję". A o to właśnie chodzi.
__________________
"...Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć bo cię nie lubię... Weasley, koszulka xi wyłazi za to też pięć punktów... "

A tak w ogóle... piszę FF <3

i46.tinypic.com/25hcqqo.jpg

Od cnoty Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
I wiedzy o wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!
http://sophiesonnerie.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~frotte F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2014 19:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 194
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 12.12.11
Medale:
Brak

Potteromania - tak, skończyła się. Media już nie szaleją, na forach tłumów nie ma, w księgarniach Potter jest, ale to tyle.
Natomiast saga nie zostanie zapomniana, za bardzo wbiła się w świadomość świata. Jestem pewna, że jeszcze wiele pokoleń będzie czytać o przygodach HP.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona778 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 30-03-2014 10:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wszechmocny magik
Punktów: 6272
Ostrzeżeń: 1
Postów: 246
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Mnóstwo ludzi na całym świecie czeka na to aby seria powiększyła się o kilka tomów, ale pomyślcie sami - Voldemort upadł, Harry ma żonę, dzieci - seria musiałaby zdobyć całkiem nowych bohaterów = nie byłaby taka dobra jak przed tymi dodatkowymi seriami. Wniosek - prędzej niech zostanie tak jak jest, a autorka niech postara się o nową, ciekawą, wciągającą ser:-/
Edytowane przez raven dnia 30-03-2014 22:12
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 30-03-2014 22:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Tak, to już koniec. To czym się interesowaliśmy przez lata dzieciństwa się skończy i już nigdy nie wróci, może w przyszłych pokoleniach. Osobiście odłożyłem książki z tej sagi ponad rok temu, potem próbowałem powrócić ale pięć razy przeczytana ta sama książka nie daje tej przyjemności co za pierwszym razem. Nie ma już tej "tęsknoty" za książką ani chęci obejrzenia filmu ani nawet przeczytania jakiejkolwiek ciekawostki. Wszyscy dorastamy, cały świat się zmienia. W przyszłości będą pewnie nowe, inne książki, które zainspirują nasze dzieci tak jak nas wszystkich tu zgromadzonych książki o Harrym . Owszem, chciałbym, aby moje dzieci w przyszłości zainteresowały się tą literaturą co ja lecz jednak biorąc pod uwagę rozwój całego świata, sądzę, że to będzie mało możliwe. Jeśli chodzi o sprawę "Władcy Pierścieni" to było z tym tak, że choć książki z tego cyklu napisane zostały już bardzo dawno temu to jednak dla większości nie wydaję się starą literaturą. Moi rodzice na pewno nie czytali tej sagi, nie wiem nawet czy za komuny o nich słyszeli. Dopiero ja zainteresowałem się tym, po ponad pół wieku od wydania tej wspaniałej literatury, od której ciężko się oderwać. Wracając do "Harry'ego Pottera" - nie sądzę, aby spotkał go los "Władcy Pierścieni"... Zostanie on oczywiście w naszej pamięci pewnie bardzo długo ale co się stanie w przyszłych pokoleniach - praktycznie od nas nie zależy...
__________________
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, zapytaj
http://ask.fm/Neizwjestnyj
Wyślij prywatną wiadomość
~Et Venefici F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2014 09:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 401
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 21.04.14
Medale:
Brak

Myślę, że Potteromania nigdy nie wygaśnie. Zawsze znajdzie się wielu fanów tej wspaniałej serii. Czytałam wiele książek, lecz HP jako jedyny w takim stopniu mnie zainteresował. Nie ma sobie równych!
Ponoć to według niektórych kiedyś nam się to znudzi, lecz wątpię. Mi się to na pewno nie znudzi. Mój tata kupił mi 1. tom na chyba 8 urodziny i razem czytaliśmy każdego wieczora. Tak poznałam ten niezwykły świat i się z nim nie rozstanę.

__________________
31.media.tumblr.com/tumblr_ljvbkslhsS1qhxvoeo1_500.gif
Ty też go uwielbiasz, drogi Gościu?
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT