Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 126
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Igrzyska Śmierci/The Hunger Games
Drukuj temat · Igrzyska Śmierci/The Hunger Games
~Patricia F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2013 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 243
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 07.07.12
Medale:
Brak

Książka dużo lepsza od filmu, ale i tak wolę Harry'ego. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2013 19:54
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Książka może i była ciekawa, ale jak dla mnie nie na tyle żeby czuć potrzebę przeczytania kolejnych części. Ale film? Moim zdaniem katastrofa! Pomijając źle dobranych aktorów, za dużo istotnych szczegółów pominięto, przejścia z jednej akcji do drugiej były zbyt szybkie. Prezentację trybutów można było pokazać w lepszy sposób, nie wspomnę o potędze Kapitolu, której zupełnie nie widać. Dałam temu filmowi 3 gwiazdki na filmwebie, a to i tak tylko ze względu na genialnego Lenny'ego Kravitza.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Zosia F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2013 11:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 192
Data rejestracji: 01.09.11
Medale:
Brak

Kiedy tak promowali ten film, jakoś mnie nie pociągał. Te całe ich walki i zabijanie się nawzajem - to nie moje klimaty. Jednak ostatnio, za sprawą Canal+, obejrzałam Igrzyska i muszę powiedzieć, że mnie wciągnęły na maksa. Tak mi się ten film podobał, że obejrzałam na drugi dzień znowu i aż mi się chce jeszcze raz. Aktorzy jak dla mnie są świetnie dobrani, szczególnie urzekli mnie Rue i Peeta. No, Katniss też była fajna. A jeszcze ja głupia naczytałam się na Pudlu, że Liam to gwiazda Igrzysk Śmierci i przez pierwsze 20 minut myślałam, że to Gale z Katniss będzie tam walczył xD A on w sumie to z 5 razy tam występował, może w kolejnych częściach będzie go więcej ? Pożyjemy, zobaczymy. Na "W pierścieniu ognia" do kina się na pewno wybiorę, już czekam na listopad Oczko Jedyne, co mnie zastanowiło, to o co chodziło z tymi kulami ognia na samym początku? Nie mogli jej jakiegoś wiatru zrobić, albo poprzestać na samym pożarze, tylko miotać w nią ognistymi kulami? Tego nie zrozumiałam. No i jeszcze, że ta Katniss taka była zadbana, a z tego co było widać, jak się szykowała, to miała w domu jedynie dość pierwotną wersję wanny. Cóż, najwidoczniej taka piękność z natury Uśmiech A tak poza tym, trzymając się myśli, że książka zawsze lepsza, mam zamiar nabyć cała trylogię i sobie przeczytać Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 30-04-2013 22:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Cykl książkowy - pierwsza część całkiem przyjemna, dwie kolejne meh. Naprawdę, musiało to iść w kierunku "jesteśmy nastolatkami w trudnym uniwersum i nasza miłość ma w końcu stać się jednym z motorów fabuły"? Niemniej jednak, sroga intryga muszę przyznać, nie wszystkiego się spodziewałem.

Cykl filmowy - witaj, kolejna generacjo ładnych buziek, których życiorysy będą obowiązkowym materiałem do rozmowy dla wielu nastolatków płci obojga. Film nie zaskoczył mnie ani pozytywnie, ani negatywnie - był stosunkowo poprawny i nie miał jakichś rażących elementów skrajnych. Przeinaczenia względem oryginału wydały mi się logiczne i pozwoliły ukazać niektóre wydarzenia z trochę innej perspektywy, co uniemożliwiała wcześniej narracja pierwszosobowa - i tu na plus. Z minusów zaś: brak ładunku emocjonalnego w momentach, w których był on ewidentnie wymagany oraz pijany w sztok kamerzysta. Serio, po całym seansie mózg mi mało nie opuścił puszki czaszkowej, ze względu na nieustannie trzęsący się obraz i chaos mający miejsce na ekranie. I nie byłem odosobniony w tej opinii.


Może bardziej by mnie to ruszyło, gdyby nie: a) fabuła dwóch kolejnych książek; b) fakt, że gdy do kin wchodziły Igrzyska, ja kończyłem czytać Battle Royale. C:
Edytowane przez Kab Hun dnia 30-04-2013 22:35
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2013 00:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

W kinie niestety nie miałam okazji go zobaczyć, ale całkiem niedawno widziałam go razem z koleżanką z DVD. Film bardzo mi się spodobał (Peeta <3). Uważam, że książka była zdecydowanie lepsza, ale tak jest w większości przypadków.
Film był dość wierną ekranizacją. Peeta, fizycznie, nie przypominał mojego wyobrażenia z książki, ale reszta całkiem dobrze trafia.
Zaczynam właśnie czytać drugą część serii i z niecierpliwością wyczekuje kolejnego filmu, który ma się ukazać niebawem w kinach i jestem pewna, że na niego pójdę.
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Zosia F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2013 22:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 192
Data rejestracji: 01.09.11
Medale:
Brak

dark shadow napisał/a:
Film bardzo mi się spodobał (Peeta <3)


Taaa. Moje wrażenia są podobne, można je opisać na dwa sposoby: Świetny film, dobrze dobrani aktorzy, ciekawa akcja, niezłe efekty... albo od razu : Peeta <3<3. Złapała mnie wgl. faza i oglądam różne wywiady z tym aktorem i udaję, że coś rozumiem z tego, co tam mówi xD

Generalnie, piszę drugiego posta, bo znalazłam jeszcze jedną rzecz, która mnie zdziwiła i mi nie pasowała - kiedy ta cała banda złapała Katniss i ona im uciekła na drzewo, oni strzelili dwa razy z łuku i przystali na propozycję Peety, aby poczekać. Czwórka najtwardszych zawodników, zamiast rzucić w nią nożem, albo wdrapać się drugi raz na to drzewo i jej skręcić kark, beztrosko rozbija obóz i czeka na Katniss, która ma wodę i ostatecznie może się przegłodzić przez pewien czas (igrzyska trwają dwa tygodnie). W dodatku propozycję tą złożył Peeta, który oprócz lojalności wobec koleżanki z dystryktu czuje do niej też sympatię, co ogłosił wszem i wobec podczas wywiadu. Jak wiadomo, marzeniem zakochanego nie jest ujrzenie obiektu swoich westchnień ze sztyletem w głowie, więc każdemu normalnemu człowiekowi zaczęłoby coś świtać, że może Peeta po prostu nie chce, żeby Katniss zginęła, może gra na czas, może nawet chce jej pomóc, ale nie, te same osoby, które tuż po rozpoczęciu gry zrobiły miazgę z części trybutów, teraz rozpalają ognisko i organizują Katniss głodówkę ( juz pomijam to, że wszyscy w nocy zasypiają, nie zostawiają nikogo na straży, a Katniss jest sprytna i może w sumie w nocy po cichu uciec).

No i jeszcze jest ten kawałek pod koniec, kiedy Katniss i Peeta wdrapują się na róg obfitości, bo uciekają przed jakimiś dziwacznymi zwierzętami, a Cato czeka tam na nich na górze i...? Dlaczego ich nie zwalił, kiedy się wdrapywali? Tego nie wie nikt.

Tak podsumowując, nie chcę robić wrażenia, że mi się nie podobało, wręcz przeciwnie, był to bardzo fajny film, ale było w nim kilka dziwnych rzeczy i tak chciałam napisać tylko Uśmiech Ogólnie polecam, jeśli ktoś nie oglądał Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2013 11:14
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Jak dla mnie nic specjalnego. Film oglądałam już jakiś czas temu, więc szczegółów nie pamiętam, ale udało mi się wyłapać parę logicznych błędów. Ogólnie fajnie zobaczyć, obraz miły dla oka. Jednak bardzo irytowało mnie w nim ta scena, w której główna bohaterka strzela z łuku. Przymierza się dwie minuty, w końcu strzela. I co? I znowu to samo. Historia momentami nieco naciągana i mocno zajeżdża Narnią, za którą nie przepadam z racji jej naiwnej i umoralniającej treść dla młodszych odbiorców.
__________________
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~BajtoszxD F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2013 12:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 11
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 01.05.13
Medale:
Brak

Oglądałem film bardzo fajny ale wszyscy mówią że książka jeszcze lepsza więc przymierzam się do przeczytania jej.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 14-06-2013 20:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Jestem zdecydowanie na tak. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Idealnie dobrana obsada, nie ma zbyt wielu różnic miedzy książką a jej ekranizacją. Spodziewałam się czegoś gorszego, byłam zdania, że tak świetnej książki nie da dobrze sfilmować, a tutaj wielkie zaskoczenie. Byłam pod na prawdę wielkim wrażeniem po obejrzeniu pierwszej części, a druga zapowiada się równie dobrze, na co czekam z niecierpliwością. Jedyne zastrzeżenia mam do Peety. Josh Hutcherson jest świetnym aktorem i nieźle wczuł się w swoją rolę, ale strasznie razi mnie jego wzrost. poza tym nie mam zastrzeżeń. Tym, którzy jeszcze nie oglądali szczerze polecam.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png

Edytowane przez Nerona_58 dnia 14-06-2013 20:02
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2013 17:56
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

[czasami nawet pamieć zawodzi tak, że sie nie pamieta, że taki temat się założyło...]

Premiera pierwszej części już dawno minęła[która moim zdaniem nie była taka zła, dosyć porządna], ale niedawno w kinach pojawiła sie dwójka, która z kolei podbiła moje serce i szczerze, wcale nie było czuć tych 2.5h spędzonych w sali kinowej, wręcz przeciwnie! Dla osób nie znających książek zakończenie akcji dwójki w takim momencie może być zaskoczeniem.

Film, zaskakująco dobrze, trzyma sie kanonu, ba, nie wspominajac nawet o wyjętych praktycznie żywcem z książki cytatach.

[lepiej już kończę, bo się rozpiszę na temat wspaniałości filmu, Finnicka, Johanny i Haymitcha]
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2013 19:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Pierwsza część filmu była kijowa. Na drugą wybieram się w sobotę Rozbawiony
A książki wszystkie były świetne, moją ulubioną jest "Kosogłos". Z niecierpliwością czekam na filmową wersję.
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2013 20:16
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Rraaaany, jak się robi młodzieżówki które "aspirują do bycia czymś poważniejszym" w PG13* to potem jest tego efekt.
W zasadzie: przebieg akcji mocno przypomina poprzednią część (którą też ciężko Mi się oglądało, ale plusik był za "niewykorzystany potencjał" - tutaj już tego plusiq przyznać nie mogę jednak).

Stare wygi niszczą młodziaków - Trucci i Banks są jasnym punktem tego filmu, tak samo Sutherland i Hoffman.

Młodziaki słabiutko, tylko Katniss jakoś tam się wyróżnia, chociaż niezbyt... a ten cały Peeta mógłby tu nie istnieć... i nic by się nie stało, nikt by nie stracił - niby główny bohater, a guzik o nim wiadomo.

Pierwsza część dała radę jakoś tam jednak urzec przez potencjał. Tutaj dostajemy odgrzewany kotlecik, z jeszcze zapowiedzią 3 części - urwanie zakończenia to je to...
Co w efekcie daje combo - przyzwoite aktorstwo w filmie, który już wcześniej widzieliśmy (1 część)

*Samo mięcho, czyli igrzyska = nudy i zero emocji. Serio, tak ma być? O_o

Sama produkcja to idealny przykład tego, jak się nie narobić by zarobić - znany tytuł = zaoszczędzenie na marketingu + scenariusz na tacy, fani pójdą bo przecież fani pójdą niezależnie od tego, jaki by ten film nie był - wiec zyski jakieś będą, PG13, dodatkowo ładni aktorzy, obowiązkowy wątek miłosny i tak oto dostajemy kolejny z 545435456456 filmów młodzieżowych, które mało co się różnią... ziew.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2013 17:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Igrzyska śmierci są jedną z moich ulubionych książek.Najbardziej podobała mi się pierwsza część, więc miałam wobec ekranizacji duże oczekiwania.Jedynka zawiodła mnie na całej linii pominięto wiele scen, które miałam nadzieję obejrzeć, a te które pokazali wydawały mi się jakby nie dokończone.Co innego ekranizacja dwójki , byłam na premierze i jestem absolutnie zachwycona.Z całej trylogii najmniej podobała mi się 3 część, ciągle tylko wojna i wojna.Mam nadzieję, że ekranizacja nie będzie kompletnym gniotem, jak to było w przypadku jedynki.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 10-12-2013 22:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Druga część bardzo mi się podobała (wg mnie była lepsza od filmowej jedynki), choć nie zabrakło kilku rys. Za najważniejsze plusy uważam:
-zmianę reżysera - efekty pracy Francisa Lawrence'a podobały mi się znacznie bardziej niż te Gary'ego Rossa
- fantastyczną grę aktorską Jennifer Lawrence, Woody'ego Harrelsona, Elizabeth Banks, Lenny'ego Kravitza oraz Donalda Sutherlanda
- świetną muzykę.
Jednak są i minusy:
- drewniany i sztuczny do granic możliwości Josh Hutcherson
- oraz pominięcie kilku scen, które dla mnie były ważne - np. spotkanie Bonnie i Twill i wspomnienie o 13 dystrykcie czy Głodowe Igrzyska Haymitcha.
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT