Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 360
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Wywiad
~emilyanne F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25-04-2012 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Otóż dostałam zadanie z Języka Polskiego - przeprowadzić wywiad. Wykonane, pozostaje jeszcze zredagowanie i autoryzacja. Przeglądałam kilka innych wywiadów, ale to nie rozwiało moich wątpliwości. Jest kilka rzeczy, których nie wiem.
1. Jak powinien wyglądać nagłówek? Aktualnie mam coś na wzór tego: "Wywiad z xx, kimś tam w mieście jakimś tam"
2. W pytaniach powinnam napisać "pani" z małej, czy z dużej litery, jeśli zwracam się bezpośrednio do mojej rozmówczyni?
3. Powinno to mieć jakiś początek w stylu "dzień dobry", czy nie ma takiej potrzeby? Jeśli jest, to jak to może wyglądać, żeby nie wyszło głupio?
4. Jak zakończyć? Kiedy pewna pani udzielała mi wywiadu, zakończyłam słowami "dziękuje, do widzenia" dodając uprzednio, że wpadnę jeszcze do autoryzacji. Czy na tej kartce powinno być jakieś zakończenie, czy mogę zaprzestać redagowania, na ostatniej odpowiedzi?

Wygląda to mnie więcej tak:
- Co P/pani sądzi o...?
- Ble ble, myślę, że...
- Uważa Pani że...?
- Nie, sądzę że...
- A co powie mi Pani o...?
- Właściwie...
KONIEC
Nie wiem czy ten przykład jest dość czytelny xD W każdym razie zaczynam pytaniami i pytaniami kończę. Czy to powinno mieć jakieś dzień dobry i do widzenia, czy nie ma takiej potrzeby?


Z góry dziękuje za pomoc Dowcipniś
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobias Snape F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-04-2012 19:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1013
Ostrzeżeń: 2
Postów: 406
Data rejestracji: 18.03.12
Medale:
Brak

myslę,iz warto by jakos to zacząć w zaleznosci od tematu. na przykład jezeli rozmawiamy o zdrowym odzywianiu to : Witam,Czy zgodzi sie Pani odpowiedziec na kilka pytan o zdrowym odzywianiu? (Pan/Pani z duzej litery). zakończyc mozna czyms typu: dziekuje do widzenia,ale takie powitanie i zakończenie nie jest konieczne.co do "Wywiad z xx, kimś tam w mieście jakimś tam." to warto by dodac na jaki temat. Tak dla koloryzacji mozna by po napisaniu z kim,gdzie i na jaki temat prowadzimy wywiad dopisac cos w stylu: "Rozmawiała: Emily Clark" i potem cały wywiad.
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY O WŁASNEJ WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

(...) Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć,(...). - Severus Tobias Snape

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.- Severus Tobias Snape
Wyślij prywatną wiadomość
~Evans558 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25-04-2012 19:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 28.12.11
Medale:
Brak

Nie przeprowadzałam nigdy wywiadu, ale mam na ten temat sporą wiedzę, więc może zdołam Ci jakoś pomóc.
1. Jak powinien wyglądać nagłówek? Aktualnie mam coś na wzór tego: "Wywiad z xx, kimś tam w mieście jakimś tam"

Ja bym dała coś o samym wywiadzie, np. "Życie wśród opuszczonych - wywiad z Hortensją Kowalską, prowadzącą dom dla bezdomnych". Ale tak też jest OK.
2. W pytaniach powinnam napisać "pani" z małej, czy z dużej litery, jeśli zwracam się bezpośrednio do mojej rozmówczyni?

Z dużej. Osoba, która udziela Ci wywiadu, poświęca swój czas, trzeba to docenić. Formy grzecznościowe zapisujemy więc tak, jak w listach.
3. Powinno to mieć jakiś początek w stylu "dzień dobry", czy nie ma takiej potrzeby? Jeśli jest, to jak to może wyglądać, żeby nie wyszło głupio?

Nie ma takiej potrzeby. Oczywiście, kiedy przeprowadzasz wywiad, trzeba zachować kulturę, ale zapisywać tego nie potrzeba.
4. Jak zakończyć? Kiedy pewna pani udzielała mi wywiadu, zakończyłam słowami "dziękuje, do widzenia" dodając uprzednio, że wpadnę jeszcze do autoryzacji. Czy na tej kartce powinno być jakieś zakończenie, czy mogę zaprzestać redagowania, na ostatniej odpowiedzi?

Każdy wywiad należy zakończyć podziękowaniem.
Wygląda to mnie więcej tak:
- Co P/pani sądzi o...?
- Ble ble, myślę, że...
- Uważa Pani że...?
- Nie, sądzę że...
- A co powie mi Pani o...?
- Właściwie...

Dobrze jest, jeśli w wywiadzie kilka pytań skupia się wokół jednego tematu. Jeśli co pytanie będziesz mówić o czym innym, to będzie to ankieta. Jeśli chcesz coś konkretnego usłyszeć od rozmówcy, możesz posłużyć się pytaniami:
  • Ja jednak chciałabym wrócić do problemu...
  • Czytelnicy bardzo chcieliby dowiedzieć się...
  • Czy mógłby/mogłaby Pan/Pani udzielić nam dokładniejszych informacji? To bardzo ciekawy temat.

I tym podobne. Pisząc wywiad, należy pamiętać o tych zasadach:
Wywiad musi być konkretny - nie zadawaj pytań "o nic", czyli takich, na które można odpowiedzieć jednym słowem. Musisz "zmusić" rozmówcę do zwierzeń, opowiadania o czymś.
Wywiad musi być pomysłowy - zastanów się dobrze o co chcesz pytać. Jeśli ma to być kolejny wywiad o bezdomnych kotkach, to sobie albo odpuść, albo znajdź ciekawszego rozmówcę.
Wywiad musi mieć temat.
Wywiad musi zawierać wyczerpujące informacje - to dosyć ważne. Czytelnik czytając wywiad np. z Umberto Eco chce się dowiedzieć jak najwięcej np. o jego nowej książce, o której mowa jest w temacie.
Wywiad musi zawierać charakterystykę rozmówcy, a nie pytającego - to rozmówca jest najważniejszy, to o nim chcą się dowiedzieć czytelnicy a nie o Tobie i stówie, którą znalazłaś przed szkołą.
Taki ogólnik mojej wiedzy. Jakbyś miała jeszcze jakieś wątpliwości, zapraszam na Skype albo na Gadulca (4ever niewidoczny)Rozbawiony.

__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


25.media.tumblr.com/tumblr_luqargTJzo1r1gjf0o6_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~emilyanne F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25-04-2012 19:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Postów: 633
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak

Ooooo, dziękuje bardzo Dowcipniś Moje wątpliwości zostały rozwiane Dowcipniś Mam nadzieję, że kiedy pójdę do autoryzacji z tym wywiadem, nie wyjdę na idiotkę xD Ach, i oby z Polskiego jakaś piąteczka się trafiła Dowcipniś
__________________
Pomilczmy razem... no bo tak.



to takie reumatyczne xxx

pingwiny.nick.com.pl/images/layout/postacie/3duzy.png


twoje problemy są niczym czeski film. moje też, ale na szczęście u siebie się tego nie zauważa.
http://niedoskonali.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08-04-2013 00:22
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Mam nadzieję, że piąteczka się trafiła - tymczasem temat zamykam.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT