Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 173
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Potteromania czy to już koniec?
Drukuj temat · Potteromania czy to już koniec?
~KonradRobert F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 01:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 153
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 07.08.12
Medale:
Brak

Witam
Każdy tutaj na forum doświadczył niezwykłego zjawiska, zjawiska będącego jednym z najważniejszych wydarzeń XXI, a i na pewno historii literatury...tak to Potteromania. Wszystko zaczęło się 1997 to wiadome, ale ja chcę porozmawiać o tym co będzie za 5, 10, 20 lat. Czy szeroka Potteromania już upadła? Myślę, że każdy się bał, że po premierze II części Insygniów, coś zejdzie ze sceny, coś nam bardzo bliskiego.
Dużo osób jeszcze czyta i myśli "nie ja o Harry nie zapomnę", ale większość nas tutaj jest poniżej 18 lat. Każdy założy rodzinę i w natłoku spraw może nie znajdzie czasu na czytanie. Czy myślicie, że Potteromania wróci? A może książka, która pokazała, że można wygrać w dobie komputerów zostanie zapomniana? Pamiętam jak w wiadomościach czy jednych czy drugich, od czasu do czasu prezentowano jakąś ciekawą informacje ze świata Harry'ego. Bardzo mi tego brakuję.
Nigdy nie zapomnę jak jechałem z dziadkiem nad zalew i w radiu mówili, że Brytyjczycy uważają, że ciągłe deszcze i burze to sprawka Voldemorta...ahhh to było niesamowite (to było przy premierze 5. filmu). Teraz już tego nie ma.
Czy Harry'ego czeka los "Przygód Tomka" A. Szklarskiego? To książka którą zachwycało się pokolenie mojego taty, ale jakoś nigdy nie kwapiłem się aby przeczytać.....do końca żadnej (po prostu mało mnie to interesowało). Czy "Harry Potter" będzie książką naszego pokolenia, a nasze dzieci będą uważać ją za jakieś stare nudy? Osobiście bym tego nie chciał bo niesie on tyle wartości... Można spróbować optymistyczne "Władce Pierścieni" napisano prze II Wojną Światową, a nadal się o nim pamięta. Tyle, że nie dawno nakręcono wysoko budżetowe filmy i wciąż wychodzą gry i to bardzo dobre. Wątpię czy jakakolwiek gra o Harrym jeszcze powstanie (taka która zachęciłaby do czytania) i czy będzie dobra...to nie możliwe. EA nie zdaję sobie sprawy, że wydając badziewną serie gier o Harrym skopała mu odrobinę przyszłość. Dobre gry się pamięta. W dobre gry się gra mimo upływu lat, a one mogę dać drugie życie książce. No niestety tutaj tego nie uświadczymy. W TVN będą w ciągle puszczać filmy i za 30 lat seria stanie się starymi dobrymi filmami, puszczanymi od święta, z których oglądania cieszą się bardzie rodzice niż dzieci.
Ja osobiście ubolewam, że coś co było jednym najlepszych okresów mojego życia odchodzi. Nie liczę na żaden cud i powrót Potteromani. Postaram jednak się przekazać tę pasję swoim dzieciom (ale nic na siłę, a już na pewno jeśli wdadzą się we mnie) Jak wy myślicie co czeka sławnego Harry'ego Pottera. Jak odbiorą go nasz dzieci.
__________________
Czy mi się zdaje.... czy rzeczywiście każdy mnie pozdrawia ?
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 08:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc, mogłoby się wydawać, że Potteromania wygasa, co jest prawdą, ale nie tak bolesną, ogromną. Co prawda, wszystkie części już wydane, filmy wyprodukowane, ale dalej się tym interesujemy. Po tym, jak założymy rodzinę, rzeczywiście, ciężej będzie znaleźć chwilę, by poczytać, ale to nie jest impossible. A Potteromania się skończy wtedy, kiedy wszyscy się tego wyprzemy. Bo jednak często powracamy myślami do tych rzeczy, z którymi postanowiliśmy skończyć. Przyznam się, że i u mnie przez jakiś okres tak było xD.

Co do Tomka Wilmowskiego, to również ciężko mi było go czytać, chociaż również dobra książka. Może dlatego, że Tomkiem interesowali się tylko Polacy (myślę, że źle nie powiedziałem), a HP zyskał rozgłos na całym świecie i ten fenomen, jakby to powiedzieć... przyciąga bardziej, kiedy wiemy, że na prawdę sporo osób się tym para.

Jeśli chodzi o Władcę Pierścieni, to co się dziwić... Te sześć ksiąg po prostu mnie oczarowały. Również ma znane forum polskie jak Hogsmeade, ale jest o połowę mniejsza popularność. A Filmy, trzeba przyznać z bólem serca - są o niebo lepsze. I dlatego dalej są fanatycy.

A jeśli chodzi o gry, to niestety masz rację. Zabiliśmy Voldka w grze no i praktycznie już nie ma pomysłów, by rozwinąć fabułę do następnej gry. Temat wyczerpany. A jeśli chodzi o Władcę Pierścieni, to np. wersja "Bitwa o Śródziemie" (gra) jest na dłuugie godziny... sporo trzeba przeznaczyć czasu, by ukończyć grę bez hakowania (i to od podstaw, bez poradników) Rozbawiony.

Co do TVN - może i tak, ale to może być takie jak Kevin - niby już przejedzone, a jednak gromadzi przed odbiornikiem całe rodziny i dalej bije rekordy popularności. Obawiam się, że serię Pottera tak samo będą odbierać.

A dzieci nie należy zmuszać na siłę. Ja również byłem trudnym dzieckiem (śmiech) - ciężko mnie czymś tak zadowolić, bym później się parał przez miesiące, no może nawet i przez lata. Jak dziecko nie będzie chciało - trudno. Ale pamiętajmy - na pewno komuś się udało przekonać Rozbawiony.

Ja na pewno nie zapomnę, nie wyszydzę Pottera, bowiem odcisnęło na mnie to takie piętno... Tyle już jestem maniakiem... To po prostu niemożliwe. Język


__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
~dodo2708 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 08:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 231
Ostrzeżeń: 1
Postów: 101
Data rejestracji: 07.04.12
Medale:
Brak

Potteromania była, jest i będzie. Zawsze znajdą się osoby, które będą przez większość swojego czasu przesiadywać w bibliotece. Być może za kilka pokoleń znajdzie się takie dziecko, które całkiem przypadkiem natknie się na taką książkę. Weźmie ją w ręce, otworzy i przeczyta cuda powypisywane tam przez panią Rowling. Powie o tym przyjaciołom, poszuka w internecie, odnajdzie te strony, i tak, po tylu latach pokolenie Pottera znowu się odrodzi.Uśmiech
__________________
Najserdeczniejsze pozdrowienia dla drogi Gościu!

media.tumblr.com/tumblr_m3z04njANp1r9jaq7.gif
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 11:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Zależy. Ja ostatnio mam coraz więcej do czynienia z osobami, które "ojej, och, ojej, obejrzały wszystkie filmy AŻ 2 RAZY, no przecież są fanami strasznymi..." -.- Takie coś skończy się za pół roku.
Moim zdaniem, jeśli ktoś raz wpuścił Harry'ego Pottera do swojego serca, to on już stamtąd nie odejdzie. Może nie bedzie tego widać, może nie bedzie już takiej manii, ciągłego mówienia o tym... Ale będzie nadal kochał tą książkę i o niej pamiętał. Bo to się nazywa bycie prawdziwym fanem.
Ja też twierdzę, że nigdy o Harrym nie zapomnę. Tak, łatwo mi mówić, bo mam dopiero 14 lat... Ale Harry'ego czytam od siedmiu lat, i nadal mi się to nie znudziło... Wnioskuję też, że przez następne lata też będę tym oczarowana. Można powiedzieć, że Harry Potter to niemal całe moje dzieciństwo i chciałabym, żeby dzieciństwo moich dzieci było równie magiczne. Nawet jeśli będę już mniej czytać tą sagę, to z pewnością przeczytam ją moim dzieciom chociaż ten jeden raz, w nadziei, że spodoba im siętak, jak mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 11:19
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Victim napisał/a:
Moim zdaniem, jeśli ktoś raz wpuścił Harry'ego Pottera do swojego serca, to on już stamtąd nie odejdzie.

Tak, tak, patriotyczne, potterowskie hasełka, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Poczytasz więcej książek, i Ci przejdzie. Bo fanatyzm pośród książek - jest jak z muzyką - niewskazany.

Może nie bedzie tego widać, może nie bedzie już takiej manii, ciągłego mówienia o tym... Ale będzie nadal kochał tą książkę i o niej pamiętał. Bo to się nazywa bycie prawdziwym fanem.

Gusta się zmieniają, więc nie mów hop, że nadal będzie się kochać HP. Bo wszystko może się wywrócić do góry nogami.

Ale Harry'ego czytam od siedmiu lat, i nadal mi się to nie znudziło... Wnioskuję też, że przez następne lata też będę tym oczarowana.

Poczytasz jakieś ciekawsze książki, i potem stwierdzisz, że HP to dziecinna jednak sztampa. Sam tak miałem, chyba, że ktoś woli się zamknąć na inne książki, wtedy to taka postawa jest zrozumiała.

i chciałabym, żeby dzieciństwo moich dzieci było równie magiczne. Nawet jeśli będę już mniej czytać tą sagę, to z pewnością przeczytam ją moim dzieciom chociaż ten jeden raz, w nadziei, że spodoba im siętak, jak mnie.

Drobna rzecz: jak ja jarałem się Czarną Kompanią G. Cooka, to nawet wtedy nie byłem aż takim kmiotem, żeby tak pisać. To ich wybór, ergo, same zdecydują, co będzie ich jarać. OK, w wieku bycia dzieckiem, to HP jest dobrym wyborem, jak Hobbit, potem jednak się dojrzewa, i potem samemu już odkrywa się to, co... chce się znaleźć.

KonradRobert napisał/a:
Witam
Każdy tutaj na forum doświadczył niezwykłego zjawiska, zjawiska będącego jednym z najważniejszych wydarzeń XXI, a i na pewno historii literatury...tak to Potteromania. Wszystko zaczęło się 1997 to wiadome, ale ja chcę porozmawiać o tym co będzie za 5, 10, 20 lat. Czy szeroka Potteromania już upadła? Myślę, że każdy się bał, że po premierze II części Insygniów, coś zejdzie ze sceny, coś nam bardzo bliskiego.

Rzecz w tym, że Potter NIE ZAPISZE SIĘ NA KARTACH LITERATURY ŚWIATOWEJ. Owszem, zapisze się na kartach literatury łatwej, prostej i przyjemnej, nastawionej na zysk, jednak - nie na wysoki poziom pisarski. To nie dzieła Szekspira, który miały duży wpływ, i o takich to się nie zapomina...

Każdy założy rodzinę i w natłoku spraw może nie znajdzie czasu na czytanie.

Rzecz w tym, że później człowiek chce czytać coś ciekawszego, niż tylko "wspomnienia z dzieciństwa", czyli to, co wtedy się czytało. Bo potem przestaje go taka literatura dziecięca fascynować, i szuka czegoś ambitniejszego, zgodnego ze swoim wiekiem.

Czy myślicie, że Potteromania wróci?

A czy wróciła moda na czytanie np. Herberta czy Przerwy-Tetmajera?


A może książka, która pokazała, że można wygrać w dobie komputerów zostanie zapomniana?

Ta książka może zapisać się tylko tym, ze spowodowała popularyzację czytania. Nie zaś poziomem literackim, a TO liczy się przy uwzględnianiu tego czynnika. Takiego Kafkę czy Dostojewskiego to do dziś czytają.

Pamiętam jak w wiadomościach czy jednych czy drugich, od czasu do czasu prezentowano jakąś ciekawą informacje ze świata Harry'ego. Bardzo mi tego brakuję.

Bo był to czas, gdy była na to moda totalna. Rzecz w tym, że ona kiedyś przeminie. Jak każda moda, czy to na HP, czy to na LOTR w czasie premiery filmów, czy to na dubstep obecnie.

Nigdy nie zapomnę jak jechałem z dziadkiem nad zalew i w radiu mówili, że Brytyjczycy uważają, że ciągłe deszcze i burze to sprawka Voldemorta...ahhh to było niesamowite (to było przy premierze 5. filmu). Teraz już tego nie ma.

Bo to już nie czasy dominacji Pottera, proste.

Czy Harry'ego czeka los "Przygód Tomka" A. Szklarskiego? To książka którą zachwycało się pokolenie mojego taty, ale jakoś nigdy nie kwapiłem się aby przeczytać.....do końca żadnej (po prostu mało mnie to interesowało).

Tak, będzie to samo. Chyba, że ktoś będzie prosił dzieci o poczytanie HP, a one same w późniejszych latach zdecydują, co im się podoba.

Czy "Harry Potter" będzie książką naszego pokolenia, a nasze dzieci będą uważać ją za jakieś stare nudy?

Nic na siłę.

Osobiście bym tego nie chciał bo niesie on tyle wartości...

Aaach, oczywiście, argument o tych kretyńskich wartościach. Nie, prędzej wartości się wyniesie z takiego Cooka, który pokazuje, że świat nie jest czarno-biały. Bo Potter ma te "wartości" banalne aż do bólu, które zna każdy.

Można spróbować optymistyczne "Władce Pierścieni" napisano prze II Wojną Światową, a nadal się o nim pamięta.

Dlaczego? Bo był czymś nowym, niespotykanym na szeroką skalę wtedy. I miał jednak wysoki poziom literacki.

Tyle, że nie dawno nakręcono wysoko budżetowe filmy i wciąż wychodzą gry i to bardzo dobre.

Filmy to tam jeszcze. Z grami jest inny problem - są crapami wydawanymi na premiery filmów, by zarobić kasę. To nie LOTR, gdzie dało się przerobić to wsio na RTS, i nie było oskarżeń o "komercyjność i zły poziom produkcji".

Wątpię czy jakakolwiek gra o Harrym jeszcze powstanie (taka która zachęciłaby do czytania) i czy będzie dobra...to nie możliwe.

Gry maja zachęcić do czytania? DZIŚ?! Pozdro600.

W TVN będą w ciągle puszczać filmy i za 30 lat seria stanie się starymi dobrymi filmami, puszczanymi od święta, z których oglądania cieszą się bardzie rodzice niż dzieci.

Problem z tym, że potem się to wszystko przeje. Nie mówię o Kevinie, który nie powstawał an podstawie jakiejś książki.

Ja osobiście ubolewam, że coś co było jednym najlepszych okresów mojego życia odchodzi.

Bo zbyt mocno się jarałeś, stąd też takie coś. Dobra, też mogę stękać o takim czymś. Tylko jakie to ma znaczenie, skoro DZIŚ czasy są inne, i MUSZĄ się zmieniać.

Nie liczę na żaden cud i powrót Potteromani. Postaram jednak się przekazać tę pasję swoim dzieciom (ale nic na siłę, a już na pewno jeśli wdadzą się we mnie) Jak wy myślicie co czeka sławnego Harry'ego Pottera. Jak odbiorą go nasz dzieci.

Powoli to wszystko umrze, bo Potter nie ma takiej przyszłości jak LOTR, bo... brak mu rozwoju, nie licząc może FF.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 25-08-2012 11:38
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 12:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem Potter mania częściowo zaginie, ale na pewno nie całkiem ponieważ to jest tak wspaniała saga, że nie sądzę, że tylko nasze pokolenie pokocha go tak, jestem pewnien, że młodsze na pewno teżOczko będę zachecał swoje dzieciaki do czytania tych przygód, a i ja nie raz powrócę do nich ( to moje wspaniałe dzieciństwo!!Uśmiech)
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

na pewno nie będzie już tylu wielbicieli co teraz, ale jednak zawsze będzie ich sporawo. harry potter to książki o których na pewno będzie się pamiętać. i na pewno jeszcze wiele osób będzie po nie sięgać jeszcze przez długie lata. było o nich bardzo głośno. chociaż wydaje mi się że przy ostatniej części i tak nie byłó zbyt dużego rozgłosu jak na zakończenie popularnej sagi książek o młodym czarodzieju ratującym świat magi, autorstwa J.K.Rowling. przez długi czas książka była i może jeszcze jest(nie orientuję się za bardzo) na pierwszym miejscu najlepszych przygodowo-fantastycznych książek dla dzieci i młodzieży.na pewno nię będą tak często puszczać go w telewizji jak teraz. jeszcze przez dwa lata podczas wakacji będą puszczać kolejne części. za rok puszczą siedem, a za dwa osiem, a potem będą pewnie puszczać go w świeta i od czasu do czasu którą część na TVN, ale oczywiście coraz rzadziej.a jeśli chodzi o kevina , to chyba jednak kevin będzie bardziej popularny na świeta, w końcu to bardzo dobra komedia dla całej rodziny, a harry potter jesthyba bardziej dla dzieci i młodzieży niż dla dorosłych, chociaż myślę że itak oglądają go całe rodziny.raczej tak szybko się o nim nie zapomniUśmiech

i jeszcze jedno, do RazorBMW: może niektórym ta książka się podoba, może pomimo tego że czytali wiele innych dobrych książek harry potter spodobał się najbardziej i uważają że ta książka jest częścią ich dzieciństwa albo żeby nie przesadzać jest dla nich po prostu ważna bo jako wierni fani przeczytali wszystkie części które ich zachwyciły.jeśli ty uważasz inaczej to nie znaczy że inni muszą zmienić swoje poglądy na, według ciebie, bardziej normalne i powinni przestać zachwycać się tą książką. może niektórzy wierzą że ta książka przetrwa, i nie zmienią w najbliższym czasie swoich poglądów. przepraszam jeśli źle zrozumiałam, ale z twojego posta wywnioskowałam że uważasz poglądy innych za nie poprawne ponieważ ty maż inne.jeśli jednak zrozumiałam dobrze to,oczywiście nie chcąc nikogo urazić, nie zgadzam się z tobą po prostu i uważam twoje komentarze za troche dziwnę i chyba nie odpowiednie.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png

Edytowane przez Nerona_58 dnia 25-08-2012 14:37
Wyślij prywatną wiadomość
~Pomyluniaczek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 0
Postów: 181
Data rejestracji: 26.03.11
Medale:
Brak

Tak to już niestety powoli wygasa : ( Ja Harry'ego pokaże moim dzieciom
i wnukom. Dla mnie to jest jak drugie życie w świecie magii ;p Za 10 20 pewnie już nie będzie sięgać po nie aż tyle osób , ale na pewno jeszcze ktoś będzie po nie sięgać Język
__________________
images6.fanpop.com/image/photos/32500000/Romione-romione-32517396-500-500.gif

Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
Od wiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie!!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~SneapeandLily F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 16:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 134
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 02.07.12
Medale:
Brak

Niestety ja tez się tego obawiam, że słyszy się o nim coraz mniej Smutny Gdy założę rodzinę to moim dzieciom będę opowiadała o Harrym i wnukom oczywiście też ^^ KOCHAM Harrego i myślę, że o nim nie zapomnę. Harry to moja druga część serca - to moje dzieciństwo :* <3
__________________
images.wikia.com/harrypotter/images/e/eb/Harry_Cho_Snogging.jpg

-Całowaliście się - Ron i Hermiona do Harry'ego
- No tak.. - Harry
- I jak było - Ron
- Mokro, płakała - Harry
- Az tak źle całowałeś ? - Ron
- No ale Harry pewnie jak chce to potrafi - Hermiona Rozbawiony


img134.imageshack.us/img134/4897/b5996d8589eeb76a078b73eya1.jpg

Każdy z nas ma w Sobie tyle samo dobra co zła, to od nas zależy która drogą pójdziemy. - S. Black

www.encyclopedie-hp.org/images/films/godrics-avada.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Aliszja F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 16:50
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 158
Ostrzeżeń: 1
Postów: 81
Data rejestracji: 20.08.12
Medale:
Brak

Ja myślę podobnie jak ty ~KonradRobert .
Boję się że za 5 lat nikt nie będzie pamiętał naszego słynnego Harry'ego Pottera. Pamiętam jak pierwszy raz "napotkałam" na Harry'ego. A miałam z 6 lub 7 lat. Od tamtej pory jest częścią mojego życia.
Jak będę mieć dzieci , a mam nadzieję że będę mieć :) To pokażę im Harry'ego Pottera. Może najpierw film, a później książkę . Lub na odwrót. Ale mam wielką nadzieję że moim dzieciom spodoba się ta opowieść tak samo jak mi ;)
A co do grach Harry'ego Pottera. To sądzę że najlepiej im wyszła :
H.P i Komnata Tajemnic,
H.P i Więzień Azkabanu,
H.P i Zakon Feniksa,
H.P i Inygnia Śmierci 2
; )
__________________
Zapraszam na mojego bloga Rozbawiony Jest tam opowieść związana z Harrym Potterem ! http://monikamaxwellijejmalyswiat.blogspot.com/

24.media.tumblr.com/tumblr_m9aktjcpwM1qb9qh4o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~EvelynBrown F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 105
Data rejestracji: 24.08.12
Medale:
Brak

Ja będę się bardzo starać aby w przyszłości moje dzieci chociażby przeczytały jedną z tych fantastycznych książek. I mam nadzieję, jak nawet bym zapomniała o HP - ale myślę że tak się nie stanie - to na zawsze pozostanie w moim sercu. Zakochałam się w tej powieści po przeczytaniu już kilku rozdziałów pierwszej części i mam nadzieję, że tak będzie z moimi dziećmi czy nawet wnukami. Pozdrawiam wszystkich którzy będą się starać nie zapominać o Harry'm.
__________________
2.bp.blogspot.com/-cYaMzAzMg4s/Tiqn-iElB0I/AAAAAAAAFJk/U8pk59nL4yI/s1600/tumblr_loqc58PWOv1qf3q8y.gif

Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!


Fred i George są THE BEST!
Buziaki dla drogi Gościu

1.asset.soup.io/asset/2300/4657_488a_390.gif

http://www.youtub...ure=fvwrel
Wyślij prywatną wiadomość
~Clementaine F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 18:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 1
Postów: 61
Data rejestracji: 13.08.12
Medale:
Brak

Też mam 14 lat i na razie nie zanosi sie, żebym zapomniała, ale kto wie ? :C Mój brat ma 10 lat (TOTALNY MUGOL) uważa, że HP jest strasznie nudne i bezsensowne, zamiast przeczytać jedną książkę o HP woli grać w GTA albo jakieś strzelanki -,- takie bezmózgowe dzieci nie widzą nic poza komputerem, a szkoda ....
__________________
Clementaine pozdrawia wszystkich i zaprasza do siebie

Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

[i]Co strach cię obleciał ?[i]
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Czy ja wiem? "Harry Potter" nie jest znowu taką starą serią, właściwie to ledwo została zakończona, a już fragmenty tej książki są w podręcznikach do Języka Polskiego dla gimnazjalistów (Słowa na czasie). Bardziej ze względu na to, że książka przemawia do młodzieży, niżeli dlatego, że jest jakaś mistrzowska... Harry Potter to coś, czego się nie zapomina, jednakże nie powiem, żeby była to moja ulubiona książka. Musiałabym przeczytać tylko tą serię, żeby tak twierdzić.
Potteromania... Odnoszę wrażenie, że bliżej "Harry'emu..." do "Władcy Pierścieni", tylko że jak powszechnie wiadomo, "Władca..." nie jest teraz tak popularny jak niegdyś. A jednak, nadal o nim się pamięta. Będą w przyszłości zjazdy fanów, ludzie nie przestaną pisać tych fanfiction, ot tak.
Myślę, że wszystko zależy od podejścia ludzi w przyszłości do świata. Wiecie, kto z nas nie marzył o magii? Problem w tym, że nie zawsze ludzie mieli takie marzenia. Przez lata świat się zmieniał, wraz ze światem ludzie się zmieniali. Inne podejście do świata sprawi, że nie każdy będzie chciał jeszcze słyszeć o wampirach, czy czarodziejach.
Niegdyś ludzie kochali się w "Potopie", dzisiaj młodzi ledwo potrafią przeczytać streszczenie, bo nawet przy tym, teoretycznie krótkim tekście, zasypiają i nudzą się.

Co będzie, to będzie. Powstają teraz parki potterowskie (Hogwart tu, Hogwart tam Oczko ), jeśli to nie zbankrutuje, to "Pottera" jeszcze długo zapamiętamy.
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Luniaczek F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 20:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 267
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 09.08.12
Medale:
Brak

My nigdy nie zapomnimy , nawet jak przeczytamy lepsze książki ( Bo nie przeczę są ksiązki lepsze , od HP) I tak Harr'y będzie zawsze w naszych sercach , i później jak będziemy przekazywać z pokolenia , na pokolenie, w sercach , naszych dzieci i wnuków , jesli ludzie za kilka lat będą potrafili , odnaleźć w HP , to co my w nim widzimy , Harry będzie trwał i trwał , <3
__________________
Łap Buziakaaa drogi Gościu ; *** <3
data.whicdn.com/images/35402399/tumblr_lofbvthwg01qmer81o1_500_large.gif
http://gochat.in/twiggykc piszcie mordix!

Edytowane przez Luniaczek dnia 25-08-2012 20:38
Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 20:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

RazorBMW napisał/a:
Victim napisał/a:
Moim zdaniem, jeśli ktoś raz wpuścił Harry'ego Pottera do swojego serca, to on już stamtąd nie odejdzie.

Tak, tak, patriotyczne, potterowskie hasełka, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Poczytasz więcej książek, i Ci przejdzie. Bo fanatyzm pośród książek - jest jak z muzyką - niewskazany.


Razor, czy Ty musisz wszystko i wszystkich krytykować? może muzyki na tym forum każdy słucha innej, lecz wszystkich tu połączył Harry Potter.

w tym przypadku zgadzam się z Victim. Harry zawsze zostanie w naszych sercach Uśmiech

z pewnością w przyszłości swoim dzieciom pokażę czym był dla mnie Harry i zarażę je czytaniem przygód chłopca z blizną Uśmiech
__________________
Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić - zwłaszcza RazoraBMW, Asika i Toma Riddle'a, a także wszystkich innych, którzy zostali zapoznani z informacją o rzekomej śmierci jednej z użytkowniczek - Machete. To co pisałam/mówiłam było wyjątkowo dziecinne i głupie i chcę za to przeprosić.
Odchodzę także z Hogsmeade, już nie będę wracać.

Edytowane przez Natalia Tena dnia 25-08-2012 20:59
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2012 10:31
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Natalia Tena napisał/a:
Razor, czy Ty musisz wszystko i wszystkich krytykować? może muzyki na tym forum każdy słucha innej, lecz wszystkich tu połączył Harry Potter.

Nie, nie wszystkich - ostatnio to ja książkę czytałem gdzieś w 2007/8, a na dodatek... ja mam w tyłku tego Pottera... dziś... Oczko
Bo wyrażanie własnego zdania = krytyka ORAZ hejting. Propsy.
Ja staram się na sytuacje książkowe patrzeć całkowicie z boku, na chłodno, BEZ bycia fanem Pottera ani jakiejkolwiek innej ksiązki, tylko subiektywnie oceniając poziom utworu literackiego.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 26-08-2012 10:35
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Espana2010 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2012 10:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 253
Ostrzeżeń: 0
Postów: 63
Data rejestracji: 25.08.12
Medale:
Brak

WEDŁUG MNIE ,A MYŚLĘ ZE NIE TYLKO MOJE JEST TAKIE ZDANIE ,ZAINTERESOWANIE ŚWIATEM HARREGO POTTERA NIGDY NIE ZAGINIE. AUTORKA WŁOŻYŁA W NAPISANIE TEJ CUDOWNEJ BAŚNI ZBYT DUŻO SERCA I UMYSŁU ŻEBY OT TAK SOBIE O TEJ HISTORII ZAPOMNIEC . KSIĄŻKI SA NAPISANE NIEMALŻE IDEALNIE I NIEZWYKLE PRZYSWAJALNIE PRZEZ CZYTELNIKA , FILMY NA ICH PODSTAWIE SĄ ZROBIONE Z NIEZWYKŁYM ROZMACHEM, W TEN MAGICZNY ŚWIAT DAJEMY SIĘ WPROWADZIĆ ZA RĄCZKĘ JAK DZIECI ,NIE ZALEZNIE OD TEGO ILE MAMY LAT. CZYTAJĄC ,CZY TEŻ OGLĄDAJĄC ,SLEDZIMY LOSY BOHATERÓW Z WYPIEKAMI NA TWARZY .SWOIM ZAINTERESOWANIEM TA OPOWIESCIĄ ZARAŻAMY INNYCH!
JAKŻE WIEC MOŻNA WOGÓLE MYŚLEĆ O KOŃCU -POTTEROMANII ??!
Wyślij prywatną wiadomość
~HannaAbbot F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2012 15:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 272
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 19.08.12
Medale:
Brak

Wiemy jak jest. Wszyscy(tak sądzę) tutaj jesteśmy zakochani w tej serii. Możemy czytać książki,grać w gry,oglądać filmy ze 100 razy i się nie nudzić. Ja mam 14 lat i dopiero rok temu przeczytałam 1 część i odkryłam magię ukrytą na stronach tej książki. A przeczytałam to tylko dlatego,że nie miałam co czytać i znalazłam stary egzemplarz mojego brata,który go nie zainteresował. Kto wie czy nasze dzieci nie trafią gdzieś,np. w piwnicy na taką książkę swoich rodziców,usiądą przy niej i nie będzie można jej od niej oderwać. Ale równie dobrze, możemy my jako rodzice podsunąć im tytuł,a one poszukają w Necie filmu czy gry i się na tym zawiodą. Albo po prostu inny typ książek będzie interesował przyszłą młodzież. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie kiedyś tam...
Wyślij prywatną wiadomość
~Mickey12 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2012 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 1
Postów: 110
Data rejestracji: 13.09.12
Medale:
Brak

Pottermore jest i będzie jedną z najfajniejszych stron, ale mogli by go dopiero wrzucić do internetu jakby były zrobione wszystkie szczegóły.
Wyślij prywatną wiadomość
~Louise F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2012 19:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 07.08.12
Medale:
Brak

Uważam, że wierni fani Harry'ego nigdy nie rozstaną się z książkami, czy filmami, bo jeżeli one wywierają na kimś tak duże wrażenie, nie ma mowy o zapomnieniu. Przygodę z sagą można zawsze zacząć, ale ona nigdy się nie skończy. Uśmiech
__________________
media.tumblr.com/tumblr_mb1feyNpyO1rqycwv.jpg


We are the Harry Potter Generation!
mon-jes.tumblr.com Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT