Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 336
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Życia Splecione, Niezłączone (SS)
Drukuj temat · [NZ] Życia Splecione, Niezłączone (SS)
~Pierog F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 17:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 13.08.12
Medale:
Brak

Często idąc korytarzami szkoły zastanawiam się, czy słuszny jest podział ludzi na dobrych i złych. Taki James, na przykład. Jest arogancki i strasznie niewychowany, a do tego wprost kipi pychą. Nie ma tygodnia by przynajmniej raz nie powiesił mnie w powietrzu do góry nogami lub 'przypadkiem' nie rozsypał moich książek na podłogę - do czego się ze wstydem przyznaję. A jednak jest kapitanem drużyny, jako takim uczniem i Gryfonem, czyli musi być dobry. Kiedy mijam gablotę z pucharami i odznakami Quidditcha czasami staję i przyglądam się złotej plakietce z jego imieniem. Tak, na pewno dają mu taryfę ulgową, bo jest szukającym i ma 'talent'. Szkoda, że jest to talent w ogóle nie przydatny w dalszym życiu.

A taki Malfoy, na przykład? Niby łobuz, niby czarna magia, niby rozpuszczony bachor, a tu jednak zawsze znajdzie czas by zagrać Narcyzie na magicznym fortepianie, który - ponoć - sam zbudował (w co wątpię, przychylam się do wersji, że po prostu znalazł go w Pokoju Życzeń i chce zachwycić i tak już oczarowaną nim dziewczynę), albo żeby wymsknąć się z nią do Hogsmeade na wieczorne oglądanie gwiazd lub cokolwiek innego. A to, że przy okazji potraktuje Filcha Petrificusem to już inna bajka - w końcu robi to w szczytnym celu.

No i w końcu Evans, przepiękna, ruda, Lily Evans. Wybitna uczennica, miła, spokojna, pomocna... A jednak nie odwdzięcza mego uczucia. Mijam właśnie Krwawego Barona, który mruczy coś pod nosem o niewychowanych dzieciakach biegających po korytarzach o północy. Czasami zastanawiam się, czy ja też tak kiedyś nie skończę. Zapisuję sobie w pamięci, aby kiedyś spytać Barona dlaczego został duchem. Wracając myślami do Lily nie mogę przez chwilę nie zatopić się w jej oczach, tak zielonych. Gdyby ktoś zapytał kogoś, czy sądzi, że Lily jest dobra, ten ktoś bez zastanowienia powiedziałby, że oczywiście. Ja jednak zastanawiam się, jak ktoś tak dobry może ranić tak mocno...

Moje buty dudnią o kamienną posadzkę, czuję, jakby powietrze wokół mnie wibrowało. Wchodzę na pierwsze schody, potem drugie i jeszcze kolejne aż w końcu docieram na siódme piętro. Prawie po omacku przechodzę przez korytarz, w głowie karcąc się za nie wzięcie różdżki. Nareszcie widzę światełko w tunelu - dwa świeczniki powieszone po obydwóch stronach obrazu. Portret jest coraz bliżej, serce mi wali, nogi plączą się niemiłosiernie. Staję w kręgu światła i szybko spoglądam w dół - muszę wyglądać komicznie w błękitnej pidżamie i czarnych, szkolnych butach. Moja blada twarz różowi się emocjami i osiąga kolor Chińskiego Ogniomiota gdy w końcu staję przed portretem. Narząd w klatce piersiowej próbuje przebić się przez skórę i uciec w siną dal.

"Witaj, Severusie." Mówi kobieta z portretu, wysyłając dreszcze przez całą długość moich pleców. Nerwowo stąpam z nogi na nogę w nadziei, że nikt nie słyszał donośnego głosu Grubej Damy. "Kolejna bezsenna noc? Jesteś taki dobry z eliksirów, powinieneś uwarzyć sobie coś na ten problem."

"Nie, Gruba Damo, wie Pani po co tu jestem." Speszony lekko patrzę w dół jakby podłoga nagle pokryła się rzadką odmianą asfodelusa. Biorę głęboki wdech i wyrzucam następne zdanie jak z armaty. "Jak się ma Lily? Czy już poszła spać?"

Dama z portretu prostuje się i z widoczną troską patrzy się na mnie, przypominając mi trochę moją matkę. "Wiesz mój drogi, że nie powinnam tego robić, ale... Widzę jak cierpisz. Nie mogę tego znieść, choć nie jesteś z mojego domu. Pójdę sprawdzić. Poczekaj tu na mnie." I z tymi słowami ucieka za prawy koniec obrazu.

Siadam na podłodze, która jest wściekle zimna. Po chwili orientuję się, że palcem kreślę na posadzce serce za sercem. Sen ostro walczy z jawą, nocne obrazy zasnuwają mi wizję tej chwili. Przed oczami widzę siebie i Lily na ślubnym kobiercu - och, jak pięknie wygląda w tej białej sukni. Przeskok w przód i widzę ją, leżącą na kanapie w naszym domu w Dolinie Godryka, ona widocznie już brzemienna. Widzę też siebie niosącego jej herbatę i jej ulubione ciastka marchewkowe. Kolejny przeskok i pochylam się nad kołyską, a w niej mały chłopiec, ma może kilka miesięcy, ma moje, czarne włosy i jej zielone, piękne źrenice. Podnosi rączkę, łapiąc mój palec, a na mojej twarzy pojawia się uśmiech...

Donośny głos z portretu wyrywa mnie z mojej idylli. "Lily siedzi z Jamesem Potterem przy kominku i się obejmują." Nie powiedziała mi niczego nowego. Sam się tego spodziewałem. Miałem jednak nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Że mam jeszcze szansę. Łzy napływają mi do oczu, z trudem łykam powietrze. "Severusie, walcz o nią. Jeśli tego nie doceni, nie jest warta twej miłości i twych nieprzespanych nocy."

Ocieram rękawem krople na policzkach zastanawiając się, czy walka ma sens. "A może... Po prostu ja nie jestem jej warty?" Czuję się jak dziecko, płacząc jak jakaś beksa w wieku szesnastu lat. Moje serce boli jak po przebiciu na wylot, łzy ciekną ciurkiem po mej twarzy. Słabość mnie ogarnia, ból głowy pojawia się znikąd, kolana nie dają już rady utrzymać ciężaru moich smutków. Osuwam się na podłogę. Pomiędzy moimi dłońmi a moimi nogami powoli tworzy się kałuża.

Wtem otwiera się przejście za portretem.

(P.S. Jeśli ujrzycie jakieś błędy gramatyczne to proszę mi powiedzieć, bo powoli zaczynam mieć z nią problem.)
Edytowane przez Pierog dnia 14-08-2012 11:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Estelle F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 18:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 275
Ostrzeżeń: 2
Postów: 149
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Masz w tekście błędy ortograficzne, stylistyczne i składniowe, ale nie chce mi się ich szukać. Tekst sam w sobie ciekawy, czekam na wiecej
__________________
Pa­miętasz ten mo­ment, kiedy ja­ko dziec­ko, w wieku koło sied­miu lat, ma­lujesz ob­ra­zek i niebo to niebies­ki pa­sek u góry kar­tki? I wte­dy przychodzi ten mo­ment roz­cza­rowa­nia, kiedy nau­czy­ciel mówi ci, że tak nap­rawdę niebo zaj­mu­je cała wolną przes­trzeń na ry­sun­ku. I to jest ta chwi­la, kiedy życie zaczy­na być co­raz bar­dziej skom­pli­kowa­ne i nieco nud­niej­sze, po­nieważ za­malo­wywa­nie kar­tki na niebies­ko jest raczej nużącym zajęciem. - Alan Rickman
Wyślij prywatną wiadomość
~CosmicLovee F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 18:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 06.08.12
Medale:
Brak

Sporo błędów jak wspomniała moja imienniczka. Tekst niezły,jeśli będzie więcej z chęcią luknę moim skromnym okiem Oczko
__________________
-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna330 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 135
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 11.08.12
Medale:
Brak

Aż zaparło dech w piersi...to jest przecudowne. Oczywiście czekam na więcej z niecierpliwością, noi daję "Wybitny" :)

Pozdrawiam :D
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I wiedzy wszech wiedzyKrukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

Hej drogi Gościu zobacz moje ff http://www.hogsme...ad_id=7300
Pozdrowienia dla całego Hogsmeade i dla ciebie drogi Gościu Uśmiech

"- To jest dobra strona tego złego... a tak długo jej szukałam - szepnęła, a po chwili całowała go tak, jak jeszcze nigdy nie całowała, a Harry całował ją, zapominając o całym świecie... to było lepsze od Ognistej Whisky... istniała tylko Ginny... tylko Ginny i on... czuł ją całym sobą... jedną ręką ją obejmował, drugą zanurzył się w jej długich, jak słodko pachnących włosach..."

"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."

Edward Nożycoręki <3
images4.fanpop.com/image/photos/22300000/Edward-Kim-edward-scissorhands-22305840-500-250.gif

images4.fanpop.com/image/photos/22300000/Edward-Kim-edward-scissorhands-22305841-500-250.gif

images4.fanpop.com/image/photos/22300000/Edward-Kim-edward-scissorhands-22305845-500-250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 19:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Estelle napisał/a:
Masz w tekście błędy ortograficzne, stylistyczne i składniowe, ale nie chce mi się ich szukać. Tekst sam w sobie ciekawy, czekam na wiecej


Tak? Mogłabyś sobie zadać minimum trudu i takowe wskazać? Czegoś tu nie rozumiem. Są błędy, które rzekomo widzisz, a nie chce Ci się ich szukać? o.o

To jest piękne, odnośnie tekstu. Czyta się to tak przyjemnie i tak fajnie, że błędów - nawet gdyby były - się nie zauważa. Uczucia Severusa, opisane tak dobrze, tak... aż słów mi zabrakło. Naprawdę, trudno mnie doprowadzić do takiego stanu, udało Ci się Rozbawiony Pisz dalej, mam nadzieję, że w następnych częściach wena Cię nie opuści. Niechaj pióro lekkim Ci będzie ^^.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Pierog F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2012 08:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 13.08.12
Medale:
Brak

Dziękuję Wam wszystkim za komentarze Uśmiech Niedługo, prawdopodobnie w czwartek napiszę kolejną część. Co do błędów sama dopisałam Post Scriptum, że takowe mogą być. Wynika to z tego, że na codzień nie piszę po polsku i takie błędy mogą się u mnie zdarzać, więc bardzo proszę o napisanie mi gdzie i co należy poprawić, na pewno się nie obrażę! Cieszę się też, że Wam się podoba.
Wyślij prywatną wiadomość
~aliszja19 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2012 15:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 28.08.12
Medale:
Brak

Piękne Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Martita F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2012 09:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 881
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Bardzo fajnie napisany tekst. Jak dla mnie WOczko Czekam na dalsze części bo dobrze Ci idzieOczko
__________________
POZDRAWIAM CIĘ drogi Gościu!!!!Rozbawiony
Jeśli masz do mnie jakieś pytania to zapraszam: http://hogsmeade....ad_id=8161

pu.i.wp.pl/k,NzQ0NTMyMTMsNDg4NzkyMTg=,f,957095_Lordek_Voldemortek_big.jpg

bi.kotek.pl/bloxlite/f640x640/38/87/684b1f3799.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 67% [2 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 33% [1 głos]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
RIGHT