Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 244
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Koko Koko Euro Spoko
Drukuj temat · Koko Koko Euro Spoko
~Hermioina98 F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 16:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

U nas wszyscy robią sobie z tego "hymnu" żarty. W tym ja. Tego czegoś po prostu nie da się słuchać. Okej, gdyby to była jeszcze jakaś piosenka ludowa to nie miałabym nic przeciwko, bo jesteśmy krajem słowiańskim i takie utwory są częścią naszej tradycji i naszego kraju. Ale dlaczego ktoś tę piosenkę zmiksował i stworzył to uszoje*ne coś?!
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 18:05
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Hermioina98 napisał/a:
Ale dlaczego ktoś tę piosenkę zmiksował i stworzył to uszoje*ne coś?!


Czytałaś ten artykuł na WP, co?
Wiec napiszę OSTATNI RAZ, bo nie mam już sił na trolli i idiotów, co komentowali w komentarzach z WP, a mają g*&^*%ane pojecie o muzyce.
Wieloryb, to legenda polskiej sceny industrial noise. TO NIE JEST gatunek dla MAINSTREAMU i NIE DLA WSZYSTKICH. TAK, NAWET DLA MNIE!
Inna sprawa, że ten remiks wyszedł fajnie, bo? Bo to jest lajtowy rytmiczny noise, nie aż taka sieka jak legendarny już Merzbow. A linia basowa, tzn te śpiewy - są schowane, są na 2 czy 3 planie, wiec... nie przeszkadzają, bo liczy się tylko masakrujący, rozrywający... hałas. I to Mi się podoba, bez kompromisów...

PS, i proszę, ale... czternastolatka miałaby słuchać noise? Toż to niedorzeczne... Oczko

Wystartowali też w remiksach Rascal i Furiza. Jedno to schranz, drugie to hard techno. Czyli też gatunki niestrawne dla przeciętnych słuchaczy hitów z radyjka. Obydwa ładnie łupią, ładne breakdowny i ogólnie, nadają się do setów. Fajnie.




Co do samego hymnu.

Polska w czasie kampanii promocyjnej jest przedstawiana jako kraj nowoczesny. I spoko, ale to coś... Bo sorewicz, ale ja nie jestem w stanie nazwać "Koko..." HYMNEM, to jest... łagodnie rzecz biorąc, mocno przeciętny. Jakby Ukraina by miała taki hy... tfu, utwór, to spoko, bo u nich folklor jest nieco bardziej kultywowany niż u nas. Bo u nas jednak coś się zmienia, odchodzi się jakby nieco od tradycji...

A tak, to sobie milion ludków zagłosowało dla beki... i teraz sie źrą. Fajnie, cały ten nasz kochany naród... :*

Na całe szczęście, utwór zostanie zagrany pewnie ze 3 razy, jak to nakazuje ostatnia tradycja udziału naszej repry w mistrzostwach, i skończy się ta beka na stadionach. Bo mimo, że sam mam otwarty gust muzyczny... to jakoś nieswojo by Mi było, gdybym miał wychodzić na stadion przy Koko...
Hymn ma być w teorii podniosły. Tutaj? Ja tego nie czuję. Już teraz za granicą się zaczyna beka z tego wyboru...

Sorewicz, Rodowicz w 1974 roku pokazała, jak się robi taki utwór. Bardziej poważny, choć z elementami folkowymi...

Inna sprawa, że w tym roku konkurencji zbytnio nie było, rap się nie nadaje... ech...

I pomyśleć, że kiedyś genialny Vangelis zrobił jakiś na jakieś Euro chyba...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 08-05-2012 18:06
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Według ,nie to jest okropne!! Bardzo tego nie lubię i twierdze, że będzie wstyd jak usłyszą to inne kraje.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 19:59
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

Już się wypowiadałam i dyskutowałam tutaj na sb i chacie ^^ o tym utworze. Od początku: nie podoba mi się. Hymn już w samym znaczeniu ma być podniosły. Jeśli konkurs byłby na przyśpiewkę to ok, nie wtrącam się, ale jeśli ma to zagrzewać do walki to słabo to wypada. (Chyba że liczymy na to, że rywale przez pierwsze 15 minut nie będą mogli się ze śmiechu podnieść z murawy i zdążymy im nawbijać tyle goli, że już ich nie odrobią. Może to taka taktyka? Nie wiem...)

Dobra teraz na poważnie. Jak już wspomniałam do hymnu to zaliczyć ciężko. Co do folku... Większość broniących tłumaczy ten "hymn" tym, że to przecież "nasze wiejskie korzenie, których się nie powinniśmy wyrzekać". Tylko, że prawdziwy folk czerpie z muzyki ludowej ale transponuje ją na coś wartościowego, wykorzystując: instrumenty, rytmikę, wokal lub brzmienie. Chopin też się folkiem inspirował, a potrafił stworzyć dzieła. Wszystkie starania wykonawców folkowych zostały przekreślone tą właśnie piosenką. Dlaczego? Folk nie musi się kojarzyć z bylejakością, a niestety "koko koko..." takie jest: bezbarwne i byle-jakie. Teraz pewnie odezwą się gromy na mnie, że się nie znam ale drogie dzieci: ja słucham folku i muzyki etnicznej. Zaraz po rocku jest u mnie w głośnikach. Zarówno polskich jak i zagranicznych zespołów (kocioł bałkański, Ukraina i Skandynawia rządzą) i lubię ten gatunek. Wstyd mi za ten utwór ale nie sądzę żeby inne państwa to śmieszyło, aż tak bardzo jak nas. Na dożynki jest ok ale nie na taką rangę zawodów. Jeśli mamy się już promować od folkowej strony to czymś co jest dobre, akceptowalne i wartościowe. Tyle jest dobrych kapel w Polsce... ale jak się to ludziom podoba to z "gustami się nie dyskutuje".

Co do refrenu. Było i proste "Waka Waka" ale jako uzasadnienie było podane, że to okrzyk jakiś tam plemion afrykańskich. Słowa "koko koko" to po prostu przypadek byle się rymowało ("wszystkie polskie matki boskie kleją rymy częstochowskie" tak mi się skojarzyło) i jakiegokolwiek sensownego uzasadnienia brak. Ale niechaj i tak będzie.

Było i krytycznie teraz nieco na plus: jest wesoło, ludowo, skocznie i wpada w ucho. Nie wszystko trzeba brać na serio. Te starsze panie strasznie pocieszne są i niesłuszne na nich gromy spadły. Jeśli nie było innych piosenek rzeczywiście wartych wygranej lub inni wokaliści się nie wysilili to niech przynajmniej będzie śmiesznie. "Entliczek, pentliczek co zrobi Piechniczek tego nie wie nikt" też nie było poważne, a przetrwało gdzieś tam w świadomości polaków. Sukces osiągnęły na pewno: zostaną zapamiętane.

__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Sophia F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Postów: 411
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak

Ogólnie media strasznie nakręcają to całe euro i teraz już wszyscy o tym gadają aż się nie dobrze robi!
Co do piosenki to... Trudno powiedzieć... Przyśpiewka kibica: tekst prosty, melodia wpada w ucho, ale jak to słyszę to śmiać mi się chce (niezbyt reprezentacyjny kawałek)... Trochę szkoda mi pań z Jarzębiny, bo najwyraźniej lubią śpiewać i to, że wygrały taki konkurs to już duży sukces, ale co im po tym skoro nikt nie brał tego na poważnie i teraz wszyscy się z tego nabijają?
__________________
4.asset.soup.io/asset/2969/0516_aa7c.gif


"-U nas na święta- powiedziałem- będzie Bunia, ciocia Donata i stryjek Eugeniusz.
- A u nas- powiedział Alcest- będzie biała kiełbasa i indyk."
~Nowe przygody Mikołajka



Snape: Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
Harry:Tak.
Snape:Tak, proszę pana.
Harry:Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.



Jak gdzieś jest raban, to o każdej porze Wezwij Irytka, będzie jeszcze gorzej!


Pozdrawiam Cię drogi Gościu!xD
Wyślij prywatną wiadomość
~anetka4774 F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 21:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 697
Ostrzeżeń: 2
Postów: 226
Data rejestracji: 03.04.11
Medale:
Brak

Ta piosenka jest do du.. , chociaż wszyscy się z niej strasznie śmieją. Ale będzie wstyd... Cooo
__________________
WIELKI POWRÓT!!! Rozbawiony
POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH I KAŻDEGO Z OSOBNA <3


http://ask.fm/evi...

http://evilwench....

iv.pl/images/55386410888126624617.gif

iv.pl/images/98979934276318950902.gif

iv.pl/images/67127012052203007721.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Helltrix13 F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 22:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Postów: 104
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak

@RazorBMW Bo to jest lajtowy rytmiczny noise, nie aż taka sieka jak legendarny już Merzbow. A linia basowa, tzn te śpiewy - są schowane, są na 2 czy 3 planie, wiec... nie przeszkadzają, bo liczy się tylko masakrujący, rozrywający... hałas. I to Mi się podoba, bez kompromisów...
Bez kompromisów, dla mnie to hałaśliwe gówno, którego nie dało rady zdzierżyć. - Tyle w temacie remiksu.

Na całe szczęście, utwór zostanie zagrany pewnie ze 3 razy,

O ile się orientuje, to mają go zagrać jedynie przed meczem otwarcia, ale może i przed każdym.

@Asik Tylko, że prawdziwy folk czerpie z muzyki ludowej ale transponuje ją na coś wartościowego, wykorzystując: instrumenty, rytmikę, wokal lub brzmienie.
Znawcą nie jestem, ale w szerokim ujęciu folk to cała muzyka ludowa, więc nie wiem gdzie tutaj jest ta nieprawdziwość? Chcesz powiedzieć, że wszystkie polskie przyśpiewki tego typu nie zaliczają się do folku?

Głosowanie było, wygrały uczciwie, więc teraz nie ma co się burzyć na taki, a nie inny wybór. Kompromitacji nie będzie, bo nie ma i tak czego kompromitować. Wystarczą tacy jedni pan K. i M. To jest pośmiewisko na całą Europę.

Btw... Pamiętacie jakiś hymn danego kraju grany na jakichś mistrzostwach, bo ja nie. Wniosek? I tak nikogo to nie obchodzi. Na Eurowizji gorsze rzeczy się działy... xD
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
!Asik F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 22:44
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,186
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal

@Asik Tylko, że prawdziwy folk czerpie z muzyki ludowej ale transponuje ją na coś wartościowego, wykorzystując: instrumenty, rytmikę, wokal lub brzmienie.

Znawcą nie jestem, ale w szerokim ujęciu folk to cała muzyka ludowa, więc nie wiem gdzie tutaj jest ta nieprawdziwość? Chcesz powiedzieć, że wszystkie polskie przyśpiewki tego typu nie zaliczają się do folku?


Tak zgadza się: folk to w szerokim ujęciu także muzyka ludowa. Masz rację użyłam niewłaściwego słowa: "współczesny" byłoby bardziej bliskie temu co chciałam wyrazić. Pomogę sobie wikipedią:

Różnice między trzema pokrewnymi stylami r11; muzyką folk, muzyką ludową i muzyką świata r11; najogólniej rzecz biorąc polegają na tym, że:

- zamierzeniem współczesnej muzyki ludowej jest możliwie jak najwierniejsze (to się jednak często nie udaje) odtworzenie oryginalnego wzorca
- muzyka folk czerpiąc inspiracje z muzyki ludowej, wykonując ją, stosuje środki współczesnej muzyki popularnej, głównie rocka
- muzyka świata natomiast czerpiąc inspiracje z tych samych źródeł mieści się w nurtach muzyki współczesnej, awangardowej i rzadziej jazzu

Niekiedy jednak granice między tymi gatunkami zacierają się i zaliczenie danego utworu do któregokolwiek staje się trudne lub niemożliwe.


O co mi chodzi: wszystko się rozwija i idzie naprzód. Muzyka także (nie, Razor?Uśmiech). Jeśli chcemy komuś pokazać dorobek ludowych przyśpiewek to są od tego inne festiwale i konkursy. Nie możemy tkwić wiecznie w XVIII wieku z muzyką. Folk to nie dołożenie własnego tekstu do wątpliwej jakości muzyki. Polska muzyka ludowa jest znacznie bogatsza i upraszczanie jej do "takich" utworów raczej jej nie pomaga.

Co do wyboru: nic mi do tego. Panie wygrały uczciwie, a że wybór jest taki, a nie inny to niech plują sobie w brodę Ci co nie głosowali na swoich faworytów. Ja się tym utworem nie stresuję, wstydu nie będzie na pewno, bo dla obcokrajowców będzie to wesoła rymowanka. Disco-polo się przyjęło w Chinach i Boys teraz tam działają/działali więc "Koko koko" też może się dobrze sprzedać.
__________________
"In heaven everything is fine" - Eraserhead, 1977

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać to tutaj: http://hogsmeade....ost_172074

Jeśli chcesz podyskutować o fotografii to zapraszam do mojej grupy społecznej: FOTOGRAFIA: http://hogsmeade....roup_id=93

Edytowane przez Asik dnia 08-05-2012 22:58
http://joannacora.fotolog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 23:04
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

O ile mi wiadomo, żaden z tego oficjalny hymn, tylko taka przyśpiewka. Szczerze? Mało mnie to interesuję, ta piosenka to żadna wiocha w porównaniu z ogółem naszych przygotowań do euro. Na mp3 - brońpanieboże sobie nie ściągnę, ale niech sobie będzie. Wpada w ucho, pośmiać się można Rozbawiony

Według ,nie to jest okropne!! Bardzo tego nie lubię i twierdze, że będzie wstyd jak usłyszą to inne kraje.
...wstyd to będzie, jak wsiądą do Polskiego pociągu-złomu, aby po paru długich godzinach wysiąść na "surowym" jeszcze dworcu we Wro, aby potem pojechać autobusem w mieście, gdzie nie można kupić biletów autobusowych, po drogach gdzie sporadycznie występuje asfalt aby dość do stadionu, otoczonego błotem i w kształcie deski klozetowej. A co będzie grało w tle, to nie będzie ich zbytnio interesowało bo i tak nic z tego nie zrozumieją.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 08-05-2012 23:09
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Witch66 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2012 23:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 139
Ostrzeżeń: 1
Postów: 87
Data rejestracji: 25.09.11
Medale:
Brak

Wikka1001 napisał/a:
Jak Wam sie podoba NASZ nowy hymn kibica?
Mnie to nieco przerasta a Was?



mnie też.. jak to usłyszałam to w sumie nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać.
__________________
<Witch>


'Uśmiech losu można zobaczyć nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło'
Wyślij prywatną wiadomość
~Helltrix13 F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 00:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Postów: 104
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak

O, teraz odpowiedź mi się podoba, bo wszystko jasne ;]

Leea, podpisuję się pod Twoim postem!
__________________

Edytowane przez Helltrix13 dnia 09-05-2012 00:13
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 10:28
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Helltrix13 napisał/a:
@RazorBMW Bo to jest lajtowy rytmiczny noise, nie aż taka sieka jak legendarny już Merzbow. A linia basowa, tzn te śpiewy - są schowane, są na 2 czy 3 planie, wiec... nie przeszkadzają, bo liczy się tylko masakrujący, rozrywający... hałas. I to Mi się podoba, bez kompromisów...
Bez kompromisów, dla mnie to hałaśliwe gówno, którego nie dało rady zdzierżyć. - Tyle w temacie remiksu.

Btw... Pamiętacie jakiś hymn danego kraju grany na jakichś mistrzostwach, bo ja nie. Wniosek? I tak nikogo to nie obchodzi. Na Eurowizji gorsze rzeczy się działy... xD


Nie słuchasz takiej muzyki, sama łatka Noise już wystarczająco mówi, a i tak... zresztą, pisałem, kto zaczyna słuchać noizów w wieku nastoletnim? Nikt. Ma być hałaśliwie? JEST. I to jest sednem gatunku, spodziewałeś sie czegoś innego? Lulz. Ale już pisałem - to jest lajt, Merzbow robi bardziej popaprane rzeczy.
I pisałem wielokrotnie... nie gatunek dla wszystkich, totalnie undergroundowy..
PS. Wszystko się da słuchać - ja pewnie noise też będę mógł słuchać, ale zapewne za parę lat, bo to i tak będzie muzyka niemalże awangardowa, do muzyki się dorasta... latami Oczko

Co do Eurowizji, nie ma się co rozpisywać, jedyny coś warty wykonawca, któego zdołałem zapamiętać to Elitsa Todorova z Bułgarii. I to nie tylko przez Izgrialę e Zora w remiksie Klimenta. ;] A tak na serio, milusi folk-pop produkuje ta artystka.

Hymn kraju, jaki jest grany przed mistrzostwami - to hymn narodowy, proste.
I tak oprócz całkiem fajne Waka Waka, to dobrze pamiętam genialny hymn MŚ 2002 w Korei i Japonii.
Vangelis zawsze na propsie.
http://youtu.be/p...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 09-05-2012 10:31
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~darth ithilnar F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 11:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 02.11.11
Medale:
Brak

leea napisał/a:
O ile mi wiadomo, żaden z tego oficjalny hymn, tylko taka przyśpiewka. Szczerze? Mało mnie to interesuję, ta piosenka to żadna wiocha w porównaniu z ogółem naszych przygotowań do euro. Na mp3 - brońpanieboże sobie nie ściągnę, ale niech sobie będzie. Wpada w ucho, pośmiać się można Rozbawiony

Według ,nie to jest okropne!! Bardzo tego nie lubię i twierdze, że będzie wstyd jak usłyszą to inne kraje.
...wstyd to będzie, jak wsiądą do Polskiego pociągu-złomu, aby po paru długich godzinach wysiąść na "surowym" jeszcze dworcu we Wro, aby potem pojechać autobusem w mieście, gdzie nie można kupić biletów autobusowych, po drogach gdzie sporadycznie występuje asfalt aby dość do stadionu, otoczonego błotem i w kształcie deski klozetowej. A co będzie grało w tle, to nie będzie ich zbytnio interesowało bo i tak nic z tego nie zrozumieją.


Świetnie powiedziane! Chociaż ja uważam, że piosenka może się spodobać kibicom z zagranicy. Dlaczego? Bo dla nich to coś egzotycznego, poza tym folk w jakimkolwiek kraju dobrze się sprzedaje i przyjmuje - oprócz Polski, bo dla nas nasz folk to tylko i wyłącznie wiocha i ciągle go marginalizujemy zamiast cieszyć się z jego różnorodności. Przyśpiewka jakich wiele w folklorze, wpada w ucho i zostaje. Mi się akurat podoba, bo stadion to nie opera, a poza tym - nie oszukujmy się - kibice nie chcą słuchać na trybunach Moniuszki. Spośród wszystkich piosenek ta i tak była najlepsza i najbardziej oryginalna. Mi się podoba.
__________________
A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one (George R.R. Martin)
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Czytałaś ten artykuł na WP, co?


Zacznijmy od tego, że na wp.pl ostatni raz byłam z rok temu i to jeszcze u koleżanki, której ta strona włącza się jako startowa. -.-

bo nie mam już sił na trolli i idiotów


Słucham?! Trochę szacunku dla innych! Nie życzę sobie abyś mnie obrażał/obrażała.

PS, i proszę, ale... czternastolatka miałaby słuchać noise? Toż to niedorzeczne...


Wydaje mi się, że w Polsce każdy ma prawo słuchać czego chce i nie powinno się go traktować jako gorszego, bo "nie słucha tego co ja". Więc po co te aluzje? Ty sobie słuchaj noise, ja będę słuchać rock'a i metalu. Tobie może nie podobać się moja muzyka, mi Twoja. Proste? Proste.
A co do moje wieku. Owszem mam 14 lat, ale też mam swoje zdanie na dany temat i nikt mnie z tego powodu nie będzie obrażać (jak już wcześniej napisałam: od trolli i idiotów), po prostu nie masz takiego cholernego prawa.
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

No to i ja się wypowiem. Z początku myślałam, że to żart, ale grubo się przejechałam. Przecież to jest śmieszne! Gdyby to był typowy folklor, to jeszcze, jeszcze. Ludzie głosowali dla jaj, ale nie wiedzieli, że będzie ich na tyle dużo, że wygrają -,-
W sumie mi jest to obojętne. Nie zamierzam ani chwalić, czy wręcz przeciewnie. Nie mam do końca na ten temat wyrobionego konkretnego zdania.

Ale coś Wam jeszcze powiem. Moja szkoła organizuje wymiany międzynarodowe dla uczniów (Polska- Holandia). Przyjechali do nas w poniedziałek, a wczoraj odbyła się dyskoteka. Jak usłyszałam przedostatnią piosenkę... myślałam, że spalę się ze wstydu. Nasz DJ puścił właśnie ten "hymn". Całe szczęście, że był to w miarę udany remiks. Po dyskotece wracałam z moją koleżanką i Holenderką, która mieszka u niej. Kimberley (bo tak Holenderka miała na imię) nuciła sobie refren Koko Euro Spoko. Chyba jej się spodobało Rotfl Dodam, że Kim nie jest jakąś wieśniaczką, tylko, no wiecie lubi modę. Ale i tak nie rozumiała słów.
Przyjechała z nimi Holenderka, która ma polskie korzenie i zna nasz język. Tłumaczyła im to, co my nie potrafiliśmy im powiedzieć po angielsku. Ciekawe, jaka była ich reakcja, gdy ona im przetłumaczyła tekst xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Helltrix13 F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 17:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Postów: 104
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak

Hymn kraju, jaki jest grany przed mistrzostwami - to hymn narodowy, proste.
Dzięki za oświecenie, ale chyba jasne, że miałem na myśli coś w stylu Koko koko Euro spoko -.-

Polecam obejrzenie tej rozmowy dla hejterów, chociaż wątpię, by to miało pomóc... http://www.youtube.com/watch?v=8wBV5JoDlQ4&feature=watch_response
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
~kizzucha F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 17:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Postów: 292
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

Cóż, gdy się dowiedziałam, że to ma być hymn reprezentacji, to myślałam, że sobie ktoś żartuje, ale po sprawdzeniu... matko. Nie wiem jak ludzie mogli na to głosować, choć inne propozycje nie były wcale lepsze. "Koko" jest przynajmniej zabawne, łatwo wpada w ucho.
__________________
UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM, ŻE KNUJĘ COŚ NIEDOBREGO!

Wiedz, że coś się dzieje drogi Gościu.

HarryPotter3107 - ;D
Loa_Riddle - ;D


Ale że co? ;>

______________________________


"-Spójrz... na... mnie- wyszeptał. Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło,stały się nieruchome,puste i martwe. Ręka trzymająca szatę Harry'ego opadła z głuchym stukiem na podłogę i Snape już się więcej nie poruszył."

"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldore. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."

''Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwale, a nawet powstrzymać śmierć... Jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać."

"- Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
- Tak.
- Tak, proszę pana.
- Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, panie profesorze. "
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 17:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

mi się nie podoba. może i łatwo wpada w ucho, ale ... jest trochę wieśniackie. Z Shakirą to tego nie ma co porównywać Smutny
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

wstyd to będzie, jak wsiądą do Polskiego pociągu-złomu, aby po paru długich godzinach wysiąść na "surowym" jeszcze dworcu we Wro, aby potem pojechać autobusem w mieście, gdzie nie można kupić biletów autobusowych, po drogach gdzie sporadycznie występuje asfalt aby dość do stadionu, otoczonego błotem i w kształcie deski klozetowej.

Taak, z tym się w stu procentach zgadzam!
A co do "Koko...", to na początku pomyślałam, że te babki nie mają równo. Potem stwierdziłam, że kopiują inne "przebojowe" babunie z Rosji. Jak się dowiedziałam, że to one wygrały, pomyślałam, że to nienormalne, a teraz? Mam to wszystko gdzieś ;] To całe Euro w ogóle mnie nie interesuje, nie uważam, zeby to jakies było nie wiadomo jakie.

Jaki kraj, taka Shakira

Tacy Afrykanie mieli Shakire, a my mamy Jarzebinki c:
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2012 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Było Waka waka, teraz jest Koko Koko Rozbawiony
Ten best mnie rozwalił.
Ale mniejsza.

Teraz Polska będzie się kojarzyć z Mega Wiochą, której hymn na Euro napisało Koło Gospodyń Wiejskich. Plus polskie drogi i wygląd hoteli, stadionu = Niech żyje Polska Wieś !
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT