Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 270
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction [Z]
»»» [Z] Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów - To nie twoja wina...
Drukuj temat · [Z] Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów - To nie twoja wina...
~SweetSyble F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2012 17:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Więc, powracam z kolejnym FF. Dostałam weny i napisałam opowiadanie z tej samej serii co "Chory pomysł bliźniaków". Ci, którzy je czytali, wiedzą, że ja nie jestem stworzona do pisania długich opowiadań, dlatego też ten fragment, pierwszy rozdział ma nie całe trzy strony w wordzieZawstydzony Jeżeli już tu wejdziesz, drogi Gościu to miłoby mi było jakbyś zostawił(a) po sobie śladUśmiech
Nie jest betowany, więc nie wiem co z tego wyniknie. To opowiadanie chciałam dedykować slytherin97, za to, że zmotywowała mnie do napisania go. Jest to takie małe moje podziękowanie:> Miłego czytania;>

I



Trzask!
- Ała! - syknęła Vicki. - Kto tu jest?
- Siedź cicho i się nie odzywaj! - skarcił ją George. - Bierz to pudło i uciekaj!
- To nie takie proste! To jest ciężkie i jest ciemno! - zaczęła się awanturować Vicki.
- Co ty kobieto różdżki nie masz?! - oburzył się Fred.
- Mam! Lumos - szepnęła.

Tak o wiele lepiej. Nareszcie widziała gdzie i na czym stoi. Te obrzydliwe słoje z tymi jeszcze obrzydliwszymi zawartościami przyprawiał ją o mdłości.

- Czemu ten Snape tak to kocha? Przecież to obrzydliwe.
- Snape nikt nigdy nie zrozumie. No wyłaz, Vicki!
- No nie umiem! Moje wina, że Snape tak ma tu zagracone! AAŁŁŁŁŁŁŁŁAAA! Fred, to boli! Ach, naresz...
- Właź, bo ktoś cię zobaczy! - warknął George.
- No dobra, już dobra! Mamy to, co chcemy? - zapytała Vicki.
- Myślę, że tak. Do eliksiru siły potrzebujemy tojadu brunatnego i to jest chyba to. - odpowiedział niezbyt stanowczo Fred.
- Chyba, czy na pewno? - upewniła się Vicktoria.
- No dobra, na pewno!

Dochodzili już do portretu grubej damy.

- Fortuna Major! - powiedział Fred do grubej damy. Ta ani drgnęła. - Fortuna Major!!! - ryknął Fred po raz kolejny.
- FORTUNA MAJOR! FORTUNA MAJOR! FORTUNA... MAJOR...! - Krzyczał zniecierpliwiony Fred. - Chyba będziemy tu siedzieć do rana.
- Ale tu jest zimno! Fortuna Major - teraz swoich sił spróbowała Vicki.
- No już otwieram! - zirytowała się Gruba Dama.
- A - ale... co ... Jak ty to zrobiłaś? - Vicki minęła bliźniaków z dumnie podniesioną głową.
- Dobranoc!
***
Rano obudziła się bardzo niewyspana. Spała w bardzo dziwnej pozycji w wyniku czego bardzo bolała ją szyja. Sięgnęła po budzik i omal nie spadła z łóżka, była 11.30! Nie był jej na pierwszych trzech lekcjach. W pośpiechu zarzuciła na siebie byle jakie ciuchy i uczesała niesfornie zwisające kosmyki rudawych włosów. Wzięła torbę i ruszyła do pokoju wspólnego.

- Młoda, coś ci się zaspało! - krzyknął George.
- Trochę... A co wy tu robicie? - zapytała trochę zdziwiona ich obecnością w wieży. - Nie powinniście być na lekcjach?
- Przecież dziś sobota! - wyśmiał ją Fred.- Zapomniałaś? Przecież specjalnie wczoraj byliśmy na zapleczu Snape'a, żeby dziś móc zrobić ten eliksir. Wiesz, lepiej, żeby nikt nie zauważył podejrzanych składników w naszych torbach z eliksirami. A tak swoją drogą... Wiesz, różowy top i czerwona marynarka nie do końca komponują z rudymi włosami. Kto jak kto, ale ty powinnaś się znać na modzie bardziej niż my.
- Achr30; Dobra, nie patrzyłam na to co ubieram. To kiedy robimy ten wasz wynalazek?
- Mamy wszystko, może dziś około trzynastej? W czasie obiadu.
- A gdzie?
- Myśleliśmy, że w łazience jęczącej Marty, nikt tam nie zagląda.
- Dobra. O trzynastej. A jest?
- Dwunasta. Lepiej się już zbierać. Pójdę spakować wszystkie składniki

Jednym susem znalazła się na schodach do dormitorium dziewcząt. Będąc już w środku wyciągnęła z pod łóżka kufer i zaczęła wrzucać do torby potrzebne składniki. Tojad, muchy, bahanki, skrzydła chochlików kornwalijskich, sproszkowane pazury trollar30; i to chyba wszystko. Zamknęła torbę i zeszła do pokoju wspólnego. Przeszła przez portret grubej damy. Idąc w kierunku łazienki jęczącej Marty, omijała tłum uczniów śpieszących na obiad. Żołądek skręcał się jej z głodu, ale obiecała, że będzie r11; to będzie! Ostrożnie, upewniając się, że nikt jej nie obserwuje otworzyła drzwi do łazienki. Coś jej się wydawało, że odrobinę tu za cicho.

- No nareszcie! - Vicki skoczyła jakby ją prąd poraził przewracając się i uderzając głową o umywalkę. r11; Spokojnie! Aż taki straszny to ja nie jestem. Przynajmniej mi się wydawało, że jestem przystojniejszy od Freda. - powiedział George przeglądając się w lustrze.
- Nie, tylko na drugi raz mnie tak nie strasz. Tak swoją drogą - rzeczywiście chyba jesteś ładniejszy niż Fred. Gdzie on jest?
- Wrócił się jeszcze po kociołek. Zaraz będzie. - powiedział George i w tym samym momencie do łazienki wszedł Fred.
- Jestem! Możemy robić!
- Do roboty!

Wyciągnęła wszystkie składniki i według przepisu zaczęła je odpowiednio odmierzać, dodawać, mieszać i wsypywać. Końcowy efekt niczym się nie różnił do tego, który był opisany w księdze
eliksirów. Ustawiła trzy kubki, aby wlać eliksir siły.

- Nie uważacie, że najpierw ktoś powinien sprawdzić, czy to nie jest czasem trucizna?
- Dobra, to ja się poświęcę - powiedział Fred.
Wypełniła szklankę do połowy brunatnym płynem i podała ją Fredowi. Ten wypił ją jednym duszkiem i odstawił naczynie.
- Uff, chyba to nie jest tru...
- Fred! - krzyknęła Vicki, bo w tym momencie bliźniak zaczął blednąć i tracić przytomność. Osunął się na ziemię, a jego głowa opadła bezwiednie na posadzkę.
- Szybko, biegnij po panią Pomfrey!
George rzucił się do drzwi i pobiegł ile sił w nogach. Vicki klęknęła obok Freda i zaczęła cichutko łkać. To moja wina... - myślała. Nie wiedziała co ma robić. Po chwili do łazienki bez słowa wbiegła szkolna pielęgniarka. Wyczarowała nosze i już podążała w stronę skrzydła szpitalnego.
- Co ja zrobiłam źle?
- Nie twoja wina - pocieszył ją George.

Kolejny fragment za niedługo!

__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif

Edytowane przez SweetSyble dnia 23-09-2012 19:34
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2012 17:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Widzę, że jednak nie opublikowałaś tego fragmentu, co mi przesłałaś, tylko inny. I widzę, że zabrałaś się za kolejne przygody Vicky i bliźniaków. Nieźle!
Jedyne, co mi się tu nie podoba, to te przeklęte "erki". Zanim publikujesz pracę, posprawdzaj, czy sie gdzieś nie ukryły. Źle się z nimi czyta.
Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział Kotecek
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2012 17:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Podoba mi się. Na razie, jeszcze się nie rozkręciło, ale .. jest dobrze.
Zobaczymy co tym razem wymyślą.
Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2012 15:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Ah~! Nowe FF nowe FF! <zachwyt>
Oczywiście bardzo mi się podoba i z niecierpliwością czekam na kolejny fragment ;3
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~onlyHorcrux F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2012 19:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4642
Ostrzeżeń: 2
Postów: 397
Data rejestracji: 22.02.12
Medale:
Brak

Słuchaj, co to ma znaczyć ?! Ja tu juz czekam osiemnaście dni na kolejną część, a miało być NIEDŁUGO ! : DD Już, dodawaj. Nie mogę się doczekać ; *

Zostawiam W . ; *
Edytowane przez onlyHorcrux dnia 14-04-2012 19:41
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2012 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

No więc... ktoś mnie w ogóle pamięta?? Rozbawiony
Wiem, dawno mnie tu nie było <NieBić>. Chyba całe 5 miesięcy, a właściwie to 6.
Przepraszam.
Nie wiem, czy ten rozdział wam się spodoba. Nie zupełnie tak chciałam to zakończyć. Urwałam w najmniej odpowiednim i oczekiwanym momencie. Nie chciałam, żeby to było banalne LoveStory jakie z tego wyszło. Nie miałam po prostu czasu: treningi, kursy, szkoła itd., a przez wakacje praktycznie byłam gościem w swoim domu.
Po raz kolejny:
Przepraszam

Wiem, że was zawiodłam. Mam jeszcze jedną część ich przygód, ale mam wątpliwości, czy ją opublikować. Była jeszcze pisana kiedy miałam szczyt weny i zanim zaczęłam "To nie twoja wina...", więc nie ma tam nic związanego z ostatnimi zdaniami tego opowiadania.

Jeszcze jedno: Tekst nie jest betowany, więc pewnie będzie tam masa błędów.

Miłego czytania, jeśli nie zaśniecie Smutny



II




Powolnym i ponurym krokiem wraz z George'm wracała ze skrzydła szpitalnego. Minęły już trzy tygodnie od tego pamiętnego wydarzenia, a George nie wybudzał się. Pani Pomfrey zapewniała, że nic mu nie będzie i lada chwila się obudzi i mamy być dobrej myśli. Niestety, nic takiego się nie dzieje. George dalej leży bezruchu na nieskazitelnie białej pościeli w skrzydle szpitalnym.

Szli tak w milczeniu, kiedy nagle usłyszeli odgłos kroków

- Hej! Panno Dawson, panie Weasley!!! - Była to pani Pomfrey. Oboje zatrzymali się gwałtownie i spojrzeli zdziwieni na pielęgniarkę szkolną. - Zaczekajcie, muszę z wami porozmawiać. Zapraszam do swojego gabinetu.
Zawrócili gwałtownie, pełni nadziei, że dowiedzą się czegoś pokrzepiającego.

Gdy przyszli na miejsce, pielęgniarka zaprosiła ich gestem do środka swojego małego gabinetu.
- Jak wiecie, zaistniała dość trudna sytuacja. - zaczęła ostrożnie Pani Pomfrey. Obydwoje, Vicki i George już wiedzieli, że to nie będzie przyjemna rozmowa. - Sądzę, że nie powinnam was dłużej owijać w bawełnę. Muszę postawić sprawę jasno. Przyznaję się, że nie wiem co stało się waszemu przyjacielowi. Nie jestem w stanie powiedzieć co tak poważnie mu zaszkodziło. W związku z tym, chciałabym abyście powiedzieli, co stało się tamtego dnia.

No właśnie - tego najbardziej się obawiali, że będą musieli powiedzieć o tym, co tamtego dnia spowodowało zaistniałą sytuację. Obydwoje nie wiedzieli co powiedzieć więc milczeli. Nie mogli przecież powiedzieć, że mieli zamiar uważyć eliksir siły. Zostali by wtedy wyrzuceni ze szkoły, zaraz po tym wyznaniu. Przecież spowodowali poważny uszczerbek na zdrowiu jednego z uczniów Hogwartu.

- Dobrze, jak nie chcecie to nie mówcie. Tylko pamiętajcie, że lepiej by było jakbyście powiedzieli prawdę. Wiedziałabym wtedy, jak mu pomóc. - powiedziała spoglądając przez okienko na łóżko, w którym leżał George i wyszła.

***


Powoli, ociężale zwlokła się z łóżka. Spojrzała w lustro - brązowe, matowe kosmyki włosów okrywające opuchnięte oczy od płaczu. Umyła się i ubrała. Wyciągnęła spod łóżka karton ze składnikami eliksirów, których używają na lekcjach ze Snaper17;m. Leniwie, niewidzącym wzrokiem zapuchniętych i zmęczonych oczu zaczęła odczytywać etykiety fiolek. Sproszkowane pazury trolla, suszone bahanki, tojad brunatny... TOJAD BRUNATNY?!Przecież użyła go eliksiru! Miała tylko jedną fiolkę w przeciwieństwie do bahanek i pazurów trolla - tych składników miała milion. Już wiedziała co spowodowało tak poważny stan zdrowia George'a. Zamiast niegroźnego tojadu Brunatnego podała mu tojad Czarny, który był wysoce niebezpiecznym środkiem. Używało się go do mikstury tortur i powolnej śmierci. O Matko, jak on musi cierpieć!

Czym prędzej wyleciała z dormitorium dziewcząt i za parę minut już była w skrzydle szpitalnym. Zdyszana podbiegła do zaniepokojonej pielęgniarki szkolnej.
- Wiem, co mu jest... - wskazała palcem na George'a.
- Chodź - zaprosiła ją do gabinetu - siadaj i mów.
Posłusznie usiadła, splotła ręce i ... nie wiedziała jak to zacząć. Jak powiedzieć prawdę, żeby nie wylecieli w trójkę ze szkoły. O tym nie pomyślała. "Trudno, najwyżej wylecę, ale przynajmniej on nie będzie cierpiał".

- Podano mu tojad czarny. - powiedziała na jednym wdechu. - mieszaliśmy eliksir siły i zmieszaliśmy złe składniki.

Oczy szkolnej pielęgniarki rozszerzyły się ze strachu. Zdawało jej się, że pani Pomfrey przestała oddychać, jednak po krótkiej chwili, która wydawała się Victorii niemiłosiernie ciągnącą się krótką chwilą, czym prędzej wybiegła z gabinetu, podbiegła do George'a i podłączyła jakieś dziwne urządzenie, które jak się nie myliła, było pompą. Podłączyła je po czym w milionach rurek tego urządzenia zaczęła płynąć niemal czarna krew. Pielęgniarka zakryła usta dłonią. Widząc to Vicky podbiegła do pani Pomfrey.

- I co jest?! - powiedziała nerwowo.
- Niestety nie mogę już dla niego wiele zrobić. Organizm jest silnie zakażony, dostał sporą dawkę. Ile tego było?
- Cała fiolka - powiedziałam nieśmiało.
- To bardzo dużo. Do eliksiru tortur i powolnej śmierci wlewa się parę kropel, a ból jest nie do wytrzymania. Nie wiem jak sobie poradził.
- Jeszcze żyje?
- Jeszcze tak, ale najbliższe godziny będą decydujące.
- Czy mogę przy nim posiedzieć? - Zbierało mi się na płacz.
- Jasne, że tak. Czuwaj ile możesz.

Usiadła na krzesełku przy łóżku i wpatrywała się tępo, jak dziwne urządzenie wypompowuje z organizmu George'a tojad czarny. Była zła, wściekła na siebie. Wiedziała, że kiedyś to tak się skończy. Obwiniała się, że mogła sprawdzić dokładnie co brała z pudła pod łóżkiem, ale z drugiej strony ulżyło jej kiedy dowiedziała się co jest przyczyną takiego stanu George'a. W pewnym momencie poczuła się bardzo senna. Oparła brodę na torsie Georger17;a i zasnęła

***


Obudził ją radosny szmer, czyjeś ciche słowa i czułe głaskanie po głowie. Było jej tak dobrze, że nie chciała podnosić ciężkich powiek. Lecz kiedy uświadomiła sobie co stało się zanim zmorzył ją sen, gwałtownie podniosła głowę do góry. Rozejrzała się po skrzydle szpitalnym i zdała sobie sprawę, że jest już noc. W łóżku obok którego siedziała patrzył na nią z uśmiechem na twarzy George.

- George! - krzyknęła. - nawet nie wiesz jak się o ciebie bałam!
- Auuuu!
- Przepraszam. Mocno boli?
- Nigdy tak nie bolało.
- Przepraszam, to wszystko moja wina... mogłam to sprawdzić, zawsze jestem taka ... - chciałam dokończyć, lecz George położył palec na moich ustach i złożył delikatny pocałunek.
- Już dawno chciałem ci to powiedzieć. Kocham cię.

KONIEC

__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2012 17:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Przenoszę do zakończonych.
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~BellaCaream F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2014 11:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 60
Ostrzeżeń: 0
Postów: 18
Data rejestracji: 25.04.14
Medale:
Brak

Super opowiadania UśmiechBędę czytać wszystkie twoje dzieła Oczko A zaraz zostawię ślad: ŚLAD!!! xD Pisz dalej kochana Uśmiech
__________________
img.besty.pl/images/352/57/3525708_001.gif

img.besty.pl/images/354/49/3544996.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Awentyn Gryffindor F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2014 21:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 159
Ostrzeżeń: 2
Postów: 93
Data rejestracji: 28.06.11
Medale:
Brak

Nawet jak Administratorzy to usuną, to muszę też zostawić po sobie ŚLAD Genialna z ciebie pisarka
__________________
Odwagi Gryfonów
Szczerości Puchonów
Sprytu Ślizgonów
Naucz nas Ravenclawie
Moje ff http://hogsmeade....ad_id=9366
Wyślij prywatną wiadomość
~Karolina00 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 23-02-2016 18:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 18.01.15
Medale:
Brak

Supcio Uśmiech czekam na kolejny rozdział.
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich Gryfonów Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT