Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 220
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Książę Półkrwi
»»» Dumbledore w jaskini
Drukuj temat · Dumbledore w jaskini
~tyshia F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2012 22:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 26.06.12
Medale:
Brak

Za każdym razem kiedy czytam "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi", to zastanawia mnie pewien aspekt, a mianowicie dotyczy on Dumbledore'a pijącego napój z misy. Skoro napój ten osłabiał jego organizm, a raczej umysł, to jakim cudem był on w stanie wstać i wyczarować coś tak niesamowitego? Wiem, że był wielkim czarodziejem i tak dalej, ale skoro ten napój był tak silny...
Rozumiem - kaprys autorki lub coś w tym stylu, ale zawsze nie mogłam jakoś się z tym pogodzić, że tak w tym fragmencie jest - za dużo "oczywistych oczywistości". Nawet nie zdziwiłoby mnie gdyby Harry'ego różdżka znów coś zmodziła i wyczarowała taki pierścień ognia ^^

A wy jak to widzicie? Piszcie, chętnie przeczytam inne odczucia co do tego fragmentu książki Oczko))
Edytowane przez tyshia dnia 02-07-2012 22:57
tyshia.wrzuta.pl Wyślij prywatną wiadomość
*Dum3l F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02-07-2012 23:46
Super Administrator

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Z tego co ja zauważyłem eliksir, który wypijał Dumbledore w jaskini działał do ostatniego jego łyku, czyli aż pokazał się niby horkruks. Po tym zdarzeniu odzyskał on świadomość, lecz jednym z wyzwań zostawionych przez Toma było okropna chęć napicia się czegoś. Moim zdaniem było to zrobione jakby specjalnie, aby dotknąć tafli wody. No i tutaj zaczynają się spekulacje. Pytanie czy jakoś wyczarował wodę i ugasił pragnienie, bądź widząc co się stało Harry`emu zebrał się i wyczarował kulę ognia.
Mnie więcej tak to widzę, lecz nie powiem, zagadka dość ciekawa ( jak wiele innych). No i oczywiście włączam się do dyskusji Oczko
__________________
"To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."

"Ależ oczywiście,że to się dzieje w Twojej głowie. Ale skąd, u licha, stwierdzenia, że w takim razie nie dzieje się to na prawdę?"
Wyślij prywatną wiadomość
~panti00 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 11:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 1
Postów: 212
Data rejestracji: 29.06.12
Medale:
Brak

Przecież to polegało tylko na wyszeptaniu kilku słów i podniesieniu różdżki - nie potrzebowało za wiele wysiłku Oczko
__________________
Sprytu Ślizgonów
Szczerości Puchonów
Wiedzy Krukonów
Ucz nas Gryffindorze!




"Nie żałujmy tych, którzy umarli, Harry. Żałujmy żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości" ~by Albus Dumbledore


Pozdrawiam Cię drogi Gościu !!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17-07-2012 12:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

Moim zdaniem, alebo Dumbledore się przemógl, alebo zaklęcie przestawało działać w chwili gdy dotknęlo się wody. Co do opinii panti00 to całkowicie się z nią nie zgadzam, bo od zarania dziejów wyczarowanie kuli ognia, bądź jak to miało miejsce ognistego pierścienia było bardzo trudną i skomplikowaną sztuką, bo ogień jest bardzo potężnym i nieobliczalnym żywiołem.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-09-2012 10:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

panti00 napisał/a:
Przecież to polegało tylko na wyszeptaniu kilku słów i podniesieniu różdżki - nie potrzebowało za wiele wysiłku Oczko

Noo, a tutaj się nie zgodzę. Myślisz, że magia polega na byle jakim machnięciu różdżką i wypowiedzeniu od niechcenia kilku słów?... Zaklęcie użyte w jaskini musiało wymagać dużej siły i skupienia. Ale zacznijmy od początku. Eliksir, który był umieszczony w misie miał osłabić przeciwnika, sprowokować go do zaczerpnięcia wody z otaczającego ich jeziorka. Kiedy Harry chciał to uczynić, inferiusy wciągnęły go pod powierzchnię wody. W tym czasie Dumbledore przeżywał katusze, odzyskując jako tako świadomość. Gdy eliksir przestał działać, dyrektor uratował Harry'ego i wyczarował ogień. Resztę wiemy. Jak dla mnie, czas w którym Harry próbował wyczarować wodę, a następnie jej zaczerpnąć z jeziorka, wystarczył do tego, aby Dumbledore odzyskał świadomość.
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicole Colin F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2012 20:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 1
Postów: 184
Data rejestracji: 09.09.11
Medale:
Brak

To była krytyczna sytuacja więc Dumbledore musiał się przemóc. Po za tym wypił już cały eliksir a najgorzej było chyba tylko podczas picia i między następnymi porcjami.
__________________
,,To nie nasze umiejętności świadczą o nas, lecz dojrzałe decyzje"
Wyślij prywatną wiadomość
~HarryP F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-10-2012 19:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 484
Ostrzeżeń: 1
Postów: 153
Data rejestracji: 04.08.12
Medale:
Brak

No nie wiem. W sumie Albus Dumbledore był najpotężniejszym czarodziejem, nawet przed Riddlem. Ale ten napój faktycznie był silny... Chociaż z tego co pamiętam Harry podał mu trochę wody... Może to go posiliło...Happy


r11; A myśli też o tym, co się wówczas stanie? r11; mruknął Harry. r11; Może ma nadzieję, że ktoś inny zabije Voldemorta, kiedy my tu będziemy pomagać jej w robieniu babeczek nadziewanych jagnięciną?
Opis: Harry do Ginny podczas przygotowywania kolacji w Norze

A więc wreszcie prawda. Leżąc z twarzą wciśniętą w zakurzony dywan, w tym samym gabinecie, w którym kiedyś, jak sądził, poznawał tajemnice zwycięstwa, Harry zrozumiał, że wcale nie miał przeżyć. Miał rzucić się posłusznie w ramiona Śmierci, zrywając w ten sposób ostatnie więzi wiążące Voldemorta z życiem. Gdy po tylu wysiłkach stanie wreszcie naprzeciw Voldemorta i nie uniesie różdżki, by się bronić, nadejdzie oczekiwany koniec i stanie się to, co miało się stać w Dolinie Godryka: żaden nie może żyć, gdy drugi przeżyje.
Opis: reakcja Harry'ego po obejrzeniu wspomnień Snape'a.

r11; A niby dlaczego Harry Potter miałby próbować dostać się do wieży Ravenclawu? Potter należy do mojego domu!
W jej pełnym niedowierzania i złości głosie Harry dosłyszał nutkę dumy i poczuł, jak wzbiera w nim czułość do Minerwy McGonagall.

A potem drgnął lekko i znieruchomiał, a jego oczy były już tylko wielkimi szklistymi kulami pocętkowanymi odbiciem gwiazd, które przestał widzieć.
Opis: śmierć Zgredka.

Albusie Severusie r11; (...) r11; nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem jakiego znałem.
Opis: Harry do swojego syna Albusa o Severusie Snapie.

Bo czasami trzeba przestać myśleć tylko o własnym bezpieczeństwie! Czasami trzeba pomyśleć o większym dobru!
Opis: rozmowa Harry'ego z Aberforthem.

r11; Czas, byś nauczył się trochę szacunku dla starszych!
r11; Raczej czas, by pan na szacunek zasłużył.
Opis: rozmowa Scrimgeoura z Harrym.
__________________
drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Priori Incantatem F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2013 11:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 269
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Harry nigdy Dumbledrore'owi w jaskini nie podał wody, bo nie mógł. Uśmiech Ale faktycznie Dumbledore był potężnym czarodziejem i myślę, że czasami są ważniejsze sprawy aniżeli ból i cierpienie. Przecież człowiek w sytuacji kryzysowej i zagrażającej życiu może zrobić rzeczy o których się nie śni. Jestem pewny, że oparł się działaniu eliksiru.
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackdobby F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2013 18:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 1
Postów: 314
Data rejestracji: 20.09.13
Medale:
Brak

Był wielkim czarodziejem...
Wykonał te zaklęcie ostatkiem sił...
Gdyby nie to Harry by zginął i Voldemort by przetrwał...

__________________
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
Wyślij prywatną wiadomość
~pottermanka135 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2014 21:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 1
Postów: 107
Data rejestracji: 06.01.14
Medale:
Brak

panti00 napisał/a:
Przecież to polegało tylko na wyszeptaniu kilku słów i podniesieniu różdżki - nie potrzebowało za wiele wysiłku Oczko


No właśnie nie do końca, im potężniejszy czar tym więcej skupienia i siły woli
__________________
od przebiegłości ślizgonów
od kretynizmu puchonów
i od wiedzy o własnej wszech wiedzy krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!

Edytowane przez pottermanka135 dnia 11-01-2014 21:04
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2014 21:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Po pierwsze, z tego co pamiętam, Dumbledore posiadał wtedy Czarną Różdżkę, więc właściwie mógł wyczarować wszystko i w każdej sytuacji. Po drugie, sądzę, że urok przestał działać gdy wypił cały eliksir.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Talasiek F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2014 19:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 16.04.14
Medale:
Brak

Zgodzę się z komentarzem gdzieś na górze Oczko Czar tego napoju, który pił Dumbledore działał osłabiająco tylko do momentu wyciągnięcia horkruksa z tej misy. Co nie zmienia faktu, że jego organizm był bardzo mocno osłabiony. Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
wredności Ślizgonów,
i od przemądrzałości Krukonów

chroń nas Hufflepuffie!
Wyślij prywatną wiadomość
~Sarius F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2014 09:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 2
Postów: 66
Data rejestracji: 22.04.14
Medale:
Brak

Wydaje mi się, że eliksir który pił Dumbledore w jaskini przestał działać gdy został wypity do końca. Przestał działać, ale haczyk był taki, że Dumbledore musiał się napić wody. Nie można było jej wyczarować, można było tylko nabrać ją ze zbiornika w którym były trupki ożywione przez Voldemorta.

EDIT:
Dumbledore był wielkim, potężnym czarodziejem i wykrzesał z siebie resztkę energii. Myślę, że żaden przeciętny czarodziej nie dał by rady zrobić czegoś takiego.
__________________
Czy pamiętasz jak mówiłem że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE , Potter?
-Tak
-Tak proszę , pana
-Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan panie profesorze.


....A teraz Harry Potter kłóci sie ze swoim obrońcą - poinformowała pogodnie Luna Lovegood, podczas gdy Puchoni i Ślizgoni na trybunach klaskali i wyli z uciechy - chyba nie pomoże mu to w znalezieniu znicza, ale może to jakiś chytry podstęp...."

Edytowane przez raven dnia 22-04-2014 23:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona778 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2014 10:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wszechmocny magik
Punktów: 6272
Ostrzeżeń: 1
Postów: 246
Data rejestracji: 24.03.14
Medale:
Brak

Nie zgadzam się z Laufey - my nie wiemy, może to było kilkanaście sekund? Może to wcale nie było dużo czasu.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2015 21:00
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Gdzieś słyszałem, że podczas picia tego eliksiru Albus miał straszliwe wizje. Zapewne chodziło o wydarzenia z przeszłości, kiedy to tragicznie zginęła jego siostra podczas walki z Grindelwaldem. Dumbledore miał okropne wyrzuty sumienia. Nie wiem czy aby na pewno ten złowrogi napój działał także na jego ciało, nerwy, krążenie czy co tam jeszcze. Poza tym ów trunek mógł przestać tak intensywnie działać z chwilą gdy dyrektor Hogwartu przestał go pić. No i jak słusznie zauważono miał wówczas Czarną Różdżkę. Jeśli dodamy do tego jego niezwykłe umiejętności magiczne, niesłychaną determinację oraz ogromną moc, to wydaje się czymś oczywistym, że wyczarowanie tego "pierścienia ognia" nie mogło stanowić większych problemów dla kogoś takiego jak Dumbledore. Trzeba również zaznaczyć, że za wszelką cenę chciał chronić Wybrańca. Ta cała motywacja z pewnością pomogła dyrektorowi w skutecznej walce z inferiusami.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT